Autor Wątek: Zaradna dziewczyna  (Przeczytany 4700 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Kwiecień 2018, 18:15:39 »
- No tak, zima, to nie dziwota, że szukają łatwego żarcia.- odrzekła. Jej uwagę zwrócił Rufus.- Możliwe, że poszły do wodopoju.- mruknęła. Sprawdziła jak noże chodzą w swoich pochwach.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2018, 11:12:10 »
Noże sprawnie chodziły swoich pochwach. Gdy Toruviel sprawdzała swoje uzbrojenie myśliwy sięgnęli do sajdaków, wyciągając z nich łuki i naciągając cięciwy. Po chwili zaczęli się podkradać do granicy jaru, śnieg skrzypiał cicho pod ich stopami gdy zbliżali się do swoich upatrzonych kryjówek. Mężczyźni spojrzeli w dól zbocza i rzeczywiście, było tam małe stado kresharów, cztery sztuki chłeptały wodę ze strumienia.



//Cztery kreshary zwrócone plecami do grupy piją sobie spokojnie wodę, znajdują się w 36 metrów od Toruviel.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2018, 11:12:10 »

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Maj 2018, 17:11:38 »
//Jakieś kary?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Maj 2018, 17:14:50 »
//Nie.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Maj 2018, 17:33:23 »
//Jej :D

- Æśśś.- uprzedziła ich. Ruchem dłoni nakazała kucnąć.
Zerknęła na kreshary. Policzyła je, ustaliła co robią, określiła odległość. Wiedziała co należy zrobić. Ustaliła kolejność w jakiej będzie strzelała aby zminimalizować ryzyko, że kreshary uciekną albo co gorsza kogoś zranią. Przyklęknęła na jedno kolano i wzięła do reki troszkę śniegu, po czym włożyła go do ust. Dzięki temu jej oddech nie będzie widoczny w razie gdyby się odwróciły. Oparła kolbę kuszy o bark i wybrała cel. Wstrzymała oddech. Pociągnęła za spust swojego wiernego automatu Macbrewmanna, posyłając pierwszy bełt w kierunku zwierzęcia zwróconego delikatnie bokiem do niej. ÂŻelazny grot wbił się w bok zwierzęcia, a dokładniej w płuco i zwalił go na ziemię.
Zanim jednak ten bełt doleciał do celu, elfka obrała następny cel kreshara, który zwrócony był całkowicie tyłem do niej. Cały czas miała wstrzymany oddech. Posłała kolejny żelazny bełt, trafiając bestię w tył czaszki i kończąc żywot niemal natychmiast.
Tuż po wystrzeleniu drugiego bełtu, obrała trzeci cel i przeniosła na niego zarówno wzrok jak i cel. Na resztkach powietrza, które miała jeszcze w płucach wystrzeliła ostatni bełt. Ten wcelowała idealnie nad okiem trzeciej bestii, posyłając ją do krainy martwych kresharów.

//Używam umiejętności:sokole oko i dziecię lasu.
//Zostaje 19 bełtów.
//ÂŻyje jeszcze 1 kreshar

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Maj 2018, 09:49:04 »
Kreshary padły niemal na miejscu przebite wystrzelonymi przez elfkę bełtami. Ostatni z kotów, spłoszony nagłą sytuacją zagrożenia życia przeskoczył strumień, gotowy do ucieczki, ale wtedy myśliwi wypuścili swoje strzały. Lotki zaśpiewały w powietrzu, mknąc na spotkanie swojej ofiary i niechybnie jej sięgnęły, ostatni kreshar padł naszpikowany czterema strzałami.
- No, gładko poszło... - zauważył jeden z myśliwych - Jako ze zabiłaś większość z nich, dwa są twoje. Idziesz z nami dalej czy bierzesz swoje skóry i wracasz? Trzy kreshary jeszcze się gdzieś plączą.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Maj 2018, 12:22:29 »
- A pójdę. Zawsze to jakiś zapas jest. A i chętnie pomogę.- odrzekła. Przeładowała kuszę.- Chodźmy je oskórować.- dodał, czujnie schodząc do ciał kresharów, tak aby nic jej nie zaskoczyło.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Maj 2018, 12:35:04 »
- W porządku- uśmiechnął się mężczyzna i razem z Toruviel ruszył w dół jaru, do kresharów, a w raz nim jego towarzysze. Po drodze wyjął nóż myśliwski zza pasa, charakterystyczne ostrze z daleka można było poznać jako przeznaczone do oprawiania zwierzyny, było bowiem zakończone małym hakiem tnącym, przydatnym przy skórowaniu i oprawianiu zwierzyny - Bierzmy się zatem do roboty, ja skóruję tego, pani tego, chłopaki dwa pozostałe. Potem tropimy resztę - powiedział i zabrał się do skórowania.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Maj 2018, 16:42:02 »
Elfka zaś w milczeniu. Podeszła do wskazanego zwierza i wyjęła jeden ze swoich stalowych noży. Zabrała się do skórowania, tak jak ją Elena nauczyła.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Maj 2018, 08:33:03 »
Elfka sprawnie pozyskała skórę kreshara. Reszta myśliwych również szybko uwinęła się ze swoją robotą.
- No i mamy skóry, gotowa na dalszą podróż? ÂŚlady prowadzą w tę stronę - mężczyzna wskazał trop biegnący wzdłuż strumienia.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Maj 2018, 09:50:34 »
- Gotowa.- zwinęła skórę i spięła ją rzemieniem, po czym podpięła przy broni na plecach. Wyjęła kuszę.


//Zabieram:

2m2 skóry kreshara

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Maj 2018, 17:21:15 »
Mała grupka ruszyła zatem w dalszą wędrówkę śladami kresharów. Wędrowali tak wiele dni i nocy, bez wytchnienia, podążając za nieuchwytnymi kotami. Oto byli, myśliwi i zwierzyna, łowcy i ofiary, pogrążeni w zdawałoby się nie mającej końca i początku pętli. Las powoli zmieniał swoje kolory, przeradzając się z ponurego zimowego krajobrazu w piękny początek wiosny. Biedna Toruviel zupełnie straciła poczucie czasu, zabłąkana z obcymi ludźmi w sercu valfdeńskiej puszczy.
Aż w końcu był! Oto on, jeden jedyny kreshar, wytropiony przez dzielnych myśliwych. Stał zagoniony pod drzewo, w odległości 18 metrów od grupy. Stał w pozycji obronnej, ze zjeżonym futrem i pianą na swoim kocim pysku, gotów do ataku.

//1 kitku 

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Maj 2018, 10:58:24 »
//Kreshar tylko przypomina kitku  <ignorant>

Wyprawa na kilka godzin, maksymalnie dzień stała się wędrówką podczas której Toruviel straciła rachubę czasu i zwyczajnie przestała liczyć czas. Starała się jednak nie narzekać dopóki ma okazję zdobyć skóry. Nawet zima powoli się kończyła, co sprawiało, że kamuflaże myśliwych były bezużyteczne. W końcu napotkali aż jednego kreshara. Elfka wymierzyła z napiętej kuszy. Uspokoiła oddech, w końcu wstrzymując go, przymknęła oko i.... strzeliła. Bełt pofrunął, tnąc ze świstem powietrze i w kolejnych ułamkach sekundy wbił się prosto między oczy kreshara, który zginął na miejscu. Elfka miała jeszcze dwa strzały. Poczęła ostrożnie zbliżać się do upolowanej zwierzyny aby ją oskórować.
- Panowie osłaniajcie.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Maj 2018, 13:56:36 »
//Ok.

Panowie nie zdążyli niczego osłonić, bowiem z krzaków za nimi wyskoczyły wściekłe bestie, z miejsca rzucając się na myśliwych, dosłownie rozszarpując mężczyzn na strzępy. Kuroliszki, jak się okazało, zasyczały gniewnie i zaczęły okrążać swoją ostatnią ofiarę, Toruviel.

Sześć kuroliszków jest przed tobą w odległości 12 metrów, zaczynają cię okrążać.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Czerwiec 2018, 13:28:16 »
Nic nie poszło po myśli elfki. Rozejrzała się. 12 metrów, okrążały ją. Wiedziała, że są to kuroliszki. I wiedziała, że jeden byłby wyzwaniem dla niej. A co dopiero 6!
— Kurwa mać... – zaklęła siarczyście i rozejrzała się. Objęła drzewo, po czym zgrabnie je okrążyła i rzuciła się w ucieczkę. Nawet nie oglądała się za siebie, wiedząc, że może stracić przez to równowagę i upaść. Biegła ile sił w nogach, wykorzystując atletyczną budowę ciała i zwinność.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Lipiec 2018, 13:57:34 »
Wrodzona elfia zwinność oraz niejaka jedność z lasem pozwoliła Toruviel umknąć większości napastnikom. ÂŻyjące zazwyczaj w podziemiach kuroliszki pogubiły się wśród drzew, porozbijały głowy o twarde kory i szybko zostały w tyle. Na tropie elfki pozostała tylko jedna bestia, podążająca wytrwale śladem kobiety. Zbliżała się nawet.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lipiec 2018, 12:54:45 »
Toruviel miała niesamowite szczęście, że urodziła się elfką. Udało się zgubić jej wszystkie bestie, prócz jednej, niezwykle zaciętej i zarazem upartej. Elfka czuła, że kuroliszek zbliża się, dlatego w ciągu ułamka sekundy podjęła ryzykowną decyzję. Ostro wykręciła w prawo i uskoczyła, równocześnie wykonując przewrót po ziemi. Bestia zaczęła hamować o chwilę za późno, co pozwoliło elfce dobyć jednego z noży i cisnąć go. Niestety bez porządnego przycelowania nie trafiła w żadne witalne miejsce, a jedynie w udo. Abominacja rozzłościła się i pomknęła w stronę Toruviel. Kobieta szybko wyminęła bestię w piruecie i dobyła prawą ręką miecza.
ÂŁowca i łowczyni stoczyli krótki pojedynek na spojrzenia, po czym ten pierwszy splunął w jej stronę kwasem. Elfka zwinnie i bez problemu umknęła, lecz jak się okazało, była to tylko zmyłka, mająca zamarkować atak ogonem skierowany w udo kobiety. Na swoje szczęście ta jednak zorientowała się w porę i uskoczyła przed potencjalnie śmiercionośnym atakiem, okrążając przy tym bestię od lewej flanki. Padło pierwsze cięcie stalowej klingi, wycelowane pod żebra. Ku zaskoczeniu elfki, miecz nie przebił łuski. Ta desperacko umknęła w tył,  a potem zatoczyła kolejny łuk. Potwór machnął w kierunku jej lewej nogi ogonem, ona jednak umkęła na półtorej kroku w tył, po czym szybko i zdecydowanie przydeptała ogon stwora do ziemi. Chlasnęła mieczem i ku jej zaskoczeniu, tutaj również nie przecięła pancerza.
Kuroliszek w odwecie splunął na nią kwasem, na co łowczyni odpowiedziała przewrotem na swoje lewo. Bestia uniosła się w górę i machnęła w jej stronę pazurzastą łapą. Toruviel odpowiedziała szybko i zdecydowanie, parując chlaśnięcie łapy ciosem własnej klingi. Stal w końcu coś przecięła, łamiąc pazury bestii. Elfka następnie uskoczyła raz jeszcze w tył, po czym wykonała w tym samym kierunku również przewrót. W akcie desperacji dobyła kuszy, którą przecież załadowała jakiś czas temu, gdy zabiła kreshara. Umknęła przed jeszcze kolejnym splunięciem kwasem, po czym wymierzyła, ufając swemu elfiemu oku. Pierwszy bełt nie poleciał tak jak chciała. Trafił w podbrzusze, drugi jednak, kierowany wrodzoną elfią smykałką powędrował prosto w rozwarty dziób bestii, przebijając jej gardło na wylot oraz agonalnie kończąc jej żywot. Toruviel odczekała parę chwil, po czym podeszła do ciała i kopnęła jego głowę, tak dla sprawdzenia. Kuroliszek był martwy.
Kobieta rozglądnęła się, nie chcąć być zaskoczona, po czym poczęła szukać jeszcze jakiś śladów kresharów. Wszak miała tylko jedną skórę.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2018, 13:00:32 wysłana przez Toruviel »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lipiec 2018, 13:01:18 »
Elfka usłyszała odległe wycie, nieco na południowy zachód od jej aktualnego miejsca pobytu. Te zostało szybko przerwane, zupełnie jakby wyjące zwierzę zostało właśnie zaatakowane.

Offline Toruviel

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 656
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec 2018, 13:04:57 »
Nie było czasu na ładowanie kuszy. Elfka pobiegła w stronę z której słyszała wycie.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2018, 13:07:34 »
Po kilku minutach elfka dotarła na miejsce, z którego dobiegło wycie. Oczom jej ukazała się makabryczna scenka, na leśnej polanie leżał wybebeszony dzik, a tuż obok niego dwa szare wilki. Najwyraźniej zaatakowane przez kreshary, bowiem trzy ich sztuki spokojnie pożywiały się upolowanym mięsem. I dziczym i wilczym.

3x Kreshar

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaradna dziewczyna
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2018, 13:07:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top