Autor Wątek: Test kruka #34  (Przeczytany 4053 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:17:50 »
Pewnie nikt nie spodziewał się, że ktoś tutaj będzie zamawiał miód, ale nic nie robi lepiej na rozgrzanie niż ten słodki nektar dlatego mauren, nie był za bardzo zdziwiony reakcją człowieka. Gdy syn pustyni otrzymał co chciał, zapłacił od razu mężczyźnie, po czym skosztował mina Nawaara wskazywała na szczęśliwą, bo od razu poczuł się lepiej. - Wspaniały! Lipowy lubię od czasu do czasu takie rzeczy kosztować. Jednak zwrócił na siebie uwagę Jaclyna, który zaczął patrzeć na ciemnoskórego podejrzliwie i niemal natychmiast wszystko wyjaśnił. - Tajemnicza nieznajoma powiedziała, że pan jest jednocześnie karczmarzem i właścicielem, poleciła zapytać gdybym nie wiedział, gdzie odszukać człowieka imieniem Jack. Zakończył nadal kosztując rarytasu w te zimne dni. 

42g - 2g = 40g

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:26:16 »
- Wy, maureni, jesteście jednak dziwni. Nie chcesz może piwa do tego? - Borys zrezygnowany patrzył jak Nawaar pije czysty miód ze słoika. Co kraj to obyczaj, uznał ostatecznie - A kim jest owa tajemnicza nieznajoma i gdzie ją poznałeś?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:26:16 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:32:40 »
- W sumie trochę goryczy się przyda. Zrobiło się jakoś za słodko. W każdym razie odpowiedź jest prosta spotkałem blond piękność na jednej z ulic starego miasta. Właściwie to nawet nie wiedziałem, że taka ulica w ogóle istnieje można uznać, że zgubiłem się, a ona wskazała mi drogę. Mauren więcej o kobiecie nie wiedział, także to będzie musiało karczmarzowi wystarczyć.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:48:59 »
- Ach, Arivel... Tak, to dla niej typowe. Tu jest twoje piwo, na koszt firmy - Borys postawił przed tobą kufel - A tam siedzi Jack ze swoją ekipą - wskazał ci grupkę mężczyzn siedzących przy stoliku i oglądających lokalną walkę bokserską, gdzie krasnolud walczył z orkiem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Kwiecień 2018, 10:59:01 »
- Dobrze wiedzieć, że kobieta nazywa się Ariviel. Dziękuję za piwo oraz za wskazanie, gdzie jest Jack. Oczywiście mauren dolał sobie miodu do piwa, które teraz nabrało odpowiedniego smaku oraz zapachu, który nieco zniwelował smród tamtego pijaczka. Nawaar nim podszedł do Jacka, obserwował walkę orka z krasnoludem, która była dość zacięta i jeno z początku wyglądało na to, że krasnal nie ma szans z gigantem to jak walka Dawida z Goliatem, tylko, że ten Dawid jest bardziej zacięty. Chwila podziwu minęła i ruszył do Jacka. - Dzień dobry, przysłała mnie pani Ariviel, ponoć pan Jack potrzebuje pomocy i chciałem się zapytać jakiej, pomocy oczekuje? Syn pustyni przeszedł od razu do konkretu.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Kwiecień 2018, 16:15:11 »
Jack spojrzał na nowoprzybyłego zdziwiony. W samym czasie krasnolud wyprowadził morderczą kontrę w skroń orka, kułak karła huknął zielonoskórego prosto w łeb, niemal powalając go na ziemię. Jeden z towarzyszy trącił Jacka ręką i wskazał pojedynek, na co ten zerknął jedynie kto wygrywa i zwrócił się ponownie do maurena.
- Jak widzisz nie da się połączyć przyjemnego z pożytecznym. Piwo widzę masz, to siadaj i daj w spokoju obejrzeć walkę, potem możemy porozmawiać o interesach.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwiecień 2018, 17:30:41 »
mauren spojrzał na twarz Jacka, który dosłownie na chwilę się do niego odwrócił, by potem zarówno on jak i reszta jego ekipy, zobaczyła walkę a raczej jak krasnolud oklepuje orka! - No, zajebiście! Wyglądało dość fajnie z perspektywy laika takich zabaw, także się słowem nie odezwał na temat zlecenia, tylko dosiadł się oglądając wynik walki. W międzyczasie popijał sobie piwo z miodem. - W sumie jak spojrzałem od początku na walkę to od razu chciałbym postawić na brodacza. Zakończył, by dalej nie przeszkadzać nowym towarzyszą w oglądaniu pojedynku.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Kwiecień 2018, 17:47:12 »
- Rzeczywiście, Kogrik to faworyt - Jack wskazał na krasnoluda, który wyprowadzał właśnie mocny prawy sierpowy, przebijając się przez gardę przeciwnika i poprawiając niemal od razu lewym hakiem, posyłając z hukiem orka na deski. Moc uderzenia krasnala niemal wybiła go w powietrze nim zielonoskóry zaczął spadać. Ten jednak zerwał się błyskawicznie i zaryczał dziko, nie rzucił się jednak niejako wbrew woli widowni do ataku, a ułożył poprawną gardę i cofnął o krok. Jack tymczasem z uznaniem kiwnął głową - Ale i Rugmos to nie ułomek. No, uspokoiło się nieco... Słuchaj, bo nie będę powtarzał. Arivel cię przysłała, to widać dostrzegła w tobie coś, com może się nam wszystkim przydać. To dobrze. Ale pamiętaj na przyszłość, że w naszym fachu nigdy nie walisz prosto z mostu. To nie sklep. Białe Myszki są może i przyjazną nam speluną, ale nawet tutaj znajdują się uszy, które o pewnych sprawach słyszeć nie powinny. Delikatniej zaczynaj rozmowy na przyszłość, taka rada z mojej strony - Jack uniósł szklankę, jakby na przypieczętowanie nauki - Zatem, nasza wspólna znajoma cię przysłała. Muszę jednak zapytać, jesteś pewien że chcesz nam "pomóc"? Zarobisz trochę grosza, to prawda, ale ryzykujesz dużo więcej niż może ci się teraz zdawać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Kwiecień 2018, 17:55:39 »
Walka przebiegała ciekawie, bo oboje z walczących byli nieustępliwi. Trzymali się twardo, żeby móc cieszyć widownie na długo. Wkrótce przeszli do meritum, czyli po to, po co przybył Nawaar do Białych Myszek. - No teraz będę się lepiej pilnować, ale sądziłem, że w tym rumorze nic nie słychać, ale tak celną uwagę zachowam sobie głęboko w sobie. Teraz nastąpiła chwila, która może przypieczętować na jego losie, bo ciemnoskóry ma trzy wyjścia. Jedno to zapomnieć o całej sprawie i sobie pójść, drugie zgodzić się i je wykonać, i trzecie wziąć zadanie i zepsuć, co mogło skutkować jego śmiercią. Chwilę to trwało, ale chęć przeżycia resztę życia w luksusach, wzięła górę. - Mam nadzieję, że zadanie nie przerośnie mnie zwykłego nowicjusza. Niech pan przedstawi ofertę panie Jack.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Kwiecień 2018, 18:02:01 »
- To po prostu taka uwaga, może nauczka na przyszłość. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Może na szpicla straży który spróbuje cię zgarnąć? Nigdy nie wiadomo. A mówię z doświadczenia - Jack wskazał na dużą, okrągłą bliznę na gardle - Kusza. Też myślałem że nikt mnie nie słyszał. No nic, nie pora na wspominki. Mówisz że chcesz pomóc. W porządku, przyda nam się pomoc. Na podgrodziu mieszka taki magik, mówi sam na siebie Wielki Myphisto. Czy taki wielki to nie wiem bo to niziołek, w dodatku stary. Nigdy nie widziałem też żeby czarował. No ale ludzie do niego przychodzą po magiczne dekokty i uroki, zatem w sejfie trzyma dość pokaźny stosik kosztowności. I to chcielibyśmy sobie przywłaszczyć. Ja i moi towarzysze - trzej ponurzy mężczyźni siedzący przy stoliku jedynie spojrzeli na Nawaara bez wyrazu. Najwyraźniej to Jack był tym gadatliwym - Jak zatem sugerujesz się za to zabrać? Masz nas do pomocy, pytaj o co chcesz.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Kwiecień 2018, 18:20:51 »
Nauka w "takich fachach" zawsze się przydaje zwłaszcza jak pochodzą od starych wyjadaczy, którzy jeszcze żyją!- Zapamiętam na przyszłość. Wziął łyk piwa, kiedy patrzył na brzydką szramę na szyi człowieka. - Czyli kradzież w stylu nikt nas, nie widział to pewnie ktoś inny. Rozumiem zatem szykuj się panie Jack na serię pytań. Nawaar zastanowił się chwilę znowu, upijając trochę piwa, bo w takich sytuacjach trzeba działać nader ostrożne. - Na sam początek to w jakiej dzielnicy mieszka niziołek, potem jaka jest jakość straży patrolująca jego teren, ile jego domostwo ma wejść i dość dokładny opis jego domu, czy ma jakiś ochroniarzy jeśli nie ma to teraz, przejdźmy do jego planu dnia, czyli co robi od wstania z łóżka do położenie się w je ponownie, gdzie trzyma sejf oraz, gdzie może mieć kombinacje do niego i może znacie kogoś, kto od niego kupuje mikstury. Zadał pytania jakie go interesowały, ale pewnie jeszcze zapyta, o coś jeśli najdzie go jakaś myśl.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Kwiecień 2018, 18:28:11 »
- Mieszka na podgrodziu. Już to mówiłem zresztą - tymczasem na ringu ork dostał szansę rewanżu, wykorzystał zmęczenie krasnoluda i solidnym, lewym prostym złamał mu nos, chrupnięcie było słychać aż przy stoliku Jacka. Kogrik zakołysał się lekko i zalał krwią, ale wytrzymał - A jako że mieszka na podgrodziu to i straży niewiele. Wejście jedno, od frontu, ale są okna. Czy je zamyka nie wiem. Sejf to trochę dużo powiedziane, chłopak którego wysłaliśmy na przeszpiegi mówił po prostu o zamkniętej skrzynce. Stoi w domu na półce. Co dokładnie robi Wielki Myphisto w ciągu dnia nie wiem, zakładam że wstaje rano i zajmuje się swoimi sprawami aż do wieczora.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Kwiecień 2018, 18:54:43 »
Sprawa wyglądała na prostą z pozoru, ale nie takie rzeczy się psuły, gdy zawiódł choć jeden element. Do tego jeszcze ta walka na ringu i roztrzaskanym nosem, wyprawiła małe zamieszanie w głowie maurena, bo zastawiał się co dalej mógł powiedzieć, ale zaraz doszedł do siebie. - Rozumiem, ale jeszcze jedno czy zna on, któregoś z was? Bo myślę nad typowym rozwiązaniem, że jeden z nas jest potencjalnym nabywcą towaru, a wy zakradacie się od okien i zabieracie co wasze, jednakże to zależy od tego czy wpuszcza on klientów do domostwa czy mają czekać pod drzwiami. Od tej odpowiedzi ważne były dalsze kroki Nawaara oraz ewentualnie wymyślenie nowego planu.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Kwiecień 2018, 19:01:15 »
- Nie zna, nie okradamy naszych znajomych. Z tego co wiem wpuszcza do domostwa, które swoją drogą ma dwie izby, jedna prywatna z łóżkiem i wszystkim co jest potrzebne niziołkowi do życia, a druga w zasadzie ogólnodostępna, taki salon połączony z przyjmowaniem gości i klientów.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Kwiecień 2018, 19:08:55 »
Plan układał się powoli w całość i może okazać się skuteczny, o ile dopisze szczęście i głupota niziołka. - Rozumiem jest szansa, że jeden z was dostanie się do środka a drugi wypije miksturę niewidzialności. Akurat się składa, że mam jedną przy sobie, także proszę słuchać, bo może być banalne. Jeden z panów puka do domostwa po miksturę ja w międzyczasie, wypijam swoją i wchodzę w tym samym czasie co jeden z panów. W czasie rozrachunków szukam skrzyneczki i uciekam oknem. Jak panowie myślicie uda się? Zapytał wszystkich, ba nawet siebie.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Kwiecień 2018, 09:13:44 »
- Jesteś pewien że się wyrobisz? Znam tę miksturę, ale ona akurat nie słynie z długiego działania. No i podejrzewam że ze skradaniem u ciebie średnio, niziołek może cię usłyszeć. Poza tym wszystko w porządku, jeśli zmieścisz się w czasie działania mikstury damy radę. Byłoby niezręcznie, gdybyś nagle w środku rozmowy pojawił się w domu szperając po cudzych półkach.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Kwiecień 2018, 09:54:26 »
Plan miał pewne wady, które można było zminimalizować do pewnego stopnia rzecz jasna. - Ten cały kuferek trzyma, w którym pokoju? To znacznie łatwiej uniknie się niepotrzebnego zamieszania i drugie może, któryś z was się zna lepiej na skradaniu? Następne ważne pytania padły.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:05:40 »
- W tym drugim, odosobnionym. Może być w ciągu dnia zamknięty na klucz, zależy od tego czy niziołek to pamięta. Klucz zresztą i tak nosi przy sobie. A co do skradania to z nas wszystkich najlepszy będzie Croner - Jack wskazał najbardziej ponurego z całego towarzystwa. Niezbyt przystojny brunet uniósł rękę w niemym przywitaniu i wrócił do oglądania walki - Niezbyt wygadany, ale porusza się jakby nic nie ważył. Duch.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:12:57 »
Mauren się uśmiechnął na wieść, że mają już kogoś kto się skrada, także to jemu da się miksturę, ale jeszcze pozostaje sprawa drzwi. - Rozumiem, że pan Croner zna się również na otwieraniu zamków? Albo ktoś z pozostałych tutaj panów. Innymi słowy podajcie proszę swoje moce strony podczas takich akcji. Nawaar pomyślał, że tak będzie szybciej niż wypytywać każdego po kolei.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:33:21 »
- Croner akurat jest średni przy zamkach, uraz ręki - jak na zawołanie złodziej uniósł prawą rękę, paskudnie okaleczoną w wypadku. Brakowało mu większej części dłoni i nadgarstka, ostały się jedynie dwa skrajne palce, mały i serdeczny. Blizna była ewidentnie stara, Croner musiał ucierpieć dawno temu - Jak widzisz, on z otwieraniem zamków nie bardzo. Naszym specem od tego jest Bohudrurm, prawdziwy mistrz - krasnolud siedzący do tej pory w milczeniu przy stole i kontemplujący w połowie pusty kufel stojący na jego brzuchu spojrzał nagle na Nawaara.
- Witam, dzień dobry. Jack rację ma, ja od zamków. Ale mów mi Bohu, mamusia dała imię jakie dała - krasnolud uśmiechnnął się szeroko i wrócił do swojego napoju, Jack tymczasem kontynuował.
- I jest jeszcze Manduin - wskazał na młodego, przystojnego blondyna, który aparycją pasowałby raczej na prawego rycerza Bractwa ÂŚwitu niż łotra, ale jak widać ścieżki przeznaczenia zakręcają na różne sposoby - Dość powiedzieć, że latarnia jego intelektu nie świeci zbyt jasno, ale jest silny jak byk i dobrze jeździ konno oraz powozi. Także gdyby coś poszło nie tak on wpieprzy każdemu kto się nawinie i odwiezie nas w bezpieczne miejsce. Zatem znasz już wszystkich. Ja jestem, jak to się mówi, złotousty - Jack wyszczerzył się i rzeczywiście, trzy z jego zębów były złote - Zajmuję się tą trudną stroną włamu, znaczy planowaniem i negocjacjami z klientami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #34
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:33:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything