Autor Wątek: Niewiasta i dwóch wojaków  (Przeczytany 4032 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Maj 2018, 20:29:40 »
Olga skinęła głową.
-Dawno to było?
Słysząc szept dziewczyna zerknęła krótko w stronę odgłosu.

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Maj 2018, 20:58:30 »
Olga zerknęła, ale nic nie zobaczyła szpecący pewnie zdążyli się schować przed jej wzrokiem, lub głos dochodził z dalszych pomieszczeń.
- Nie mówimy o tym rozumiesz? To nie jest historia dla znajomych, a co dopiero obcych,nawet nie wiem jak się nazywasz.
Szeptania przemieniły się odgłosy pracy młotka lepiej słyszalne, ale wciąż ciche. Pomiędzy uderzeniami można było słyszeć powolne kroki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Maj 2018, 20:58:30 »

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Maj 2018, 21:11:36 »
-Olga. - odpowiedziała spokojnie.
Dziewczynka była bardzo wygadana i Olga miała nadzieję, że jej jednak odpowie. W tej chwili żal jej było samotnych dzieciaków, które musiały same o siebie zadbać i nawet była gotowa zaoferować im swoją pomoc. Jednak z drugiej strony ta grupka wydała się kobiecie bardzo zaradna i nie była pewna czy jej oferta będzie jakkolwiek interesująca.
Jej rozmyślania przerwał kolejny niecodzienny odgłos, więc Olga znów zerknęła w stronę korytarza.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2018, 22:07:18 wysłana przez Olga »

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Maj 2018, 22:47:57 »
Dziewczyny przesiedziały minutkę w ciszy nie wiedząc co do siebie powiedzieć, było to wystarczająco dużo czasu by  zza korytarza wyłoniła się kobieta o długich blond włosach z których spływała powoli woda zdradzając że niedawno brała kąpiel, ta nie była już dzieckiem wyglądała na przynajmniej trzydzieści lat.

- to ty jesteś tą złodziejką o której mówił Salarand? trochę mu zajmą przygotowania się, przyszła dzisiaj do niego skóra którą zamówił więc obija nią tarczę, po tym pewnie będzie tę skórę malował by pasowała do zbroi. Mamy więc trochę czasu, może napijesz się czegoś?  Rzekła podczas wchodzenia do jadalni.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Maj 2018, 12:41:22 »
-Jeśli kradzieżą można nazwać podniesienia jabłka, które przyturlało ci sie pod nogi. - lekko się uśmiechnęła.
-Dziękuje, nie trzeba.
Jeśli chłopiec tak bardzo przygotowuje się do tej walki, to może jednak jest to coś poważnego? Olga nie wiedziała już co o tym wszystkim myśleć i w jaką drakę wpakowała się tym razem. Obróciła jabłko i spojrzała na ślady po ugryzieniu. I to przez jedno czerwone jabłuszko...
-Nie wiem czy dobrze zrobiłam zgadzając się pomóc Salaradnowi. Szczerze mówiąc nie wiem czym sie zajmujecie.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2018, 12:45:50 wysłana przez Olga »

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Maj 2018, 13:53:41 »
- Czym ON się zajmuję. Poprawiła cię Sara wykazując zdecydowany dystans co do zabaw Salaranda.
- Nonsens cokolwiek co robi Salarand zawsze wychodzi na dobre, cały czas przychodzą tutaj różne osoby dziękując za pomoc Salaranda, czasem nawet płacą mu za pomoc, część zarobionych w ten sposób pieniędzy daje nam, a część wydaje na uzbrojenie, bardzo długo na nie zbierał. Dziewczyna odsunęła jedno z krzeseł od stołu, podczas wypowiedzi, by móc przysiąść się do Olgi i Sary. - Wiem też że dzisiaj jest dla niego bardzo ważny dzień, tak więc postaraj się mu pomóc jak tylko możesz.
- Ale żadna z nas nie wie czemu ten dzień jest taki ważny, co jest dziwne zwykle składa raport dla "Królowej" oznajmiając co dzisiaj uczynił.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Maj 2018, 14:04:32 »
Słysząc odpowiedź starszej kobiety skinęła głową.
-Nie wydaje się trochę za młody na posiadanie broni?- pytanie to wypowiedziała niepewnie, jednak nie mogła się powstrzymać, żeby tego nie zrobić. Chciała zrozumieć sytuację w jakiej się znalazła i to co dzieje się w tym domu.
Gdyby nie to, że przed chwilą usłyszała od Sary, że ich rodzice zniknęli, byłaby pewna, że kobieta, która się do nich dosiadła jest ich matką.
-Jestem Olga. - przedstawiła się uświadamiając sobie, że nie zna imienia starszej kobiety.

// W tym miejscu "starszej" ma zaakcentować tylko, że jest starsza od Olgi, nie że jest staruszką :D

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Maj 2018, 15:00:26 »
//spx.

- Jestem Barbara zwana także królową.
- Dopóki kupuje mi lalki może nosić sobie co tylko chce!
- Być może za młody, ale pozwolenie ode mnie wyrobił sobie ciężką pracą. Poza tym to tylko drewno, chciał kupić profesjonalne uzbrojenie Karena... //Wyprawa nie jest w żaden sposób sponsorowana przez Karena. ...,ale nie pozwoliłam mu tego zrobić.
Pewnego wieczoru przyszedł strasznie umęczony, położył siedemdziesiąt grzywien na stole i zasnął na krześle, ten chłopak to zagadka.

Stukania ustały, pewnie Salarand wziął się do prac wykończeniowych.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Maj 2018, 15:38:39 »
Odpowiedź kobiet trochę ją zaskoczyła. Nie potrafiła sobie wyobrazić, że nikt nie interesuje się tym, co może przydarzyć się chłopcu. W jej domu nigdy się nie przelewało, jednak dopóki jej rodzicie żyli zawsze się o nią troszczyli i dbali, żeby nic się jej nie stało. Z drugiej strony, jeśli dobrze zrozumiała, Salarand nie miał rodziców...
-Więc nie macie pojęcia co on robi?

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Maj 2018, 19:00:53 »
- Najmniejszego, tak jak mówiłam nie za bardzo mnie to obchodzi, nie zrozum mnie źle lubię go traktuje, go jak brata, ale mam dość tych jego zabaw fantasy.
- W każdy inny dzień tylko nie dzisiaj. Tak w ogóle opowiedz coś o sobie, ledwo cię znamy.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Maj 2018, 19:28:48 »
Na słowa Barbary dziewczyna uśmiechnęła się lekko.
-Ja również dopiero przed chwilką was poznałam. Więc jesteśmy w sumie na tym samym etapie.
Olga zamilkła na chwilę. Nie miała kompletnie pojęcia co mogła im o sobie powiedzieć.
-W każdym razie niedawno się tutaj przeprowadziłam i jestem zielarką. Nie wiem co innego mogłoby was interesować.- w końcu odpowiedziała otwarcie.
Zerknęła w stronę korytarza. Była ciekawa jaką to wyprawę szykuje chłopiec i w czym będzie mogła mu pomóc, jeśli jeszcze będzie potrzebował pomocy.

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Maj 2018, 19:09:11 »
- Cokolwiek opowiadaj, może jakieś zdarzenia z życia? Coś ciekawego. Odrzekła małolatka na jakże nudną odpowiedź Olgi.
- Hmm nowa i zielarka... byłaś już u Welissy? prowadzi sklep z przeróżnymi ziołami które można znaleźć po całym kontynencie, a może jeszcze więcej, mogłybyście zostać przyjaciółkami, albo powymieniać się wiedzą zielarską.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Maj 2018, 18:53:36 »
-Welissa, tak? - słysząc imię nieznajomej zielarki spróbowała ja zapisać w pamięci.
-Jedyną osobą, która chciała opowiedzieć mi trochę o roślinach stąd, była Elena. Pokazała mi kilka przydatnych ziół. Oprócz tego znam kwiaciarkę, która prowadzi sklep niedaleko, ale niestety jej wiedza nie odbiega bardzo od mojej, więc niewiele możemy się od siebie nauczyć. Mogłabyś mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć Welissę? - wiedza jak mogłaby znaleźć kobietę bardzo by się jej przydała i na pewno dużo ułatwiła.

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Maj 2018, 21:35:02 »
- Hmm pomyślmy... wiesz gdzie stanowisko ma Karen? ten sklepikarz od uzbrojenia co wspominałam o nim wcześniej, jego stanowiska znajduję się na dzielnicy handlowej, to niedaleko niego jest budynek bardzo jaskrawy i czuć od niego ziołami nawet z drogi, nie wiem jak ci to wyjaśnić lepiej, najwyżej się pokręcisz.
- Różni do niej chodzą, alchemicy,zielarze, żulki. Ci ostatni najczęściej, kupują coś o nazwie ,,bagienne ziele"

Po ostatnich słowach Sary zza korytarza wychylił się Salarand w swej pełnej zbroi skórzanej, razem z wcześniej nie widzianą tarczą. Skóra w zbroi zabarwiona była na szarawy, metaliczny kolor, który mógł zmylić nieuważnych z stalą bądź innym żelastwem, poza tym zbroja posiadała zielone naramienniki wykonane z grubego futra oraz białą bawełnianą osłonę na górne partie nóg. Na środku napierśnika jak i na tarczy widoczne były symbole słońca. Jednak w jego pancerzu brakowało hełmu który Olga widziała jak pierwszy raz go zobaczyła.


//Ignoruj hełm
//Sorry za słaby opis. Wyśle ci kp Salaranda jak skończę notatki.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Maj 2018, 12:55:41 »
Pokiwała głową słysząc odpowiedź Barbary.
-Poszukam. Powinnam znaleźć.
Już chciała zapytać czym może być "bagienne ziele", jednak właśnie w tej chwili do pokoju wszedł Salarand. Obejrzała go od stóp do głów i pokiwała głową z aprobatą.
-Teraz wyglądasz jak bardzo poważny rycerz. - uśmiechnęła się przypominając sobie jednocześnie komiczny hełm z drewnianej miski, który miał na sobie kiedy wchodzili do domu.

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Maj 2018, 16:00:51 »
Po dokładniejszych oględzinach Olga dojrzała jeszcze torebkę z zapasami medycznymi i sakiewkę z widocznymi kulistymi obiektami wewnątrz, najpewniej jabłkami które zakupił wcześniej. gdzieś bardziej z boku pasa widniała też standardowa sakiewka na grzywny. //To powinno być w wcześniejszym poście, ale zapomniałem :p.
- Dwa lata pracy przelałem na tą zbroję, ale wreszcie jestem gotów.
- Długo cię nie będzie Salarandrze? Zapytała Barbara z powodu troski nad cnym rycerzem.
- Dzień królowo, może półtora.
- W co ty się znowu pakujesz. Rzekła cicho Sara tak cicho że ledwie ją słychać było, ale chyba o to jej chodziło.
- W takim razie zaczekaj chwilę. Basia poszła po coś do kuchni, zostawiając Olgę, Salaranda i Sarę na chwilę.

//http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Salarand

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Czerwiec 2018, 16:57:35 »
Dziewczyna spokojnie wysłuchała wymiany zdań nie odzywając się. W sumie nie wiedziała nawet co powiedzieć. Obserwowała więc młodego rycerza i jego nowej zbroi i czekała na rozwój wypadków. Gdy Barbara wstała odprowadziła ją spokojnie wzrokiem.
Po chwili przypomniała sobie o co miała zapytać.
-Czym jest bagienne ziele?

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Czerwiec 2018, 19:29:06 »
- Wywołuje halucynację i jest dość tani.
- Często więc żulki i bezdomni kupują to by palić w postaci skrętów.
-  Nie słyszałaś nigdy o psychotropach?

Zanim Olga mogła zareagować na odpowiedź dwójki Barbara wyszła z kuchni niosąc dwie butelki 1,5l zatkane korkiem i wypełnione po brzegi wodą, oraz dwie pokaźne kwadratowe paczuszki związane cienkim sznurkiem na kokardkę.

- Macie trochę zapasów na podróż po jednej butelce i paczce na głowę. Powiedziała i podała do rąk zapasy najpierw Salarandowi, a później Oldze.

//Zyskujesz

Nazwa przedmiotu: butelka z wodą 1,3l
Opis: butelka z wodą podarowana przez Barbarę na podróż.

Nazwa przedmiotu: ÂŚredniej wielkości paczka przewiązana sznurkiem.
Opis: Zawiera najpewniej jakieś pożywienie, ale trzeba ją wpierw otworzyć by się przekonać.

//kp do sakiewki i napisz że zabierasz i dokładnie co podobnie do tego powyżej.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2018, 21:49:11 wysłana przez Kendes z śniącego ognia »

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Czerwiec 2018, 20:11:37 »
Kobieta odebrała pakunek i skinęła głową.
-Dziękuję. - schowała wodę i pakunek do sakiewki. Ożywiona spojrzała na młodego "rycerza".
-Wyruszamy? - robiła się coraz bardziej ciekawa przygody jaka może ją czekać.

// Waga tych przedmiotów jest jakaś czy mam dopisać bez tego?

Offline Kendes z śniącego ognia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: 2351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Główny obiekt żartów związanych z meblami
    • Karta postaci

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Czerwiec 2018, 21:59:26 »
// Nie napisałem, więc nie mają.

- Oczywiście, teoretycznie mamy czas i nie musimy się spieszyć, jednak nie unikam, że chciałbym to załatwić tak szybko i sprawnie jak się da, jednak jeśli chcesz trochę odpocząć możemy ostać na chwilę.- Salrand nie chciał naciskać na Oldze w sprawie wyruszenia, sam był trochę poddenerwowany tą wyprawą, co było z lekka widoczne, tak jakby część niego bała się iść, a druga połowa chciała już biec.

- Dokładnie nie ma pośpiechu możecie jeszcze usiąść, ale zrozumiem jeśli chcecie już ruszać.
Zwykle na tak długo nie wychodzi - jak dla mnie możecie już iść, albo nie, wasza sprawa- Sara wstała od krzesła i poszła wzdłuż korytarza, pewnie rozmowa z Olgą ją zanudziła.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Niewiasta i dwóch wojaków
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Czerwiec 2018, 21:59:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything