Autor Wątek: Wierzyciel  (Przeczytany 9462 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Marzec 2019, 17:34:54 »
Jechali sobie spokojnie, elf w międzyczasie patrzył się głównie na drogę, czasem na drzewa przy tej drodze i ogólnie podziwiał valfdeńskie widoki. Przysnął raz nawet, jednostajne tempo nadawane przez wóz skutecznie uśpiłoby nawet osobę cierpiącą na bezsenność.
- Jaki mamy w sumie plan na wydobycie tych informacji? Bo rozumiem informacja jest cenna, ale jak się do tego zabieramy? Tłuczemy po mordzie aż się przyzna, przekupimy go?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Marzec 2019, 17:40:33 »
- To niziołek, z tłuczeniem po mordzie trzeba by ostrożnie więc. Zajechali na plac, zostawiszy wóz w stajni ruszyliście do wnętrza karczmy. - Spróbujemy wpierw po dobroci.
Wnętrze było bogate, pachniało prosiaczkiem i żurem.



Forum Tawerny Gothic

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Marzec 2019, 17:40:33 »

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Marzec 2019, 18:06:07 »
- To w sumie nawet lepiej, bo się tak nie zmęczymy - mruknął Quinn już jakby bardziej do siebie i wszedł za krasnalem do karczmy. Zaciągnął sie bogatym aromatem i poczuł że zgłodniał. Wciągnął do nozdrzy raz jeszcze zapach pieczonej świnki i aż mu ślinka pociekła. Metaforyczna oczywiście, elf był zbyt opanowany by faktycznie się zaślinić w karczmie Hmm, zjemy zanim znajdziemy karzełka? Nieźle pachnie - powiedział cicho do Domenika.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Marzec 2019, 18:17:45 »
- Jo, bo go cosik nie widze. Idź nam zamów coś.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Marzec 2019, 19:14:34 »
- Skoro stawiasz - odparł elf i podszedł do karczmarza, stojącego za krótkim kontuarem - Dzień dobry, strawy potrzebuję dla dwóch strudzonych wędrowców, trochę tej aromatycznej świnki którą tak czuć i coś na przepłukanie gardła, piwo może?

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec 2019, 19:39:11 »
- Zaraz podam, musi dojść. Powiedział, ale piwo podał od razu. Było ciemne jak dupa maurena w nocy.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Marzec 2019, 14:13:13 »
Elf chwycił pewnie kufle i manewrując zręcznie w tłumie dotarł szybko do krasnoluda, nie ulewając nawet kropli z zalanych do pełna naczyń. A skoro się nie ulało to najwyraźniej było za mało nalane. Quinn postawił kufel przed Domenikiem i usiadł naprzeciw, upijając łyk. Ciemne piwo było najwyraźniej faworytem tutejszej ludności, sam co prawda preferował jasne, ale nie wybrzydzał.
- Prosiak zaraz będzie, a piwo wziąłem teraz. Kusiło mnie wziąć wino, ale coś mi się widzi żeś nie z takich - elf zaśmiał się lekko i upił kolejny łyk.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Marzec 2019, 14:20:47 »
- Dobre wino nie jest złe. Ale tu podają MacBrewmanna XXX i YYY. Z browaru w Karak Kazmir. W tej części Valfden lepszego nie ma. Wziął swój kufel i upił łyka dobrego piwa. - Nawet w Ekkerund. Do karczmy wszedł wtedy pewien starszy człowiek. Po 60tce z bliznami po poparzeniu na lewym policzku.
- Cholea... Vernon przyszedł. Czyli coś pieprzło. Bardzo.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Marzec 2019, 14:24:11 »
- Vernon? - dopytał elf - Znajomy zakładam. Życie go widzę nie oszczędzało - dodał po chwili, patrząc na blizny nieznajomego.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Marzec 2019, 14:29:41 »
- Num, to stary weteran. Emerytowany szef wywiadu. Vernon podszedł do ich stolika, usiadł.


- Cześć Domenik, i ty nieznajomy. Jeszcze nie emerytowany, wciąż pomagam Tacticusom. Mam złe wieści. Zaraz pieprznie, albo już pieprzło. Wierzyciel śpi z rybkami.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Marzec 2019, 14:39:33 »
- Quinn jestem - powiedział do ponurego nieznajomego. Najwyraźniej ich misja się mocno skomplikowała - I że tak elokwentnie zapytam, co teraz? Ze swojej chwilowej poprzedniej profesji co prawda pamiętam sposób czy dwa na porozumienie się z umrzykiem, ale ani tego nie potrafię, ani nie znam nikogo kto by potrafił. Jest szansa żę przekazał komuś informacje albo je gdzieś zapisał?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Marzec 2019, 16:36:25 »
- Przekazał. Podano prosie w tym czasie, z dodatkami wymaganymi przy takowym, mięso było tak miękkie że kelnerka kroiła je talerzem. - Tylko że...
- Co pieprzło. Przerwał Domenik.
- Daj dokończyć stary cepie. Wierzyciel zdążył przekazać że klucz, a przynajmniej jedna z pięciu części jest na Vrih. Razem z mapą do pozostałych czterech fragmentów. Problem w tym że Vrih boryka się z najazdami Łupieżców z Ignis Terra.
- Łał, to już ich ktoś nazwał? Jestem do tyłu z polityką.
- Zawsze byłeś. Jednakże większym problemem jest Ghurucki margrabia Sesosits Szeszeszantisz. Ma chrapke na Vrih i często napada ich większą wyspę Dihok. Zapłace wam jeśli to sprawdzicie, Merith nie wie. Celia i Melkior wolą by zrobić to bez jego wiedzy.

// Polityczna Mapa Świata

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Marzec 2019, 21:05:07 »
- To teraz płyniemy za morze? W sumie... A co ja mam lepszego do roboty? - zamyślił się Quinn wspominając mapę świata, którą widział ostatnio w Efehidon. W sumie nie tak daleko jak o tym pomyśleć - Jak już się roboty podjąłem to jestem chętny szukać tych informacji dalej.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Marzec 2019, 21:14:44 »
- Ale jesteś pewien? Wisz, to kawał stąd. Powiedział zakąszając mienso - A ja nie kce Cie w duże kaka władować. Vernuśśś a...
- Tak. Szefowa dała na służbowe wydatki. Vernon położył na stole pokaźny mieszek przewracając oczyma. Domenik spał na złocie a żebrał drobniaki na droge. Cały on.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Marzec 2019, 21:44:25 »
Elf zaśmiał się cicho, widząc krasnoluda sępiącego o złoto. Jakże typowe dla jego rasy. Ale sam Quinn nie był przecież inny, z tym ze on nie spał na złocie, a bardzo potrzebował pieniędzy.
- Jak zarobek godny i nie zginę gdzieś po drodze to mogę się wybrać.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Marzec 2019, 21:49:49 »
- Ze mno nie zginiesz, no jedz bo stygnie. A zarobek nawet godniejszy byndzie.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Marzec 2019, 21:51:35 »
- No jak godny to czemu nie - odparł i posłusznie wgryzł się w tłuściutkiego, miękkiego prosiaka. Dawno niej jadł niczego równie dobrego. Przez chwilę pomyślał co by powiedzieli dobrotliwi druidzi z Konkordatu, ale w końcu był mysliwym, nic toteż dziwnego że jada mięso - Tylko ja nie za bardzo potrafię pływać. Znaczy w wodzie umiem, na statku zaraz się porzygam i raczej będę przeszkadzał niż pomagał.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Marzec 2019, 21:55:16 »
- Choroba morska to kwestia indywidualna. Te trzy dni przeżyjesz.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Marzec 2019, 22:12:25 »
- No jak przeżyję to nie ma co medytować - powiedział i zabrał się za swojego lekko już chłodnego świniaka. Nie chciał żeby się zmarnowało - Czego się w sumie mogę tam spodziewać? Płyniemy, spotykamy kogo trzeba i wracamy czy raczej jakaś dłuższa misja się szykuje?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Marzec 2019, 11:55:36 »
- Raczej dłuższa, bo wątpie by to badziewie leżało ot tak w czyjejś szafie. Popłyniemy do Sannau, miasta pełnego kasyn, tawern i burdeli. Takich naprawdę dobrych. Vrih żyje z tej no...
- Turystyki, głównie. Mniejsza wyspa - Vrihok - to głównie piękne plaże, kilka miejscowości wypoczynkowych na południu. Na północy wyspy są niewielkie góry, wygasłe wulkany, plantacje kakao, kawy, cukru, przypraw, zbóż. Na większej wyspie Dihok, praktycznie z trzech stron otoczonej górami, masz kopalnie, huty i przemysł. No i wioski bliżej wybrzeża. Dlatego nasz Margrabia ma chrapkę na to wszystko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Marzec 2019, 11:55:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top