Autor Wątek: Biały Krzyż  (Przeczytany 6347 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Marzec 2018, 17:02:17 »
- Kazmir Macbrewmann, pan na Omas, Wielki Lord Elekt, Kapral w Bękartach Raszera, kapitan kogi Betsy. Gorzelnik z pasji. Przedstawił się, nieco teatralnie. Zdjął i tak przemoczony kaptur. A ty?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Marzec 2018, 17:14:09 »
- Grimain Antoine - przedstawił się, nadal nie schodząc z konia. Uśmiechnął się jednak szczerze.
- Znam kogoś, kto dla was służy. Tymoteusz "Pielucha" Zięba. Zaciągnął się ze dwa lata temu. Nie wiem, czy kojarzysz. - Spojrzał następnie za krasnoluda, widząc małą drewutnię i leżącą w nim postać. Uniósł brwi, jakby zadając nieme pytanie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Marzec 2018, 17:14:09 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Marzec 2018, 17:37:08 »
- Nie kojarzę, ale sawnom w Bastardo nie był. Krasnolud zauważył nieme pytanie szlachcica. - Ten tam? Dziwna sprawa. Jade z Atusel, przejechałem most i widze na drzewie ktoś wisi. Niziołek z obciętymy uchami i białym krzyżem namalowanym na piersi jak się okazało. Zostawiłem go, wracam a tu mi wóz kradno. No to ja za nimi, po drodze minął mnie konny, jednego złodupca znalazłem martwego kawałek stąd. Drugi się właśnie wykrwawił, nic nie mówiąc. O, tyle. Straciłem pół dnia, w domu mam trzy litry zacieru...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Marzec 2018, 17:54:23 »
Człowiek bez słowa podszedł do trupa, a krasnolud zauważył, że jego miecz, który cały czas miał w ręku, miał ślady krwi. Tamten kucnął nad ciałem, przyjrzał mu się, przeszukał wewnętrzną kieszeń płaszcza, zerknął na pustą sakiewkę. Zaklął pod nosem, odwrócił się na powrót do krasnoluda.
- Ten niziołek to Pisiont Groszen, mój sługa. Swego rodzaju księgowy. Ten biały krzyż to jakiś znak tych, którzy próbują utrudniać mi interesy. Pochodzę z rodziny kupieckiej, razem z bratem, a raczej... hm... - zawahał się, myśląc jak to ująć - mój brat prowadzi szerokie interesy z różnymi istotami z królestwa. Nie wszyscy się z nim zgadzają, a ktoś, niewiadomy, próbuje go, czyli nas, udupić.
Wytarł miecz o połę swojego płaszcza, również przemokniętego wodą. Wytłumaczył następnie, że jedna z faktorii ich firmy została spalona, a jej księgowy, jak to określił, został uprowadzony. Był niziołkiem, który najprawdopodobniej to dynda właśnie na drzewie pośrodku traktu prowadzącego ze wschodu do Efehidonu. Grimain ruszył po śladach, docierając tutaj, jako że tamta placówka znajdowała się ledwo kilka mil na południe. Widocznie musieli spróbować swojej szansy z wozem, próbując uciec, może wtopić się w tłumy, które zmierzały do stolicy królestwa razem z innymi handlarzami i podróżnymi. Grimain ich jednak doścignął, jednego, tego tam wcześniej, dźgnął nadziakiem, gdy próbował ucieczki. Drugiego chciał złapać, ale w przypływie emocji nieco zbyt mocno trącił go ostrzem. Wbiegł on jednak między gęstsze drzewa, co uniemożliwiło człowiekowi skuteczną pogoń z grzbietu wierzchowca, a wokół działo się tyle, że nieopatrznie pozwolił tamtemu uciec. I dotarł aż tutaj, widząc tę właśnie scenę.
- Chcesz zarobić?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Marzec 2018, 18:06:25 »
- No, to zależy. Szpieg i śledczy ze mnie żaden  ale jak trzeba co zasiec to tak. Nie pogardzę grosiwem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec 2018, 18:37:02 »
- W zasadzie... to ja chyba już wiem, gdzie ich mogę znaleźć. Albo przynajmniej niektórych z nich. Musielibyśmy tylko odwiedzić stolicę, zajrzeć w jedno miejsce i się przekonać. Mówiłeś, że i tak jedziesz z powrotem do Efehidonu, prawda?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Marzec 2018, 18:47:27 »
- Ta, mieszkam tam. Pojadę więc z tobą. Krasnolud ruszył w stronę furgonu, po drodze pogłaskał psa. Ułożył kuszę na koźle wozu tak by nie spadła i sam wgeamolił się na miejsce. - To prowadź waść.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Marzec 2018, 19:26:09 »
- A co z tymi smolarzami?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Marzec 2018, 21:35:25 »
- A bo ja wiem? Trupa zakopio i byndo żyć dalej.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Marzec 2018, 16:52:37 »
- Miał coś przy sobie? Połowa moja - rzucił w stronę krasnoluda. Wgramolił się na konia całkiem sprawnie; widać, że broń miał przy sobie nie od parady. Wierzchowiec zakręcił zgrabnie, wyrównał, zarżał przeciągle. Grimain schował miecz do pochwy, odwrócił się w stronę dwójki smolarzy, ale tylko machnął ręką i stępa ruszył przed siebie, czekając na krasnoluda.
- Pomożesz mi pochować Pisionta? Dobry niziołek z niego był...

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Marzec 2018, 17:20:49 »
- Pomoge, nikt nie powinien tak skończyć. Powiedział jadąc za Grimainem. - Ja nie wiem, co ci ludzie mają z tym obcinaniem uszu niziołkom i elfom. Fetysz jakiś? A aalbo golenie bród krasnoludom...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Marzec 2018, 17:35:31 »
- Serio, golą wam brody? - udał zaskoczonego. Gdy wyjechali z powrotem na trakt, zrobili co mieli i ruszyli w stronę stolicy. Niebo już faktycznie przejaśniało, chociaż nadal wiał wcale zimny wiatr. Już niedługo pewnie spadnie pierwszy śnieg, dzieciaki się ucieszą, dorośli będą kląć na czym świat stoi, że wszystko mokre, zimne i zasypane.
Po drodze rozmawiali o jakichś mniej lub bardziej ważnych sprawach, coś tam się o sobie dowiedzieli i uznali, że podzielą się odzyskanymi dobrami, które Ci z Białego Krzyża, jak ich zaczęli nazywać, zrabowali od rodziny Antoine.
- Chcesz odstawić najpierw wóz do domu? Mogę na Ciebie zaczekać w "Talarku" na Nowym Mieście.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Marzec 2018, 18:50:06 »
- Nie, mój "pałac" na podgrodziu jest z innej strony miasta. No chyba że będzie nam wadził? Spytał.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Marzec 2018, 21:12:29 »
- Raczej nie. Będzie na co wrzucić moje dobra.
Ruszyli przed siebie, znaleźli się przed "Talarkiem". Grimain zsiadł z konia, przywiązał go do konowiązu i przywołał do siebie krasnoluda. Jak już wcześniej rozmawiali, w stolicy królestwa trafił na kogoś, kto może mieć informacje albo bezpośredni związek z tymi wszystkimi sprawami. Ktoś się tutaj spotykał, w tej karczmie, więcej niż raz, więc może to być dobry sposób na zaczęcie małego śledztwa, które powinno się zakończyć sukcesem, jeżeli nic nie spieprzą. Nie była to w końcu super tajna organizacja wampirów, tylko zwyczajne bandziory pragnące udupić konkurencyjnych handlarzy.
- Jak to wreszcie robimy? Rysujemy Ci biały krzyż i udajesz kogoś powiązanego? Nie byłbyś pierwszym krasnoludem na ich usługach, więc to nie problem. Może udasz pijanego, albo rannego? Możesz powiedzieć, jak ktoś Cię jednak zagada, że Cię napadłem i jestem na tropie. Może to nas gdzieś doprowadzi? Wydaje mi się, że oni również korzystają z usług najemników, więc nie muszą znać każdego jednego członka, zwłaszcza, jak działał jakiś czas w terenie. Masz jakiś pomysł?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Marzec 2018, 12:44:21 »
Z pomysłami na śledztwa było z Kazmirem ciężko. Umiał co prawda wydobywać informacje, ale przy użyciu odpowiednich, często ostrych, narzędzi. - Mogie udawać pijanego, tylko co mom godoć?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Marzec 2018, 16:17:21 »
- Wymyśl coś.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Marzec 2018, 18:17:08 »
- A może tam po prostu wejdziemy, jak będzie ktoś z krzyżem to się go zgarnie? Ewentualnie możesz mi namalować to gówno, może ktoś mnie zaczepi i wskaże siedzibe.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Marzec 2018, 18:23:11 »
- To drugie - odpowiedział. Bez zastanowienia sięgnął po trochę farby, która przy jukach konia obok nich i namalował Kazmirowi biały krzyż na prawej piersi. Skąd tam farba? Każdy szanujący się bandyta ma nieco farby przy sobie!

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Marzec 2018, 11:24:53 »
- Ej ej ej, skąd masz farbę? Coś tu mu śmierdziało. - Sam jesteś z Białego Krzyża! Sięgnął po topór, był zdezorientowany. Bandyci malują krzyże, wszyscy których widział je mieli. Gość nie chował Pisionta z sentymentu tylko zacierał ślady. A teraz chce go wrobić. Chyba.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Marzec 2018, 11:57:33 »
Grimain klepnął się w czoło, ale tak delikatnie, żeby go nie zabolało. Pokazał konia, z którego juków wyjął farbę, a potem pokazał na swojego konia, stojącego nieco dalej. Miał nadzieję, że ten zauważy zależność.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Biały Krzyż
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Marzec 2018, 11:57:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything