Autor Wątek: Braterska pomoc  (Przeczytany 26132 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #340 dnia: 16 Maj 2019, 14:03:54 »
- No i? Skwitował orka, nie miał zamiaru dyskutować. Dobry humor został na Valfden po misji dla maga, w której walczyli z jakimś gównem w magicznych zbrojach. Kazmir nie miał zamiaru pchać się w Puszczę, zwłaszcza - co słyszał od marynarzy - że ona do końca zbadana nie jest. I są tam niewyżyte seksualnie driady czy inne nimfy. 

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #341 dnia: 16 Maj 2019, 15:40:12 »
Jechali we czwórkę. Dwóch szeregowych i dwóch innych, których funkcja i ranga były teraz bliżej nieokreślone. Hierarchia była zatem niejasna, jeśli w ogóle jakaś była, więc Egbert mógł sobie pozwolić na własne zdanie. Nie lubił dróg naokoło, no i chciał zobaczyć parę z konkordatu w akcji. Poza tym, słyszał od marynarzy że w tym lesie żyją niewyżyte seksualnie driady.
-Ja mogę jechać przez puszczę, ale pod warunkiem że będzie tam jakaś dobra droga. Nie mam zamiaru pchać się przez chaszcze.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #341 dnia: 16 Maj 2019, 15:40:12 »

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #342 dnia: 16 Maj 2019, 17:27:58 »
Człowiek chociaż podzielał entuzjazm orka, przez co cieszył się, że jakiś młodzieniec dołączył do wyprawy. Teraz Kazik miał opozycję, ale również Egbert miał rację, bo wyprawa przez dżunglę może sprawić problem jeśli nie ma ścieżek zwłaszcza dla wozu. - Jedziemy do wioski, żeby zaznajomić się z sytuacją, bo nie ma co ryzykować przeprawy przez gęsty las. Pewnie jakieś legendy o nim stworzono z chęcią, o nich posłucham do miejscowych. Pasterz stworzenia wiedział, że zawsze co jest owiane tajemnicą, rodzi nowe wierzenia, legendy albo twory, którym się myślicielom nie śniło, ale zawsze należy pamiętać, że w każdej opowieści jest ziarno prawdy.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #343 dnia: 16 Maj 2019, 19:18:52 »
- Ehhh. Ale jak nas driady zgwałcą, uwiężą a potem będą gwałcić do śmierci to będzie wasza wina! A w oddali było widać jakąś wioske.

Offline Shandris

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Reputacja: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #344 dnia: 16 Maj 2019, 19:27:18 »
-Wydaje mi się, że nigdzie się nam nie śpieszy to też nie ma co sobie komplikować drogi. Pojedziemy spokojnie na miejsce i zrobimy rozpoznanie, żeby w razie czego znać teren na przyszłość. Możemy w międzyczasie też nakreślić własne notki do mapy w tym celu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #345 dnia: 16 Maj 2019, 19:55:41 »
Pięść Rashera dobiła do brzegu, tam ktoś na nich czekał. Trudno przeoczyć karocę i uzbrojonych strażników.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #346 dnia: 16 Maj 2019, 20:09:24 »
- Wszystko w swoim czasie, o widać wioskę. Zakomunikował do towarzyszy, popędzając konia w jej kierunku. - Ciekawe czy te driady są takie komunikatywne jak te z Valfden i może nie rzucą się na nas jak to Kazmir powiedział. Poza tym każdy będzie mieć taką śmierć na jaką sobie zasłużył. Kenshinowi na pewno była pisana inna, ale to Ventepi zadecyduje, kiedy to nastąpi dlatego myślał pozytywnie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #347 dnia: 16 Maj 2019, 20:19:25 »
- Czyli wychodzi na moje. Ha! Wioska była ładna, budynki były z wypalanej w ostrym słońcu, a nie z drewna i słomy jak na Valfden. Chłopi byli zajęci swoimi sprawami, pora taka że oprzątali podwórka.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #348 dnia: 16 Maj 2019, 20:22:58 »
Pięść Rashera zacumowała w porcie. Nawaar patrzył jak karoca oraz zbrojni, czekali na kogoś i każdy domyśliłby się, że czekają właśnie na Melkiora. - Czekają na ciebie, że tak zapytam zawczasu mam, zacząć poszukiwania stąd? Zapytał, bo to w sumie była ważna sprawa. Drugą sprawą było to, że w takiej karocy nie ma zbyt dużo miejsca i biec za nią do pałacu byłoby głupie i niepotrzebne dla zadania jakie miał, wykonać. Teraz nie mógł zwracać na siebie, niepotrzebnie uwagi tłumu, gapiów, którzy zebrali się w porcie. Można było z góry założyć, iż ludzie opozycji mogli bacznie wszystko obserwować, bo na pewno mają swoje oczy wszędzie.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #349 dnia: 16 Maj 2019, 21:08:53 »
- No ładne powitanie - powiedział dracon. - Ja mogę pojechać z tobą, szefie. Jeśli się do środka nie zmieszczę, to od czegoś mam skrzydła - dodał. - Fajnie jest te skrzydła mieć.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #350 dnia: 16 Maj 2019, 21:11:50 »
- Jedziecie ze mną. Ty, Nawaar i Warcisław.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #351 dnia: 16 Maj 2019, 21:23:34 »
Dojechali do wioski, która nie wyglądała na typową wieś. Valfdeńskie były zupełnie inne mniej okazałe choć to w dużej mierze zależało od włodarza ziem. W każdym razie było tutaj czysto i schludnie. Chłopi sobie w spokoju pracowali i widać było, że wyspa rozkwita. Dlatego nie miał wyrzutów sumienia za obronę tych ziem, które były jeszcze dla niego obce, ale Kazik musiał postawić na swoim jak to krasnolud. - Jeszcze nie zdecydowaliśmy brodaczu. Na razie szukamy informacji. Następnie zwrócił się do chłopów. - Dobry wieczór. Istnieje szansa na porozmawianie z sołtysem albo czy rad bylibyście, wskazać gdzie mieszka? Kulturalnie i grzecznie rozmawiał jak to miał w zwyczaju.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #352 dnia: 16 Maj 2019, 21:27:04 »
Fort

[member=28006]Leonard[/member] dostrzegł 5 okrętów z kwiatem lotosu na żaglach na horyzoncie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #353 dnia: 16 Maj 2019, 21:37:18 »
- Istnieje, to ja. Antonio jestem. W czym mogę pomóc?

Offline Leonard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #354 dnia: 16 Maj 2019, 21:50:35 »
Po odkryciu, że jego skitrana za stajnią flaszka została już opróżniona przez kogoś innego, Leo udał się na spacer po murach. Stojąc tam sobie na górze i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, chłopak dość szybko zdążył otrzeźwieć. Była to głównie zasługa morskiej bryzy. Chwila oddychania tym powietrzem to wszystko czego potrzebował, by rozjaśniły się jego myśli. Niespodziewanie, młody Bękart dostrzegł coś na horyzoncie. Jakieś statki. Spojrzał w bok, na dwóch szeregowych pełniących wartę na tej części muru, jednak ci zajęci byli rozmową. Wrócił więc do okrętów. Przyłożył dłoń do czoła, tym samym chroniąc oczy od słońca, po czym wytężył wzrok. Na żaglach tajemniczych okrętów widniał jakiś symbol, chyba kwiat. Jakaś lilia wodna? Lotos? Nie znał się na roślinach, ale to chyba było coś takiego. Ruszył biegiem w stronę schodów, po drodze alarmując wartowników. Chłopak w kilku susach znalazł się na dziedzińcu i zaczął wypytywać o najbliższego oficera. Kilku innych Bękartów skierowało go do Emericka.
-Poruczniku! Melduję, że płynie do nas pięć nieznanych okrętów! Na żaglach mają kwiat!

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #355 dnia: 16 Maj 2019, 22:14:14 »
- No i ja. Chyba żeś o mnie zapomniał... Rzekł przewracając oczyma, stolica robiła wrażenie o wieczornej porze. Port kusił uciechami ciała wszelkich rodzajów. Vulmer mógł sobie tylko pomarzyć, Pieniędzy praktycznie nie miał, głównie przez pewnego wampira na "G"... Wsiadł do karocy - sporej - razem z resztą. Wielki dracon nawet się wcisnął.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #356 dnia: 16 Maj 2019, 22:20:26 »
- Miło poznać, Jestem Kenshin. Przywitał się, żeby zachować zasady, a teraz przeszedł do meritum. - Macie może plany tutejszych dróg? Chcemy dostać się na drugi koniec wyspy i byłbym rad, gdybyście zechcieli nam pomóc. Mam jeszcze jedno pytanie czy przejazd przez dżunglę jest możliwy? Pewnie skróciłoby to nam podróż niż jechać na około niej. Pytania padły ciekaw był odpowiedzi z resztą jak każdy. Jego w sumie interesowała dżungla, bo jak nie teraz to najwyżej później ją odwiedzi.

Offline Euthnoelfhijnd

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 319
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #357 dnia: 17 Maj 2019, 01:17:10 »
Warcisław usłyszał, jak Melkior mówił, że ma z nim pojechać w karocy. Biorąc pod uwagę, że misja Warcisława polegała na dyplomatycznym zabezpieczeniu operacji, musiał on zachowywać się i podróżować środkami odpowiadającymi majestatowi państwowego dyplomaty.
- Już idę Melkiorze. - odpowiedział Warcisław na usłyszane zdanie Melkiora, które wypowiedział schodząc ze statku, który właśnie przycumował.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #358 dnia: 17 Maj 2019, 08:46:24 »
- Gdybym wiedział, ubrałbym się inaczej. Powiedział do ogółu, bo raczej jako ktoś działający pod przykrywką będzie nad wyraz widoczny dla gapiów, ale móc przejechać się karocą to zawsze jakaś przyjemność z drugiej zaś strony może być ciasno zwłaszcza dla czarnego smoka. Mauren zszedł po trapie, by przy tłumie gapiów wcisnąć się jakoś do środka. Na razie nie odzywał się, bo widocznie będzie to bardziej pogmatwana sprawa niż sądził dlatego, zajął się obserwacją i słuchaniem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #359 dnia: 17 Maj 2019, 11:25:40 »
- A co ma powiedzieć Torstein? On to zwraca uwagę, a skoro przysłano po nas karocę to znaczy że coś się stało. Zapewne król znowu zaniemógł, stąd pośpiech.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Braterska pomoc
« Odpowiedź #359 dnia: 17 Maj 2019, 11:25:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything