Autor Wątek: ÂŚpiew Duszy  (Przeczytany 6598 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

ÂŚpiew Duszy
« dnia: 02 Maj 2018, 15:56:44 »
Nazwa wyprawy: ÂŚpiew Duszy
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: bycie sobą, łeb na karku
Uczestnicy wyprawy: Olga


Po poranku spędzonym na nauce o tutejszej florze i małym wypadzie do sklepu z bronią Olga poczuła, że czas na obiad. Kupiła podstawowe składniki u pobliskiego handlarza i zajęła się gotowaniem. Nie trwało to długo. Krojenie kilku warzyw i zrobienie z nich zupy nie jest bardzo wymagające. Posiłek też nie trwał długo. W tym czasie zastanawiała się gdzie powinna udać się dalej i co zrobić. Najmądrzej byłoby poszukać pracy. Tylko najpierw trzeba wiedzieć gdzie. Dostała co prawda całkiem pokaźną sumę na początek, jednak miała świadomość, że długo nie zdoła z niej wyżyć. Posprzątała więc po obiedzie i zamykając za sobą drzwi ruszyła na poszukiwania potencjalnego pracodawcy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2018, 17:44:11 »
Kobieta ruszyła przed siebie. Uliczki i alejki podgrodzia nie były wybrukowane, co najwyżej udeptane milionami kroków, które wciskały ziemię coraz mocniej i głębiej. Będąc w okolicy przez kilka dni, zaczęła zauważać zależności i widzieć świat nieco bardziej przejrzyście. Miasto, Efehidon, stolica królestwa Valfden, znajdowało się w widłach dwóch wielkich rzek - Amertodonu i tej drugiej, której narrator zapomniał. Ludzie i nieludzie tłoczyli się w przepełnionym podgrodziu lub rozkoszowali się przestrzenią w dzielnicy zarezerwowanej dla wysoko urodzonych, lub wysoko zasłużonych, jak się okazało. Szlachectwo we władztwie Dragosaniego Antaresa, a wcześniej Isentora I Aquila, można było otrzymać za zasługi, nie tylko po krwi. Chociaż jedno i drugie często się łączyło.
Podgrodzie było raczej szare, niezbyt kolorowe, przeciętne. Chatki były proste, wielopiętrowe, gdzie wiele rodzin kłębiło się po ciasnych izbach. Nieliczni mieli na tyle szczęścia, by załapać się na pojedyncze, niskie, raczej wąskie i mało przestronne pojedyncze szaraki. Dawały nieco prywatności, jej namiastkę. Kobieta szła więc tak przed siebie, wychodząc szybko z podgrodzia, skręcając wzdłuż muru przy baszcie szewskiej. Po drugiej stronie, jak nazwa wskazywała, mieścił się cech szewców, którzy robili najróżniejsze buty, jakie tylko ktoś mógłby sobie wymarzyć. Dalej, przechodząc przez bramę, wchodziło się najpierw na wielki targ, pełny teraz ludzi, elfów, maurenów i niziołków, którzy co rusz zachwalali swoje towary i usługi.
Uwagę kobiety przyciągnął niewysoki mężczyzna, raczej dobrze zbudowany, opierający się o swój kram z małymi buteleczkami. Spoglądał na Olgę spod swojego skórzanego kapelusza, bawiąc się wykałaczką trzymaną w zębach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2018, 17:44:11 »

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2018, 18:18:00 »
Idąc przez wąskie alejki wciąż próbowała przyzwyczaić się do gwaru i tłumu, jakie panowały w mieście. Przeciskając się przez gawiedź niedaleko szewca zatęskniła za swoją niewielką chatką na obrzeżu lasu, gdzie panowała cisza i nie musiała dzielić z nikim przestrzeni. Przeszłość już nie wróci i muszę przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Zacisnęła lekko wargi i wsunęła się przez bramę na ogromny plac, który przez moment dawał wrażenie przestrzeni. Jednak chwilę później odebrał ją ukazując przekrzykujących się handlarzy i masy kupujących lub oglądających przeróżne towary.
Dziewczyna rozejrzała się dookoła nie bardzo wiedząc czego szuka, kiedy nagle jej oczy spotkały się z niebieskim spojrzeniem sprzedającego. Pchnięta impulsem podeszła do jego kramu. Kolorowe buteleczki przyciągały jej uwagę. Zastanawiała się co takiego mogą skrywać? Alkohol? Lekarstwa? Nieznane napary? Ponownie podniosła wzrok i uśmiechając się delikatnie skierowała słowa w stronę handlarza.
-Dzień dobry, panie. Czy można zapytać co takiego skrywają twoje buteleczki?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2018, 18:32:21 »
Mężczyzna okazał się maurenem, synem pustyni, jak na nich czasem mówiono. Niebieskie oczy, ogolona głowa i śniada skóra pokryta kilkoma tatuażami wychylającymi się zza rękawów i spod kołnierza. Mężczyzna skłonił głowę, gdy kobieta podchodziła do niego, dotknął ronda kapelusza i uśmiechnął się nieco zawadiacko. Odbił się stopą od stelażu, o który się opierał i stał teraz wyprostowany, wydając się minimalnie wyższym niż przed momentem. Jego lniana koszula zdobiona była zieloną nicią w florystyczne wzory, przedstawiające przepiękne, figlarne wręcz kwiaty.
- Witaj, piękna pani. Zaszczyt, przyjemność i uniżenie z mojej strony - odpowiedział, jeszcze raz się skłaniając, szeroko rozstawiając ręce w dworskim geście. Miał maniery, miał ogładę, miał płynność mowy. Ani razu się nie zająknął, nie zatrzymał, nie zawahał. Podał swoje imię, tytułując się Abel, syn Jehowy. W tradycyjnym języku maurenów brzmiało to jako Abel ibn Jehowa.
- Maści, kremy, sole... - zawiesił na moment głos, patrząc kobiecie prosto w oczy, nieco nawet bezczelnie, by po chwili kontynuować - afrodyzjaki.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2018, 19:23:58 »
Olga dyskretnie przyjrzała się mężczyźnie, dłuższą chwilę poświęcając na wystające tatuaże. Jej ciekawska natura zapragnęła obejrzeć je w całości, jednak zaraz zestrofowała ją w myślach. Dygnęła lekko słysząc jego przywitanie. Abel. Powtórzyła w myślach. Mężczyzna ewidentnie się jej spodobał.
Dziewczyna podniosła jedną z buteleczek zafarbowaną na zielono, słysząc zawieszenie w wypowiedzi maurena poniosła wzrok patrząc prosto w jego oczy, a widząc jego twarde, bezczelne spojrzenie, a szczególnie słysząc odpowiedź, zarumieniła się i ponownie opuściła wzrok. Buteleczka w jej dłoniach delikatnie zadrżała.
-Niedawno przeszłam przez portal i jeszcze zwiedzam miasto... - zaczęła się tłumaczyć odkładając butelkę. Dziewczyno opanuj sie. To, że facet jest przystojny i miły to nie znaczy, że zaraz masz robić z siebie idiotkę. Nie masz szesnastu lat. Warknęła do siebie w myślach.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2018, 19:40:16 »
//Staraj się pisać swoje dialogi zwykłym kolorem. NPC zazwyczaj używają odpowiedniego koloru, właśnie tego pomarańczowego, by odróżnić ich linie dialogowe od naszych postaci.


- I trafiłaś do skromnego Abla, sprzedawcy dóbr luksusowych, trwałych i nietypowych. Barwnych, kuszących, pożądanych. Dóbr działających na ciało - mówiąc ostatnie słowa, przesunął palcem po swojej piersi, wcale wydatnie zbudowanej - jak i na umysł - dodał po chwili, kierując palec w górę, przez swoje usta, dotykając się delikatnie skroni. Chwycił buteleczkę, którą przed momentem kobieta odłożyła, uniósł ją, spojrzał przez jej przejrzyste szkło w słońce, coraz mocniej bijące po zimowym czasie. Wykonał szybki ruch dłońmi, odkorkował naczynie, uwalniając przyjemny, od razu uderzający w zmysły zapach. Woń mieszała nuty zielonego jabłka, czerstwego i kwaśnego, z jakimś bardziej tropikalnym owocem, które kobieta nie potrafiła rozpoznać. Wodził jednak, wwiercał się w nos, ni to drażniąc, ni to kojąc. Utrzymywał się długo, wyraźnie. Abel przybliżył niewielką buteleczkę w stronę kobiety, wabiąc ją nieznanym, by po chwili cofnąć dłoń i sprawnie zakorkować zawartość. Obrócił szkło w palcach i odłożył na miejsce, do kuferka, pomiędzy podobne naczynie wypełnione na niebiesko i szarawo.
- Najlepsze wonne kremy. Idealne dla pięknej kobiety, do rozkoszy ciała, wcierane w nagą, prężną skórę.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2018, 19:54:31 »
Obserwowała ruch dłoni mężczyzny z wyraźnym zainteresowaniem. Czując przyjemny zapach wciągnęła głęboko powietrze, cicho westchnęła. Jabłka... ÂŚwieże i delikatne... i coś jeszcze... hmm... Próbowała przybliżyć się do buteleczki i odgadnąć nieznany jej aromat, jednak Abel szybko zakorkował buteleczkę. Spojrzała na niego z zawodem, niemal wyrzutem. Wzrok przeniosła na zieloną buteleczkę wzdychając głośniej.
-Szkoda tylko, że takiej biednej zielarki jak ja nie stać na takie luksusy - uśmiechnęła się do mężczyzny i spoglądając z lekką tęsknotą na buteleczki zaczęła powoli oddalać się od stoiska.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2018, 19:59:05 »
- Ależ panienko! - rzucił do niej, gdy zaczęła się obracać, chcąc oddalić się od stoiska. W jego głosie nie było rozpaczy, że ucieka mu potencjalna klientka, raczej swego rodzaju wyzwanie.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2018, 20:08:45 »
Odwróciła się powoli.
-Tak, panie? - w jej spojrzeniu można dostrzec zainteresowanie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2018, 20:36:05 »
Mauren uniósł tę samą buteleczkę, którą wcześniej oglądała Olga. Przyjrzał się jej, sprawdził, ocenił. Przeciągał nieco, bawiąc się szkłem, by wreszcie na powrót zainteresować się kobietą, gdy ta już chciała znowu odejść, zrezygnowana. Uniósł do góry lewą dłoń, pustą, jakby właśnie ten stan próbując pokazać. W prawej miał szkło. Zważył obie dłonie na niewidzialnej skali, przekrzywił głowę z niesmakiem, patrząc na tę pustą.
- A gdyby tak... pewna przysługa za jedno z moich utensyliów? - Przybliżył nieco szkiełko w stronę kobiety, jakby ją zachęcając. - Mówiła panienka, że jest zielarką, tak?

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2018, 20:42:52 »
Dziewczyna wodziła wzrokiem za buteleczką. Miała świadomość, że mężczyzna ją kusi i wiedziała, że robi to bardzo dobrze. On również to wiedział.
Podeszła krok bliżej i uniosła dłoń, jakby próbowała objąć nią buteleczkę. Jednak w ostatniej chwili opuściła ją i spojrzała Abelowi w oczy.
-Pańskie pachnidełka mnie nie nakarmią. A ja, mimo, że znam się trochę na ziołach i roślinach lubię od czasu do czasu zjeść królika, albo przepiórkę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2018, 20:44:53 »
- Sprzedając dobro, posiadam również srebro. Którym mogę się podzielić, jeżeli tylko dostanę to, czego potrzebuję...

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2018, 20:53:32 »
-A czego, panie, ci potrzeba?
Dziewczyna nie była pewna czy może dostarczyć handlarzowi cokolwiek. Nie znała okolicy, nie miała pojęcia czy jakieś interesujące rośliny rosną niedaleko. W tej chwili cieszyła się jedynie, że udało jej się odwiedzić z rana zielarkę i przejrzeć atlas, by wiedzieć jakie powszechne zioła znajdują się w tej części świata.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2018, 21:08:06 »
- Kwiatu raanaara.
Abel wyciągnął spod koszuli gładko złożone trzy kartki pergaminu. Rozłożył jedną, z niesmakiem zauważył, że to nie ta, chwycił więc następną. Oczom kobiety ukazał się malunek, pełen koloru i szczegółów. Przestawiał rozłożysty, niebieski kwiat, przypominający otchłań oceanu, piękną, gładką taflę bezmiaru wód. Pięć płatków, idealnie rozłożonych wokół żółtego centrum kwiatostanu, perfekcyjnie symetrycznych wokół własnej osi. Każdy płatek przecinały dwie równoległe żyłki, śnieżnobiałe. Razem z żółcią tworzyły przepiękną, promienistą gwiazdę.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2018, 21:15:12 »
Widząc rysunek oczy dziewczyny zabłyszczały. Przesunęła delikatnie palcami po namalowanych płatkach, ostrożnie jakby były prawdziwą rośliną. Kwiat był piękny. Nigdy nie widziała takiego na własne oczy. I w tym właśnie był problem...
-Nie będę cie oszukiwać, panie. Nie wiem gdzie można znaleźć ten kwiat. Przykro mi.
Jej nadzieja na zarobienie kilku grzywien prysła równie szybko jak się pojawiła. Jednak okłamanie handlarza nic by jej nie dało. Nie znała tutaj nikogo, więc nie wiedziałaby nawet gdzie zgłosić się o pomoc. Była oczywiście zielarka, która pokazała jej atlas, jednak Olga była niemal pewna, że przekazała jej całą wiedzę jaką miała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maj 2018, 21:25:00 »
- Tym się akurat nie przejmuj, bo ja dokładnie wiem, kto posiada taki kwiat. Pewien stary, dobry znajomy. Zdobądź ten kwiat, w jakikolwiek sposób uznasz za stosowne, a wierz mi, piękne dziewczę, że nie będziesz tego ani trochę żałować...

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Maj 2018, 21:36:30 »
Podniosła głowę i spojrzała w oczy mężczyzny.
- Nie jestem złodziejką, panie - w oczach dziewczyny można zobaczyć lekkie oburzenie i zawód. Widząc jej ładną buzię mężczyzna od razu wziął ją za złodziejkę, albo oszustkę. A może nawet gorzej. Myślał, że będzie kupczyć swoim ciałem. Cóż... Nie powinno jej to bardzo dziwić. Krajobraz się może zmienił, ale ludzie zawsze będą myśleć podobnie. Nie ważne czy będzie w swojej rodzinnej dolinie czy na drugim końcu świata.
Olga zrobiła krok do tyłu.
-Przykro mi panie, ale chyba nie będę potrafiła ci pomóc. Nie posiadam umiejętności, które cie interesują.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Maj 2018, 21:54:04 »
- Nikt nie mówi o złodziejstwie. Artur, który aktualnie jest w posiadaniu interesującego mnie kwiatu, to człowiek wielu interesów i zainteresowań. Może się okazać, że będziesz mu winna przysługę, może sam Cię o coś poprosi. Możliwe, że będziesz musiała coś dla niego zrobić. Co, tego już nie wiem. Niezbadane są wyroki Ellmora.

Offline Olga

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: -42
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Maj 2018, 23:12:00 »
Słowa mężczyzny trochę uspokoiły Olgę. Jednak coś innego przykuło jej uwagę.
-Jeśli posiadacz kwiatu jest twoim przyjacielem, to dlaczego sam go o niego nie poprosisz?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2018, 23:15:24 »
- No cóż, nie dokładnie takich słów użyłem...

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚpiew Duszy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2018, 23:15:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top