Autor Wątek: Na rozprostowanie kości  (Przeczytany 37616 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:07:20 »
- W takim razie zbieram się do domu w dżungli, schowa się ciepłe ubrania w juki. Wyjaśnił co mogło być do sprecyzowania następnie, wstał i pożegnał się z kobietą i mężczyzną. - Do widzenia pani i panu. Zrobiwszy to wziął włócznię, aby spokojnie opuścić dom i przygotować się na wyprawę już w pełni.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Grudzień 2018, 12:14:37 »
– Wiesz, Eve. Ten dom nie jest ogromny, wątpię, że zmieści się tu dużo osób. Ale mam dwa pokoje na piętrze. Jeśli chcesz, to każę go przygotować. Mam też miejsca na kanapie dla chętnych – wyjaśnił. Skininiem głowy pozdrowił Nawaara. – Będzie trzeba zainwestować w przeprowadzkę... – mruknął.

//Dochodzi godzina 20.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Grudzień 2018, 12:14:37 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Grudzień 2018, 16:44:46 »
//Wyprawa bez krasnoluda wyprawą nieważną

Za górami, za lasami, za dwoma morzami... pewien krasnolud po tym jak na ostatniej jego wyprawie zasypało przełęcz. Jedyną jaką się da przejść w głąb Omas. Tenże krasnolud wziął bryg kupiony na spółkę z Marszałkiem i Podskarbim i ruszył w świat. Oczywiście nikogo nie informując. Tym bardziej wspólników. "Zapita Kanalia" opłynęła Valfden, Feros, Zuesh, Vrih, kilka egzotycznych portów Ilusmiru. Ojj wiele tego było. Kazmir zarobił sporo. Jednakże... sprytnie ukrył skarby jak na pirata korsarza przystało. Wróciwszy do stolicy usłyszał o wyprawie. Dotarł pod dom Marduka i zapukał. Był wykąpany, i nawet uczesany.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Grudzień 2018, 23:37:00 »
Cerbin ponownie otworzyła drzwi. Robiła to często tego wieczoru.
- Dom marszałka koronnego. Zgaduję, że pan w sprawie zlecenia? Zapraszam – elfka otworzyła drzwi szerzej i wprowadziła jakże czystego krasnoluda.
A Marduk przygotował się na powtórkę z opowieści.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Grudzień 2018, 10:35:04 »
Krasnolud zdążył zapalić fajkę i pociągnąźć parę buszków. - Bry, ta ja do Marduka. Krasnolud wytarł buty i wszedł do salonu. - Dobry wieczór. Rzucił do zebranych.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Grudzień 2018, 18:23:51 »
Marduk z kolei powitał Kazmira, opowiedział mu wszystko, o czym rozmawiali. Na koniec zaproponował wina.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Grudzień 2018, 22:42:11 »
- Czy ja wyglądam na pijącego wino? Zapytał retorycznie po wysłuchaniu historii. Faktycznie się zapuścili w "pracy" herosi Valfden. Prychnął ze śmiechu gdy o tym pomyślał.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Grudzień 2018, 11:55:09 »
– No tak, zapomniałem, że krasnoludy widzą alkohole inaczej. To może piwa? Masz jakieś pytania?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Grudzień 2018, 15:43:52 »
- Nie odmówię. Hiehie. Nie nie mam pytań. Usiadł sobie.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Grudzień 2018, 19:32:16 »
Cerbin przyniosła po chwili szklany kufel piwa do rąk krasnoluda. Było ciemne, chłodne, z delikatną pianką.
– Kazmir, albo Melkior, wiecie w sumie, co się dzieje z waszą zgrają? Mieliście zawsze ze sobą jeszcze jednego krasnoluda i orka – zagaił po chwili.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Grudzień 2018, 21:07:24 »
//Melkior poszed spac ;p

- Mirzak leczy się z choroby filipińskiej po morskich podróżach, ja też zresztą.  Ashog zaś - popił pysznego piwa - no pilnuje domu Melkiora. Bękarty działają, moje ziemie są spokojne, ba nawet Torreno i piraci przycichli. Szkoda tylko  że nam wtedy przełecz zasypakło.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Grudzień 2018, 16:22:38 »
– Dobry ork, to taki po naszej stronie. Dobrze by

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Grudzień 2018, 13:04:55 »
- Dobrze by co?

/T

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Grudzień 2018, 10:52:38 »
Mauren opuścił posiadłość człowieka, który go wynajął, by móc lepiej się przygotować do jutrzejszego dnia. Nawaar wkrótce przybył do domku. Konia zostawił zaś u Marduka a on sam, przejdzie się do niego jutro. Ciemnoskóry przyszykował sobie zbroję wilczą, żeby nie zamarznąć w pierwszych etapach podróży, po czym położył się spać oczekując nadejście zimnego, chłodnego acz urokliwego poranka.   

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Grudzień 2018, 11:01:49 »
Marduk odkaszlnął, gdyż coś zakłuło go w gardle. Napił się wina.
- Dobrze by było mieć orka po swojej stronie, gdy się rozpocznie sieczka - zwrócił uwagę. - Ale no nic, zobaczymy. Jakieś pytania?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Grudzień 2018, 13:45:03 »
- Ashog napewno pójdzie. Bo czemu by nie. Nie nie mam pytań. Dopił piwo.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Grudzień 2018, 14:46:09 »
-Wbrew pozorom mi nie potrzeba wiele miejsca Marduk. Caledus ma wszystkie moje potrzebne rzeczy w jukach, nie mam ochoty krążyć w kółko po mieście. Pozwolisz, że przenocuję u ciebie, jeśli to nie kłopot- nalegała Eve. W międzyczasie przyszedł jeszcze jakiś krasnolud, co ucieszyło anielicę, gdyż każda para rąk zdolna na podstawowym poziomie machać mieczem może się przydać.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Grudzień 2018, 15:15:42 »
– Nie widzę problemu, Eve – odrzekł anielicy. – Cóż, jeśli to wszystko na teraz, to widzimy się rano Kazmir. Wczesnym ranem zapraszam na śniadanie, tak w okolicach godziny piątej. Ruszamy po nim – poinformował. Cerbin wręczyła Kaziowi małą beczułkę z piwem, które niedawno pił. – Weź, ja i tak tego nie piję – rzucił z uśmiechem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Grudzień 2018, 17:05:16 »
- Do zobaczenia zatem. Wziął beczułke i poszedł do domu spać.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień 2018, 12:13:00 »
Było już dobrze po północy, kiedy Egbert skończył swoją zmianę. Pracował teraz jako strażnik posiadłości należącej do człowieka będącego podobno najbogatszym kupcem korzennym w mieście. Robota ta nie dawała jednak wojownikowi satysfakcji. Szczerze powiedziawszy, Ebertowi rzygać się już chciało pracą wartownika. Ostatnimi czasy coraz trudniej jednak było o porządne zlecenia, a żyć za coś trzeba było. Starając się ignorować typowy dla Hemis mróz, mężczyzna maszerował szybko w stronę swojego domu na podgrodziu. Z jego ust wylatywała para, a on sam coraz bardziej pogrążał się w rozmyślaniach. Z nostalgią wspominał stare dobre czasy, gdy po całej wyspie panoszyli się bandyci, potwory, grupy dezerterów i innych odpadków pozostałych po wojnie. Od czasu ostatniej większej akcji w której brał udział minęło już jednak jakieś pięć lat. Pół dekady! Egbert walczył wówczas u boku innych bękartów o oswobodzenie gminy Omas.
Cholera, nawet nie zauważyłem kiedy stuknęła mi trzydziesta. Latka lecą, a ja marnuję się pilnując opasłego zadu jakiegoś handlarza preclami, czy innym śmieciem.
Niespodziewanie uwagę najemnika przykuło pismo przybite do tablicy ogłoszeń stojącej przed karczmą, obok której Egbert akurat przechodził. Na papierze widać było bowiem pieczęć marszałka. Najemnik szybko przeczytał ogłoszenie i w ułamku sekundy podjął decyzję. Potrzeba mu było takiej pracy. Gdy wrócił już do swojej chaty, bez ściągania butów rzucił się na skrzypiące łóżko i od razu zapadł w sen. Po kilku godzinach drzemki wstał wypoczęty i ruszył do drzwi, po drodze zgarniając ze stołu kawałek kiełbasy leżący tam od wczoraj. Mężczyzna wepchnął go do ust i opuścił domostwo kierując swoje kroki w stronę dzielnicy obywatelskiej. Dotarł pod dom szlachcica jeszcze przed wschodem słońca. Jako że o tej porze nie wypadało walić do drzwi, Egbert zdecydował się zaczekać do rana na zewnątrz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na rozprostowanie kości
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień 2018, 12:13:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything