Autor Wątek: Do trzech razy sztuka  (Przeczytany 12748 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Marzec 2018, 07:28:44 »
- Dziękuję. - odpowiedziała biorąc w ręce miskę oraz chleb. Przez nastepne kilka chwil łapczywie jadła danie podane jej przez kucharkę. Gdy skończyła, podziękowała wychwalając smak dania które zjadła, i wychwalała by je pewnie dość długo, gdyby nie przypomniało jej się, że ma tutaj zadanie. Urwała więc w peenym momencie temat jedzenia i spytała:
- Przepraszam, że się jeszcze nie przedstawiłam, jestem Isabelle i mam zająć się sprawą zlodziei, którzy obrali sobie to domostwo za cel. Wie pani moze coś, co mogłoby okazać sie w tej sprawie przydatne?

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Marzec 2018, 13:51:30 »
-A ja jestem Tekla. - przedstawiła się.- Ojoj, niestety panienko Isabelle, nic nie wiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Marzec 2018, 13:51:30 »

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Marzec 2018, 20:40:49 »
- Ale zna pani Tekla chyba dość dobrze ten dom nieprawdaż? Ciekawi mnie, czy jest może jakieś miejsce, przez które można by wejść do środka będąc względnie niezauważonym. - namyśliła się chwilę - Oczywiście, jeśli nie przychodzi pani nic do głowy to nie będę naciskać.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Marzec 2018, 21:02:29 »
- Oj, niestety, na prawdę nie wiem.- odpowiedziała ci kucharka. Przerzuciła zgrabnie mięso na drugą stronę i zgasiła ogień pod zupą. Garnek przełożyła na blat. Wyjęła deskę do krojenia i zaczęła kroić oraz obierać cebulę. O dziwo... nie płakała.- Pomóc bym chciała, ale domu aż tak nie znam, panienko.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Marzec 2018, 21:26:54 »
Spoglądając chwilę na kucharkę zwinnie uwijającą się w kuchni Isabelle stwierdziła, że chyba naprawdę nic nie wie, w końcu jak to kobie kucharka powinna, spędza większość czasu w kuchni i to do takiego stopnia, że już nawet krojenie cebuli jest dla niej niczym specjalnym
- Ja zawsze płaczę, gdy ją kroję - powiedziała cicho patrząc na cebulę krojoną właśnie przez Teklę. Po chwilowym przyglądaniu się pracującej kucharce, maurenka powiedziała w końcu - No cóż,
 więc chyba po prostu będę musiała udać się na dalsze poszukiwania. Dziękuję, za przepyszny posiłek pani Teklo
- powiedziała, po czym skierowała się w stronę korytarzu, którym chciała przejść na wyższe piętro

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Marzec 2018, 21:52:12 »
Schody, wyłożone dywanem, zaprowadziły cię do kwadratowego przedsionka, wewnątrz którego było czworo drzwi.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Marzec 2018, 23:27:45 »
Isabelle stwierdziła, że jak w zegarze spróbuje wybrać pierwsze drzwi od lewej. Podchodząc do drzwi zapukała lekko , a następnie spróbowała je otworzyć.

// Czy ja tu czasem nie mogę wykorzystać umiejętności maurena... obierzyświata?

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Marzec 2018, 11:23:04 »
//Możesz, choć wiedza tego, co byłoby za drzwiami, zanim byś je otworzyła byłaby... dziwna
Od drzwi, do których zapukałaś wiało chłodnym wiatrem. Musiało tam być duże, otwarte okno.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Marzec 2018, 22:36:10 »
//W sumie racja... ale korci, nie powiem  :P

Isabelle poczekała jeszcze chwilę na jakąkolwiek reakcję zza drzwi, jednak  gdy po jakimś czasie oczekiwania nie stało się nic, podeszła jeszcze kawałek bliżej i spróbowała otworzyć je sama. Zamyśliła się jakimś cudem w tym czasie... Jeśli to okno sprawia, że czuć zza drzwi ten chłód, to trzeba je jak najszybciej zamknąć, by nie mogło posłużyć za kolejne wejście.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2018, 00:12:49 wysłana przez Isabelle ibn Odyn »

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Marzec 2018, 10:42:17 »
Drzwi ustąpiły. W środku zaś spotkałaś niemiły widok. Włamywacz, ubrany w skórę sambira. Widząc cię dobył sztylet.
- Właź tu i zamknij drzwi, to nic ci nie zrobię.- syknął, zbliżając się z ostrzem.

//W razie gdybyś chciała walczyć:
1x włamywacz

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Marzec 2018, 11:53:16 »
Isabelle widząc włamywacza pośpiesznie położyła dłoń na rękojeści swego miecza, a widząc, iż trzyma on już w swej ręce sztylet, zaczęła wysuwać go powoli z pochwy. Gdy pierwsze promienie słońca odbiły się od w pełni jeszcze nie wyciagnietej klingi, maurenka zatrzymała swoją rękę gdyż zrozumiała, że lepiej nie wdawać się w walkę nie znając dokładnie swojej sytuacji. By jej ruchy nie zostały odczytane jako atak, schowała część miecza spowrotem do pochwy, zostawiając jednak widoczny kawałek stali, mający pokazać, ze w razie ataku bedzie się bronić. Nie opuszczając gardy, obróciła sie lekko tak by widzieć zarówno drzwi jak i włamywacza. Wyciągając wolną rękę chwyciła za drzwi i powoli je zamknęła. Obracając się już w całości w stronę złodziejaszka , oraz przylegając plecami do ściany, powiedziala w końcu:
- No, to przeciąg mamy już z głowy, to może teraz byśmy chwilę porozmawiali.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Marzec 2018, 18:29:14 »
- ÂŻadnego gadania. W kąt i siedź cicho.- powiedział, grożąc ci sztychem.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Marzec 2018, 07:40:09 »
Czyżby czekał na kolejnego złodziejaszka? Isabelle namyślajac się chwilę zrozumiała, że nie może pozwolić sobie na to by pojawił się kolejny złodziej w dodatku do tego znajdujacego się już przed nią, byłoby to zbyt ryzykowne. Drzwi są już zamknięte, jedyną drogą zostało okno pomyślała, po czym w celu jak najszybszego odwrócenia sytuacji na swoją stronę powiedziała:
- Chyba rozumiesz, ale w tej sytuacji nie do końca mogę po prostu siedzieć cicho - wyciągnęła miecz już w całości - Chyba, że masz jednak ochotę porozmawiać. - dodała kierując ostrze w jego stronę, jednak w taki sposób, by mogła szybko cofnąć je do obrony w razie takiej potrzeby
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2018, 07:58:34 wysłana przez Isabelle ibn Odyn »

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Marzec 2018, 08:03:43 »
- Uciszę cię na dobre!- syknął. Zaatakował, dając nura pod twe ostrze. Celował sztychem sztyletu w twój brzuch.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Marzec 2018, 08:35:54 »
Na coś takiego właśnie czekałam pomyślała z lekkim uśmiechem na twarzy. Widząc gdzie znajduje się aktualnie złodziejaszek, pośpiesznie przyciągnęła miecz bliżej, ścisnęła mocniej rękojeść i z całym impetem uderzyła złodzieja w potylicę.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Marzec 2018, 19:13:41 »
Było to trudne przez to, że zanurkował właśnie pod twym ostrzem. Ostrze zatrzymał się na jego sztylecie. Przesunął ostrzem po ostrzu ze zgrzytem, jednocześnie skracając dystans na odległość oddechu. Złapał kobietę za rękę z mieczem i uniósł broń do wysokiego dźgnięcia. Miała dosłownie sekundy na reakcję.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Marzec 2018, 08:31:32 »
//Chodziło mi bardziej o uderzenie rękojeścią, co raczej trudno zablokować, chociaż prawda, mogłem to lepiej opisać.

Isabelle nie zostało wiele opcji, każda błędna decyzja podjęta od teraz skończy się źle - zdążyła jakimś cudem w tak krotkim czasie pomyśleć. Maurenka najszybciej jak mogła oceniła aktualną jej sytuację - jest blisko - nasunęło się jej najprostsze. Isabelle sama chyba nie rozumiejąc jak przy tych wszystkich rozmyślaniach nie została jeszcze dźgnięta, przeszla w końcu do działania. Sporo ryzykując Isabelle uniosła wolną rękę i jakby chcąc odbić nadciagający atak, wykonała szybki zamach prosto w rękę atakującego. W stym samym czasie odchyliła też nieco głowę do tyłu, po czym z całą mocą spróbowała uderzyć nią w głowę przeciwnika. Całość ataku zakończyła w miarę prosto, wykorzystując stabilność którą zyskała z bycia trzymaną, odbiła prawą nogę od ściany, do ktorej caly czas stała tyłem i zaatakowała kolanem niechronione w tej chwili miejsca złodzieja

//Już twojej ocenie zostawiam, które części tego dziwnego combo trafiły

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Marzec 2018, 14:10:36 »
Cios głową w głowę poskutkował. Częściowo. Zbir zarobił "z dyńki", lecz sama Isabelle zaczęła nagle widzieć świat w dwóch jego wersjach! Włamywacz z kolei pomasował zęby i splunął krwią, oraz zębem. Ujął sztylet sztychem w dół i rzucił się na kobietę. Podwójne widzenie nie ułatwiało sytuacji życia i śmierci.

//Otrzymujesz:lekkie stłuczenie na czole.

Offline Ilhrim Aeder z Peridionu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto Numer 2
    • Karta postaci

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Marzec 2018, 07:30:24 »
- Mnożą się jak króliki - pomyślała maurenka widząc nagle dwóch agresorów zamiast jednego. Nie do końca wiedziała jednak co w twj całej sytuacji zrobić, ścisnęła więc raz jeszcze miecz i przenosząc go lekko na prawy bok, wykonała poziome cięcie licząc, że dostanie nim obu przeciwników.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Marzec 2018, 15:33:07 »
No i trafiło. Chociaż nie było aż tak efektywne, bo zbir umknął w ostatniej chwili, ot małe zacięcie samym sztychem miecza. Najpewniej uderzenie głową dalej zbierało żniwa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Do trzech razy sztuka
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Marzec 2018, 15:33:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything