Autor Wątek: Odzyskując wpływy - podgrodzie  (Przeczytany 6958 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odzyskując wpływy - podgrodzie
« dnia: 14 Kwiecień 2019, 14:46:49 »
Nazwa wyprawy: Odzyskując wpływy - podgrodzie
Prowadzący: Reed
Wymagania: podstawy walki bronią, przynależność do Krwawych Kruków
Uczestnicy: Imago

– Żaden bóg nie weźmie w tym udziału – odpowiedział sucho na odchodne. Szybkim krokiem wyszedł z sali. Nie musiał przygotowywać się do drogi. Całe, na razie skromne uzbrojenie nosił przy sobie. W swoje "wyjściowe" ubranie też był już ubrany. Będzie musiał sprawić sobie jednak w przyszłości inne. Miał już pewien zamysł, oraz koncept. Szybko wyszedł z siedziby. Nie błądził po niej, poświęcił sporo czasu, aby poznać ją dobrze.
Przywitała go noc. Ruszył więc ku Efehidonowi. Jego wampirza fizjonomia dawała mu większą siłę, szybkość, oraz wytrzymałość. Miał więc zamiar ją wykorzystać, by znaleźć się tam jak najszybciej. Zdeterminowany, aby uwolnić uciśnionych mieszkańców, a przy tym zarobić trochę grosza. Przyda mu się.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2019, 14:51:56 »
Korzystając z nowych dla ciebie, wampirzych sił dotarłeś szybko do Efehidonu. Twoim celem było podgrodzie, dzielnica biedaków, odtrąconych przez społeczeństwo jednostek i nowych na wyspie, którzy tylko tutaj mogli znaleźć wolne chaty i zacząć nowe życie. Łatwe cele dla Kruka, ale też mało opłacalne. Zazwyczaj nie było tu nic wartego uwagi.
Po dotarciu na podgrodzie stanąłeś na głównej ulicy. Była ciemna, zimowa noc, temperatura bliska zeru. Na ulicach nie było nikogo.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2019, 14:51:56 »

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:01:01 »
Dotarł szybko, tak jak się tego spodziewał. Teraz wykorzystał chwilę odpoczynku, odetchnięcia, aby też rozejrzeć się po głównej ulic, na jakiej się znalazł. Znał podgrodzie. Sam miał tutaj jakąś chatę. Warunki nie były górnolotne, ale na razie dla niego wystarczyły. Gorzej było z innymi, chatka na podgrodziu chatce na podgrodziu nie równa, inni mieli gorsze warunki. W dodatku te haracze... Imago splunął. Gdy już odsapnął chwilę, zaczął wędrować. Szukał speluny, karczmy, jaka nosiła nazwę Białe Myszki, tak jak Reed powiedział.
Jalcyn. Borys Jalcyn, karczmarz, który pozostał wierny. Był teraz kluczowy. To on miał mu zapewnić potrzebne do wypełniania misji informacje. Metal jego ostrz, oraz jego kły łaknęły krwi.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:08:57 »
Do karczmy dotarłeś dość szybko. Miejsce w którym stał ten przybytek było okrutnie parszywe. Tak parszywe, że każdemu kto miał choć promil uczciwości w sobie skóra cierpła, a mózg nakazywał zawrócenie w drugą stronę. Przed sobą miałeś jeden z czarniejszych aspektów Efehidonu.
Przed drzwiami do speluny, centralnie pod szyldem z krzywymi, białymi plamami, które miały chyba wyobrażać myszki, stał wykidajło. Kędzierzawy krasnal spojrzał ci głęboko w oczy, charchnął przeciągle i obrzydliwie, po czym splunął ci pod nogi i wyszczerzył się w krzywym uśmiechu.
- Czego tu chcesz, parszywy odmieńcze? - zapytał uprzejmie.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:17:15 »
Nie starczyłoby mu śliny, aby wypluć się na widok miejsca, w jakim się znalazł. I pomyśleć, że dla niektórych przebywanie tu było rozrywką, albo co gorsza... miejscem zarobku, dzięki któremu da się jakoś wyżyć. Skierował się do karczmy, zwracając uwagę, na jakże piękny wyraz artystycznej wyobraźni nieznanego malarza, jaki można było dostrzec na szyldzie. Ślina krasnala ominęła jego but, o ładnych parę centrymetrów. Imago nie reagował przez chwilę, jedynie patrząc w oczy krasnoluda. Jeśli patrzy się długo w otchłań, ta może odwzajemnić spojrzenie. Odezwał się dopiero po chwili.
– Do karczmy przyszedłem. Nie widać? – zapytał retorycznie. – Tak się składa, że mam sprawę do twojego szefa, Jalcyna.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:23:17 »
- Hehe, zgrywam się tak, no nie bocz się, wampirku zarechotał krasnal i uchylił drzwi. Ze środka buchnęło ciepło i wieloraka mieszanina zapachów. Dało się wyczuć kwaśny zapach potu, tanie piwo i ryżówkę, wymiociny i krew. Prawdziwie eklektyczna mieszanka, działająca cudownie na twoje wyostrzone wampirze zmysły.


Jest to 'karczma' mieszcząca się w jednej z najgorszych miejsc w Podgrodziu. W miejscu, gdzie patrolów straży miejskiej nie widziano od dobrych kilku lat, martwego ciała dopiero od kilkunastu godzin, a biegnącego złodzieja z łupem dopiero od kilku minut. Speluna zbiera śmietankę miejscowych elementów, którzy mają dość pieniędzy by wykupić wejściówkę i wydać całą resztę kasy na atrakcje, jakie zapewnia lokal. A jest ich naprawdę dużo. Od najnormalniejszego chlania i palenia różnych świństw, po hazard, walkę na pięści, mierzenia się na rękę, śpiewaniu przy akompaniamencie nieudolnych grajków, kończąc na dziwkach. Od biedy można się przespać, ale hałas do rana i wątpliwa czystość pokoi odrobinę zniechęca. Właścicielem Białych Myszek jest Borys Jalcyn, który wygrał owe miejsce w karty i włada nim żelazną, ale litościwą ręką po dziś dzień.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:33:05 »
Uśmiechnął się do krasnoluda. Sam się zaśmiał cicho, po czym krasnolud uchylił drzwi. Zapach był... cóż, wampir czuł znacznie lepiej, więc niezbyt dobry. Ale Imago nie zdradzał tego. Nie skrzywił się nawet. Wszedł do środka i zamknął drzwi. Przelotnie rozejrzał się, chcąc zaznajomić się trochę z miejscem. W jego przelotnym spojrzeniu, było jednak ukryte te badawcze, znacznie czulsze, wampirze. Wychwytywało lepiej wszelkie szczegóły. Przynajmniej niektóre panie, w tym kelnerki były ładnie. Imago udał się do szynkwasu, zdejmując kaptur. Miał długie do ramion, czarne włosy. Mężczyzną był raczej przystojnym, a także dobrze zbudowanym. Puścił oko jakiejś kelnerce, będąc  w drodze do szynkwasu.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:35:09 »
- Coś podać? - zagadnęła kelnerka podchodząc do Imago. Najwyraźniej przyciągnęło ją mrugnięcie wampira. A może jej się spodobał. Tak czy siak, zadziwiająco sprawna obsługa jak na reputację miejsca.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień 2019, 15:40:02 »
Kelnerka zareagowała na oczko wampira. Uśmiechnął się, nie szczerząc przy tym kłów. Ludzie różnie na to reagowali, a ten nie chciał ani jej wystraszyć, ani spowodować paniki w karczmie. Uśmiechnął się niezwykle urodziwie, nie przerywając wzrokowego kontaktu. Najgorszym, co można zrobić w rozmowie z nowo poznaną kobietą, jest patrzenie w jej dekolt.
– Krwi raczej nie macie – zażartował. – Niech będzie jakieś mocne, ciemne piwo, tylko nie chrzczone – rozwinął. – I co najważniejsze, swoje imię. – uśmiechnął się raz jeszcze.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień 2019, 16:10:20 »
- Jagna - kobieta błysnęła szczerbatymi ząbkami w uśmiechu - Zatem piwo, zaraz doniesę. Bo krwi nie mamy, chyba że powalisz i wyssiesz któregoś z panów - kelnerka wskazała na walczących ludzi, którzy w na wpół wydzielonej izbie tłuki się właśnie po mordach.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień 2019, 16:22:19 »
Jagna "Szczerbatka". Dodał w myślach Imago i uśmiechnął się do swojej myśli. Poza ząbkami, wydawała się ładna. Popatrzył na tłukących się facetów. Machnął ręką. – Jeszcze bym kogoś zabił – zażartował. – I bądź taka miła i przyprowadź Borysa Jalcyna. Sprawę mam do niego. – usiadł na jakimś wolnym miejscu.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2019, 16:53:36 »
- Robi się - odparła i zniknęła gdzieś na zapleczu. Ty tymczasem miałeś możliwość obserwowania z bliska jak spędza noce półświatek Efehidonu. Tłukący się po mordach walczący tłukliby się dalej, gdyby nie przerwał im przybysz z mieczem na plecach. Szybko wskoczył na ring i zaczął się pruć z jednym z widzów. Stolik dalej od ciebie trójka mężczyzn grała w kości. Wkrótce z zaplecza wraz z Jagną wyszedł Borys. Spojrzał we wskazanym przez kobietę kierunku, znaczy na ciebie i skinął dłonią byś podszedł. Gdy już to zrobiłeś mruknął tylko pod nosem:
- Interesy lepiej załatwiać na zapleczu. Różni ludzie słuchają - powiedział cicho i zaprosił cię do osobnego pomieszczenia. Stał tam już kufel piwa dla ciebie i jakieś naczynie Borysa.


Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień 2019, 17:16:02 »
Imago chcąc niechcąc obserwował i słuchał otoczenie. Wybawił go z tego Borys, który zjawił się. Mężczyzna chciał gadać na zapleczu, na co wampir przystał. Wstał i poszedł na zaplecze, gdzie czekało już piwo. Wziął spory łyk alkoholu i otarł usta.
– Przysyła mnie Reed – powiedział krótko. – Mam się pozbyć gnid, które ściągają tu haracz.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień 2019, 17:49:45 »

- Wiem kim jesteś i kto cię wysłał - odpowiedział Borys - Nawet gdybym miał wątpliwości to ta szata, ta chusta czy karwasz na lewej ręce zdradzają cię od razu. Przynajmniej dla mnie, bo wiem gdzie patrzeć. Postronni widzą pewnie w tobie zwykłego wampira. No nic... Najważniejsze że jesteś. Słyszałem o przewrocie. Cały półświatek słyszał i nastąpiło pewne tąpnięcie. Nie wiem czy rozumiesz - Borys sięgnął do kieszeni paczkę skrętów i odpalił jednego. Zapachniało ostrym, ziołowym dymem - To dobrze że coś się u was zmienia. Potrzeba w Efehidon silnej obecności Kruków. Za długo jej nie było. Gdy Kruki usunęły się w cień powstała próżnia. A to powszechnie dostępna wiedza, że natura tej próżni nie znosi. Kiedyś wasi ludzie się tym zajmowali, gdy zniknęli pojawiła się banda Mogora. To ork, największy i najgłupszy jakiego widziałem. Ale ma sporą bandę i trzęsie okolicą. Wymusza grzywny, łupi bogu ducha winnych ludzi. Tak dalej być nie może. Nie zawsze mi z wami było po drodze, to prawda. Ale Mogor musi umrzeć.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:06:41 »
Imago wysłuchał karczmarza. Dużo tego, co mówił było prawdą i nie można było się nie zgodzić.
– I Mogur umrze. A nawet zdechnie. Ja o to zadbam – odpowiedział. – Orkowie rozumieją tylko siłę, więc siłą mu przemówię. Nawet nie wiesz, jak silny jest wampir nocą – dodał. – Powiedz mi wszystko, co wiesz o nim i jego bandzie.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:16:56 »

- Niestety nie za wiele - powiedział Borys i zaciągnął się głęboko, po czym wydmuchał z płuc siwy dym - Pojawili się pare tygodni temu, najpierw ten cały Mogor z dwoma czy trzema przydupasami. Wpadli na trop paru świecidełek, potem coraz więcej, a że władza, nawet tak śmieszna i szczątkowa jak ta, przyciąga ludzi. To i okoliczne bandziory zaczęły do Mogora ściągać niczym muchy do gówna. Którymi zresztą są - Borys splunął na pokrytą słomą i brudem podłogę - Buszują w nocy, trzymają się podgrodzia. Pewnie boją wypuszczać się dalej. Tutaj żyje bezprawie i w tym czują się jak ryba w wodzie, ale w prawdziwym Efehidonie straż czy Bractwo wyłapałoby ich w mgnieniu oka. Tu jednak musimy sobie radzić sami. Jak mówiłem, działają w nocy. Łupią sklepikarzy, napadają na ludzi, gwałcą dziewki. Typowa szajka.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:23:32 »
– Ćmy do światełka – mruknął. – Znasz może jakiegoś z tych gównojadów? – zapytał. – Albo chociaż znasz miejsce, w którym się zbierają? Starczy mi jeden, może dwóch, by wskazać, gdzie on jest. Ale i więcej nie zaszkodzi.
Więcej do grobu. Pomyślał.

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:32:39 »

- Wiem że co noc rabują paru sklepikarzy. Ale nie trzymam z nimi, nie wiem gdzie mogą pójść. Słyszałem że dawno nie rabowali kowala Bena i zielarki Zofii, oboje mają kramy blisko siebie, tutaj na podgrodziu. Zakładam więc że wkrótce znowu przyjdzie do nich paru chłystków, porozbija wyposażenie, coś ukradnie. Dzień jak co dzień na podgrodziu. Także gdybym miał ich szukać, spróbowałbym tam. Albo możesz spróbować rozpytać się tutaj, w karczmie.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:34:27 »
– Pójdę najpierw tam. Jak nie znajdę ich, to wrócę i popytam – odparł Imago. Dopił piwo. – Gdzie mają te kramy?

Offline Reed

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 127
Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:35:38 »

- Na podgrodziu. Ani pamiętam dokładnie jak tam dojść, ani mnie to interesuje. Będziesz musiał sam ich znaleźć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odzyskując wpływy - podgrodzie
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień 2019, 18:35:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything