Autor Wątek: I tylko wiatr  (Przeczytany 5031 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

I tylko wiatr
« dnia: 30 Kwiecień 2018, 19:53:09 »
Nazwa wyprawy: I tylko wiatr
Prowadzący wyprawę: Melkior Tacticus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zezwolenie prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Patricia Morii, Marduk Draven, Samir



Wiosna idzie, pomyślałam z zadowoleniem, obserwując jak śnieg zniknął już prawie z wyspy, niechętnie co prawda ale ustępując nowej porze roku. Wierny wierzchowiec Wercyngetoryks sprawnie przewiózł mnie z Efehidonu, toteż docierałam już do granic Utamin. Zmierzchało już, gdy wjechałam do nadmorskiego miasteczka, ale to nie był problem, wszak stąd potrzebowałam tylko statku. Podkute kopyta rumaka zadźwięczały na wybrukowanych uliczkach, przyciągając uwagę miejscowych, najwyraźniej nie codziennie przejeżdżała tędy uzbrojona anielica. Podejrzewałam nawet że nie stało się to nigdy.
Dotarłam na umówione miejsce spotkania, w nowoodbudowanej karczmie "Górna Rybka". W tajemniczych okolicznościach gospoda spłonęła kilka lat temu, ale tubylcy wznieśli ją na nowo. Zostawiłam Wercyngetoryksa w stajni i weszłam do środka karczmy, zajmując wolne miejsce na uboczu. Ale dziura, westchnęłam w myślach i w milczeniu oczekiwałam na pozostałych. Samir miał się zabrać z kupcami którzy jechali w tym samym kierunku, to i powinien niedługo być, gdzie był jednak Marduk nie miałam pojęcia. Ale drogę znał to i powinien się prędzej czy później znaleźć.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2018, 20:07:27 »
W istocie tak też było, Samir zabrał się z kupcami. Nie było to proste, bo to tej nadmorskiej dziury rzadko kto miał w ogóle pomysł się udać, ale maurenowi udało się odnaleźć karawanę ciągnącą spod kruczego wału na wybrzeże, a dalej wzdłuż niego. Samir, gdy chciał, potrafił być bardzo czarujący, nie miał zatem problemów z dogadaniem się o miejsce na wozie. Nie był zresztą wymagającym podróżnym, zależało mu jedynie na miejscu do siedzenia i osiągnięciu celu podróży.
Gdy już dotarł do Utamin pożegnał się uprzejmie z kupcami i ruszył w stronę miejsca spotkania, jednocześnie ciaśniej owijając głowę arafatką. Czarnoskóremu było najwyraźniej zimno, a od morza dął uporczywy, zimny wiatr. Jak to na wybrzeżu. Samir odnalazł karczmę i wszedł do środka. Anielicę odnalazł wzrokiem bez trudu, w płytowej zbroi i z tymi smoliście czarnymi skrzydłami wyrastającymi z pleców odcinała się od otoczenia wyraźniej nawet, niż gdyby pomalowała się zieloną farbą. Taki widać los aniołów. Mauren zbliżył się do stolika kobiety i uśmiechnął czarująco.
- Witaj Patty, dawno cię nie widziałem, można? - Samir wskazał wolne miejsce naprzeciw kobiety.

Forum Tawerny Gothic

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2018, 20:07:27 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2018, 20:20:47 »
- Witaj Samir - wstałam i objęłam na krótko maurena, całując go w policzek na przywitanie, po czym usiadłam z powrotem i gestem zaprosiłam Samira by usiadł - Rzeczywiście, dawno się nie widzieliśmy. Będzie jednak okazja to nadrobić. Czekamy jeszcze na Marduka, marszałka królewskiego i wypływamy. Gotów?
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2018, 20:29:14 wysłana przez Patricia Morii »

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2018, 20:32:22 »
- Gotów - odpowiedział pewnie Samir - Co prawda żeglarz ze mnie żaden, więc na statku wam w niczym nie pomogę, ale postaram się nie przeszkadzać. Poza tym, co za towarzystwo na rejs, pani kanclerz, pan marszałek, no no... W wyższych sferach się obracam - mauren zaśmiał się krótko i rozsiadł się wygodniej w oczekiwaniu na marszałka.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2018, 23:40:54 »
Mieszkańcy nie szybko odetchnęli po widoku uzbrojonej po zęby anielicy. Oto ujrzeli stalową twarz odzianą w czerń, z symbolem nadziei - Bractwa ÂŚwitu na piersi, w pelerynie - jakby żywej, z wielkim mieczem na plecach i nie małym arsenałem przy jukach. Jeździec dosiadał karą, opancerzoną klacz, wydychającą białą parę w ostatni dni hemis. Choć wojownik Zartata, to jego ubiór wzbudzał obawy. Od stóp do głów zakuty w stal, obleczony w długą tunikę z symbol Bractwa i obszerną pelerynę z kapturem narzuconym na hełm z wymodelowaną twarzą. Przechodnie ustępowali, spoglądając w stalową maskę. A jeździec dotarł. Odstawił Zirael do stajni a sam udał się do "Górnej Rybki".
Rozglądnął się. Zlokalizował nieznanego mu maurena, oraz Patricię. I skierował się do nich, po drodzę mijając ladę. Używając telekinezy chwycił kilka swoich monet i przeniósł je na ladę niemalże bezdźwięcznie.
- Ciemne piwo.- rzekł przy tym i doszedł do stolika. Zdjął hełm i położył go na stole. Oparł też o niego półtorak i usiadł na krześle.- Niech święci się imię Zartata.- powiedział.- Raczej się nie znamy. Marduk Draven.- odezwał się do Samira ściągając rękawice. Wystawił prawą dłoń do powitania.

6711g - 3g = 6703g

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2018, 00:05:06 »
Widząc herb Bractwa ÂŚwitu wyszyty na płaszczy nowoprzybyłego mauren podniósł się z krzesła, chcąc przywitać jak uprzejmy człowiek, którym przecież był. Wstał zatem i również wyciągnął rękę, ściskając pewnie prawicę Marduka. Nie miażdżąc dłoń, jak to mieli ludzie niezaznajomieni z etykietą w zwyczaju, a zwyczaje mocno uścisnął dłoń.
- Uhm... Pochwalony - odpowiedział niepewnie Samir na pierwszą część przywitania Marduka, jakby niepewny jak ma się zachować na tego rodzaju powitanie - Istotnie, nie znamy się. Jestem Samir.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2018, 15:48:03 »
Po powitaniu święty mściciel zasiadł na krześle. Rozejrzał się raz jeszcze po karczmie, popatrzył czy karczmarz wykonuje zamówienie, po czym zerknął w stronę Patricii.
- Witaj, Patty. Długo już tak na mnie czekasz? Lub raczej czekacie?- odezwał się, chcąc kulturalnie sprawdzić jak anielica się czuje.- Rozumiem Samirze, że płyniesz z nami, tak?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2018, 16:18:30 »
- Tak, na to wychodzi. Patty posłała mi wiadomość, że wybieracie się w interesach na południowe wybrzeże, i czy byłbym zainteresowany wspólną wyprawą. Jako że dawno nigdzie nie byłem to i postanowiłem z wami ruszyć. Na statku się za bardzo nie przydam, nie umiem żeglować, ale na lądzie będę z pewnością bardziej przydatny. Jestem całkiem niezły w mieczu - mauren wskazał na przypasaną katanę, która oczywiście mieczem nigdy nie była - Także w razie czego stanę do walki. No i po cichu liczę na przygodę - Samir uśmiechnął się szeroko.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2018, 16:45:06 »
- Nie tak długo, niedawno sama przyjechałam. Samir zjawił się chwilę później. To powiedz mi, czego te krasnale dokładnie szukają w tej Perłowej Zatoce? Dobrze pamiętam, że rumu? Zaiste szczytny to cel.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2018, 18:19:46 »
- Tia, ale warto choćby dla ich zaufania. Lepiej mieć te brodate mendy po swojej stronie.- odpowiedział kobiecie.- A przecież pozwolimy też paru udręczonym duszom opuścić ten świat. O, akurat o tym...- dodał. Wyjął woreczek z solą i postawił go przed anielicą.- Przyda ci się.

//Przekazuję:

Nazwa: sól
Opis: Znana przyprawa.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2018, 19:05:08 »
- Dzięki, na zjawy czy inne upiory w sam raz - anielica przyjęła woreczek z solą i schowała go do większej torby przypiętej do pasa - A z krasnoludami trochę prawda, trochę nie, dawniej ich na wyspie, powiedzmy, nie było i wszyscy byli szczęśliwi. Dopiero potem odkryliśmy miasto i nagle krasnale wszędzie, żądające autonomii, oburzające się na istnienie naszego królestwa i tym podobne. No ale, miasto mają to i dogadać się z nimi jakoś trzeba.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj 2018, 19:10:02 »
- Zwłaszcza jeśli mamy przeszukać tą dziurę... w wiesz jakim celu.- odrzekł.- Nie jestem rasistą, ale nigdy nie lubiłem krasnoludzkiego podejścia do życia. Te ciągłe picie... z resztą, dobrze wiesz, ze Kiellona nie lubiłem.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj 2018, 19:11:22 »
Karczmarz podał piwo.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maj 2018, 19:48:16 »
- A ja Kiellona nawet nie znałam - stwierdziła z pewnym zaskoczeniem dla samej siebie anielica - Nie pamiętam byśmy kiedyś razem walczyli czy podróżowali. No ale i mnie długo tutaj nie było, to też sporo mnie ominęło w życiu Bractwa - Patty spojrzała na piwo Marduka i jej samej zachciało się pić. Sięgnęła do mieszka po grzywny i wyciągnęła dwa srebrne krążki ozdobione wizerunkiem Dragosaniego - Karczmarzu, piwa i dla mnie proszę, ale jasnego.



1301 - 2 = 1299 grzywien

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj 2018, 19:52:07 »
- A dla mnie wódki- odezwał się Samir i sam wyciągnął cztery grzywny z sakiewki. Do rozmowy pani kanclerz z marszałkiem się nie wtrącał, wszak owego Kiellona nawet na oczy nie widział, a osób nieznanych nie zwykł obgadywać. Za krasnalami zaś również średnio przepadał, ale będąc osobą przezorną póki co tego poglądu nie wokalizował.



119 - 4 = 115 grzywien

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Maj 2018, 20:03:43 »
Marduk podziękował karczmarzowi i upił łyk piwa. Otarł pianę. Mogłoby być lepsze, no ale cóż...
- Dobra, dopijemy i ruszamy. Nie dajmy zjawom czekać!

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maj 2018, 22:16:53 »
Karczmarz przyniósł kolejne zamówienie.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Maj 2018, 10:32:39 »
- Mam też zapałki i runę heshar. Ciała zjaw trzeba posypać solą i podpalić. Ze zjawami można też spróbować się dogadać, znaleźć przedmiot trzymający je na tym świecie. Nauczył mnie tego król.- marszałek wziął kolejny łyk piwa. Stukał chwilę palcami w blat stołu, po czym zagaił maurena.- Ufam Samirze, że wiesz, iż tylko żelazo oraz magia potrafią zranić formę astralną zjawy?

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Maj 2018, 10:43:22 »
- Jestem świadom, ale przyznam że moje doświadczenie w walce ze zjawami jest dość nikłe - powiedział szczerze mauren i upił łyk wódki ze szklanki - Mam kołczan żelaznych bełtów, także mogę wam zapewnić wsparcie z dystansu, ale wręcz nie powalczę ze zjawą, wszystko co mam jest wykute ze stali. Dziwne w sumie że stal na ducha nie działa, wszak to też jest w zdecydowanej mierze żelazo, z drobną domieszką węgla tylko - Samir wyciągnął jeden nóż i mimowolnie sprawdził kciukiem ostrze - Dziwne to zaiste. Na magii się nie wyznaję, także tak to wygląda.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2018, 10:48:29 »
- Mogę ci też pożyczyć runy. Można ich użyć raz na dobę a ich magia zrani zjawy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: I tylko wiatr
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2018, 10:48:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything