Autor Wątek: Zapomniane ostrze  (Przeczytany 9751 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Kwiecień 2019, 14:45:27 »
- Daruj sobie te krokodyle łzy - powiedziała lekko rozdrażniona Patty - Szkoda że nie podzieliłeś się tą rewelacją w liście, przygotowałabym się wtedy na walkę z nieumarłymi. Skąd w ogóle zombie w Ekkerund? Zmarli nie wstają ot tak z grobu i zakłócają spokój żywym.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwiecień 2019, 15:19:55 »
Krasnal spojrzał zimno na nieczułą anielicę, ale posłusznie przestał ronić łzy.
- Nie znam się na nieumarłych. Wiem jednak że od pewnego czasu można dostrzec pewną ich aktywność w całym hrabstwie. Słyszałem że mają z tym duży problem na pani ziemiach, w Golinogu. Poszukiwacze przygód mile widziani - Samdor wyszczerzył się dziwnie krzywo - Nie słyszałem by tutaj, w Ekkerund, było to problemem, ale powiadam sam byłem świadkiem żyjących trupów. Skoro już pani tu jest to możemy się dogadać. Ikol powinien mieć informacje przy ciele, pani je zdobędzie, a cała ludność Ekkerund zyska spokój, świadoma że ich zmarli leżą tam gdzie powinni.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Kwiecień 2019, 15:19:55 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwiecień 2019, 17:49:02 »
- Skoro i tak muszę się tak udać... Niech tak będzie. Pozbędę się umarłych którzy powstali i przyniosę ciało twojego podopiecznego. W zamian za informacje o mieczu - zastrzegła - Gdzie mam szukać tych zombie? W której krypcie?

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Kwiecień 2019, 18:28:17 »
- Ikol byl potomkiem Roldatha i to tego rodzinnego grobowca szukasz. Znajduje się za dzielnicami mieszkalnymi, to wykute w skale komory grobowe. Wolałbym tam jednakowoż nie iść... - Samgor zapatrzył się w ścianę. Najwyraźniej bał się nieumarłych - Uważaj na siebie, pani. Synowie i wnuki Roldatha to wojownicy. Wielu z nich poległo walcząc z demonami, a ich przodkowie byli znamienitymi wojownikami Ekkerund. Nie wiem czy przeniosło się to także w śmierć, ale jeśli tak, staniesz naprzeciw elitarnym jednostkom naszego miasta.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwiecień 2019, 14:22:27 »
- Damy sobie radę - obiecała Patty i wspomniała dawniejsze czasy, gdy była mistrzynią Bractwa i aktywnie polowała na nieumarłych, których wówczas pałętało się o wiele więcej na wyspie. Najwyraźniej jej wysiłki przyniosły efekty, bo truposze przestały niepokoić żywych i grzecznie spały w ziemi. Przynajmniej do niedawna. Była świadoma co działo się i dzieje w Golinogu i jego okolicach, co najwyraźniej działo się tutaj, w Ekkerund - Dobrze zatem, jeśli to wszystko to będę ruszać.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Maj 2019, 13:40:37 »
- To wszystko, moja dobra pani - odparł z uśmieszkiem krasnolud - Proszę na siebie uważać, widziałem bowiem te stwory i nic to przyjemnego. Ale może będzie nagroda za to z miasta! - powiedział Samgor i wstał, by pożegnać anielicę.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Maj 2019, 17:06:25 »
- Dobrze. Bywaj zatem, Samgorze i miejmy nadzieję że twój pomocnik faktycznie miał te informacje. Zapisane - dodała po chwili i gestem pożegnała się z krasnoludem. Pancerni bez słowa ruszyli za anielicą, pobrzękując uzbrojeniem i pancerzem. Ręce mimowolnie opierali na rękojeściach szabel, gotowi w każdej chwili runąć do ataku na przeciwników anielicy. Nie żeby ta potrzebowała aż tak ich pomocy, czuła się pewna własnych zdolności. Szybko jednak odkryła że posiadanie zbrojnej eskorty czasami pomaga. Toteż szła tak uliczkami krasnoludzkiego miasta w towarzystwie ponurych pancernych, których szable i rapiery zadawały się mieć więcej osobowości niż oni. Spokojnym, miarowym krokiem zmierzała za dzielnice mieszkalne Ekkerund, daleko wgłąb góry, gdzie mieściły się krypty ze szczątkami najznamienitszych krasnali.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Maj 2019, 18:07:50 »
Anielica z obstawą dwóch pancernych siłą rzeczy przykuwała uwagę mieszkańców Ekkerund, którzy odprowadzali kobietę zdziwionym i zainteresowanym wzrokiem. Nic więcej z tym nie robili, bowiem co w sumie mogli, o, hetman koronna w interesach w krasnoludzkim mieście. Kobieta była zresztą widywana na starówce, ucząc się jak strzelać z broni palnej, toteż obecność czarnoskrzydłej anielicy nie była takim zaskoczeniem.
Wkrótce potem, po spokojnym spacerze, anielica dotarła do komór cmentarnych miasta. Było to spokojne, ciche miejsce, jak każdy cmentarz zresztą, ukształtowane w jeden długi korytarz z najbardziej prestiżowymi lokacjami na krypty, dawno już zajętymi przez znacznych i martwych już mieszkańców, zaś od głównej arterii biegły kolejne odnogi, od których biegły kolejne, przez co całość przypominała naczynia krwionośne. Krypta potomków Roldatha nie znajdowała się aż tak daleko od głównego korytarza, najwyraźniej Rodlath był znacznym krasnoludem. Wejście nie było zamknięte, najwyraźniej każdy mógł wejść i złożyć ofiarę ku pamięci przodków lub pomodlić się za nich do jednego z bóstw.


Wnętrze krypty było jasno oświetlone wieloma świetlikami, zarówno zniczami jak i prostymi ogarkami. Zaraz na lewo od zejścia znajdowała się mała kapliczka, pod którą zapalono najwięcej świeczek, zaś dalej znajdowało się palenisko, teraz mocno rozpalone. Najwyraźniej zrobił to albo Ikol czy Samgor, lub ktoś kolejny. W tej reprezentacyjnej części krypty nie było widać nic szczególnego. Może poza wyrwanymi drzwiami, prowadzącymi do dalszych części krypty. Wyglądały na wyrwane od wewnątrz.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Maj 2019, 11:51:43 »
Krypta wyglądała schludnie, czysto. Po krasnoludach anielica nie spodziewała się niczego innego, zresztą każda rasa dbała jak mogła o swoich zmarłych. Może poza turdnaszami, których obyczajami kobieta gardziła. Wspomniała jak topili swoich zmarłych w bagnach czy innych moczarach niby kryminalistów lub zwierzęta. Taki to jednak był dziwny narodek, żyjący swoim życiem i swoimi zwyczajami.
- Bądźcie ostrożni, tu ewidentnie jest coś nie tak - powiedziała do pancernych, wskazując na taką oczywistość jak wyważone drzwi do dalszej części krypty. Ale i jej intuicja, zarówno ta kobieca jak i mistyczna, nadana przez dar Zartata, lekko wariowała. Wyraźnie czuła że w krypcie coś się czai, coś bardzo niedobrego. Obejrzała się na dwóch mężczyzn, chcąc sprawdzić jak się trzymają. Stali jednak pewnie, z rękami na szablach, gotowi do walki, nie okazując strachu. Bardzo dobrze, pomyślała anielica i przyklęknęła kobieta. Popatrzyła na wyważone drzwi i przyklęknęła, szukając śladów. Dziwne. Wyważyli drzwi ale nieumarli nie wyszli dalej?

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Maj 2019, 12:00:34 »
Drzwi zostały wyłamane z dużą siłą, część desek była również wgnieciona, oddając kształt nieco niższy od człowieka, ale za to potężniejszy. Dookoła drzwi były odciśnięte w kurzu i pyle ślady stóp, pierwsza para, ewidentnie mniejsza, prowadziła do środka, zaś druga również prowadziła do środka, zaś ślady powrotne zaczynały się już za drzwiami, w kierunku wyjścia z krypty.
W korytarzu prowadzącym do wnętrza płonęło wspomniane już palenisko, zaś dalszy korytarz tonął w ciemności.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Maj 2019, 12:08:57 »
- Hmm, wygląda na to że nasz znajomek Samgor nie kłamał przynajmniej w tym zakresie i rzeczywiście tu był. Jego odwrót musiał być przeprowadzony w ewidentnym pospiechu - mówiła bardziej do siebie anielica, badając ślady. Więcej nie mogła wyczytać z kurzu pod stopami toteż wstała i bez dalszych słów ruszyła przed siebie. Gdy wstąpiła w mrok korytarza sięgnęła po miecz, który wysunął się z pochwy na plecach ze słyszalnym zgrzytem. Patty nie starała się skradać, nie umiała zresztą tego robić, obcasy jej butów stukały o wiele za głośno, a zbroje pancernych dodawały dodatkowych efektów dźwiękowych. Kobieta uniosła broń i szepnęła - Illumina! - klinga rozjarzyła się bladozłotym światłem, dziwnie kontrastującym z czernią ostrza. Anielica uniosła miecz, oświetlając korytarz i ruszyła przed siebie, w głąb krypty.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Maj 2019, 14:06:28 »
W karczmie o durnej nazwie "Ukon wacka", czy jakoś tak przesiadywał też młody wampir. Niedawno skończył robić w kopalni. To jedyna praca, która nie narażała go na śmiertelne dla niego promienie słońca. Nie pił niczego, nie jadł też. Nie był w humorze. Był zbyt wściekły na to, że krwawe kruki żądały tak dużych pieniędzy za swe sekrety. Ledwo się namęczył z jednym orkiem i jego mafią i już musiał młucić kilofem o bryły jakiś metali. Nie splunął, szkoda mu było śliny. Siedział tak, obserwował i nasłuchiwał. Jego oczy najczęściej wędrowały na jakąś anielicę. Pierwszy raz obserwował taką istotę. Zaciekawiła go ona. W dodatku musiała być kimś ważnym, skoro poruszała się z obstawą. Drake, nazywała się Drake. Przyszedł do niej jakiś Samdor. Wampir doskonale słyszał. Jedna z zalet bycia nieśmiertelnym krwiopijcą. Wychodzili. Imago odczekał chwilę, po czym także opuścił karczmę.
Poruszał się odpowiedniej odległości od śledzonych przez niego istot. Szedł tam, gdzie było dużo cienia, gdzie dostrzec mógłby go tylko wampir, albo ktoś z niezwykle dobrym wzrokiem. Nabierał w tym wprawy.
Weszli do jakiegoś sklepu. Wampir został na zewnątrz. Czekał. Sam nie wiedział czemu śledzi anielicą, coś mu mówiło, że opłaci mu się to. Po jakimś czasie wyszła ze sklepu i ruszyła z obstawą dalej. Wampir zrobił tak samo.
Dotarli tak do krypty. Czyżby wojowniczka Zartata miała walczyć przeciwko żywym trupom? Ciekawy tego wampir poszedł za nią. Na razie nie dobywał broni. Przyjrzał się wyłamanym drzwiom. Dalej palenisko. Jakiś złotawy błysk, zaklęcie. Imago uśmiechnął się. Dobrze, że on nie miał takich problemów. Szedł dalej, za anielicą i jej obstawą.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Maj 2019, 14:40:38 »
Kroki Imago przez moment zlewały się z krokami anielicy i pancernych, potem jednak kobieta nagle przystanęła, a wyczuleni na zachowanie kobiety zbrojni również się zatrzymali, a w tej ciszy dźwięki wydawane przez buty wampira były wyraźnie słyszalne.
Patty zaś dotarła do końca korytarza, który prowadził do większej sali. Była pogrążona w mroku.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Maj 2019, 14:42:47 »
Ucho anielicy nie od razu rozpoznało dodatkową parę kroków. Gdy jednak przystanęła wyraźnie słyszała jak ktoś ich śledzi. Spojrzała na pancernych, zaś Ademar odwzajemnił jej spojrzenie.
- Ktoś za nami podąża, pani - odezwał się cicho. Patty nic nie powiedziała, skinęła jedynie głową i wzniosła miecz wyżej, udając się w przeciwną stronę, chcą stanąć naprzeciw tego kto ją śledził.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Maj 2019, 15:06:47 »
Wampir wyraźnie usłyszał czyjeś ciche słowa. Męskie. Anioł i obstawa wiedzieli o nim. A przynajmniej o fakcie, że ich śledził. Dostrzegł też, że świecący miecz zbliża się w ich stronę. Instyktownie jego dłonie powędrowały w stronę noży. Nie dobył ich jednak. Zamiast tego uniósł ręce tak, aby były na widoku. Szedł w stronę anielicy.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Maj 2019, 15:15:45 »
Trzymając miecz przed sobą, wygodnie oświetlając korytarz, Patty dotarła do obcego mężczyzny, który na jej widok uniósł ręce w górę. Wampir, stwierdziła z lekkim zdziwieniem, patrząc w czerwone oczy. Pancerni bez słowa dobyli szabli, gotowi porąbać przybysza w kilka chwil. Anielica uniosła jednak dłoń, wstrzymując ich póki co.
- Kim jesteś? Dlaczego mnie śledzisz?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Maj 2019, 15:21:03 »
Imago nie miałby szans z całą trójką. Z samą gwardią może. Takie minimalne.
- Skąd pomysł, że was śledzę? - spytał. Ot, wlazłem do jakieś krypty. Podobno martwi tu wstają z grobów - skłamał. - No a tam gdzie kłopoty, tam można zarobić na nich. Co wy tu robicie niezbyt mnie obchodzi.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Maj 2019, 15:39:56 »
Anielica z rozbawieniem popatrzyła na wampira.
- O tym, że są tu nieumarli powiedział mi krasnolud Samgor. On jeden wie że coś się dzieje w tej konkretnej krypcie. I od kogo byś wydębił nagrodę, nawet jeśli by ci się udało tę kryptę oczyścić? - zapytała na poły retorycznie anielica - No nic, coś kręcisz nieznajomy, ale jak chcesz mi pomóc to zapraszam. Podzielimy się nagrodą.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Maj 2019, 15:42:11 »
- Chętnie - odpowiedział anielicy. Popatrzył jej czerwonymi ślepiami w oczy. - Nietoperz. Zwą mnie Nietoperzem. Przynajmniej na podgrodziu Efehidonu - przedstawił się. Dłoni nie wyciągał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Maj 2019, 16:35:02 »
Patty pokręciła jedynie z niedowierzaniem głową.
- Znaczy się w dzień wisisz na suficie głową w dół i robisz pod siebie? Co kto lubi jak sądzę... - Patty miała ochotę coś dodać, po czym wzruszyła ramionami i odwróciła się, ponownie wznosząc świecący miecz - Chodźmy zatem, Gacku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zapomniane ostrze
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Maj 2019, 16:35:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top