Autor Wątek: Test kruka #37  (Przeczytany 8722 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Kwiecień 2019, 14:31:37 »
Nagroda chociaż coś na początek tego zadania, bo dwie mikstury same się nie odkupią a tak chociaż zmniejszy straty. Dociekliwy mauren zwrócił na siebie uwagę Pawłowa, który zadał oczywiste pytanie jak świat. - Zbałamucił moją siostrę i chciałem się z nim rozmówić. Sądził, że akurat taka odpowiedź będzie wystarczająca.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Kwiecień 2019, 17:57:12 »
-Aaa... Po prawdzie to nie znam go za dobrze, ale wiem coś innego. Ostatniego dnia tygodnia zawsze przychodzi do mojej karczmy, siada przy barze i opowiada mi te swoje niestworzone historie. Panie, czego to on nie wymyśli! Ale są tacy, co mu wierzą. Jutro pewnie też przyjdzie, jak co tydzień. Wtedy będziesz się mógł z nim rozmówić, tylko nie rób mi burdy w lokalu!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Kwiecień 2019, 17:57:12 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Kwiecień 2019, 18:32:27 »
Poszło jak po maśle. Dowiedział się, gdzie będzie przebywał jego cel. Ciemnoskóry miał czas i jeszcze trochę pytań i nawet jedną prośbę. - W ten sposób pomógł pan biednej dziewczynie. Swoją drogą co on takiego opowiada skoro wszyscy chętnie go tak słuchają? Nie wypadało, nie zaciekawić się tematem.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Kwiecień 2019, 10:24:24 »
-O panie... - Zaczął Pawłow, jednak w słowo wszedł mu siedzący obok medyk.
-Ostatnio powiązał ze sobą kilka zupełnie przypadkowych śmierci. Sam stwierdziłem zgon u połowy tych osób i stąd wiem, że poginęli w wypadkach. Takie rzeczy zdarzają się bez przerwy. Ale nie, Lorens wie swoje. Według niego to wszystko były zamachy, przeprowadzone przez tajemniczą grupę zabójców działająca na terenie całej wyspy. Że też niektórzy chcą to łykać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Kwiecień 2019, 10:30:18 »
Mauren nie reagował, nie uśmiechał się, nie wykonywał żadnych gestów ani min. Wiedział już, że mówią, o tej samej osobie, na którą ma zlecenie. - Rozumiem cóż wypadki się zdarzają. Wzruszył ramionami.- Nie dość, że bałamuci kobiety to jeszcze gada od rzeczy, ale czy z jego głową na pewno jest wszystko w porządku? Spojrzał na lekarza, który mógłby coś stwierdzić.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Kwiecień 2019, 14:19:22 »
-Panie, a kto normalny by gadał takie bzdury? Przecież to...- Zaczął Pawłow.
-Nie wiem.- Przerwał mu lekarz. -Nie miałem okazji go zbadać.
Nagle, w swojej głowie Nawaar usłyszał głos Arivel. Przypomniała mu się ich ostatnia rozmowa, podczas której kobieta mówiła maurenowi, że Marcela Lorensa nie można zabić. Jego nagła śmierć mogłaby uwiarygodnić jego teorie w oczach innych ludzi. Dlatego też trzeba było uciszyć go bez odbierania mu życia.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Kwiecień 2019, 14:39:48 »
- Tak, tak rozumiem. Rzekł to i wiedział, że żeby pozbyć się celu musiało to wyglądać na wypadek. Najlepiej ze skutkiem śmiertelnym. - Skoro ma być jutro to może zaprowadzę pana do karczmy i przeczekam tam do rana? Zaproponował rannemu.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Kwiecień 2019, 15:45:30 »
-Dobry pomysł. Muszę wrócić do "Mrocznego Paladyna" i powiedzieć pracownikom co zaszło. Załoga pewnie się o mnie martwi. Rzecz jasna, nocleg w karczmie masz pan za darmo.
Pawłow pożegnał się lekarzem, który na odchodne wyposażył go jeszcze w kule do chodzenia. Po chwili on i Nawaar byli już na zewnątrz.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Kwiecień 2019, 15:54:59 »
- No to w drogę. Na szczęście to niedaleko, ale coś ten medyk panu przerywał, gdy pytałem. Teraz może pan się wypowiedzieć do woli. Zagaił jeszcze, gdy spokojnie zmierzali razem do karczmy.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Kwiecień 2019, 20:42:11 »
-Przerwał, naprawdę? Nie pamiętam kiedy.- Zmieszał się lekko Pawłow.
Tymczasem on i Nawaar niemal dotarli już do karczmy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Kwiecień 2019, 20:57:54 »
- Wie pan. Według mnie ma mi pan coś ważnego do powiedzenia, ale coś pana powstrzymuje. Proszę się nie krępować. Kontynuował dalej rozmowę, próbując coś od niego wyciągnąć. W końcu dotarli razem do karczmy. Mauren otworzył drzwi do karczmy, żeby mogli oboje wejść. - Wejdzie pan do środka, bo zapewne wszyscy się martwili.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Kwiecień 2019, 08:03:27 »
Karczmarz zaprzeczył, jakoby dalej nie wiedział o co chodzi. Później obaj mężczyźni weszli do lokalu. Była noc, jakieś dwie godziny po zamknięciu, a jednak ludzie Pawłowa ciągle czekali na jego powrót. W dzisiejszych czasach ciężko o dobrych pracowników, lecz temu karczmarzowi najwyraźniej udało się takich znaleźć.
-Ha, mówiłam, że zaraz przyjdzie!- Zawołała blondynka z dwoma warkoczami. To była ta sama dziewczyna, z którą Nawaar wcześniej rozmawiał. Prócz niej w pomieszczeniu była jeszcze druga kelnerka, mężczyzna w kucharskim fartuchu i jakichś dwóch parobków.
-Ale co to?- Dziewczyna dopiero po chwili zobaczyła kule. Któryś z pomocników kucharza zapytał o Patricka, tego chłopaka zabitego przez kuroliszka. Pawłow przysiadł ciężko na stole i opowiedział zgromadzonym całą historię. Od początku do końca. Wszyscy wyraźnie posmutnieli. Wtedy karczmarz wysłał jednego z pomocników do domu zabitego, by ten powiadomił jego rodzinę. Resztę załogi odesłał do ich własnych domów. Jutro był przecież normalny dzień pracy, musieli się wyspać.
-Dzięki raz jeszcze.- Zwrócił się do maurena, gdy zostali już sami.
-Idę teraz do siebie na piętro, bo zaraz padnę ze zmęczenia. Ty możesz się tutaj rozgościć, coś przegryźć i napić się. Bez krępacji, spiżarnia jest twoja. Jak zrobisz się senny to też możesz pójść na górę. Lorens niekiedy przychodzi już koło południa, ale zwykle później, więc masz czas żeby odpocząć.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Kwiecień 2019, 08:30:29 »
Nawaar mógł ciągnąc karczmarza za język ile wlezie, ale niestety ten nie chciał nic powiedzieć. Ciemnoskóry zawsze mógł użyć perswazji siłowej, ale wtedy miałby ciężki orzech do zgryzienia. W każdym razie weszli do środka, gdzie pracownicy nadziei czekali na nowiny. Syn pustyni uśmiechnął się pod nosem, widząc reakcje kelnerek i reszty. Jednak po tych wszystkich opowieściach poszli do swych domów. - Nie ma problemu z chęcią się posilę, przed pójściem spać, ale mam jeszcze jedno pytanie ten cały Lorens normalnie się tutaj stołuje czy tylko pije i gada? Może pan jeszcze wie, gdzie pracuje? Zagadał człowieka, bo potrzebuje jeszcze kilku wskazówek.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #73 dnia: 08 Kwiecień 2019, 08:47:42 »
-Rzadko u mnie jada. Raczej pija i gada... Głównie gada. Z tego co mi wiadomo, to żyje z renty. Chyba. Podczas ostatniej wojny był kusznikiem, ale stracił palec którym naciska się na spust. Tak przynajmniej mówił.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #74 dnia: 08 Kwiecień 2019, 08:52:53 »
- Ciekawe tylko skąd u niego takie zainteresowania cudzymi śmierciami. Dziwny typ. Moja siostra będzie mieć ciekawie nie ma co. Skomentował wypowiedź Pawłowa. - A pija coś konkretnego? Jako przyszłemu szwagrowi będę chciał postawić mu napitek i nim pan pójdzie, gdzie jest latryna, bo zmuszony jestem pójść za potrzebą. Mauren kombinował jak koń pod górę, aż strach pomyśleć z jakim skutkiem to będzie.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Kwiecień 2019, 09:07:42 »
-Bo on się interesuje wszystkim, czym nie trzeba. Co chwila ma nową teorię spiskową. Tylko tej uczepił się jakoś bardziej i nie chce odpuścić. Zarzeka się, że tym razem to wszystko szczera prawda. Pije piwo, głównie valfdeńskie mocne. Wychodek to masz pan za tamtymi drzwiami.- Pawłow wskazał maurenowi ręką właściwe drzwi -Swoją drogą, dziwne że siostra poleciała na takiego podejrzanego typa. Zwłaszcza, że on raczej paskudny z ryja.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Kwiecień 2019, 09:12:27 »
Dowiedział się kolejnej wskazówki, ale jaka szkoda, że wychodek jest wewnątrz lokalu, lecz skoro to typ z pod ciemnej gwiazdy warto było pytać dalej.- Bo to ten typ kobiety co leci na tak zwanych niegrzecznych chłopców. Wyjaśnił. - Podejrzanego? W jakim sensie? Podpytywał dalej.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Kwiecień 2019, 09:49:03 »
-No podejrzany, że ciekawią go takie rzeczy. Który normalny by się tak zachowywał?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Kwiecień 2019, 10:13:57 »
- Słuszna uwaga. Jest może nerwowy? Taki co do bitki pierwszy się rzuci? Bo siostra mówiła, że z nią był raczej spokojny. Im dowie się więcej o przeciwniku tym lepiej.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Kwiecień 2019, 13:50:14 »
-Tutaj też nigdy nie zachowywał się agresywnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #37
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Kwiecień 2019, 13:50:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything