Autor Wątek: Test kruka #36  (Przeczytany 4859 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Test kruka #36
« dnia: 15 Marzec 2019, 22:07:59 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #36
Prowadzący wyprawę: Arivel
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Imago
 
- Myślę, że tak - odparł Imago.- Ale przyznam, że przydałby mi się tam jakiś transport - dodał po chwili. Mężczyzna odpowiedział uśmiechem Arivel. Misja ratunkowa? Może nie będzie tragicznie. - I rzecz jasna, opowiedz mi proszę więcej. Najlepiej wszystko - nalegał.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2019, 22:13:26 »
- Transport?- zaśmiała się perliście. - Zorganizuj sobie. W naszym fachu trzeba sobie umieć radzić w kryzysowych sytuacjach. Co do informacji, nie mogę ci powiedzieć zbyt wiele. Mężczyzna jak każdy inny. Wysoki, barczysty, o długiej blond grzywie. Ma nieprzyjemną dla oka bliznę nad lewym okiem. A... No i jest wampirem. Kilka tygodni temu miał udać się do gimny Vodaemin, ale jego plany drastycznie się zmieniły i musiał wracać. W drodze powrotnej zajechał do Marotów. Wtedy kontakt z nim się urwał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2019, 22:13:26 »

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2019, 22:30:03 »
Imago odpowiedział śmiechem na śmiech. Uśmiech został mu ma twarzy. Wysłuchał Arivel, swojej zleceniodawczyni. Jego cel był blond włosym wampirem o paskudnej bliźnie nad lewym okiem. Po samym opisie wywnioskować było można, że typ jest generalnie niezbyt jasny. Pewnym stwierdzeniem było to, że był szemrany. Tak jak Arivel i to, co reprezentowała. Ale była obecnie najlepszą drogą do słodkiej zemsty. Skinął głową, na znak, że rozumie, po czym przyjął poważną minę.
- Coś jeszcze, co powinienem wiedzieć? - zapytał Arivel. - I co rzecz jasna, możesz mi powiedzieć. Każdy szczegół jest ważny.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2019, 16:50:08 »
- Wszystko co powinieneś już wiedzieć, to wiesz. - Jej głos był opanowany. - W razie komplikacji w poszukiwaniach zgłoś się do Maestera Hegerta. Prowadzi niewielką karczmę w Marotach, jest stary i na połów szalony, więc nie zadręczaj go głupimi pytaniami bez powodu.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec 2019, 16:57:24 »
Imago odbił się od ściany, o którą był oparty. Starł nieistniejący kurz z koszuli, poprawił pas od spodni. Wiedział sporo, Arivel wtajemniczyła go. Choć nie podała także imienia wampira. Najpewniej celowo. Imago nie dopytywał już, bo potrzebne informacje miał. Wiedział gdzie szukać, wiedział kogo, wiedział, że może też chyba liczyć na czyjąś tam pomoc.
– No to lecę. Do zobaczenia – rzucił, uśmiechając się samiutkim kącikiem ust. Puścił do Arivel oczko, po czym wycofał się, nie spuszczając kobiety z oczu. Wyszedł z tajemniczego i absolutnie nie podejrzanego zaułka, w którym odbyła się rozmowa ze zleceniodawczynią. Pierwszym, oraz najlogiczniejszym krokiem byłoby znalezienie transportu. Udał się więc do stajni. Może mógłby wynająć tam jakiegoś woźnicę wraz z wozem. Pieniędzy mu nie brakowało, więc mógł w razie czego opłacić podróż.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec 2019, 18:38:59 »
No i sobie tak szedłeś przez miasto, mijałeś ludzi owiniętych w ciepłe kubraki. Jesienna pora w Valfden może nie należała do najchłodniejszych, ale ciemne, burzowe chmury górujące wysoko nad stolicą zwiastowały nadchodzącą burzę.
Droga w stronę stajni nie zajęła ci długo. Nim jednak zdążyłeś dojść do samych drzwi wleciał w ciebie młodzik. Po wymamrotaniu krótkiego przepraszam odbiegł gdzieś w stronę bramy. A ty... Cóż, zorientowałes się, że straciłeś sakiewkę.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec 2019, 18:43:53 »
Podróż była spokojna. Aż za bardzo. Cisza zwiastowała burzę. No i grom też nadszedł. Jakiś smarkacz okradł go. Imago zaklął i ruszył za nim. Miał dłuższe nogi, więc miał też nadzieję, że szybko dogoni złodzieja. A potem pokaże mu, co sądzi o takich jak on. A konkretniej, jego pięści to pokażą. Nogi też może by się włączył do zabawy. Aby sobie pomóc, postanowił, że zawoła na pomoc tłum.
– Złodziej! – zawołał na całe gardło. Może ktoś go zatrzyma, a może i nawet strażnicy miejscy pomogą...

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2019, 19:10:01 »
Jak na złość ani nikt ci nie pomógł, a wydawałoby się, że specjalnie unikają twojego wzroku, ani nie dogoniłeś złodzieja. Zwróciłeś jeszcze tylko uwagę jak wskakuje jako pasażer na konia i wraz z kolejnym uciekają przez bramę miejską.
Nie zostało ci nic innego jak szukać jakiegoś innego środka transportu. I wreszcie los się do ciebie uśmiechnął. Starszy mężczyzna męczył się z kilkoma skrzyniami przy załadunku.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marzec 2019, 19:29:43 »
Imago zaklął siarczyście pod nosem. Skurwysyn uciekł. Zrezygnowany, oraz zdegustowany, a nawet obrzydzony apatią i obojętnością na krzywdy mężczyzna zaczął wracać. Było zupełnie jak wtedy, gdy jego rodzina zginęła. Nie zrobiono nic w celu pojmania sprawcy, czy zleceniodawcy. Zdenerwowany facet zauważył starca, który ładował jakieś skrzynie. Jeśli nie pieniądz, to może dobre serce go zawiezie tam, gdzie trzeba? Przybrał jak najbardziej przyjazny wyraz twarzy i podszedł do staruszka.
– Dzień dobry! – przywitał się. – Może pomóc? Mam trochę krzepy.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec 2019, 19:35:41 »
- Ach, panocku, jak ja ci się odwdzięcze! - ryknął uradowany starzec. - Stary jestem, nie te lata już, a moi dwaj synowie wybrali się na krótkie polowanie przed wyprawą. Jeśli łaska to prosiłbym o pomoc!

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec 2019, 19:40:54 »
– Średnio tak, że synowie zostawili ojca samego – odpowiedział Imago do starca. Złapał za jedną ze skrzyń i wytężył mięśnie do nieco intensywniejszej pracy. Był trochę rozgrzany krótką oraz nieefektywną pogonią, to też przyszło mu to trochę łatwo. Załadował jedną ze skrzyń, poświęcając sekundę na zamyślenie na temat zawartości skrzynek. –A wie pan, że jest sposób na odwdzięczenie się? – zapytał retorycznie. Przeniósł następna ze skrzyń. – Choć chciałbym, aby to był czyn czyście altruistyczny i bezinteresowny, to poszukuję pilnie transportu do Marotów. Wieś taka. Dałoby się?

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec 2019, 19:44:18 »
- Ma pan szczęście, panie... Eee... Jak pana zowią? - zapytał starzec po czym kontynuował. - Maroty to nasz pierwszy przystanek. A co do synów, no cóz... Mus to mus, a coś jeść trzeba w czasie drogi.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marzec 2019, 19:52:19 »
– Imago. Rodzice nazwali mnie Imago – odrzekł starcowi. Rodzice, których odebrano mu bezprawnie i bezkarnie. Ten śmieć, ich dawny lokaj, dalej gdzieś żyje, żrąc i pijąc za to, co udało mu się ukraść ze skarbca zanim zniknął. Mężczyzna wyrwał się z rozmyślań. Na zemstę przyjdzie czas. Potrzebował cierpliwości. I umiejętności. Ta misja da mu chociaż te drugie, te pierwsze będzie wymagało samouctwa. Załadował kolejną ze skrzyń. – A co prawda, to prawda. Cieszę się, że chociaż ja mogłem pomóc z tymi skrzyniami. Co pan wiezie?

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marzec 2019, 19:54:26 »
- A wie pan, fistech, koks, heroinę i inne niebezpieczne substancje psychoaktywne - zaśmiał się serdecznie. - A tak poważnie to trochę alkoholi, trochę skór, zapasy na zimę dla mnie i mojej rodziny. W domu została żona wraz z dziewiątką córek więc wie pan.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marzec 2019, 20:06:35 »
Imago dołączył do śmiechu. Pomimo wieku, mężczyzna miał nie najgorszy humor. Zabrał się za kolejną skrzynię, a gdy też z nią skończył, zerknął, aby ocenić, ile mu ich jeszcze zostało. Cieszył się szczerze ze swojej krzepy i młodzieńczych lat.
– A wiem, wiem. Ale muszę pogratulować. Jedenastka dzieci to bardzo ładny wynik – pochwalił starca. – Mój ojciec miał tylko mnie. No i moją matkę.
Zamyślił się ponownie, wspominając liczne wyjścia z rodziną, Mimo zamożności, mieli bardzo dużo czasu dla syna. Mieli.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marzec 2019, 20:22:07 »
- Dwadzieścia trzy, w tym dwie żony. Ale pozostałe dzieciaki zostały z drugą starą. Po wojnie uciekły na kontynent. - stwierdził posępnie.
Ty zaś zwróciłeś uwagę, że wszystkie skrzynie są już na wozie.
- Wsiadaj, panocku. Będziemy ruszać póki jasno.

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Marzec 2019, 20:24:00 »
Imago zagwizdał.
– No to tym większe gratulacje za wynik. Mój ojciec by poszarzał – rzucił Imago. Gdyby żył...
Mężczyzna zapakował swoje ciało na wóz, w oczekiwaniu na odjazd.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Marzec 2019, 21:58:55 »
Ruszyliście przez bramę Efehidon na królewski trakt. Przez pierwszą godzinę nic wielkiego się nie działo. No, przynajmniej do momentu, aż pod wóz przyjechało dwóch chłopaków na jednym koniu. W jednym z nich rozpoznałeś złodzieja.
- Jesteście w końcu, Agert, Zygmut, co wam tak długo zaszło na polowaniu?

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Marzec 2019, 22:04:16 »
Twarz Imago nie przybrała zbyt miłego wyrazu. Wręcz przeciwnie. Czuć było przynajmniej niezadowolenie. Był zły. Ale jak się okazało, nie mógł dokonać brutalnego odwetu na złodzieju.
– Wie pan, że jeden z pana synów to złodziej? – spytał starca. Wskazał palcem na złodzieja.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2019, 22:08:28 wysłana przez Imago »

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Marzec 2019, 18:43:23 »
- Cooo? Co pan za fanaberie wygaduje? - zapytał i spojrzał na Ciebie jak na szaleńca. Z kolei chłopak jakby trochę pobladł i zaczął się dygotać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #36
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Marzec 2019, 18:43:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything