Autor Wątek: Ziemie Plagi - Wyprawa  (Przeczytany 11022 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Ziemie Plagi - Wyprawa
« dnia: 15 Styczeń 2007, 19:02:23 »
Po dobiciu do brzegu wszyscy wysiedli ze statku i zaczęli rozbijać obozowisko. IsentoR stanął na pobliskim wzniesieniu i rozejrzał się po okolicy. Jałowe wypalone słońcem ziemie przypominały nieco krajobraz wyspy wulkanicznej. Lecz w tym miejscu promienie słoneczne doskwierały naprawdę mocno w oddali przy większej górce wydawało się widzieć jakieś ruchy IsentoR poprosił Haknera o lunetę by przyjrzeć się bliżej spostrzeżonej rzeczy. Spoglądnął przez lupę po czym zauważył kamieniołomy w których pracowali jaszczurzy niewolnicy...postanowił zbadać tą sprawę, wyruszamy krzyknął król.


Jeśli ktokolwiek zacznie pisać herezje wymyślać niestworzone historie robić z siebie niezwyciężonego bohatera po prostu pożegna się z wyprawą. Jeśli chcecie coś zaproponować to zanim o tym napiszecie zapytajcie się mnie na PW czy nie zepsuje to głównego wątku.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2007, 19:29:07 »
Po okrzyku króla Gorn jeszcze bardziej się wzmocnił. Wszyscy byli bardzo zachwyceni wygłądem wyspy. Była bardzo ciekawa i tajemnicza. Szliśmy równym tempem. Na przodzie szli razem Alculus Mori i Arkhan jako przestawiciele Magii Wody i Natury. Tuż koło nich Król Isentor między dwoma królewskimi Paladynami- Arthasem i RideRem. Za nimi ÂŁowca Snopek i Wampir Dragossani. Sir Wiliam obok innych myśliwych: Madzi, Kapi Pogromcy, Lord Sado, CKO$C@Ra i Haknera. Aragorn był bardzo zaciekawieny urokami wyspy. Ja zaś szedłem obok swojego mistrza Isgarotha który cały czas mi opowiadał o tajnikach magi ognia. Wreszcie dotarliśmy do niewolników...
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2007, 19:30:01 wysłana przez MeGorT »

Forum Tawerny Gothic

Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2007, 19:29:07 »

Offline Hakuś

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 537
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2007, 20:37:32 »
Gdy dotarlismy wszyscy do miejsca gdzie pracowali jaszczurzy niewolnicy, krol postanowil z nimi pogadac.
-Co tu sie stalo? I czego tak szukacie? - rzekl IsentoR
-A wy co tu robicie? pierwszy raz was tu widze - rzekl jeden z niewolnikow
-Szukamy czegos na tej wyspie, ale nie odpowiedziales na moje pytanie.
-My szukamy...
I wlasnie w tym momencie padl strzal, niewolnik, z ktorym rozmawial krol zostal zabity przez jednego ze straznikow niewolnikow...
Najwyrazniej cos ukrywaja, i nie chca bysmy sie tego dowiedzieli - pomyslal krol
Widzac, ze straznikow jest wiecej, IsentoR wskazal reka, zeby wszyscy przygotowali sie do walki, ktora moze w kazdej chwili nadejsc...


Jezu mówiłem by nie wprowadzać nowych części wątku...gdzie ty wam widziałeś strażników bo ja jakoś ich nie zauważyłem, pierwsze ostrzeżenie jeszcze raz wprowadzisz coś nowego bez pytania żegnasz się z wyprawą tak nie może być bo znów wprowadzacie chaos.
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2007, 23:21:23 wysłana przez IsentoR »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2007, 22:13:54 »
- Nie! Opuście broń! To nie jest nasz teren, że możemy robić to co nam się żywnie podoba! Powinniśmy jednak najpierw porozmawiać z nimi, nim zabijemy  !  

Arthas oddalił się od towarzyszy by nawiązać kontakt z jednym ze strażników, po chwili jednak wrócił mówiąc...
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2007, 22:14:17 wysłana przez Sir_William »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2007, 14:44:35 »
- Oni nie są do nas zbyt przyjaźnie nastawieni i lepiej ich nie prowokować. Nie znamy dobrze tej krainy, więc nie warto rozpoczynać już walki. Po chwili do rozmowy wtrącił się...

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2007, 16:10:17 »
... Rider
- Powinniśmy ich ominąć i iść po prostu dalej. Nasza obecność nie jest przez nich tolerowana - specjalnie.


Ruszyli, przeszli kilka metrów dalej i wyłoniła się ruina twierdzy.

- Co robimy dalej? - zapytała Madzia
- Czekajmy na rozkaz króla! - odezwał się William

Król powiedział...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2007, 17:07:52 »
Przeszukać teren!
Aragorn,Hakner,Sir_William,Arthas zabezpieczyć teren!Reszta sprawdzi ruiny.

Isentor wydał rozkazy i poszedł z resztą sprawdzić to miejsce.










ekwipunek:1 miecz jenoręczny, łuk,skórzany pancerz i oswojony wilk
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 17:10:44 wysłana przez Aragorn »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2007, 17:15:10 »
Nagle z południa doszedł krzyk:
- Królu tutaj są jakieś znaki runiczne. Zatarte , ale bo dogłębnym oczyszczeniu i rekonstrukcji dałoby się coś odczytać.

Król słysząc to od razu udał się na miejsce. I rzekł:
- Hmm... Z tego co wiem jest to pradawny język Magii . Może po przetłumaczeni tego dowiemy się co się dzieje na wyspie. - po chwili namysłu , król krzyknął - Zabrać to stąd i zanieś na statek. Niech któryś z Arcymagów to odczyta.

Gdy Madzia i Sir Wiliam podnosili kamień z krzaków dało się słyszeć hałas walki. Wtem poszliśmy to sprawdzić i ...

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2007, 17:54:21 »
Aragorn wraz z Haknerem walczyli z kilkoma szkieletorami.

Pomocy!!!!-krzyknął Aragorn
Zabiliśmy ich jusz kilka ale ciągle wyłażą nowe!-żekł Hakner

Na pomoc przybiegł AluscusMorii i Dragossani.Wtem pojawił się szkielet mag, wszyscy byli zajęci walką.Aragorn
spostrzegł go kątem oka, oddalił się od walczących wyciągnął łuk wystrzelił i....strała przeleciała pół centymetra od szyi szkieleta.
DRAGOSSANI ZDEJMIJ GO!!!!!Krzyknął Aragorn.Sam wyciągnął miecz, zaczął biec w strone innych szkieletów i nagle poczół pszeszywający ramię ból jakiś przyzwany szkilet szkielet trafił go z łuku.upadł na zimie i leżał jecząc z bólu.

Dragossani biegł w strone maga,przebił sie przez jego dwóch strażników.
Gdy zaczął walczyć z magiem ten powiedział do dragossaniego:Nigdy mnie nie pokonasz.
Na pewno?Odpowiedzał wampir, i odcioł mu głowe.
Po pokonaniu maga reszta szkieletów rozpadła sie.

Nareście- powiedział Hakner.
Skąd sie oni wzieli?-ÂŻekł dragonassi
Jeszcze nie wiem ale sie dowiem-Powiedział AluscusMorii
A gdzie Arago....-Chciał powiedzieć Hakner ale przerwał mu Aragorn:
CZY KTOS MOÂŻE TO GÓW..... WYJ¡Æ ZE MNIE????Idźcie zawiadomić reszte a i niezapomnijce przyprowadzić kogoś kto sie tym zajmie.-tu wskazał na rane[Aragorn]
Po tych słowach Hakner poszedł po reszte.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2007, 18:13:16 »
W tym czasie Snopek prowadził samotny zwiad. Zrezygnowany po kilkunastu minutach samotnej wędrówki postanowił wrócić do bazy. Wybrał jednak inną ścieżkę prowadzącą między kilkoma kamieniami. Gdy dotarł do głazów usłyszał jęki i poczuł paskudny smród stęchlizny. Wyciągnął miecz i ruszył przed siebie, a jego oczom ukazał się goblin. Stworzenie leżące na czworaka wyglądało jakby rozkładało się żywcem, podniosło ono jeszcze raz swój paskudny łeb po czym z przeraźliwym piskiem skoczyło na ÂŁowce który jednym cięciem zakończył jego żywot.
- Paskudna sprawa - rzekł wojownik sam do siebie po czym pognał do obozu by zdać raport pozostałym członkom ekipy.
Gdy usłyszeli wieści rzekli ...
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 18:13:43 wysłana przez _Snopek_ »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Styczeń 2007, 18:53:15 »
rzekli:
- Jest już ciemno powinniśmy rozbić obóz, nie wiadomo jakie paskudztwo może nas w nocy zaatakować
Lord Sado podszedł do IsentoRa i poprosił, aby mógł wraz z towarzyszem poszukać jaskini na nocleg. Król wydał zgodę. Lord Sado wraz z Sir Williamem poszli na poszukiwania. Po chwili zauważyli, że w lesie pali się ognisko.
- Choćmy to sprawdzić - rzekł Sir William
Po chwili zauważyli małą grupkę goblinów.
- Coś mi tu śmierdzi - powiedział Lord Sado
Sir William, który także miał dobry słuch kazał przystanąć swemu towarzyszowi. Nagle coś zaszeleściło.
- Na drzewach, są na drzewach - krzyknął Sado
Sir William napiął łuk i wystrzelił strzałę. Jeden goblin spadł z drzewa. Lecz to nie był koniec. Grupa, którą zauważyli w lesie nagle zaatakowała. Sir William i Lord Sado ściągnęli ilku zanim do nich dotarli. Dowódca wyciągnął miecz i zaczął siekać potwory. Nagle okazało się, że Sado nie ma swego miecza. Udawało mu się po części unikać goblińskich ataków, lecz po chwili musiał uciec na drzewo. Usiadł na gałęzi i z tamtąd zaczął atakować potwory. Po chwili na polanie leżała chmara goblińskich ciał.
- Huh, nic ci nie jest? - Spytał Sir William
- Oberwałem w lewą rękę i chyba jakiś goblin przyłożył mi w łeb, ale poza tym nic. - Odpowiedział Lord Sado
- Zwiedźmy jaskinie i wracajmy.
Weszli do środka. W pierwszej części nic nie było, ale dalej znaleźli grobowiec.
- Jest tu bezpiecznie - powiedział William - choćmy powiadomić resztę.
Po drodze nie napotkali żadnego potwora. Gdy doszli do obozu powiedzieli o cały zajściu. Odezwał się ktoś z wojowników...
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 18:55:17 wysłana przez Lord Sado »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Styczeń 2007, 19:38:15 »
- Myślę, że możemy ruszyć do jaskini, wtedy przynajmniej nic nie zajdzie nas od tyłu.
Reszta przytaknęła i ruszyli w wyznaczonym kierunku. Noc ciemna i głucha przewijała się między drzewami, jedynie z jaskini dochodziły jakieś przebłyski światła i śmiechu. Kiedy blady poranek otulił dolinę wszyscy postanowili opuścić jamę i wyruszyć dalej.







PS
Co dokładnie planujecie? Gdyż widzę upomnienia, jednak nie jest powiedziane
co możemy pisać i w jakich kontekstach.
Fabularną część powinniście zdradzić na początku,
bo każdy chce napisać coś co go wyróżni i wprowadzi
emocje do wyprawy,
a w efekcie mówi "pa, pa" wyprawo...

Offline Madzia

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: 0
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2007, 19:49:45 »
Ruszyli przed siebie. Madzia - jedyna dziewczyna biorąca udział w wyprawie zauroczona, lecz trochę zdziwiona wyglądem wyspy. Wydawało jej się, że będzie łudząco przypominać tereny wyspy wulkanicznej. Prawda ziemia była jałowa, lecz gdzie nie gdzie rosły małe dziwne rośliny. Obok dziewczyny dziarsko szedł Hakner oraz William.
- Will ... - powiedziała.
- Tak ? - spytał się chłopak , najwidoczniej "obudzony" z zadumy.
- Jak myślisz na co natrafimy na tej dziwnej, ale jakże uroczej wyspie ? - kontynuowała.
- Uroczej ? - uśmiechnął się Will. Najwidoczniej kobiety postrzegają świat zupełnie inaczej ... Nie wiem, może natrafimy na hordy wrogów, osadę jaszczuroludzi, bądź też inne plugastwa. - wymawiając te słowa zmarkotniał i znów "wpadł" w zadumę.
 
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 20:01:01 wysłana przez Madzia »

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2007, 19:54:04 »
Towarzysze szli dalej. Nic nie stało im na drodze, z wyjątkiem małej grupki potworów, z którą szybko sobie poradzili. Na podstawie tej walki oraz znajomości obywateli Ombros, rdr. rzekł:
- Królu? Zastanawia mnie jedna kwestia. Dobrze wiesz, że ze wszystkich, tylko ja Arthas i ty potrafimy się dobrze posługiwać bronią. Sądzę, że pakujesz nas w kłopoty.
Król odpowiedział...
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 19:55:37 wysłana przez rdr. »

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2007, 20:21:43 »
Isgaroth popatrzył krzywo na RideRa i rzekł:
-Zapominasz chyba, że w naszej grupie jest czterech najpotężniejszych magów na całym Marancie. Ja, król, Arkhan i Alculus Morii. Jeśli przyjdzie większe niebezpieczeństwo i wojownicy nie poradzą sobie z wrogami, my zmieciemy ich z powierzchni ziemi magią. W każdym razie jeśli trafimy na jakąś potężniejszą armię, możemy faktycznie mieć kłopoty. Czuję, że znajduje się tu olbrzymia mroczna siła. Nie potrafię jej zidentyfikować, jednak jeśli nas zaskoczy, możemy mieć prawdziwe kłopoty. Musimy być przygotowani na wszystko i opracować jakąś taktykę, jeśli mamy walczyć u boku nowicjuszy. Póki co jednak musimy dowiedzieć się, z czym przyszło nam walczyć. Ruszajmy zatem dalej.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Styczeń 2007, 20:35:06 »
Sir William słysząc słowa RideRa poczuł się urażony. Dowódca Myśliwych nie umiejący się posługiwać bronią? Nie robił z tego jednak żadnych wyrzutów.
- Kroczymy tak zupełnie bez celu. Czego szukamy? Kogo musimy zgładzić? - pytał się William
W odpowiedzi usłyszał...

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Styczeń 2007, 20:42:02 »
...słowa Arthasa: Musimy zbadać każdy zakamarek tego terenu, być może ta wyspa skrywa bardzo wiele tajemnic, o których nie mamy nawet pojęcia. Mam nadzieję, że nie spotkamy na swej drodze wielu nieprzyjaciół i nie będziemy musieli nikogo unicestwiać, choć zapewne na to jesteśmy tutaj skazani. Po chwili...

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Styczeń 2007, 20:50:25 »
...odezwał się Gorn.

Jesteśmy tu poto aby zgładzic plagę. Musimy znaleźć centrum owej choroby. Po czym udamy się przez portal tak jak to było na Wyspie Wulkanicznej. Według mnie Ognisko Plagi znajduje się w centrum wyspy. Królu uważam że powinismy udać się do jaskini którą znalazł Sir Wiliam. Tam odpoczniemy do rana a później będziemy badać kawałek ziemi po kawałku aż znajdziemy cel. Po tych słowach......
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2007, 20:51:56 wysłana przez MeGorT »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Styczeń 2007, 20:58:02 »
... Po tych słowach Lord Sado się odezwał:
- Krolu, ludzie są wyczerpani, potrzebują odpoczynku. Jeśli szybko tam nie dojdziemy, coś może nam sie stać. Musimy być skupieni w jednym miejscu i w razie potrzeby walczyć razem. Jaskinia, którą znaleźliśmy z Wlliamem jest wystarczająco dużo by nas pomieścić. Są tam groby, hmmm, może coś tam znajdziemy.
Nagle wszyscy usłyszeli krzyk Haknera, który wołał o pomoc. Później okazało się, że Aragorn jest ranny.
- Królu pozwól że natychmiast wyruszymy. Aragornowi może się coś stać. Sir Williwam powieniem was zaprowadzić do jaskini. Arthasie, stary druchu pójdziesz ze mną? Przydała by się także pomoc jakiegoś wampira i maga. Kto się zgłasza, wyruszajmy czym prędzej,

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2007, 21:01:59 »
... a może przyda ci się pomoc najemnika. Mój miecz pragnie krwi wroga. Jestem także młodym nowicjuszem ognia. Mój mistrz wtajemniczył mnie w niektóre zaklęcia które z chęcią chcę użyć przeciwko nieprzyjacielowi. Nie zapomnij jeszcze że mam w zasięgu mój ÂŁuk Myśliwego....
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 19:35:03 wysłana przez MeGorT »

Forum Tawerny Gothic

Ziemie Plagi - Wyprawa
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Styczeń 2007, 21:01:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top