Autor Wątek: W drodze do Ombros  (Przeczytany 2658 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

W drodze do Ombros
« dnia: 08 Sierpień 2018, 15:40:41 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: W drodze do Ombros
Prowadzący wyprawę: [member=24422]Melkior Tacticus[/member]
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Znajomość sprawy.
Uczestnicy wyprawy: Szeklan Caved

Wolnym krokiem opuścił swoje domostwo. Stał przez chwilę na podwórku wpatrując się w obficie sypiący śnieg. Pogoda iście wyborna na długie i żmudne podróże. Ostatnia jego wizyta w Ombros, nie była zbyt miła dla niego samego jak i tych, którzy go porwali. Siarczyście zaklął i żwawym krokiem ruszył w stronę stajni, w której trzymał konia. Wyprowadził go na zewnątrz, osiodłał i dosiadł. Zaraz też ruszył galopem w stronę Ombros.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2018, 13:58:33 »
Jechałeś tak więc w kierunku owego miasta.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2018, 13:58:33 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2018, 19:29:37 »
Podróż długa i żmudna, na domiar złego śnieg nie ułatwiał mu tej przeprawy. Chciał jak najszybciej dostać się do Ombros i dowiedzieć się, co przygotowała dla niego Celia.
- Oby to było coś sensownego. - burczał pod nosem leniwie rozglądając się dookoła siebie. O tej porze roku okolice bywają często zdradliwe, a wygłodniałe zwierzęta lubią napadać na samotnych podróżników. Cały czas w gotowości miał swojego Caveda oraz Negocjatora. Już szczerze mówiąc nawet nie pamiętał kiedy ostatnio je używał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2018, 14:18:20 »
Okazji nie miał, kilka dni później dotarł do Ombros. Celia miała kamienicę w okolicy portu. Adres znałeś.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień 2018, 22:37:46 »
Jaszczur cały i zdrowy dotarł do Ombros, miasta które tak bardzo zapadło mu w pamięci. Wszystkie kurwiki budziły się w nim na widok starych już i zrujniwanych budynków pewnej znanej mu szajki. Teraz jednak miał co innego na głowie. Nie zsiadając z konia poszedł przed siebie, jakby z automatu kierując się w stronę kamienicy Celi. Tam już zsiadł z konia, przywiązał go do słupka i ruszył w stronę jej mieszkania. Stanął przed drzwiami i kilka razy załomotał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2018, 13:49:50 »
Drzwi otworzył ci Vernon. - Wejdź, Celia jest w gabinecie.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień 2018, 19:34:09 »
- Elegancko. - odpowiedział z lekkim uśmiechem przekraczając próg pokoju. Było tam nawet całkiem przytulnie i przestronnie. Vernon zaprowadził go pod same drzwi gabinetu. Ostatni raz poprawił swoje uposażenie i zapukał trzy razy do drzwi. Zaraz też otworzył je i przekroczył próg gabinetu. Celia siedziała zaraz za biurkiem. Ukłonił się jej lekko i przywitał jak przystało na szlachcica i Bękarta.
- Cześć Celio. Doszedł do mnie twój list. Dziękuje za załatwienie tej sprawy, głupio wyszło ale teraz nie ma co nad tym się zastanawiać, czasu nie cofniemy. Czego się dowiedziałaś?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sierpień 2018, 20:09:59 »
- Zamknij się, siadaj i słuchaj. Twoich ziem nie zaatakowali piraci, to łupieżcy z Ignis Terra. Po odejściu demonów na tych terenach zostało dużo niewolników. Którzy nie chcieli stać się częścią żadnego państwa. Zaczęli łączyć sie w hordy, zajmować stare ruiny... Twoja mapa wskazuje jedną z wysp na Wewnętrznym Morzu Archipelagu Chatal. Prawdopodobnie mają tam obóz wypadowy.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Sierpień 2018, 20:32:59 »
Jaszczur usiadł zgodnie z rozkazem Celi. Wsłuchiwał się w jej każde słowo, teraz już miał przeczucie, że wszystko rozumie. Jednak to nie byli piraci a zwykli i bezwstydni łupieżcy z Ignis Terra.
- Teraz to wszystko wyjaśnia dlaczego atakowali z taką bezzwględnością i zacięciem. Pani Mei miała racje, że to "koczownicy" z Ignis Terra. Przydałoby się im złożyć wizyte na tej wysepce w Chatal. - powiedział z lekką nutką zaintrygowania. - Problemem będzie tylko statek no i jakaś załoga.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpień 2018, 13:02:16 »
- Ja ci nie pomogę. Za dużo mnie kosztowałeś.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sierpień 2018, 14:21:07 »
- Z drugiej strony mogłaś to olać wtedy nic bym cie nie kosztował. - wymamrotał coś tam pod nosem. Poderwał się z krzesła, westchnął głęboko i podniósł z blatu biurka swój hełm, który założył na głowe. Zaraz też skierował swe kroki w stronę drzwi. Otworzył je dość ospale i czyniąc krok, zatrzymał się na progu.
- Bywaj zdrów. Ja już jakoś sobie z tym poradze.
To powiedziawszy opuścił jej gabinet.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Sierpień 2018, 18:44:16 »
- Wróć, nie skończyliśmy. Vernon, herbatę zrób. Jej ton był nieznoszący sprzeciwu.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień 2018, 03:13:10 »
- Kurwa, robi się ciekawie. - powiedział zatrzymując się w progu. Leniwie odwrócił się i podążył z powrotem do krzesła stojącego przy biurku. Ciekawe, co teraz chciała od niego. Usiadł więc i drapiąc się po czole zwrócił się do kobiety.
- Więc, o co dalej chodzi?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień 2018, 13:50:45 »
- O rekompesate za moje straty. Co mi zaproponujesz?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień 2018, 15:39:03 »
Jaszczur ponownie usiadł. To nie był prosty temat, jak się tak mogło zdawać. Rekompensata według Celi mogła wynosić bajońskie sumy, na które nigdy go by nie było go nigdy stać. Musiał się przez chwile zastanowić. Co jej zaproponować? Hmm...
- Połowa skradzionych łupów przez tych łotrów i udziały w sprzedaży pszenicy z Giethoornu. Na chwile obecną na wiele mnie nie stać. Na dodatek musze jeszcze skombinować statek, a to też kosztuje.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpień 2018, 18:37:11 »
- Dorzuć jeszcze koncesje na walkę z piratami dla Pancernego Wiewióra, 100% zysków dla mojej firmy przez... dwa lata. Vernon przyniósł herbate.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień 2018, 19:51:46 »
- A co z moją specjalną jednostką Czarnych Kapturów? W takim układzie mogą zostać bez roboty. - oświadczył kobiecie spoglądając jej w oczy. Zaraz też Vernon przyniósł cieplutką herbatę którą wręczył Szeklanowi.
- Dobra, koncesje na walkę z piratami dostaniecie ale nie wyłączną. Chce abyście współpracowali z Czarnymi Kapturami dowodzonymi przez Siwobrodego. Co do zysków... Moge się zgodzić na 80% plus to, co twoi kompani wyszarpią z pirackich łupów. A uwierz mi, oni posiadają cuda, które niektórym nigdy się nie śniły.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sierpień 2018, 20:21:19 »
- Nie ma mowy, 95%.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sierpień 2018, 22:42:18 »
Jaszczur kulturalnie napił się herbaty z dzbanka. Odłożył ją na podstawkę i przetarł usta swoją jedyną łapką. Milczał, nic nie mówił przez chwilę. Jego mina nie wyrażała żadnych emocji choć w środku gotował się ze wściekłości, ponieważ dyktowano mu tyrańskie warunki. Kurwa mać, do czego to doszło żebym oddawał z przymusu to, co należy formalnie do mnie. Jakim prawem?
- Kurwa, nie dość, że z własnej nie przymuszonej woli chce oddać Ci moje zrabowane łupy, to jeszcze chcesz żebym doszczętnie zbankrutował?
Całkiem nie odpowiadał mu ten układ i to, że na jego ziemie mogą wejść Bękarty z chęcią wzbogacenia się jego kosztem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Sierpień 2018, 17:17:57 »
- Cóż, to ty doprowadziłeś do tej sytuacji. Gdybym nic nie zrobiła to Mei wynajęła by Krwawe Kruki. A twoja śmierć nie jest opłacalna dla mnie. No i Melkior by mi nie darował.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W drodze do Ombros
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Sierpień 2018, 17:17:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything