Autor Wątek: Pirackie porachunki  (Przeczytany 5719 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec 2018, 21:46:08 »
- Nie nie nie, ma 72 lata i wygląda jak babcia, ale to pozory. I nie rób z siebie pośmiewiska, bo to ona jest tu w gorszej pozycji. Jedno słowo do Marduka i ją powieszą za piractwo.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Lipiec 2018, 07:01:27 »
- To już mi się całkowicie wszystko popierdoliło. - skwitował to energicznie rozkładając swą jedyną rękę. - Na pewno nie mam zamiaru zdradzać nic o niej Mardukowi. Możesz być o to spokojny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Lipiec 2018, 07:01:27 »

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Lipiec 2018, 20:57:19 »
- Ale czemu nie? Zawsze możesz ją postraszyć Mardukem gdyby nie chciała pomóc... Statek dobił do nabrzeża.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Lipiec 2018, 21:06:49 »
Kiedy tylko statek dobił do nadbrzeża jaszczurowi zrobił się lżej na duchu. Nagle opuściły go stare emocje, które mocno targały jego ciałem. Od dawna wyczekiwał tej chwili, i choć wiedział, że to tak na prawdę tylko wstęp do całej przygody, czuł się jak zwycięzca, choć nie miał żadnego prawa do tego. Marynarze energicznie krzątali się po pokładzie. Zaraz też położono kładkę umożliwiającą bezpieczne opuszczenie okrętu. Zawsze można było dostać się wpław ale czy teraz by to potrafił? Wszakże z jedną ręką byłaby to sztuka prawie, że mistrzowska. Spojrzał na nią pewnym wzrokiem i w duchu uśmiechnął się. Od razu w głowie pojawiły się setki nowych myśli i kolejny dreszczyk emocji. Teraz musiał zebrać się w sobie na nowo i odnaleźć, w głębi duszy, tego starego Szeklana jeszcze z wojny z Meanebem na Zuesh. Nie była to trudna czynność.
Mocno zacisnął pięści, a raczej swą jedyną pięść, i biorąc głęboki wdech ruszył ku kładce mijając Tyrra. Przechodząc obok niego, odpowiedział mu.
- Jak to mówią, wszystkie chwyty dozwolone. - powiedział z lekkim uśmiechem.
Uważnie stawiał swe kroki, a kiedy tylko dotknął stopami suchego lądu, stanął pewnie i spoglądając na niebo odetchnął z ulgą. Jeszcze raz rozejrzał się dookoła lustrując, przy okazji, miejscowych ludzi. Wyglądał tak, jakby chciał wśród nich znaleźć wzrokiem tych, którzy napadli na jego włości. A teraz graniczyło to raczej z cudem. Ostatecznie poprawił pas, sprawdził, czy nie zapomniał czegoś zabrać z okrętu. Wszystko było na swoim miejscu. Także teraz oczekiwał aż zejdą pozostali. Oczekując tak, rzucił jeszcze kilka słów w stronę Tyrra.
- No, to teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko złożyć miłą wizytę u pani Mei.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lipiec 2018, 14:29:01 »
- Mapę zabrałeś? Spytał prowadząc jaszczura nabrzeżem w głąb miasta.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Lipiec 2018, 15:28:03 »
A szli tak już dobrą chwilę. Powietrze przesiąknięte doszczętnie rybim fetorem przechodził jego nozdrza na wylot. Tłumy ludzi, przechodzących przez nadbrzeżną oraz marynarze, targający na swe statki towary, ożywiały niewielkie miasteczko. Miał poczucie, jakby już kiedyś tutaj był. Rozglądał się cały czas dookoła podziwiając miejscową zabudowę. No jak nic, coś mi to przypomina! - zadręczał się tym w myślach. Fakt, przypominało mu pewne miejsce i to nie tak całkiem odległe. A było nim Atusel. Te miasta, choć różniły się, posiadały wspólne punkty, które wyglądały wręcz identycznie.
Wreszcie z całego zamyślenia wyrwało go pytanie Tyrra. Było ono oczywiste, przecież nigdy by nie zapomniał o tak ważnej rzeczy. Jej zagubienie spaliłoby całkowicie misję. Zanim jednak odpowiedział Tyrrowi postanowił, że jeszcze raz sprawdzi, czy rzeczywiście ją ma. Sięgnął więc dłonią do kieszeni i zagłębił się w nią. Palce momentalnie wyczuły charakterystyczny papier. Mocno chwycił zawiniątko i wyciągnął je na światło dzienne, przy okazji ukazując je Tyrrowi.
- O tak oczywistych rzeczach rzadko zapominam. - odpowiedział mu na zadane, przez niego, pytanie.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Lipiec 2018, 18:45:07 »
W końcu dotarli pod okazały dom w centrum miasta, Tyrr oznajmił strażnikom kto i po co. Wpuszczono ich do środka i kazano czekać w czymś w rodzaju poczekalni, przypominającej mały salon, w orientalnym stylu. Czegoś takiego Szeklan raczej nie widział.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Lipiec 2018, 19:23:53 »
Przebyli kawał miasta zanim znaleźli się tam, dokąd podróżowali. A było to okazałe domostwo, które w żaden możliwy sposób nie pogardziłoby określeniem - szlacheckiego dworu.
- O kurwa. - wymsknęło się mu. Uważnie zlustrował całe domostwo, od samego komina, aż po fundamenty. Zrobiło na nim nie małe wrażenie. Jego chata w dzielnicy obywatelskiej, przy tym dworze, wypadało dość blado.
- Muszę przyznać, że nieźle się tutaj urządziła.
Tyrr nie odpowiedział mu ani słowa, ruszył w stronę strażników zamieniając z nimi kilka słów. On czekał posłusznie na powrót swojego kompana. A kiedy wyrażono zgodę na ich wejście, wraz z Tyrrem zawitał w środku jakże okazałej budowli. A to, co zobaczył w jej wnętrzu, prawie zwaliło go na kolana. Zaprowadzono ich do małego saloniku, gdzie mieli oczekiwać na zaproszenie do pani Mei. Nie mógł uwierzyć w to, co właśnie widzi. Cudowne dywany, meble wykonane z najwyższej klasy drewna, na dodatek egzotycznego. Jego wzrok wchłaniał każdą cząstkę, którą zdążył pochwycić. Powoli podszedł do stolika, oparł się lekko o krzesło i przyglądając się po raz kolejny pięknie zdobionemu sufitowi, pokiwał z uznaniem.
- Na Rashera, jak żyje, jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
A mówił to głosem przepełnionym zachwytem. Z wrażenia, które wywołała na nim wizyta w tej okazałej rezydencji, postanowił usiąść. Odsunął delikatnie krzesło i usadowił na nim swój jaszczurzy tyłek. Teraz nie pozostało im nic innego, jak tylko czekać na formalne zaproszenie od samej właścicieli okazałej willi.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Lipiec 2018, 20:27:35 »
- Tinriletańska architektura, nie powiem, ładna. Ale jednak wolę krasnoludzki styl.. Po godzinie oczekiwania w końcu zaproszono ich do gabinetu Mei. Siedziała tam za mahoniowym biurkiem.
- Witaj Tyrr, i ty panie Caved. Czemu zawdzięczam tę wizytę?


Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Lipiec 2018, 20:44:38 »
- Jakbym tak kiedyś więcej zarobił, to może też walnąłbym sobie chatę w tym stylu. - powiedział podpierając brodę dłonią. Trochę rozmarzył się, podobało mu się tutaj. Całkiem przyjemne wnętrze, a i zapach unoszący się w salonie także wprawiał w niesamowity nastrój. Koniec końców nawet na moment zapomniał, gdzie się znajduje. ÂŻmudna godzina zdawała się nigdy nie skończyć. Wreszcie, przyszła ta długo oczekiwana chwila - zaproszono ich do środka. Podniósł się więc z krzesła i poprawiając pas ruszył za służącym, dotrzymując kroku Tyrrowi.
Po przekroczeniu progu znaleźli się w niewiele większym gabinecie. Za biurkiem zaś siedziała sama właścicielka tego dworku. Widząc starą kobiecinę jaszczur lekko przymrużył oczy. Całkowicie inaczej ją sobie wyobrażał.
- Jakoś inaczej ją sobie wyobrażałem. - powiedział szeptem, tak aby tylko Tyrr go usłyszał.
Ukłonił się lekko, trzymając swą jedyną dłoń na piersi. Taki był jego szlachecki zwyczaj. Zaraz też przeszedł do konkretów.
- Witaj czcigodna pani Mei. Dziękujemy za przyjęcie nas w te skromne progi, ale nie przychodzimy tutaj miłych i przyjaznych interesach. Moje ziemie zostały najechane przez bandę piratów. Ten stan rzeczy trwa już od kilku dobrych miesięcy i choć wybiłem już setki tego ścierwa w dalszym ciągu powracają na moje włości. Grabią wszystko, mordują i porywają moich ludzi. Czas zakończyć ten proceder, dlatego też przybyłem tutaj wraz z moim przyjacielem. - to mówiąc wskazał dłonią na Tyrra. Kontynuował - Aby raz na zawsze zażegnać ten problem. Wiem, że pani może pomóc mi w zidentyfikowaniu tych łotrów. Przy zwłokach jednego z kapitanów pirackiej floty moi gwardziści znaleźli taką oto mapę.
To mówiąc sięgnął do kieszeni wyciągając z niej mapę. Otworzył ją i podchodząc do biurka, położył ją na niej. Teraz pani Mei miała ją przed swoimi oczyma. Po tej czynności wrócił na swoją pozycję.
- Nie wiem, co to dokładnie za ląd ani gdzie się znajduje ale wierzę, że pomoże nam pani w jej dokładnym zlokalizowaniu i zdradzeniu, kto stoi za tymi bezkarnymi atakami na moje włości. Nic więcej nie oczekujemy.

A tak wyglądała mapa:

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Lipiec 2018, 21:48:29 »
- Hmm. ÂŻaden porządny pirat nie posunąłby się do takich rzeczy. Przynajmniej ci co mają mózg. Także nie wiem kto to zrobił, mapa może pokazywać jedną z wysepek na wewnętrznym morzu Chatal. Ci... najeźdźcy... krążą pogłoski o coraz bardziej zorganizowanych bandach "koczowników" z Ignis Terra.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:09:55 »
Jaszczur spojrzał przenikliwym wzrokiem na swojego krasnoludzkiego towarzysza. Koczownicy? Nie wróży to nic dobrego. - przeszło mu przez myśl.
- Czyli to nie są pani ludzie? - spytał, dość retorycznie. Trochę mu ulżyło. - Najbardziej zaintrygowali mnie ci koczownicy. Kim oni są i kto nimi dowodzi? Raz jedną plagę demonów już mieliśmy na Valfden. Czego oni konkretnie u nas szukają? - pytał dość dociekliwie z kamienną twarzą. - Mam nadzieję, że mnie pani nie oszukuje.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:33:34 »
- Nie sra się do swojego gniazda. Jaki interes miałabym w atakowaniu Valfden? Ziem, czy okrętów? Spytała obruszona. - Nie wiem nic o tych dzikysach.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:40:27 »
- Na pewno nic nie wiesz? - spytał dość podejrzliwie. Ruszył się więc z miejsca i zaczął powoli krążyć po gabinecie. Nie spoglądał na kobietę jedynie na swoją dłoń, którą wyciągnął przed siebie.
- Wie pani, każda informacja jest na wagę złota, a zysk może być korzystny dla obydwu stron. A jeśli nie jest pani wobec mnie szczera, będzie można szybko to załatwić. Na wiele różnych sposobód - zaczynając od Czarnych Kapturów a kończąc na samym Marduku.
To mówiąc zatrzymał się i spojrzał posępnym wzrokiem na kobietę wyraźnie obruszoną. - To jak będzie? Tyrr może potwierdzić, że interesy ze mną mogą zamienić się w czysty zysk. A ja moge wśród wyższych elit państwowych tuszować waszą tutaj obecność.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:47:44 »
- Jak ty mało wiesz, mam pod komendą 70 okrętów. Jestem przywódcą Trójcy, mam pod sobą tysiące ludzi, licząc załogi statków. Mogę przekupić każdego, nawet marszałka. Grozisz mi w mym własnym domu, masz szczęście że jest tu Tyrr bo już byś leżał na dnie morza z kotwicą u szyi. Koniec rozmowy, wynocha!

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Lipiec 2018, 22:52:55 »
Tego było już za wiele. Zacisnął mocno pięść i złowrogo zasyczał. Był przeraźliwie wściekły. Opanował się jednak. Podszedł di biurka pani Mei i zabrał z niej mapę, którą przywiózł z Valfden. Na odchodne ukłonił się i bez słowa opuścił jej gabinet jak i wille. Był wściekły, nie dowiedział się niczego sensownego, a na domiar złego cały czas stał w tym samym, gównianym punkcie. Szedł przed Tyrrem ze spuszczoną głową. Wszystko się mu ponownie skomplikowało. Skąd teraz zasięgnie nowych informacji? Oprócz "koczowników" z Ignis Terra, nie wiedział dalej niczego. Miał już dość.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Lipiec 2018, 23:19:29 »
- No, toś zabłysnął talentem dyplomatycznym. Powiedział Tyrr. - Teraz mam przerąbane u Mei, dzięki kurwa...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Lipiec 2018, 07:22:51 »
- Jakbym wiedział, że to tak się skończy, to bym inaczej to rozegrał. - powiedział zatrzymując się na moment. Z resztą, co on teraz gadał? Ciężko się było z takich rzeczy wytłumaczyć.
- Co ja teraz pierdole! Czas wracać, musze to wszystko przemyśleć.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Lipiec 2018, 13:45:43 »
- Ty lepiej zostaw myślenie innym, daj mi tydzień. Pogadam z siostrą Melkiora, ona ma dojścia u wielu ciekawych osób.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Lipiec 2018, 15:11:37 »
- Dobra, niech tak będzie. Liczę na ciebie Tyrr. - powiedział klepiąc go po ramieniu.
- Wracajmy na statek. Czas wracać na Valfden, nic tutaj po nas. - skwitował to krótko.

//To co, kończymy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pirackie porachunki
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Lipiec 2018, 15:11:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top