Autor Wątek: I tylko wiatr  (Przeczytany 5028 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2018, 10:55:38 »
- Jak nie są ci potrzebne to chętnie przyjmę, zawsze to dodatkowa broń. Z instrukcjami obsługi spokojnie, miałem kiedyś kilka run, wiem jak to działa. Potem co prawda ukradły mi je niziołki, plugawe karłowate plemię, ale cóż, dam sobie z tym radę.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2018, 11:16:25 »
- Dobrze. Ale do zwrotu.- rzekł, wręczając Samirowi dwie runy - anoshu i aresh. Wody i ziemi. Heshar wolał mieć dla siebie, do palenia ciał nieszczęsnych zjaw. Plus raz już pożyczył i nigdy nie dostał z powrotem.- Nie tak jak czcigodny Hetman Koronny, który pożyczył runę i nigdy nie zwrócił.- dodał pół żartem - pół serio. Jego twarz przeciął delikatny uśmiech, a mowę przerwało lekkie prychnięcie. Następnie dopił swoje piwo, otarł usta z piany i założył rękawice.- Wypite?

Forum Tawerny Gothic

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2018, 11:16:25 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Maj 2018, 11:33:56 »
- Nie popędzaj, daj kobiecie spokojnie dopić piwo - Patty uśmiechnęła się i spojrzała na wpół pełny kufel, po czym przytknęła go do ust i przechyliła głowę, dopijając swój napój w kilku haustach - No i z głowy. Zbieramy się?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maj 2018, 11:35:09 »
- Już już... - mauren ujął literatkę w dłoń i jednym, potężnym łykiem przełknął wódkę, czując jak palący płyn spływa mu do gardła i przyjemnie ogrzewa żołądek. Samir chuchnął jeszcze w rękaw i zebrał runy ze stołu, pakując je do kieszeni - Teraz możemy iść.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Maj 2018, 11:47:11 »
- Dobrze więc.- odrzekł. Powstał i założył pas z mieczem.- Widzę Patty, ze masz krasnoludzkie korzenie.
- uśmiechnął się, po czym skierował się do wyjścia.

//Przekazuję Samirowi:

Nazwa: Anoshu
Rodzaj: runa wody
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 6 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie śmiertelnie zamrozić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 15 punktów. Jeśli wytrzymałość przeciwnika wynosi więcej niż 15 a mniej niż 20 punktów zostaje on zamrożony na następny post i nie może wykonać żadnej akcji. Runy można użyć raz na 24h.

Nazwa: Aresh
Rodzaj: runa ziemi
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg wywołania 4 stalagmitów wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Obszar na którym wyłaniają się stalagmity obejmuje okrąg o średnicy 1 metra. Cztery ostre jak brzytwa stalagmity są w stanie przebić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Wytrzymałość stalagmitów wynosi 15. Runy można użyć raz na 24h.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Maj 2018, 11:53:44 »
- Krasnoludzkie? No wiesz co... - anielica rzuciła Mardukowi urażone spojrzenie - ÂŻeglarskie za to na pewno, niegdyś pływałam wraz z najstraszniejszym piratem jakiego ta ziemia nosiła. Pożarłby was wszystkich żywcem na śniadanie i nawet by się przy tym nie zmęczył. Urodzony morderca i rozbójnik. Zły to był człowiek.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Maj 2018, 12:54:52 »
- O. A o ty to nie wiedziałem. Opowiadaj!

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Maj 2018, 13:46:35 »
- Tylko bierz pod uwagę że to było dawno i nieprawda - zastrzegła Patty i zamyśliła się na chwilę, przywołując wydarzenia z przeszłości - Kiedy byłam jeszcze naiwną szesnastolatką zaciągnęłam się na okręt, w roli zwykłej pomocy wówczas. Byłam już całkiem niezła z mieczem w ręku, to i pozwolono mi się z nimi zabrać. Długo tak nie pływaliśmy, bo napadali na nas piraci. A konkretnie kapitan Kniwa - anielica zmrużyła oczy, przypominając sobie sylwetkę pirata - Ale to był skurwiel. Potwór, w dodatku bestialsko silny i brutalny. Widziałam jak rozrywał ludźmi gołymi rękoma. Prawdopodobnie znał się i na magii, ale za rękę go nie złapałam. W każdym razie, naszą łajbę zatopili, ale akurat ja się załodze spodobałam i postanowili mnie zatrzymać. W sumie pływałam z nimi rok, potem skorzystałam z amnestii i wróciłam na ląd. Ot, cała historia. Myślałam kiedyś zapolować na Kniwę, ale ostatecznie nigdy nie miałam okazji.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Maj 2018, 15:52:22 »
- Piratów to tępić. Jak bandytów.- odrzekł. Skierował się do wyjścia z lokalu i otworzył drzwi, po czym puścił przodem Patricię.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Maj 2018, 16:24:22 »
- To są bandyci, nawet gorszego pokroju, bo często im się wydaje ze "wiedzą jak żyć" - odpowiedziała Patty i wyszła z karczmy, rozglądając się po okolicy - I jak tam, gdzie nasza dzielna załoga?

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maj 2018, 17:10:55 »
- Przekazałem im gdzie mają się zjawić. Strzelam, że czekają przy okręcie. Chodźmy.- polecił drużynie. Sam udał się w kierunku portu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2018, 20:06:00 »
Dotarliście do portu, gdzie na nabrzeżu przy zacumowanym brygu czekała załoga. Część załogi, reszta zajęta była załadunkiem.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Maj 2018, 20:27:35 »
- Jak tam okręt?- spytał załoganta, gdy już się zbliżyli na odległość uścisku dłoni. Zdjął pancerną rękawicę i wyciągnął prawicę do mężczyzny.- Jak morale załogi?- dodał, chcąc mieć pewność, że jego załoga da radę i nie obsra się na widok zjaw czy czegoś w tym rodzaju.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maj 2018, 20:42:06 »
- Chujowe. Czy ty masz pojęcie gdzie płyniesz? Masz chociaż dobrego nawigatora? Podał ci rękę, po czym wziął worek mąki zarzucił na ramie. - Statek gotowy.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Maj 2018, 20:46:33 »
Gdy przybyli na statek Patty jedynie przyglądała się samej jednostce i jednym uchem przysłuchiwała rozmowie Marduka z jednym z wynajętych marynarzy. Oceniła wygląd i przygotowanie statku do podróży, sprawdzając stan przede wszystkim takielunku czy żagli. Wiedziała z doświadczenia że na okrętach które długo stały w porcie akurat te elementy, jeśli nikt o nie nie zadbał, potrafiły zawieść zaraz po wyjściu w morze. Tutaj jednak sprawy miały się inaczej. Najwyraźniej Funeris zadbał o swój bryg, pomyślała z cieniem uznania anielica.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Maj 2018, 20:49:02 »
Marduk przemilczał narzekanie żeglarza. Założył rękawicę. Przewrócił tylko oczami.
- Tak, wiem gdzie płynę. Perłowa zatoka, miejsce nawiedzone przez zjawy. Zjawy, które potrafię przegonić i wygnać. Nie mam nawet zamiaru prosić was o schodzenie tam na ląd.- odrzekł.- A nawigator? Mam.- skinął głową na Patty.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Maj 2018, 20:55:31 »
Za małą grupką, niczym duch, podążał mauren. Widząc statek którym mają podróżować popatrzył tylko i z uznaniem kiwnął głową.
- Patty na pewno da radę - stwierdził Samir, nie kierując tego zdania do nikogo konkretnego - Sam jestem ciekawy kim był ów Raginis, po którym nazwano statek... Nie słyszałem nigdy tego nazwiska.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Maj 2018, 21:46:23 »
- Bogowie! Serio? Spytał inny człowiek z pokładu - Wierzycie w te bajki o zjawach? Hahaha! O rany... Greg! Oni myślą że na Dun Wan straszą! Straszą, piraci i przemytnicy.
- I szkielety, i zombi.
Harpie, syreny, lwy morskie, enderie... ale zjaw nie ma.

Kompletnie nie dziwił ich widok anielicy. Marynarze słyną z tego że widzieli już WSZYSTKO.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Maj 2018, 23:18:43 »
- Sugeruję mniej gadania, a więcej pracy - odezwała się szorstko anielica, mając dość głupiego gadania marynarzy. Wiedziała że ten typ tak ma, muszą sobie po prostu pogadać, ale nie znaczyło to że musi to tolerować. Szczególnie jako dowódca tej jednostki - Do roboty!- zarządziła Patty i skierowała wzrok na marszałka - Marduk, znasz się jak słyszałam nieco na żegludze, także praca i ciebie nie ominie, zacznij odwiązywać cumy. Ty, Greg! Bierz tego drugiego marynarza i jazda do masztów, szykujcie się do rozwinięcia masztów - anielica przeniosła spojrzenie na ostatniego z marynarzy, który oczywiście był sternikiem zatrudnionym jeszcze w porcie - Zapraszam do steru, wypływamy!

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Maj 2018, 23:20:32 »
Mauren, widząc nagłe zamieszanie na pokładzie i przepychających się marynarzy, zdążających na swoje miejsca pracy co rusz wskoczył na pokład, nie chcąc by grupa zostawiła go na nabrzeżu. Na statek wszedł nieco uradowany, bowiem sroga anielica nie wyznaczyła mu żadnych prac, nie mając jednak zamiaru nadmiernie jej prowokować stanął na dziobie i zaczął udawać niewidzialnego, oczekując na wyjście statku z portu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Maj 2018, 23:20:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything