Autor Wątek: Jezioro ÂŁabędzie  (Przeczytany 4978 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień 2018, 15:12:23 »
Rycerz rozmasował obolałe mięśnie. Noc była znośna, Lucas sypiał już gorzej i w gorszych warunkach. Zajrzał do Tancerza, który wydawał się być wypoczęty, ale głodny. Należało więc nakarmić wierzchowca, mściciel nie mógł dopuścić do tego, aby jego najwierniejszy towarzysz zasłabł lub żeby coś mu się stało. Przywdział rynsztunek, spojrzał w niebo i rozpoczął modlitwę:
- Zartacie, któryś dozwolił, abym bezpiecznie przetrwał ciemności nocy, Tobie powierzam cały ten dzień, strzeż mnie, wszystkich, których na mej drodze spotkam. Błogosław me ramię, aby zawsze niosło Twoją sprawiedliwość, którą nakazałeś rozsiewać na pole tej ziemi. Bądź uwielbion na wieczność! - po tym krótkim westchnieniu, wsiadł na konia i ruszył w dalszą drogę na wschód. Obejrzał się jeszcze za siebie, zostawiając opuszczone domostwo za sobą. Szlak wzywał.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2018, 18:45:27 »
Lucas ruszył przed siebie. Droga nie dłużyła mu się już tak bardzo, gdy nabrał nieco energii. Zimna, chociaż nie zmrożona ziemia stukała cicho pod kopytami jego konia, który swoimi podkowami żłobił ją w okrągłe ślady. Ogon Tancerza rytmicznie poruszał się zgodnie z taktem nadawanym tylnymi nogami. Koński zad kołysał się, a wraz z nim i jeździec. Nie wiało już zbytnio, deszcz nie padał. Kałuże zdobiły gościniec, lecz spływały na lewą stronę, zgodnie z niewielką krzywizną drogi. Pozwalały rycerzowi podróżować w miarę suchym przejazdem.
Minęło niewiele czasu, gdy zaczął wyraźnie skręcać na północ. Wyjechał zza zakrętu, zdając sobie sprawę, że ma pustą manierkę. Zdawało mu się jednak, że przez prześwit w ścianie lasu widział po swojej lewej jakby taflę wody. Trzysta metrów przez ogołoconą gęstwinę i będzie mógł się przekonać na własne oczy.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2018, 18:45:27 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Kwiecień 2018, 13:36:08 »
Przynajmniej pogoda się poprawiła. Chociaż Lucas spodziewał się, że nie na długo. Nastawała Hemis, więc pokłady śniegu to tylko kwestia czasu. Rycerz popędził konia, chciał napoić i siebie i swojego wierzchowca, a po raz kolejny nadarzyła się mu się świetna okazja. Okolica wciąż pełna była drzew i pole widzenia Lucas miał dość ograniczone. Mimo wszystko zbliżył do tafli wody bliżej, na brzegu zaś zatrzymał Tancerza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:21:05 »
Jezioro okazała się całkiem pokaźne, okrągłe, mierzące pewnie z milę w średnicy. W miejscu, w którym Lucas podszedł do zbiornika, rosła mała kępka trzcin, zaraz po jego lewej stronie. Powierzchnia jeziora była nieco zmarszczona południowym wiatrem, tworząc poprzeczne znaki na wodzie. Tafla była wcale przejrzysta, chociaż nieco zielonkawa. Nie w brudny, glonowaty sposób, raczej jakby patrzeć przez koloryzowane szkło, które rycerz widywał niejednokrotnie w witrażach cytadeli gminy Raschet. Jezioro okalała niewielka, piaszczysta plaża upstrzona kawałkami kory. Gdzieniegdzie darń zachodziła całkowicie ponad wodę, nakrywając ją swoją przegniłą zielenią.
Lucas dostrzegł pojedyncze, niewielkie rybki, które szperały po dnie blisko brzegu. Gdzieś przed nim, mniej więcej w ćwierci odległości na drugi brzeg, pływał łabędź. Zdawało się, że nie widzi zakonnika z wierzchowcem, będąc odwróconym w drugą stronę.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień 2018, 14:39:57 »
Lucas zezwolił napoić się Tancerzowi, który z ochotą skosztował świeżej wody z jeziora. Sam również skorzystał z tej możliwości. Woda była zimna, jak to Hemis ale nadawała się do picia. Rycerz postanowił odpocząć chwilę i usiadł przy brzegu jeziora. Chłodne powietrze smagało twarz Lucasa, zimno dawało już o sobie we znaki. Tafla jeszcze nie zamarzła, chociaż niedługo zapewne tak się stanie. Rycerza zdziwiła jednak obecność łabędzia. Czyż już dawno nie powinien odfrunąć w cieplejszy klimat? Lucas postanowił przyjrzeć się ptakowi. Miał wrażenie, że nigdzie mu się już nie spieszy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2018, 19:07:51 »
Lucas chyba nie wiedział, że zimowanie łabędzi jest czymś wcale normalnym, nie zdarza się znowu aż tak rzadko jak się rycerzowi wydawało. Wystarczy, że znajdą niezamarznięty akwen bogaty w roślinność wodną, a jak na razie ten świetnie pasował do owego opisu. Znajdowanie się jego tutaj było więc jak najbardziej logiczne i naturalne. Rycerz więc przypatrywał mu się, zauważając, że pierzasty obrócił się i spoglądał wyraźnie w stronę Lucasa. Zaczął prędko płynąć w jego kierunku, wydając z siebie pojedyncze dźwięki typowe dla łabędzi.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Kwiecień 2018, 15:33:03 »
Rycerz nie przejął się swoją niewiedzą (jakby mógł zresztą?) i uważnie obserwował zmierzającego ku niemu ptaka. Nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem łabędzi, które agresywnie zmierzałyby w kierunku człowieka. Był chroniony pancerzem, to fakt, ale przekonał się już nie raz, że w Marancie nawet zwykły łabędź mógłby się okazać niebezpieczny. Sięgnął do pochwy po Seregila i był gotowy do obrony, nadal nie spuszczjąc łabędzia z oczu. Nie rozumiał zaistniałej sytuacji, a w takim przypadku po prostu lepiej być pragmatycznym.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Kwiecień 2018, 13:58:23 »
Rycerz wyczekiwał łabędzia, który dopłynął wreszcie do brzegu. Nie wychodził na ląd, trzymał się jakiś metr od końca tafli jeziora. Bił skrzydłami i wydawał łabędzie odgłosy. Odpływał kilka metrów i zaraz wracał. Ponawiał całość kilkukrotnie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Kwiecień 2018, 12:16:57 »
Lucas zrobił kilka kroków w przód. Starał się nie zbliżać na zasięg ataku łabędzia. Nie, żeby się obawiał, że zwierzę zrobi mu krzywdę, po prostu nie chciał go jeszcze bardziej drażnić. Wciąż zastanawiała go agresywna postawa ptaka, może działała tu jakaś magiczna siła? Wydawało się to absurdalne, ale oczywiście Lucas niczego nie wykluczał. Podczas tylu lat swoich wypraw spotkał się już z wieloma dziwnymi sytuacjami, żeby wiedzieć, że nie wolno lekceważyć żadnego podejrzanego zachowania. Klinga wciąż błyszczała w ręce Lucasa, gotowa do ewentualnego ataku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Kwiecień 2018, 15:15:20 »
Gdy Lucas się zbliżał ptak reagował coraz to bardziej żywiołowo i energicznie. Bił skrzydłami, jakby próbował przyciągnąć pełną uwagę i tak już skupionego rycerza, skrzeczał donośnie. Tancerz rżał przeciągle, słysząc te wysokie, nieartykułowane dźwięki w swoich wyczulonych uszach. Z każdym krokiem Lucasa, łabędź odpływał kawałek dalej. Zatrzymywał się, odwracał i widział człowieka na brzegu. Zawracał wtedy, bijąc skrzydłami, robiąc małe kółka w płytkiej wodzie. Obracał się ponownie, odpływał kawałek i ponownie się odwracał. Widząc rycerza na brzegu, nieruchomego, ponawiał wszystko jeszcze raz. Po kilku takich manewrach czuć było, że ptaszysko się... niecierpliwi? Denerwuje? Desperacko wręcz próbowało coś swoim zachowaniem przekazać.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Maj 2018, 08:56:47 »
Przesłanie łabędzia nie było do końca zrozumiałe dla rycerza. Instynktownie rozejrzał się wokół siebie, by może dostrzec coś co mogło ptaka spłoszyć, albo rozjuszyć. Nie wyczuwał żadnych magicznych oznak w okolicy, jak również nigdzie nie zaczaił się żaden potwór. Cóż, jeśli się tutaj nie znajdzie, Lucas będzie musiał ruszyć dalej. Marnowanie czasu na rozjuszonego ptaka nie było najlepszym pomysłem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Maj 2018, 15:59:40 »
ÂŁabędź spojrzał smutno na Lucasa, jakby nieco zrezygnowany. Ptasie oczy były zmarniałe, zmęczone, ale niezwykle ludzkie. Każdy szczegół tych gałek, tęczówki i źrenicy mówił rycerzowi, że takie oczy mają ludzie, nie łabędzie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Maj 2018, 11:38:44 »
Chyba zwariowałem, pomyślał Lucas. Nie wiedział co miał w ten sytuacji zrobić, wydawał się mocno zagubiony. Miał jeszcze jeden pomysł, który wydawał mu się szalony, ale na tę chwilę nie widział innego rozwiązania. ÂŁabędź szalał, trzepotał skrzydłami, płoszył konia i chyba wszystkie ryby, które mogłyby posłużyć za pożywienie dla rycerza. Lucas stwierdził, że to jego ostatnia próba. W innym przypadku, po prostu ruszy w dalszą drogę. Trochę zakłopotany i nie do końca pewny siebie spytał:
- Czy coś się stało? Ty mnie rozumiesz?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Czerwiec 2018, 13:40:16 »
ÂŁabędź tym razem już bardzo spokojnie pokiwał podłużnym łbem, jakby chciał przytaknąć na słowa człowieka. Widać było, że zmienił nastawienie, nie był zdenerwowany czy zrozpaczony, ale nagle jakby bardziej podekscytowany.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Czerwiec 2018, 15:34:27 »
W jednej chwili zaskoczenie rycerza spotęgowało się do maksimum. Ten ptak zwyczajnie go rozumiał! Doprawdy, Lucas spotkał na swojej drodze wiele przedziwnych i magicznych wydarzeń, ale łabędzia, który zdawał się znać ludzką mowę jeszcze nie widział. Tu musiało chodzić o coś więcej, on reagował nie jak zwierzę, ale jak człowiek. Lucas nie do końca to rozumiał, ale nie mógł tego tak zostawić. Zapytał więc "łabędzia":
- Jak Ci pomóc? Wskaż mi drogę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Czerwiec 2018, 20:36:46 »
ÂŁabędź zrobił dokładnie to samo, co robił wcześniej. Odpłynął kawałek w stronę środka jeziora, obrócił się za siebie, jakby sprawdzając czy Lucas go rozumie i czekał. Szybko jednak zawrócił, machnął kilkukrotnie skrzydłami, żeby mieć pewność, że rycerz go widzi i znowu zaczął płynąć w stronę centrum wodnego zbiornika.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Czerwiec 2018, 16:18:50 »
A więc zwariowałem, tylko takie myśli przyświecały rycerzowi. Nie zawahał się jednak i wszedł do wody, by udać się za łabędziem w celu rozwiązania tej tajemniczej zagadki. Nie wiedział do końca czego się spodziewać, cała ta sytuacja była dla Lucasa sporym zaskoczeniem. Każda jednak pomoc udzielona czy to człowiekowi, czy stworzeniu była dla niego czymś naturalnym. Nieważne, jak głupie by to było. Zaczął więc powoli płynąć w kierunku środka jeziora.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Czerwiec 2018, 15:07:39 »
Lucas... był z broi. Masywnej, stalowej płycie, która otaczała jego ciało. Metalowe płyty ekwipunku ciążyły mu w zimnym jeziorze, miecz ciągnął pas ku dnie. Pikowana tunika momentalnie przemokła do ostatniej nitki, barwiąc krystaliczną wodę wokół rycerza na szaro, gdy spłynął z niego cały bród i kurz, który nagromadził na sobie przez ostatnie dni. Jego przyrodzenie skurczyło się i niemalże schowało do środka, próbując walczyć z obezwładniającym chłodem. Rycerz szybko zauważył, że jeżeli chciał dopłynąć spokojnie na środek jeziora, gdzie czekał na niego ptak, musiał zrzucić nieco z trzydziestokilogramowego balastu, który miał na sobie. Może nie wszystko, ale na pewno część. W przeciwnym razie mógłby nie dać rady dotrzeć do celu w tej naprawdę zimnej, jesiennej wodzie.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Kwiecień 2019, 22:11:52 »
Zadanie zakończone niepowodzeniem

//Zamykam ze względu na nieaktywność gracza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jezioro ÂŁabędzie
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Kwiecień 2019, 22:11:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top