Autor Wątek: Test kruka #34  (Przeczytany 4071 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:44:56 »
Nawaar wysłuchał wszystko, kto w czym jest dobry i teraz mógł ustalić plan, który był banalny do wykonania przynajmniej w teorii. Szkoda było, że Croner miał tak rozwaloną rękę na jej widok mauren zrobił trochę krzywą minę, lecz każdy z nich był niezastąpiony w swoim fachu, pewnie dlatego trzymają się w grupie. - Miło mi wszystkich panów poznać teraz znając już wszystko można zrobić tak. Daję miksturę panu Cronerowi, on wychodzi za mną cichaczem i ogłusza Myphisto, potem robimy swoje i wiejemy, tylko żeby cała wina nie spadła na mnie to w tym samym czasie ogłusza również i mnie albo udaję, że zemdlałem. Następnie spotykamy się tutaj, dzieląc łupem? Jeśli ogłuszenie nie wyjdzie to puścimy pana Bohu do środka, żeby zdziałał cuda swymi palcami to się chyba uda? Zaproponował zupełnie inne rozwiązanie plus ewentualną alternatywę.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:51:12 »
- Brzmi nieźle. Nie wiem czy to omdlenie będzie koniecznie, jak karzełek dostanie łeb to obudzi sie pewnie dopiero jutro. Ale to już jak uważasz, ty tutaj szykujesz plany. Potrzebujesz czegoś jeszcze czy wszystko ustalone? I pytanie ode mnie, gdzie mam czekać z Bohu i Manduinem? Bo zakładam wchodzicie we dwóch z Cronerem?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:51:12 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Kwiecień 2018, 14:04:46 »
- Dokładnie wejdziemy we dwóch. Natomiast pozostali panowie niech zaczają się w okolicy. Niech wóz będzie gotowy na wyjazd. Jeśli znajdziemy klucz i skrzyneczkę z grzywnami to, wyjdziemy, jeśli nie to znakiem będą otwarte okno, by w razie czego pan Bohu mógł zadziałać. Myślę, że obędzie się bez ogłuszania mojej osoby, po prostu udam, że mnie również ogłuszono i jak już odejdziecie to wezwę straż, żeby zatrzeć ślady z moim udziałem w sprawie i to chyba wszystko. Wyjaśnił dokładnie choć chyba straży nie wezwie, ale zostawił sobie ciemnoskóry taką ewentualność, tylko wyjaśnił pewną kwestię. - Z drugiej strony nie wezwę straży, bo przecież maurenów jest pełno tutaj. To jak idziemy? Skończył podając Cronerowi butelkę z miksturą niewidzialności.

// Oddaję :

Mikstura chwilowej niewidzialności (0,3l)

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Kwiecień 2018, 14:45:12 »
- To wezwiesz tę straż czy nie? Bo żeś teraz namieszał - Jack zamrugał, starając się dojść do sensu wypowiedzi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Kwiecień 2018, 14:52:43 »
Jednak po szybkim zastanowieniu Nawaar zrezygnował z części pomysłu. - Nie wezwę, bo mogą z tego wyjść inne komplikacje. Zatem zacznijmy panowie. Pewni i tak każdy ma dość i chce zabrać się za robotę.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Kwiecień 2018, 18:49:09 »
I gdy tak zbieraliście się do wyjścia, za waszymi plecami doszło do sensacji. Zmęczony przeciągającą się walka krasnolud opuścił nieco gardę, a Rugmos skrzętnie to wykorzystał, wyprowadzając mocny prosty cios  prosto w twarz Kogrika. Brodacz zachwiał się, a ork nie odpuszczał, poprawił straszliwym lewym sierpowym na skroń krasnala i niemal od razu kolejnym prawym prostym. Krasnolud stał przez chwilę jak oszołomiony i runął z łoskotem na deski. Ork ryknął potwornie, aż szyby w oknach zadrżały i huknął się kilkukrotnie zakrwawionymi pięściami w tors.
- Co kurwa?! Jakim cudem?! - Jack zerwał się z miejsca i już gotów był popędzić na ring, ale jeden z jego towarzyszy złapał mocno i przytrzymał. Jack jednak nadal wyrywał się dziko, jakby stracił nagle rozum - Postawiłem trzysta grzywien na tego zaplutego karła! - wydzierał się. Nawaar poczuł nagle na swoim ramieniu dłoń krasnoluda o ksywce Bohu.
- Daj mu chwilę to się uspokoi. Postawił sporą sumkę i jak widzisz, nie poszło po jego myśli - mruknął brodacz i wyprowadził cię na zewnątrz. Manduin siedział już na koźle wozu i czekał na pozostałych.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:00:43 »
Wszyscy byli zgodni, co do planu, także zaczęli się zbierać, bo niziołek sam się nie okradnie! W tym właśnie momencie doszło do kulminacji walki. Ork mający zarówno przewagę wzroście oraz w sile, pokonał krasnoluda! Dwa potężne ciosy ogromnymi łapskami, powaliły brodacza na deski. Oczywiście nie obyło się bez sensacji i wybuchów gniewu, gdyż jak się okazało Jacka, puściły nerwy i jak to była, gdy traci się wszystko to człek sam chciał walczyć z orkiem. Rasa barbarzyńców nadaje się zapewne, tylko do tego. Pomyślał widząc reakcje zielonoskórego dobrze, że w szale atakował innych. Mimo to ktoś złapał go za rękę, a był to Bohu, który zaraz tłumaczył zachowanie ich szefa. - Sam wiem jak to jest stracić wszystko, także rozumiem, tylko czy roztropnie jest brać teraz nerwowego człowieka na zadanie, gdzie trzeba zimnej krwi? Odpowiedział, kiedy już znajdowali się na zewnątrz. Wóz był gotowy, więc ciemnoskóry wsiadł do niego czekając aż pozostali, uspokoją Jacka i wszyscy będą mogli wsiąść do wozu.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:12:29 »
- O Jacka się nie bój, to profesjonalista - Bohu zaśmiał się lekko i sam wskoczył na wóz, sadowiąc się wygodnie obok maurena - Ochłonie i zajmie się w całości naszym małym zadaniem. No patrz, już idzie - w istocie, Jack właśnie wychodził z Białych Myszek, zupełnie spokojny i opanowany. I zapewne uboższy o trzysta grzywien, ale taki był już hazard.
- Jedziemy? - ni to zapytał ni stwierdził wesoło łotrzyk i sam wszedł na wóz, który po chwili ruszył.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:20:25 »
- Mam nadzieję mości krasnoludzie. Odrzekł na słowa Bohu, kiedy to za chwilę wyszedł Jack w pełni normalny, jakby cała sprawa z walką była stara o parę lat. - W sumie zaraz powinien się odkuć. Dodał jeszcze, gdy człowiek również wszedł do wozu, który po woli ruszył uliczkami podgrodzia. - Daleko to jest? Pytał rzecz jasna o cel bez mówienia konkretów jak imię niziołka i tak dalej.   

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:58:48 »
- Za parę minut dojedziemy, spokojnie - Jack zapatrzył się na podgrodzie, ponurą, pogrążoną w biedzie i przestępczości dzielnicę Efehidonu. Patrząc na mijane sypiące się budynki, w części opuszczonych, a te zamieszkałe były przekształcone albo w meliny zamieszkałe przez najgorszy element jaki Valfden mogło z siebie wydać. Za to jedne drzwi miały na sobie malunek jednorożców, podobnych nieco do znanych z wielu maureńskich baśni stworzeń o imionach Kaisa i Elgar.
Tymczasem dojechaliście w pobliże domu Wielkiego Myphisto. Croner bez słowa zsiadł z wozu i skinął głową na Nawaara, gotowy do drogi.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:08:48 »
Reszta drogi była w ciszy, poprzez podgrodzie, gdzie żywy duch rzadko wychodził w taką porę na zewnątrz. Nawaar, czekał na dojazd do miejsca docelowego czyli domu Myphisto. Mauren siedząc chwilę w bezruchu powoli marzł, podczas oddychania wytwarzała się para, która leciała ku ciemnemu niebu. Ciemnoskóry jeszcze zdążył zobaczyć jakieś drzwi, gdzie były narysowane jednorożce, o dziwo na moment przypomniał mu się dom taki ciepłe i przyjemne miejsce to było! Ale w końcu byli na miejscu i trzeba było wykonać zadanie. Nawaar za Cronerem wysiadł z wozu, mówiąc mu jeszcze. - Panie, Croner wypij pan miksturę i stań, przede mną wtedy najpierw wejdzie pan a potem ja. Dobra idziemy. Zakończył już dysputy, by rozejrzeć się dookoła czy nikt teraz, nie łazi w okolicy domku oraz, czy wszystkie okna są zamknięte dopiero wtedy, zamierzał podejść pod drzwi.

// Zgoda prowadzącego na edycję.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2018, 10:54:27 wysłana przez Nawaar »

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Kwiecień 2018, 12:58:11 »
Złodziej przyjął od Nawaara miksturę i trzymając ją w ręku i patrzył jak mauren ogląda dom. Okna były zamknięte okiennicami, dość typowy zabieg stosowany w zimowej porze. Z tego co Nawaar widział wszystkie okna były w ten sposób zasłonięte, drzwi również były zamknięte, czy na zamek nie dało się z obserwacji stwierdzić.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:00:54 »
- Idziemy. Polecił do człowieka, który już powinien za chwilę wypić miksturę. Mauren w końcu podszedł pod drzwi, bo innego wyjścia nie miał i następnie zapukał, czekając na odzew niziołka.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:25:25 »
Za drzwiami rozległ się ruch, trochę jakby szuranie, a Croner posłusznie wypił miksturę i po chwili jak za dotknięciem magicznej różdżki rozpłynął się w powietrzu.


//Czynnik losowości jest tutaj niezbędny, żeby uniknąć oskarżeń o stronniczość. Od wyniku rzutu zależy jak potoczy się sytuacja:
1-3 niziołek otwiera drzwi
4-5 niziołek nie otwiera drzwi, a jedynie pyta kto idzie
6 niziołek nie otwiera drzwi i zaczyna padać deszcz ze śniegiem


Rolled 1d6 : 5, total 5

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:30:42 »
Nawaar usłyszał ruch za drzwiami czyli cel był w środku w międzyczasie Croner, wypił miksturę i zniknął maurenowi z oczu, ale najważniejsze było, żeby niziołek otworzył drzwi! W tym celu ciemnoskóry zapukał jeszcze raz.

Rolled 1d6 : 4, total 4

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:33:42 »
//Nie do końca o to mi chodziło, ale ok.

Drzwi nie otworzyły się, do Nawaara dobiegł jedynie starczy, przytłumiony głos z wnętrza domu.
- Kto tam? Kto i po co przyszedł? - Croner po chwili pojawił się z powrotem z niewyraźnym wyrazem twarzy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:39:17 »
- Dobry jestem Omar, chciałem zakupić jedną z pańskich mikstur, bo odmrożenia. Musiał wymyślić coś na poczekaniu, także szepnął do Cronera, który stał dalej obok niego. - Psst....Schowaj się za drzwiami jak je otworzy to wyskocz i pacnij go w łeb, tylko zrób to szybko. Polecił znowu, bo może tym razem się uda.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2018, 13:46:14 wysłana przez Nawaar »

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:47:26 »
Croner posłusznie stanął z boku, a po chwili z wnętrza domu skrzypnęła zasuwa i drzwi otworzyły się ze zgrzytem.
- A tak to zapra... - niziołek, nieludzko wręcz stary i zasuszony dziadek z długą brodą nie zdążył dokończyć gdy łotrzyk pojawił się nagle koło maurena i potężnym ciosem drewnianej lagi ogłuszył Myphisto. A może i zabił, przy tak wiekowej osobie nigdy nie wiadomo. Niziołek zwalił się w samym progu na ziemię, a Naawar usłyszał za swoimi plecami trzaśnięcie drzwi, trochę jakby jakaś osoba z domu naprzeciw zobaczyła co się stało i w panice ukryła się w swoim domostwie. Tymczasem dom Wielkiego Myphisto stał przed rabusiami otworem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Kwiecień 2018, 14:03:01 »
Udało się przynajmniej w połowie, bo mimo, że Myphisto zemdlał, a może i nie żył to mięli czas, by przeszukać cały dom nim sąsiedzi zaalarmują straż. Mauren wziął starego niziołka i wszedł z nim do środka, potem zawołał Cronera. - Panie Croner, szybko przeszukajmy dom i spadamy. Nawaar położył starca w fotelu, aby sprawdzić czy nie miał przy sobie klucza do drugich drzwi, by następnie podejść do nich starając się je otworzyć jeśli się nie dało lub, nie było klucza przy ciele to, zamierzał otworzyć okno, dając wolną drogę do działania krasnoluda.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Kwiecień 2018, 14:06:00 »
Przy ciele niziołka był prosty klucz. Croner tym czasem zaczął przetrząsać półki, póki co jednak nic nie znalazł.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Kwiecień 2018, 14:06:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything