Autor Wątek: Biały Krzyż  (Przeczytany 6304 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Marzec 2018, 20:07:45 »
- Wódke mam! I chce tylko coś spytać! Krzyknął, zdjął nawet kaptur - Jestem z Bękartów Rashera! To powinno człeka troche uspokoić. Kompania jest znana nawet kmiotkom, nie kradną i nie grożą postronnym. A nawet rozdają wódkie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec 2018, 20:28:25 »
Długo panowała cisza, ale wreszcie rygiel się odsunął. Te drzwi i tak pewnie łatwiej by było wyważyć, niż otwierać zamek, takie były trwałe. Zawias był mocniejszy niż drewniana prowizorka wokół niego. Skrzydło drzwi otworzyło się nieco i ze środka wyjrzał ten sam człowiek co przedtem. Delikatnie, ledwo się wychylając, zmierzył krasnoluda wzrokiem. Szepnął coś do kogoś za swoimi plecami, nieco gestykulując. Potem wyjrzał jeszcze raz, schował się i w drzwiach pojawiła się inna postać. Niewysoka, również przedstawiciel ludu gór. Popatrzył na Kazmira z tępym wyrazem twarzy.
- Może i faktycznie on od tego starego capa? - rzucił do tyłu. - Jak mnie znalazłeś, co? - zapytał, podchodząc nieco do przodu i wyciągając dłoń na powitanie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Marzec 2018, 20:28:25 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Marzec 2018, 20:40:14 »
- Ke? Nikogo nie szukałem. Krasnolud postąpił do przodu, uścisnął dłoń nieznajomego i sięgnął po trzymaną przy pasie butelkie samogonu którą to podsunął brodaczowi. - Jade ja z Atusel, po drodze mijam drzewo. Tam wisi jakiś chyba niziiołek z namalowanym białym krzyżem. No trudno mówie, pomodliłem sie i chce wracać. A tu jakieś kurwie syny podpierdalają furgon mi. No to ich z psem tropimy. Po drodze minął mnie jakiś konny. Ide dalej, wóz stoi. Jeden bandzior leży martwy - też ma ten biały krzyż - pacze, ślady kopyt. Doprowadziły mnie tutej. Nie wiem więc o chuj chodzi. Ba, zbłądziłem nawet.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marzec 2018, 20:50:03 »
- Rzekłeś, żeś bękart Raszera. Raszer to i mój ojciec, ja również nieślubny. Stary dziadyga miał chyba z dwudziestkę na boku, jak tak dobrze policzyć. To żem pomyślał, że jakoś się dowiedział i po mnie przyszedł... - odparł nieco zbity z tropu. Popatrzył na człowieka za nim, który postąpił naprzód. Trzymając butelkę samogonu w ręku, spojrzał na nią zdezorientowany, ale jednak odkorkował i pociągnął łyk. Jak krasnolud. Skrzywił się z uśmiechem, kiwając głową. Z aprobatą.
- A skorośmy bracia, to... - zawahał się na krótką chwilę, znowu obrócił. Człowiek machnął ręką i wrócił do szałasu. - Tam zajrzyjcie, do tej szopki. - Ręką wskazał na niewielką drewnianą... szopkę.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Marzec 2018, 20:58:16 »
- Aha. Dzięki, flaszkę zachowaj. A jakby ci się tu znudziło to w Karak Kazmir potrzeba rąk do pracy. Powołaj się na MacBrewmanna. Powiedział, pożegnał się i poszedł za radą "krewnego" do owej szopki by ją sprawdzić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Marzec 2018, 21:04:47 »
Szopka jak szopka. Drewniana, niewielka, raczej prowizoryczna.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Marzec 2018, 21:29:45 »
Krasnolud zajrzał ostrożnie do środka.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Marzec 2018, 21:30:30 »
Zamknięta była. Nie na klucz, tak po prostu. Closed, not locked.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marzec 2018, 21:36:34 »
- Otwierać, komornik! Załomotał do drzwi, jak nikt nie otworzy to rozwali drzwi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marzec 2018, 21:38:23 »
Nikt nie odpowiedział. Ale jako się rzekło, one nie były zakluczone, po prostu przymknięte. Także nie było po co rozwalać. Wystarczyło otworzyć.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Marzec 2018, 22:14:12 »
Powininen mniej pić. Krasnolud otworzył drzwi i zajrzał do środka.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Marzec 2018, 11:42:32 »
W środku leżał człowiek. Na w pół martwy, blady jak ściana, w kałuży swojej krwi. Ubranie miał mokre od wody i swojej juchy. Na wysokości piersi, przez całą jej długość, biegła otwarta szrama, którą jegomość starał się tamować swoim kubrakiem i rękoma. Nie udawało mu się to zbytnio, tracił sporo krwi i bez pomocy witality raczej się nie obejdzie.
Przed zbladnięciem na papier jego skóra miała raczej jasny odcień, podobny do tamtego poprzedniego złodziejaszka, już trupa. Nosił tak samo skrojone ubranie, różniące się tylko stopniem ubrudzenia. Na piersi miał ten sam krzyż, naznaczony równie niestarannie i raczej tę samą farbą. Nie miał przy sobie broni, jak się zdawało, chociaż i on miał pas i pochwę jak do krótkiego miecza. Jego mieszek był jeszcze na miejscu, co widać było spod poły podróżnego płaszcza.
Próbował powolnymi, coraz słabszymi ruchami załatać swoje rany, ale niemrawo mu to wychodziło. Nie od razu spostrzegł krasnoluda z kuszą, który pojawił się w drzwiach. Zdziwił się nieco, lecz nic nie rzekł. Trudno powiedzieć dlaczego.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Marzec 2018, 12:48:43 »
- Na chuja ci to było? Kraść. Powiedział sięgając po toporek. - Nie znam się na medycynie ale mogę przyspieszyć twą wizytę u Rashera. Tylko mi wyznaj o chuj z tym krzyżem chodzi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Marzec 2018, 13:14:04 »
- Kkk... rewny? - spróbował wycharczeć. Zdobył się nawet na parodię uśmiechu, gdy nabrzmiały krwistą pianą bąbel pękł mu w ustach, brudząc go jeszcze bardziej.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Marzec 2018, 13:21:04 »
- Może być i krewny.n Odpowiedział. - No dawaj, nie mamy całego dnia, a nawet mam miksture leczniczą. Tylko szkoda że nie przysobie. Za nim wróciłbym to mi tu zejdziesz, i gunwo się dowiem. Ponawiam pytanie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Marzec 2018, 13:32:17 »
- Ttt... tttto... chchchchch... - zarzęził bardziej niż powiedział. Na chwilę głowa opadła mu na piersi, by "przebudzić" się za moment. Ręce już nie trzymały rany, nie mogąc podźwignąć się na taką wysokość. Opadły mu bezwiednie na boki, a on sam stawał się coraz bledszy z powodu odpływu krwi. Niektóre jego członki stawały się sine, wargi nabierały koloru dojrzałej śliwki. Kazmir poczuł smród, gdy ciało konającego człowieka odmawiało krok po kroku posłuszeństwa. Zwieracze uwolniły mocz i kał, a ostatnie dechy uniosły klatkę piersiową, by zamilknąć na zawsze. Ostatnie delikatne dreszcze przeszyły martwe już ciało, gdyż nieliczne sygnały nerwowe dotarły do palców. Wyglądało to tragicznie. ÂŚmierć nigdy nie była piękna.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Marzec 2018, 15:40:23 »
Kazmir był przyzwyczajony, na wojnie widywał gorsze rzeczy. Połowy ludzkich korpusów czołgające się po oderwane nogi. ÂŻołnierzy bez rąk szukających straconych kończyn... wojna to suka. Ale ją kochał, i trudno bez niej żyć. Krasnolud sięgnął po mieszek nieszczęśnika, odwiązał by sprawdzić zawartość.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Marzec 2018, 16:03:21 »
Sześćdziesiąt grzywien. Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę okoliczności. Nic więcej tam nie było - żadnych listów, tajemnych pieczęci i wypisanych planów zagłady królestwa przez małą grupę zbuntowanych żołnierzy pod dowództwem odrzuconego generała, szlachcica lub zbuntowanego maga.
Tymczasem krasnolud, bękar niejakiego Raszera, kimkolwiek ów krasnal nie był, stał w drzwiach jednego z szałasów. Przyglądał się całej sytuacji, by po chwili obrócić się w swoje lewo, w stronę wozu Kazmira, skąd rozległo się szczekanie. A zza zakrętu wyłonił się jeździec, z mieczem w ręku, w stalowym kirysie i w ostrogach. Wstrzymał konia, patrząc na scenę przed sobą.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Marzec 2018, 16:29:23 »
//Dodam na koniec

Krasnolud schował zawartość woreczka, obróciwszy się ujrzał jeźdźca. Pies szczekał, deszcz nadal chyba siąpił a Kazmir był głodny. Zaczął powoli iść w stronę przybysza. - To tobie zawdzięczam że nadal mam konia i wóz?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Marzec 2018, 16:42:57 »
- Zapewne... - odparł człowiek na koniu. Koń zarżał pod jeźdźcem, obrócił się wokół własnej osi, rwąc się do czegoś. Był jednak sprawnie powodowany. Mężczyzna miał ciemne włosy, krótkie, twarz młodą, może trzydziestoletnią. Był w sile wieku, pewnie trzymał broń. Przyglądał się krasnoludowi z zaciekawieniem, spoglądając na jego kuszę, potem znowu na niego, psa, znowu na kuszę.
- Ktoś ty?
Narrator zapomniał dodać, że właśnie przestało padać. A naprawdę miał zawrzeć tę informację, żeby nie było, że coś. Po prostu zapomniał. Smolarze schowali się do środka, przymykając drzwi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Marzec 2018, 16:42:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything