Autor Wątek: Pirackie porachunki  (Przeczytany 5734 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipiec 2018, 15:51:56 »
- Tak ze cztery dni.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lipiec 2018, 16:12:18 »
- To już całkiem blisko. - odpowiedział mu biorąc kolejną łyżkę cudownego bigosu. Już dawno nie jadł tak dobrze przygotowanej strawy na okręcie. Fakt, faktem brakowało jej trochę przypraw i pikanterii ale i tak bardzo przyjemnie się ją jadło.
Powoli wymuskał miskę z resztek bigosu i odłożył ją na bok. Wypił ostatnie krople wody i podnosząc się z ławki chwycił za brudne naczynia i podniósł je ze stolika.
- Dzięki za wspólną strawę. Idę rozprostować kości. - oświadczył im odchodząc od stolika. Brudne naczynia odłożył na stolik stojący obok kucharza i spokojnym krokiem opuścił kambuz.
Delikatna morska bryza owiewała twarz jaszczura. Podszedł do burty i opierając się o nią zamknął oczy i zaciągnął się świeżym, morskim powietrzem. Wypełniało ono każdą szczelinę płuc. Czuł się cudownie, a odgłosy fal działały na nim kojąco. Stał tak dłuższą chwilę cały czas wpatrując się w morskie odmęty. Przez ten czas nie opuszczała go nieustająca chęć zemsty i jak najszybszego wytropienia sprawców jego bezsennych nocy i rozterek. Liczył na to, że ci ludzie pomogą mu w odnalezieniu tych zuchwalców.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lipiec 2018, 16:12:18 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lipiec 2018, 18:35:51 »
I tak minęły te 4 dni, widać było już Feros.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lipiec 2018, 18:57:36 »
Jaszczur jeszcze spał. Dopiero walenie w gong i poranne promienie słoneczne rozbudziły go. Leniwie przeciągnął się na pryczy i głośno zaziewał. Szybko się podniósł i przecierając oczy podszedł do niewielkiego okienka. A na horyzoncie malowała się już wyspa. Początkowo myślał, że oczy go mylą ale z każdą chwilą zdawał sobie sprawe, że nie jest to fikcja. Na twarzy momentalnie pojawił się uśmiech. Doskoczył do swojego kufra, otworzył go i wyciągnął całą jego zawartość na pryczę. Szable i topór położył osobno wcześniej dokładnie zajmując się ich pielęgnacją. Oręż miał być czysty i zadbany, tak też to czynił starannie. Zarzucił na siebie całe opancerzenie i pędem wyszedł z kubryku wyłaniając się w sekundzie na deski pokładu, gdzie krzątała się już cała załoga. Wśród nich znajdował się także i Tyrr. Bez chwili zwłoki podszedł do niego witając się z nim.
- Cześć Tyrr. Widzę, że już cel blisko. Gotowy?

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Lipiec 2018, 16:02:19 »
//Wybacz, z powodu mej przerwy zapomniałem co tu zaplanowałem, stąd taka jakość  ;[ Musze sobie przypomnieć


- Nie spodziewam się cudów, ta mapa to za mało by jasno coś stwierdzić.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lipiec 2018, 07:48:43 »
//Melkior, spokojnie. Ja to rozumiem, także nie ma za co przepraszać. Normalna rzecz  ;)

Jaszczur zamyślił się. Był tak pochłonięty myślami, że aż prawie odpłynął tracąc kontakt z rzeczywistością. W tym czasie sięgnął dłonią do kieszeni i wyciągnął z niej zwiniętą mapę. Szybko ją rozłożył i wtopił w nią tępo wzrok. Nagle wybudził się z letargu i zrozumiał, co tak na prawdę zrobił. Potrzepał głową i głośno zachrząkał. Coś siedziało mu w gardle od kilku dni.
- Tak też czułem. Czas pokaże co z tego wyjdzie. - powiedział po czym mocno zacisnął dłoń w koło mapy. - Ale nigdy nie daruje im tego, co uczynili moim ludziom i mnie samemu.

//PS. Jeszcze mi się internet zepsuł i moge mieć poważne problemy z łączem.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lipiec 2018, 11:57:49 »
- Wiesz, nawet jak dowiemy się gdzie i czyje to jest. To sami tego nie zaatakujemy. A Elis się nie narazi.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lipiec 2018, 12:05:11 »
- Ja o tym wiem, dlatego będe to chciał troszke inaczej rozegrać. - powiedział spoglądając na krasnoluda. W jego głowie rysował się już plan działania. Czekał tylko na to, aż dowie się wszystkiego na temat piratów, którzy go zaatakowali. A w to wszystko zamierzał wmieszać swoją dobrze wyszkoloną bojówkę.
- Do kogo więc się udamy z tym wszystkim?

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:39:46 »
- Ja bym poszedł do króla z tym.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lipiec 2018, 16:52:15 »
To trochę zbiło z tropu Szeklana. Nawet nie pomyślałby o tym aby udać się z tym do króla. Chciał we własny sposób zaradzić ten problem. Czy jednak król będzie chciał zakrzątać sobie głowę takimi problemami? Mógł się mylić, dawno już nie widział się z Dragosanim, nawet nie wie jaki on teraz jest. Odkąd objął tron, mógł się przecież zmienić, czyż nie? Chociaż nie koniecznie tak musi być. Nie każdemu przecież uderza sodówka do głowy. Na chwilę obecną musiał zrezygnować z główkowania na ten temat. Opuścił Valfden, teraz podróżował gdzieś po bezkresnym morzu. Przed sobą mieli już wyspę, ich upragniony cel. Zapragnął jedynie skupić się na tym, co jest teraz i nie myśleć o tym, co będzie jutro. Bo nawet nie wie, czy tego jutra dożyje, jak się potoczą sprawy i czy kiedykolwiek wróci do domu z tej wyprawy.
Dość... - powiedział do siebie w myślach. Skup się na jednym, trzeźwo myśl i jakoś to będzie. Przynajmniej mam taką nadzieję. - wtórował w myślach spoglądając na ląd, do której się zbliżali.
- Hmm... Wiesz, że nawet o tym nie pomyślałem? Miałem inny pomysł ale w ten sposób też można to załatwić. Jeszcze się nad tym zastanowię. - powiedział energicznie poprawiając pas przy zbroi.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:17:16 »
- No można też pomęczyć Marszałka Koronnego, bezpieczeństwo to jego działka.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:26:03 »
- Co racja, to racja. Tylko, kto nim teraz jest? - spytał ponownie spoglądając na przyjaciela.
Tak, wiedział, że zadał głupie i nie dorzeczne pytanie ale lata nieobecności w Efehidonie i odsunięcie od spraw politycznych całkowicie zatarło jego znajomości i informacje, które najzwyczajniej nie dopływały do niego w żaden możliwy sposób.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:35:31 »
- Marduk.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:39:49 »
Czyli chyba nic się nie zmieniło.
- Widzę, że po staremu. No nic, zajrzę kiedyś do niego. Może mu nawet napomknę o tym.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lipiec 2018, 18:07:06 »
- Wypadałoby. Statek powoli wpływał do portu w Sushan.


Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Lipiec 2018, 18:36:29 »
A statek leniwie wpływał do portu w Sushan. Słońce znajdowało się już w swym najwyższym punkcie na niebie. I chociaż było już południe, jaszczur wcale nie odczuwał tego ciepła. Była już jesień, a zbliżało się coraz bliżej hemis. Teraz już sam nie wiedział, co w tym wszystkim jest najgorsze. Postanowił podejść bliżej i opierając się o burtę wtopił swój wzrok w nowo poznany krajobraz.
Mewy kołowały nad nimi, co jakiś czas nurkując w morską wodę, w poszukiwaniu pożywienia. Gdzieś tam jedna spuściła swój śmierdzący pocisk na głowę jednego z marynarzy. Gromki śmiech i siarczyste przekleństwa marynarza zdawały się wyglądać komicznie. Ludzie krzątali się po niewielkich uliczkach, miasto żyło i to było widać wręcz jak na dłoni.
- Teraz pozostaje odszukać tego informatora i będzie po sprawie. - powiedział jakby do siebie. Rzucił w eter te słowa. Był gotowy na to aby postawić już nogę na suchym lądzie.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lipiec 2018, 20:10:56 »
- To nie jest "jakiś informator". Pani Mei jest faktycznym władcą tego miejsca, przywódczynią jednej z pirackich gildii, ma też sporą flotę. Lepiej jej nie wkurwiać.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lipiec 2018, 20:12:39 »
Jaszczur słysząc to zrobił wielkie oczy. Widocznie pomylił zasłyszane fakty.
- Kurcze, musiałem coś pomylić. Lepiej sobie nowych wrogów nie robić.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:11:18 »
- I niech cię nie zwiedzie jej wiek, jest stara ale... no wiesz

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:17:41 »
- Chcesz mi powiedzieć, że jest stara ale wygląda jak młodziutka osiemnastka? - spytał wręcz retorycznie. Bo na to wychodziło słysząc słowa Tyrra. Szeklan uśmiechnął się, spojrzał w stronę morza i pokręcił głową z uznaniem. To był właśnie ten urok kobiet. Jak one to robią, że choć starzeją się wyglądem dalej przypominają młodziutkie panienki? Tego chyba prędko nie będzie mu dane poznać. Postanowił więc nie wnikać w to teraz.
- Jak one to robią? Niebywałe...
Zaraz po tym przyszła mu jedna rzecz do głowy. Skoro jest władczynią, być może przyjemny prezent sprawiłby, aby spojrzała na niego przychylnym wzrokiem. Tylko skąd weźmie takowy? Nie miał nic przy sobie, co mogło by ją zadowolić. Postanowił więc zdać się na osąd Tyrra.
- Tak teraz wpadła mi jedna rzecz do głowy. Przydałoby się sprawić, dla niej, jakiś przyjemny prezent, na miarę władczyni. Tylko jak zwykle nie posiadam niczego wartościowego. Może ty mi coś doradzisz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:17:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything