Autor Wątek: Skrzydła i szpon  (Przeczytany 22325 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Marzec 2018, 21:39:58 »
- Szczerze? Nie wierzę, że to mówię - powiedział, nie wierząc. - Bałem się tam lecieć. Byłem w okolicy raz, odbijając od miejscowej siedziby Bractwa mocno na wschód, ale... coś poczułem. Tam coś siedzi, prawda? Nawet demony nie chciały się tam zbytnio zapuszczać, coś je tam masakrowało jak gradobicie warzywny ogródek. To był czas, kiedy podróżowałem między światami za Nurielem i nie wróciłem nigdy do tego tematu. Trochę o nim nawet zapomniałem, przyznam się.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Marzec 2018, 22:26:08 »
Eve podróż się nie dłużyła wcale. W tak dobrym towarzystwie było to wręcz niemożliwe, by zasnąć z nudów. Poza tym trzy długowieczne istoty spotkały się po wielu latach rozłąki - musieli trochę poplotkować, wypytać o wszystko. Antarii wolała słuchać, gdy jej towarzysze opowiadali, niż sama miała mówić. O ile Funeris zajmował się pogonią za Nurielem, a Dragosani poważnymi królewskimi obowiązkami, to Evening nie miała wiele do opowiadania, gdyż zwyczajnie zasiedziała się wygodnie w swym dworku i nie wyściubiała z niego nosa. Akurat w tamtej chwili nie widziała sensu w opuszczaniu swej pięknej posiadłości, o którą wciąż dbali niewolnicy. Gdyby nie oni, niegdyś tak skrupulatnie pielęgnowany przez anielicę ogród, zarósłby i byłoby w nim pełno chwastów. Sam dom zaś marniałby w oczach z dnia na dzień.
-Owszem, Utamin należy teraz do mnie, tak samo jak Kadev. Właściwie nigdy tam nie byłam w odwiedzinach. Finansami zaś zajmuje się moja służka i nawet nie wiem ile zysku przynoszą te ziemie- odparła Funerisowi na pytanie. -Drago, a za co ja do stałam te ziemie? Po wojnie jakoś?- usilnie szukała w swej pamięci momentu nadania tytułu szlacheckiego, ale jakoś nie mogła dociec jak, gdzie i kiedy. -Ano, masz rację. Co w rodzinie to nie zginie, chociaż nie przesadzałabym z tą rodziną za bardzo-uśmiechnęła się szeroko. -Chyba że taka "bractwowa rodzina", to wtedy tak- dodała.

Niedługo później, już na statku, Evening zajęła sobie wygodne miejsce na pokładzie. Pływanie sprawiało jej przyjemność, choć aż dwa rejsy z jej udziałem skończyły się nieco tragicznie. Szum fal zawsze ją uspokajał, a sztorm budził podziw i zachwyt dla nieskończonej potęgi matki natury. Ta pokora wobec sił przyrody i umiejętność cieszenia się ich obecnością, wynikały zapewne z tego, że anielica dorastała nad brzegiem morza i przez całe krótkie życie na kontynencie, było ono częścią jej życia. Od prądów morskich zależał udany połów jej ojca, więc bywało i tak, że przybywał z pustymi sieciami. To nauczyło ją szacunku do humorów bogów władających bezkresnymi wodami. Trzeba przyznać, że bywali też szczodrzy.

-Wiesz, tak mi się wszystko zatarło w pamięci, tak wiele wydarzeń z mego życia...- zwierzyła się nagle aniołowi, gdy Drago załatwiał "sprawy". -Ta wojna była dla mnie dziwna, byłam potrzebna, a czułam, że i tak nie dałam z siebie wszystkiego. Unikałam walk. Jedynie jakieś szczątki poczucia obowiązku kierowały mną i walczyłam. Bractwem dowodziłam właściwie tak, że pełniłam funkcję praktycznie jedynie... hm... "reprezentatywną". W końcu i tym straciłam zainteresowanie. Nie wiem dlaczego tak się ze mną działo. Nie widziałam sensu w tym wszystkim i chciałam uciec od wszelkich spraw... - Eve właściwie nie wiedziała dlaczego to wszystko mu mówi akurat teraz. Może potrzebowała jakiegoś poważnego słuchacza...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Marzec 2018, 22:26:08 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Marzec 2018, 17:35:52 »
Funeris objął lekko Evening, okazując jej swoje zrozumienie i wsparcie. Trochę to jego wina, jakby na to spojrzeć pod pewnym, wybiórczym kątem. Wymagano od niego by rządził i dzielił, postawiono go niejako w takiej sytuacji, zostając rzuconym na głęboką wodę krótko po przybyciu na Valfden. Sprawdzał się, jak mu się wydawało, przejął ster z pewnością. Ruszył Bractwo ÂŚwitu w pewnym kierunku, rozkładając jego żagle i nadając mu i sobie jakiś sens. Nie wymagał nigdy on innych by mieli wejść z miejsca w jego buty, w ogóle tego nie przewidywał i planował. Stało się jednak jak się stało, gdy zaczął bliżej obcować z niebiańskimi istotami i tym, czym emanował sam Zartat. Otrzymywał coraz więcej zadań gdzieś indziej niż na Valfden, co przez długi czas nie stwarzało problemów. Przyszedł jednak moment, w którym musiał po prostu ruszyć w pogoń.
To wszystko na Evening spadło bardzo nagle i niespodziewanie i miała wszelkie prawo się pogubić. Nikt nie miał jej za złe niczego, a i tak spisywała się znakomicie. Funeris to wiedział i widział.
- Nie wiń się. To ja - uderzył się palcem w pierś - powinienem Cię najpierw przeprosić. Nie mam zamiaru używać wymówek, ale moment, gdy zniknąłem z królestwa Valfden, chociaż w szerszej perspektywie ważny, dla Ciebie i całego Bractwa na pewno nie był łatwy. Z perspektywy tego świata, a raczej mikroświata, było to jak małe trzęsienie ziemi. Przepraszam. - Pomasował swoją dłonią jej ramię w przyjaznym geście. Zartacie, zapomniał już, jaka ona była miękka i pachnąca.

Później jednak wrócił już Drago i prowadzili tę rozmowę o celu podróży.
- A co to za doniesienia stamtąd - zapytał.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Marzec 2018, 20:26:54 »
- Nic wielkiego, tak naprawdę. - Drago wzruszył ramionami. [i-] Wulkan się budzi. O ile od wielu, wielu lat był spokojny, teraz coraz częściej grzmi. Niemal cały czas dymi. Uznałbym to za naturalną kolej rzeczy, ale... [/i]- przerwał, jakby szukając odpowiednich słów. Spojrzał w kierunku Zuesh. Gdyby pogoda byłą lepsza może byłoby nawet widać daleko, daleko w oddali malutki snop dumy buchający z wulkanu. Ale nie było go widać. Chociaż kto wie co dostrzegały oczy wampira. Statek zaś zaczął powoli odbijać od brzegu.
- Mówi się o pojawiających się na jego stokach duchach - kontynuował. - Już pominę to o czym mówiłeś sam. Coś tam się dzieje i chcę to sprawdzić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Marzec 2018, 20:47:17 »
- A ja Ci chętnie w tym wszystkim pomogę, Drago - odrzekł Funeris, również opierając się o reling, patrząc jednak w drugą stronę. Przed jego oczami znajdowała się piękna kobieta obleczona skrzydłami, za nią zaś las żagli i daleki horyzont. Pojedynczy ludzie przemykali na pokładach, jacyś orkowie taszczyli ciężkie pakunki, a pewien mauren zaglądał do swojej sakiewki, konstatując, że zawartość z niej zniknęła. Idący pewnym krokiem elf, znikający między dwoma mniejszymi jednostkami, zdawał się wiedzieć co się właśnie wydarzyło.
Anioł spojrzał na wampira, następnie na powrót na Evening. Poczuł się teraz nieco dziecinnie, jak szczeniak. Czuł ekscytację na samą myśl, że rusza gdzieś w towarzystwie swoich przyjaciół. To było przez krótką chwilę takie beztroskie i niesamowite, szczere i niestłamszone. Sporo w życiu przeżył, zwłaszcza ostatnio, ale czegoś takiego nie czuł od wielu, wielu lat. Szybko wrócił na ziemię, lecz to gdzieś tam głęboko w nim pozostało.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Marzec 2018, 21:39:24 »
Wiatr, który dmuchnął w częściowo rozwinięte już żagle, rozwiał także jej jasne włosy. Blond kosmyki zaczęły doskwierać jej, gdy wpadały do oczu. Anielica na szybko zaplotła warkocz i na powrót wróciła do swego ulubionego zajęcia. Słuchania szumu fal i patrzenia jak dziób pruje taflę wody na dwie części. Oczywiście słuchała króla, co tam ma do powiedzenia o rzeczach, które dzieją się na Zuesh.
-Duchy na wulkanie- teatralnie przewróciła oczami spoglądając na dwójkę mężczyzn. -Przyznam, że o czymś takim jeszcze nie słyszałam. Nie brzmi strasznie. Podejrzewam tylko, że może być trochę gorąco- w tym momencie prawy kącik jej ust uniósł się lekko w tajemniczym uśmiechu. -U kogo się zatrzymamy? Kto tam teraz panuje?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Marzec 2018, 08:33:49 »
- Trochę nie ta pora roku, aby było gorąco - odparł chłodno wampir. Znów spojrzał w morską dal, w kierunku odległej, skrytej daleko za horyzontem i jeszcze dalej Wyspy Popiołów. Należało się tam wybrać. Zdecydowanie.
- No chyba, że w twoim towarzystwie - dodał już cieplej, uśmiechając się krzywo.
- Ale nie będziemy się u nikogo zatrzymywać - odpowiedział po chwili. - Na brzeg wyjdziemy w Kenin. Spędzimy tam może z dzień, coby zdobyć zapasy, nieco sprzętu i informacji, po czym ruszamy od razu pod wulkan. Luksusy zostawiliśmy już za sobą.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Marzec 2018, 11:13:04 »
- Ta wyspa popiołów, co wcześniej o niej mówiłeś, to co to za miejsce? - przypomniał sobie wcześniejszą wzmiankę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Marzec 2018, 16:45:38 »
- Dawne ziemie naszego królestwa - odpowiedział Drago po chwili milczenia. - Tam się wszystko zaczęło. Cóż, przynajmniej na obecnej części mojego życia. Tam poznałem Isentora, Devristusa i całą starą gwardię. - Uśmiechnął się na te wspomnienia. - Tam też uderzył największy fragment asteroidy. Obecnie to zapewne wypalone i martwe pustkowia. Ale i tak czuję, że powinniśmy się tam wybrać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Marzec 2018, 17:19:47 »
- Ale to później. Skoro już płyniemy na Zuesh, załatwmy najpierw tamte sprawy.
Funeris odwrócił się, spojrzał na Valfden. Ziemie królestwa zostawiali za sobą, niknące w oczach i stające się plamą rozlaną na horyzoncie. Zmierzali na północ, wraz z prądem levarskim, pchani południowymi wiatrami. Nieco zimniejszy strumień oceaniczny zaczynający się gdzieś na wschodzie powinien popchnąć ich płynnie w kierunku celu ich podróży, dając spokojne wody aż po same Chatal. Z racji tektoniki archipelagu wody wokół niego zawsze były niespokojne, zwłaszcza od zachodu, którędy to miał płynąć królewski bryg.
- A skoro jest tak, jak to przedstawiłeś, to dlaczego akurat Kenin? To drugi koniec wyspy i jeżeli już ktoś miałby mieć jakieś informacje z pierwszej ręki, to pewnie Ci z Funery. To zdecydowanie bliżej Aralak, a Ynosą moglibyśmy wpłynąć aż po samo Chevalier, miejscową siedzibę Bractwa. W Rizla, miasteczku w bezpośredniej bliskości zamku, moglibyśmy zacumować i uzupełnić zapasy. Nie wiem czy masz jakieś konkretne plany związane z Kenin, ale wydaje mi się, że placówka zakonników tak blisko interesującego nas miejsca może mieć naprawdę spore znaczenie.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Marzec 2018, 14:29:43 »
-Drago, chodziło mi o to, że od lawy może być gorąco- wytłumaczyła mu, bo wampir coś nie tak zrozumiał. Resztę do ustalenia zostawiła mężczyznom. Nie chciała się wtrącać, bo sama niezbyt się orientowała w obecnej sytuacji na Zuesh. Geografię wyspy znała słabo, choć wiedziała, gdzie znajdują się najważniejsze punkty, na przykład Akademia Sztuk Pięknych jej imienia, którą miała nadzieję odwiedzić. Ale na to przyjdzie czas po rozwiązaniu sprawy z duchami.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Marzec 2018, 16:29:14 »
- Funeria, mówisz... - mruknął do siebie wampir. Wzruszył ramionami. - Może być i Funeria. Nie powinno być problemów z wpłynięciem na Ynosę. Swoją drogą, ciekawa nazwa dla rzeki. - Uśmiechnął się nieznacznie. - Zrobimy zakonnikom z Chevalier niezapowiedzianą wizytę. Ciekawy jak wielkie poruszenie wywołamy. - Statek oddalał się coraz bardziej od lądu. W pewnym oddaleniu od brygu płynął wspaniały galeon z królewskiej floty, na jednym ze swoich rutynowych rejsów wzdłuż wybrzeży Valfden. - Chociaż myślę, że nie będziemy brali ludzi z placówki Bractwa. Popytamy, odpoczniemy, uzupełnimy zapasy. Zabierzemy co najwyżej przewodnika. Większa liczba osób by nam tylko zawadzała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Marzec 2018, 18:49:18 »
- "Funera", nie "Funeria", debilu... - mruknął anioł.
Spojrzał na galeon. Pięćdziesięciometrowa jednostka, szeroka na prawie piętnaście, mijała ich w niedalekiej odległości. Białe jak śnieg żagle na trzech masztach zdawały się świecić własnym blaskiem. Wydawało mu się, że mija ich właśnie "Pogromca", co starał się wydedukować z figury na dziobie okrętu przedstawiającej postać w szacie z wyciągniętym mieczem. Gdzieś słyszał o okrętach formacji królewskich, ale nie mógł w głowie połączyć wszystkich faktów. Poza tym statek był w pewnym oddaleniu i anioł nie miał pewności, czy nie mam go jego wzrok.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Marzec 2018, 19:55:33 »
Drago machnął ręką.
- Pies to drapał. I tak niedługo zmieni się nazwę na coś normalnego - prychnął. - Na przykład na Antaresgrad - dodał półżartem. Ale czy na pewno? Cóż, zapewne tak. Wampir powędrował wzrokiem za spojrzeniem anioła. Dojrzał galeon w oddali. Rzecz jasna od razu poznał ten statek.
- Hyperion - powiedział, jakby czytając w myślach Funerisa. Rzecz jasna nie czytał, ale uznał, że warto przedstawić jeden ze swoich okrętów. - Swojego czasu sfinansowałem kilka galeonów z własnej kiesy. Tak, aby wesprzeć flotę... Ech, swoją drogą będę musiał jeszcze rzucić tam nieco pieniędzy. Więc pomysły na nazwy kolejnych okrętów mile widziane.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Marzec 2018, 20:11:02 »
- Pogromca?

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #75 dnia: 23 Marzec 2018, 11:13:42 »
-Pierożek?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Marzec 2018, 17:41:12 »
- Ja kiedyś finansowałem wyposażenie dla Bractwa. Bronie, kilka pancerzy. Stare, dobre czasy - uśmiechnął się, puszczając oczko Dragowi.
- Dobra, to płyniemy do Funery. Jak długa będzie podróż? W ogóle, która jest godzina? Straciłem rachubę czasu w tym furg... Przepraszam, karocy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #77 dnia: 23 Marzec 2018, 17:57:22 »
- Pierożek? - powtórzył wampir. - Tak, to by pasowało. Na taki wielki galon, duma królewskiej floty. I nazwany będzie Pierożkiem - zaśmiał się. Spojrzał na Funerisa. - Niedługa. Zuesh daleko nie jest. Chyba ze dwa dni. Albo więcej. No albo mniej. I niedługo będzie wieczór. Heh, już zaczynam czuć ożywienie.



//Popchnąć akcję do przodu, czy będziemy klimacić?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Marzec 2018, 18:03:23 »
//Pchnij lekko. Na statku mi się nie chce klimacić.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Marzec 2018, 10:32:44 »
I płynęli. Rejs mijał spokojnie. Pogoda była dobra, więc bryg pruł do przodu, przedzierając się przez fale niczym tasak kochającego swój zawód rzeźnika przez gardło młodej dziewki. W końcu załoga i pasażerowie dostrzegli Zuesh. Ląd zbliżał się, zaś statek zaczął omijając go, aby móc wpłynąć na Ynosę od strony północnej. Gdy przepływali wzdłuż linii brzegowej mogli dostrzec w oddali wulkan. Jego masyw majaczył się daleko na horyzoncie, podkreślany snopem dymu, który to wzbijał się w powietrze z kaldery. Okręt dotarł w końcu do ujścia Ynosy i zaczął ostrożne podejście do portu Funery.

Dragosani wyszedł na pokład z nory kajuty, którą zajmował. Tę najlepszą, której używał zazwyczaj w czasie rejsów Szachrajem, odstąpił Evening. No niestety wypadało. Stanął sobie przy burcie, aby obserwować miasto i równinne tereny Zuesh. Porastały je głównie trawy i małe drzewka. Teraz smagane atunusowym wiatrem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Skrzydła i szpon
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Marzec 2018, 10:32:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top