Autor Wątek: Wierzyciel  (Przeczytany 9454 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Wierzyciel
« dnia: 20 Marzec 2019, 22:39:13 »
Nazwa wyprawy: Wierzyciel
Prowadzący: Domenik aep Zirgin
Wymagania: bycie mną
Uczestnicy: Quinn

- Co zatem wiemy o tym dłużniku? Z góry mówię że ja raczej z lasu jestem, ale zrobię co mogę - elf uniósł ręce w obronnym geście, jakby odpychał przyszłe oskarżenia o dyletanctwo.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2019, 22:47:51 »
- To w sumie kawał za miastem, karczma "pod kozim kopytem". Wziął muszkiet z nad kominka i zgasił ogień. - Typ jest mi winien informacje bardziej, aniżeli forsę. Wskazał ci kierunek i wyszliście z klitki powoli schodząc po schodach. - Ponoć wie gdzie jest część z 50 ton złota które skradziono z Banku. Łgarstwo, bo ja wiem na prawdę gdzie to. Potrzebuje za to lokacji ukrycia pewnego klucza. Do pewnego grobowca..

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2019, 22:47:51 »

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2019, 22:51:33 »
- Okradziono wasz bank? Jak to się w ogóle stało? Myślałem że co jak co, ale krasnoludzkie banki słyną z zabezpieczeń - powiedział elf, idąc za Domeniciem. A w sumie obok i musiał się co chwila pilnować by stawiać o wiele wolniejsze kroki. Dziwnie się czuł, on, wysoki elf, w towarzystwie krasnoluda. Za to tenże krasnolud opowiadał mu coraz ciekawsze rzeczy - I grobowiec mówisz... Są tam jakieś starożytne skarby?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2019, 23:02:06 »
- A okradli, wiele lat temu. Ta sprawa wraca jak muchy do gówna. Rzekł. - 50 ton złota znikło z prywatnego konta poprzedniego władcy. Nikt nie zauważył bo złodzieje zrobili podkop z Dracońskich tuneli. I powoli to wywozili. Na Doral. Ale to musiałbym opowiadać ci strasznie stare dzieje, z przed 20 lat jakoś. Mijaliście środek Starówki. - Grobowiec należy do jakiegoś starego wampirzeg chuja. Cza sie go pozbyć nim Torreno go znajdzie.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec 2019, 14:20:28 »
- Doral, Torreno - elf powtarzał cicho obce mu nazwy i starał się nadrobić jak najszybciej swoje ewidentne braki w informacjach - Kim jest ów Torreno? I czemu mu zależy na grobie jakiegoś starego wampira?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec 2019, 14:44:48 »
- O, stare wampiry mają zwykle wiedze o starożytnych czasach, i są potężne. Idealny sługa mrocznego maga. No skoroś ciekaw, to mała lekcja historii. Torreno to Arcylisz. pochodzi z Tinriletu. (Jeden z Księżyców Marantu) Uciekł  stamtąd w czasach gdy portal był otwarty. Uciekł bo Aragorn Tacticus, zniszczył jego państewko. Latami ukrywał sie na Valfden, a gdy opadła mgła pokrywająca oceany wyemigrował na Doral, gdzie założył sobie nowe "Księstwo". Torreno szukał na Valfden grobowca, a raczej więzienia, pewnego starożytnego wampira, nazwanego Dazelmoino, czyli "Demon" po starowampirzemu. To on przy pomocy Królestwa Vrih ukradł te 50 ton złota z Ekkerund, dzięki czemu sfinansował wszystko. Dazelmoino to przydomek wampirzego możnego. Sterlinga von Hohensteina. Okrutnika wielkiego, wyznawce ponoć Tiraga. Boskiego czy tam pierwotnego demona. Za zbrodnie postanowiono zamknąć go na wieki w grobowcu. Razem z nieokreślonym artefaktem. Do otwarcia więzienia potrzebny jest klucz, niestety…. Wysłany po klucz Pelikaner zawalił sprawę nawet nie docierając do kolekcjonera. Jak popłynął drugi raz to sie okazało że handlarz sprzedał go Torreno (klanowi Lotosu). Ale, ja wiem że handlarz jednak nie sprzedał tego klucza. Czemu? Nie wiem, ale sie dowiemy. Nie przynudzam?

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec 2019, 14:53:20 »
- Nie nie, absolutnie. Bardzo to wszystko ciekawe. Mówisz zatem że kolekcjoner nadal ma klucz? Zakładam też, że owy arcylisz chce się dostać do grobowca po artefakt?

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec 2019, 15:03:39 »
- Tak i nie, bo od 2 lat siedzi cicho. Doszliści do stajni, tam Domenik wsiadł na kozła swego furgonu. - Chyba Torreno ma dość że Tacticusowie zatapiają mu statki, a Bękarty Rashera klepią jego bandy. Wskazał ci miejsce obok siebie. - Kolekcjoner prawdopodobnie ma klucz, tylko no... męczy nas oto pewien mag, Merith. Nie lubie go bo jest upierdliwy z tym kluczem. Ja chce tylko moje ćwierć tony złota. Bo 50% z tych 50 było moje.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2019, 15:14:19 »
Elf wspiął się i usadowił na miejscu obok krasnoluda.
- No to już widzę czemu ci tak zależy - zaśmiał się Quinn i ułożył wygodniej na koźle - Ćwierć tony złota to od cholery pieniędzy. A magowie faktycznie, często bywają upierdliwi. Taki to już irytujący narodek z nich.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marzec 2019, 15:21:12 »
- Niestety, po śmierci Aragorna Tacticusa jego dzeci muszą się z Merithem użerać, ja też, jeśli chcemy mieć względny spokój. Wiesz, "ostatnia przysługa". Tylko tych przysług - Opuściliście miasto - - już trochę było. Wiem, opowiadam Ci o nekrofilach, starych rodach itd. A ty nie ogarniasz. Spokojnie, ogarniesz. Tacticus to jeden z chyba trzech najstarszych rodów na wyspie. I najbardziej - hehe - kontrowersyjny.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec 2019, 11:50:18 »
- Łeb trochę puchnie od nowych informacji - przyznał elf z lekkim uśmiechem - Ale nie szkodzi, w końcu kiedyś trzeba poznać wszystkie co znaczniejsze osoby. To nazwisko Tacticus już z twoich ust słyszałem, bodaj mówiłeś... Melkior? Zakładam że krewny owego Aragorna.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec 2019, 12:13:15 »
- Jego syn, jest jeszcze jego siostra bliźniaczka Celia i młodszy brat Vulmer. Vulmera nie znam, wiem tylko tyle że musiał się ukrywać. Jak szukasz roboty nieco ryzykownej to uderzaj do Melkiora. Kiedyś szukał łowczego. Z starych rodów mamy jeszcze ród Cadacus i Morii. Ale nikogo od nich nie widziałem całe lata. Ale radze unikać Gunsesa Cadacusa, dobry z niego wąpierz, patriota, ale ma okropną wadę. Pojawia się, narobi szumu, a potem znika zostawiając rozgrzebane sprawy. Nazwij mnie stronniczym, ale tak jest. Z osób które obecnie warto znać; Tacticusowie, Marduk Draven nasz Marszałek Koronny, Patricia Drake-Morii pani Hetman Koronna, Rikka Malkain obecna Kanclerz. A, no i jego kurewska mość Dragosani Antares. Dobry druh, tylko ostatnio coś menda paździochowa nawet listu nie napisze. Chyba wszyscy których znam osobiście lubie i jeszcze żyją. Hehe.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marzec 2019, 12:25:34 »
- Dobrze wiedzieć kto tutaj ważny jest, dzięki - elf skinął głową z wdzięcznością  - Jeśli zabawię na wyspie dłużej z pewnością ich poznam. No i chcę poznać wszystkie tajniki myślistwa to i myślę tego typu usługi zawsze będą w cenie.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Marzec 2019, 12:31:10 »
- Owszem, zawsze. Szczególnie chowańce. Ostatnio jeden z was miał mi małego niedźwiedzia zdobyć, nie zdobył. Chyba go coś zeżarło... Jak spotkasz Kermosa to kopnij go w rzyć ode mnie.

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marzec 2019, 12:50:32 »
Elf zaśmiał się wesoło.
- Tak zrobię. Te imiona, Kermos i Vulmer, gdzies musiały mi mignąć w Konkordacie, bo je po prostu kojarzę. W takim razie na pewno przekażę im twoją prośbę. A czemu akurat niedźwiadek? - zainteresował się Quinn.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marzec 2019, 12:55:58 »
- Bo kolega ma, i nawet na nim jeździ. Wiesz, dawno temu Hufiec K'Obronie używał ich jako jazdy. A co to? Zatrzymał furgon, 50m. dalej coś żarło sarnę.


Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marzec 2019, 13:01:00 »
Widząc stwora elf stanął na koźle i zmrużył oczy, próbując dostrzec szczegóły tajemniczego potwora.
- Coś jakby kretoszczur? - mruknął i dla pewności sięgnął po łuk i strzałę z kołczana, by w razie potrzeby po prostu strzelić mutantowi prosto w łeb. Bo i tak się zapatrywał na stworzenie elf - Jakby mutant, to na pewno nie jest normalne zwierzę.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marzec 2019, 17:13:02 »
- No raczej, nie inaczej. Weź to to ubij.

1x https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Wypaczony_kretoszczur

Dystans 50m. żre sarne, wiatr wieje w naszą stronę. Jeszcze nas nie czuje

Offline Quinn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 505
    • Karta postaci

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Marzec 2019, 19:28:04 »
- Da się zrobić - odparł elf i stanął pewniej na nogach, łapiąc łuk lewą dłonią. Prawą nałożył strzałę na cięciwę i zaczął napinać łuk. Jednocześnie ocenił dystans do przedziwnego stwora, spojrzał na ruch drzew w okolicy by ocenić w którą stronę wieje wiatr i odpowiednio ustawił rękę, biorąc na to przymiarkę. W końcu napiął łuk do końca, podwójnie gięte, refleksyjne ramiona łuku zaskrzypiały cicho poddane dużej sile, dociągnął cięciwę do policzka, zmrużył oczy by na pewno nie spudłować i zwolnił cięciwę. Strzała z cichym świstem pomknęła przed siebie i po chwili wbiła się z niesłyszalnym dla łucznika plaśnięciem. Wypaczony kretoszczur padł na bok, śmiertelnie postrzelony - No nie tak źle jak na początkującego.

Offline Domenik aep Zirgin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • Reputacja: 434
Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Marzec 2019, 20:22:54 »
- Walnij raz jeszcze, dla pywności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wierzyciel
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Marzec 2019, 20:22:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything