Autor Wątek: Pamięć stali  (Przeczytany 2736 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2018, 14:21:34 »
- Słyszałem o tej ekspedycji, nie było mnie wtedy co prawda na Valfden, ale historia pozostała - odparł Samir i sam zabrał się za przeszukiwanie szczątków mebli - Opowiesz mi może kiedyś więcej o tym, chętnie posłucham.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2018, 16:21:39 »
Zaplecze głównego pomieszczenia najwyraźniej również nie kryło żadnych sekretów, jedynie nędzne resztki dorobku życia zamordowanego kransoluda. Bandyci, którzy wdarli się do sklepu byli skrupulatni, musieli przetrząsnąć wszystkie półki, rabując każdy warty choć kilka grzywien artefakt, a następnie podpalili budynek, zacierając za sobą ślady. Zbrodnia z pewnością nie doskonała, ale póki co wystarczająca by uniemożliwić stróżom prawa znalezienie sprawców.
Tymczasem Patty, przetrząsając kolejne szczątki w poszukiwaniu poszlak czy tajnych skrytek poczuła delikatne ukłucie, bez wątpienia pochodzenia nadnaturalnego, jakby coś przebiegło bardzo szybko w samej granicy widzenia anielicy. To niepokojące odczucie miało swoje źródło na piętrze budynku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2018, 16:21:39 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipiec 2018, 17:19:01 »
Czując delikatne, nieco nieprzyjemne uczucie anielica wyprostowała się, rozglądając uważnie. Znała to doznanie doskonale, z pochodzenia było z pewnością magiczne lub astralne. Patty była wyczulona na tego typu wpływy od momentu dołączenia do Bractwa, w zamian za swą służbę Zartatowi stała się wyczulona na obecność wszystkiego co magiczne lub nie z tego świata. Teraz z pewnością to wyczuwała, nie w pobliżu jednak, a wyżej. Posłała świetlik nieco w bok, odsłaniając wąskie schody wiodące na piętro budynku.
- Coś jest nie tak - powiedziała cicho Patty do swego towarzysza - Chodź, sprawdzimy to - mówiąc to kobieta wstała i ruszyła po schodach w górę, ostrożnie stawiając stopy.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipiec 2018, 18:49:59 »
Schody skrzypiały przeraźliwie i niepokojąco pod naciskiem obutych stóp anielicy, póki co jednak trzymały się w jednym kawałku. Jednak ich wygląd i dźwięk nie napawały przekonaniem, iż taki stan rzeczy utrzyma się przez długi czas. Patty udało się jednak wejść bez większych kłopotów, nawet jeśli powoli, na piętro budynku. Nie było tutaj większych zmian, osmalone ściany opowiadały dokładnie tę samą historię co pomieszczenia na dole. Krótki, wąski korytarzyk mógł poprowadzić Samira i Patty do jednego z trzech pomieszczeń, jedno na wprost i dwa po bokach. Wyglądało to na część prywatną budynku. Dwa pokoje straszyły pustymi, wypalonymi przejściami, zaś trzecie pomieszczenie, na lewo, znajdujące się dokładnie nad zapleczem piętro niżej, było wyposażone w cudem chyba ocalałe drzwi.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lipiec 2018, 20:53:11 »
Nie widząc lepszej drogi anielica przesunęła magiczne światełko wgłąb korytarza i podeszła do pokoju na lewo, osłoniętego drzwiami. Skoro w spalonym domu tylko w tym pomieszczeniu zachowało się mniej więcej całe wejście, Patty wolała to sprawdzić. Równie dobrze mógł to być przypadek, ale po tylu latach spędzonych wśród żywych, i to w dodatku zajmując się tego typu przypadkami, anielica nie wierzyła już w przypadki. Po chwili wahania obejrzała się jeszcze za siebie, upewniając się, że Samir podąża za nią i pchnęła drzwi, zaglądając do środka.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Luty 2019, 13:57:12 »
Wyprawa zamknięta na prośbę gracza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pamięć stali
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Luty 2019, 13:57:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top