Autor Wątek: Skrzydła i szpon  (Przeczytany 21958 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #360 dnia: 10 Sierpień 2018, 10:44:20 »
- Na to wygląda - odparł Dragosani, spoglądając jeszcze na ścianę skalną, na której to pojawiła się wcześniej twarz. - Co wam mówi intuicja? - zapytał aniołów. - W świecie astralnym nie widzę oznak obecności widm. - Powęszył. - Też powietrze jakby się zmieniło. - Anioły absolutnie nie wyczuwały takiej zmiany. Było duszno jak i przedtem.
- To zależy co rozumiesz pod określeniem "bez szwanku" - odparł Evening.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #361 dnia: 11 Sierpień 2018, 19:06:01 »
- Intuicja nie mówi mi absolutnie nic. I bardzo dobrze - powiedział, patrząc wymownie na wampira. Przysiadł na ciele białego demona, które znajdowało się kilka metrów dalej. Rozejrzał się, szukając tego, które sam ukatrupił i spróbował zlokalizować jego głowę, którą kilka minut wcześniej odrąbał.
- Idziemy prosto na powierzchnię? Po Krecika i wracamy do Chevalier? Bo nie wiem czy mam już brać ten łeb, chcę go sobie zachować na pamiątkę - odparł, wskazując opancerzoną dłonią w stronę drugiego martwego ciała. Rozmasował przy okazji bark, który nieco go ukłuł.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #361 dnia: 11 Sierpień 2018, 19:06:01 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #362 dnia: 12 Sierpień 2018, 21:01:14 »
-Bez poważniejszych obrażeń- doprecyzowała Eve wampirowi. Potem spojrzała na pokonanego demona. -Myślisz, że taki łeb pięknie będzie prezentował się  nad kominkiem?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #363 dnia: 12 Sierpień 2018, 21:03:35 »
- Nie pamiętasz tego mojego z pierwszych wyjazdów na Zuesh? Mam spreparowaną głowę demonicznego behemota, kurewstwo ma rozmiar Thesia...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #364 dnia: 12 Sierpień 2018, 21:11:36 »
-Teraz już pamiętam. Dawno u ciebie nie byłam- wzruszyła ramionami. Po takim czasie wiele elementów wystroju dworu anioła uleciało jej pamięci. -Chociaż moim zdaniem dywan z kota jest bardziej przytulny i praktyczny, a w pewnym sensie też stanowi jakieś trofeum- uśmiechnęła się lekko do wspomnień. -No, ale ten łeb możesz wziąć. Z pewnością zrobi większe wrażenie niż głowa byle rogacza z lasu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #365 dnia: 13 Sierpień 2018, 10:31:09 »
- Heh... - Drago parsknął na wspomnienie dywanu. To zabawne, że Evening wciąż go pamiętała. Znajdował się obecnie w pałacu, w jednym z prywatnych pokoi Draga. Król uznał, że użycie go do wystroju sali tronowej mogłoby być nierozważne.
- Bierz - powiedział do Funerisa. - Ale sam będziesz to niósł. I jeśli zasmrodzisz mi statek gnijącym demonicznym ścierwem, to wywalę to za burtę - dodał jednak swoje wątpliwości co do praktyczności tego pomysłu.
- Zbierajmy się więc. Do Chavelier, potem do domu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #366 dnia: 13 Sierpień 2018, 14:00:14 »
Anioł pochwycił głowę i ruszyli.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #367 dnia: 16 Sierpień 2018, 12:31:47 »
No i wyszli. Tą samą drogą, którą zeszli w dół. Teraz trwało to krócej, nic bowiem nie niepokoiło ich. Po jakimś czasie całą trójka wypełzła na powierzchnię. Wulkan zdawał się być spokojniejszy. Wciąż dymił, lecz jakby mniej. Albo też to było tylko wrażenie.
- No to wracamy - powiedział wampir. Rozejrzał się. Nie widział nigdzie J'kara ani Krecika. - Zabierzemy konie i Krecika. Młody będzie miał co opowiadać w Chevalier.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2018, 10:43:29 wysłana przez Dragosani »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #368 dnia: 17 Sierpień 2018, 18:16:11 »
Trochę mu zajęło, zanim odnalazł naprawdę wygodny sposób, by uchwycić wielką głowę białego demona. Należało chwycić pomiędzy dwoma parami rogów. Tam, jak się okazało, demon miał kilka kostnych wypustków, w które można było włożyć palce, nawet tak grube jak te Funerisa okute szarą rudą. Anioł miał więc jakiś punkt podparcia masy przedmiotu, by nie musieć obejmować jej całkowicie w obwodzie. Na szczęście walczyć z widmami i szkieletami już nie musieli.
Wyszli na powierzchnię, a Funeris z wielką przyjemnością odetchnął świeższym powietrzem. Lekki wiatr smagnął jego lico, wdarł się zimnym strumieniem prosto w płuca. Wojownik Pana ÂŚwiatła czuł, że jednak na pewno żyje, że to nie są tylko przedśmiertne halucynacje. Tego uczucia nie dało się podrobić.
- Założę się, że przejaskrawi połowę tego, co widział. A do tego, co mu po drodze opowiemy, doda co najmniej druie tyle! - pozwolił sobie na lekki przytyk, kierując się z ferajną w stronę, gdzie ostatni raz zostawili młodego rekruta Bractwa i ślepego kunanina.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #369 dnia: 20 Sierpień 2018, 12:36:06 »
- Tak, jeśli czegoś się od nas nauczył - zaśmiał się Drago. Szli przez stok wulkanu. Powietrze się zmieniało. Zawiewał lekki wiatr od północy. Od strony morza. Dragosani rozglądał się czujnie.
- Nie widzę cieni i zjaw - zakomunikował. - Musiało być to powiązane z problemem Aralaka. - Dotarli w końcu do koni. Zwierzęta co ciekawe wciąż tam były. Może dlatego, że siedział przy nich J'kar i grał im na flecie.
- Udało wam się - powiedział na powitanie, wstając z głazu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #370 dnia: 20 Sierpień 2018, 18:13:59 »
- Udało. A gdzie Krecik?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #371 dnia: 24 Sierpień 2018, 10:24:45 »
J'kar spojrzał najpierw na Evening, potem na Draga i w końcu na Funerisa.
- Młody Krecik nie żyje - odparł w końcu kot. - Został zgładzony przez jedno z widm. - Na chwilę zapadła cisza. Potem odezwał się wampir.
- Gdzie jest ciało? - zapytał.
- Zostało zabrane przez widmo, nie zdołałem go przechwycić ani znaleźć później. Obawiam się, że widmo je spopieliło.
- Rozumiem... - mruknął Drago. - Dziękuję za tę informację, J'karze.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #372 dnia: 24 Sierpień 2018, 18:36:07 »
Anioł cofnął się o pół kroku, raczej nie chcąc uciekać, bardziej próbując przetrawić to, co usłyszał. Nie znał chłopaka ani trochę, poznał go przecież przez niespełna dobą. Mimo wszystko wydawał się szczery w swojej niewinnej postawie, trochę może i niezdarny i głupkowaty, ale jednak żyjący tym, czym jest Bractwo. Funeris wysłał swoje szczere pozdrowienia w zaświaty, niech Krecik wie, że pamięć o nim nie zniknie szybko.
- Oddamy mu pełne honory w Chevalier. Dobry to był chłopak - dodał na głos. Wydawało mu się, że nikt nie chce specjalnie ciągnąć tego tematu, więc przeszedł na inny.
- Wydaje mi się, że problem na pewien czas zniknął. Czas nam będzie niedługo ruszać w drogę powrotną...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #373 dnia: 24 Sierpień 2018, 21:00:45 »
Gdy Funeris spytał o Krecika, Evening zrobiło się przykro. To przez nią młody chłopak, tak ochoczo działający w Bractwie, odszedł do Zartata.
-Nie zdołałam ochronić go przed widmami- rzekła ponurym głosem. -Nie miałam żelaznego miecza, zaklęcia jedynie ogłuszały widma, jedno z nich w końcu zaatakowało nas ogniem. Chroniłam się tarczą, Krecika też próbowałam zasłonić, ale nie udało się. Nie zdążyłam- anielica wbiła wzrok w ziemię. Długo sobie tego nie wybaczy. Chciała już stąd iść, by nie musieć myśleć o tej niepotrzebnej śmierci.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #374 dnia: 25 Sierpień 2018, 11:37:55 »
Tak więc bez dalszego zwlekania drużyna pożegnała się z J'karem, po czym wsiedli na konie i ruszyła do Chevalier. Podróż ta minęła w ciszy. Aniołowie zapewne pogrążeni byli w modlitwach za duszę młodego Krecika. Albo i nie. Dragosani zaś po prostu nie uznawał za konieczne, aby się odzywać. Wiedział co się mogło stać z duszą niedoszłego rycerza, lecz nie chciał jeszcze bardziej psuć nastrojów skrzydlatych. Dotarli w końcu do zamku. Musieli zostać dostrzeżeni z murów już jakiś czas temu, gdyż powitał ich Robin Hobb.
- Witajcie - rzekł. - Wulkan od jakiegoś czasu jakby mniej dymi, więc wnioskuję, że się udało. Ale... - spojrzał na drużynie. - Gdzie jest młody Grzyb... znaczy Krecik? - zapytał zaniepokojony.
- Zginął broniąc swojego króla - odpowiedział Dragosani zanim aniołowie zdążyli wypowiedzieć słowo. - Zasłonił mnie własnym ciałem przed podstępnym atakiem popielnego widma. To bohater. Zasługuje na pochówek z najwyższymi honorami. - Twarz wampira nie wyrażała emocji, lecz dwójka jego przyjaciół i tak mogła z niej wyczytać prośbę, aby nie zniweczyli tego małego kłamstwa. Robin w pierwszej chwili zaniemówił. Krecik był... cóż, Krecikiem. Pełnym entuzjazmu młodym rekrutem, który dopiero miał nauczyć się czym jest służba Zartatowi. A jednak to on właśnie wykazał się bohaterstwem i poświęceniem, oddając własne życie. Tak przynajmniej myślał Robin.
- Oczywiście, panie - odparł. - Natychmiast rozkażę rozpocząć przygotowania do symbolicznego pochówku... Widzę, że nie ma ciała. Ale to nie pierwszy raz, kiedy chowamy bohatera bez jego ciała. - Skłonił się jeszcze i oddalił, aby wydać polecenia. Dragosani wprowadził drużynę na teren zamku.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #375 dnia: 25 Sierpień 2018, 12:51:49 »
-Krecik to zdecydowanie bohater. Oby więcej takich jak on Chevalier wypuszczało w świat. Słudzy Zartata powinni być gotowi do poświęceń- dodała jeszcze. W tym świecie to co słuszne, nie oznacza koniecznie czegoś, co jest prawdziwe. Pewnie dlatego Drago zdecydował się na małe nagięcie prawdy.
-Bracie! Muszę wam jeszcze oddać żelazny miecz, pożyczyłam go na trochę. Przydał mi się, dziękuję - Eve podała Robinowi żelazny oręż.


//Oddaję:


Nazwa broni: Ojcowski miecz
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 20
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykuty z 1,35 kg żelaza o zasięgu 0,8 metra.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #376 dnia: 25 Sierpień 2018, 19:20:46 »
Anioł położył dłoń na ramieniu jednego z rekrutów, który wydawał się być szczególnie dotknięty stratą Krecika. Wyglądał podobnie do niego, również nieco niezdarnie trzymał tarczę, miecz nie trzymał pionu, gdy stali w oficjalnym szyku powitalnym. Chłopak był nieco chudszy i jakby wątlejszy od innych rekrutów, miał więc z Krecikiem trochę wspólnego. Możliwe, że byli jakimiś bliższymi znajomymi, może nawet przyjaciółmi. Funeris nie zdziwiłby się, gdyby ich łóżka we wspólnej celi znajdowały się tuż obok siebie.
- Każdy może przyczynić się do większego dobra. Nawet Ci, od których się tego nie spodziewamy - powiedział po krótkiej chwili, patrząc rekrutowi w oczy. Ten opuszczał wzrok, jednak podniósł go po chwili, jakby zachęcony nieco przez anioła. Funeris przysiągłby, że zbierała się gdzieś tam jakaś pojedyncza, pierwsza łza.
- Krecik zginął bohaterem, tak jak i żył przez ostatnie swoje godziny. Znosił trudy ciężkiej podróży, pomagał nam w naszej misji z pasją i zaangażowaniem. Ani razu nie wyraził sprzeciwu, ani razu nie odwrócił się do nas plecami. Miał za zadanie służyć Zartatowi i chronić swego króla, co uczynił niczym największy z wojów. - Głos Funerisa powoli rósł, mówił on coraz głośniej. Obrócił się, spojrzał po twarzach, które akurat były z boku.
- Nie wiem, czy ja sam, będąc na jego miejscu, zdobyłbym się na taką odwagę, na takie poświęcenie. Nie było dla niego żadnych oporów, nic nie blokowało jego umysłu czy serca - Krecik pokazał, że największy płomień wiary może płonąć w tych najmniejszych. To dzięki niemu nasz król Dragosani I Antares może teraz stąpać wśród murów Chevalier. Oddajmy wszyscy hołd Krecikowi dzisiejszego wieczora. Wypijmy za jego waleczność w kapitularzu. Zawieśmy posty i umartwianie, gdyż dzisiaj czcimy bohatera!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #377 dnia: 26 Sierpień 2018, 12:21:36 »
Ceremonie pogrzebowe zajęły kolejny dzień. Potem rozpoczęła się uczta, mająca na celu upamiętnić bohaterskie czyny Krecika. Dwa dni po powrocie do Chevalier drużyna wsiadła na czekający już statek i ruszyła w rejs powrotny. W tym czasie Dragosani przywołał do siebie Evening oraz Funerisa.
- Dobrze się spisaliście - powiedział. - Więc nie mogę pozostawić tego bez wynagrodzenia. To dla was. - Wskazał na dwie sakiewki. Każda z nich zawierała po piętnaście denarów. Po kilku dniach od tego wydarzenia statek przybił do portu w Atusel.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA

Podsumowanie:
Dragosani wraz z Evening i funerisem wyruszyli na wyspę Zuesh, aby zbadać niepokojące doniesienia o tamtejszym wulkanie. Po morskiej podróży drużyna wyruszyła konno na zbocze wulkanu. Tam spotkali ślepego kunanina imieniem J'kar. Był on pustelnikiem i mistykiem, który wyjaśnił im na czym polegał problem. Była nim "skaza" ducha góry, wywołana przez demony w czasie ostatniej wojny. Drużyna ruszyła więc w głąb wulkanu, aby usunąć ową skazę. Po drodze zostali zaatakowani przez kilka popielnych widm oraz dracońskich szkieletów. W skutek nieoczekiwanych wydarzeń zginął jednak ich przewodnik, młody rekrut Bractwa znany jako Krecik. Ostatecznie dotarli do głównej pieczary, w której to musieli usunąć "skazę". Okazałą się nią Włócznia Olemboga, artefakt boskiego demona, wbita w ścianę groty. W usunięciu jej przeszkodziły im jednak białe demony. Po zażartej walce pomioty Otchłani zostały zgładzone. Włócznia została usunięta. W reakcji na to rozsypała się w pył i zniknęła. Oczom drużyny ukazała się manifestacja ducha góry, określająca się mianem "Aralak". Duch przemówił do aniołów i króla, podziękował za uwolnienie i zniknął. Drużyna powróciła do pobliskiego Chevalier, gdzie oddano honory poległemu Krecikowi.

Trofea:

Dragosani:

0,3 litra krwi białego demona

Funeris:

15 denarów

Nazwa: Głowa białego demona
Opis: Odcięta głowa rogatego białego demona.

Evening

15 denarów

Talenty:

Funeris
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 3 złote talenty

Evening:
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #378 dnia: 26 Sierpień 2018, 19:14:40 »
Funeris zamienia 3 złote talenty na 9 brązowych talentów oraz 2 złote talenty na 4 srebrne talenty.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2018, 09:48:55 wysłana przez Dragosani »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #378 dnia: 26 Sierpień 2018, 19:14:40 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything