Autor Wątek: W hemisową noc  (Przeczytany 2228 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

W hemisową noc
« dnia: 14 Sierpień 2017, 21:45:10 »
Nazwa wyprawy: W hemisową noc
Prowadzący wyprawę: Narrator/Stary Nelson
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Melkior Tacticus, Ashog


Wyszli z karczmy i skierowali się na nabrzeże ku okrętowi. Było ciemno i zimno, nawet jak na środek hemis. Wilgotna Anielica była typową fregatą, nie wyróżniała się niczym z wyjątkiem galionu w kształcie anielicy z wielkim biustem. Wyjątkowo brzydko wykonana. Weszli po trapie na pokład.

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2017, 16:19:14 »
Nelson zaprowadził ich do swojej kajuty, wcześniej wydając rozkaz wypłynięcia. Wskazał najemnikom by siedli przy eleganckim dębowym stole. Sam zasiadł na przeciwko.
- Pierwszym naszym przystankiem będzie Sushan, mam tam sprawy do załatwienia. Hmmm... znacie sprawę 50 ton skradzionego złota z Ekkerund? Spytał nalewając rumu do porcelanowych filiżanek. Nie czekał na odpowiedź tylko kontynuował - Oczywiście że tak, to już niemal mit. Tyle że to było też złoto Konfederacji i Ligi Pięciu. To pirackie gildie z po za Doral. Zdziwieni? Ekkerund nie obchodziło i nie obchodzi skąd jest pieniądz, istotne że jest. Cóż, wiemy kto je ukradł. Ale krążą o Torreno straszne plotki, podobno to lisz. Gdy zaczął napadać Myrtańskie statki, wysłano kaprów by go dorwali. Ja jednak szukam o nim informacji, z marnym skutkiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2017, 16:19:14 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2017, 22:02:27 »
- Napadł też zachodnie wybrzeże Valfden "zajmując" na chwilę gmine Omas. Heh, zabawne. Myślałem że osoba która zleciła zabicie Aragorna nie będzie moim problemem. Bo przyznam że miałem to gdzieś. Do czasu...

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2017, 23:47:25 »
- Aż zaatakowali Celię? Przerwał mu w pół słowa - Pracuje czasami dla niej, sprowadzam na dno jej konkurencję albo dostarczam to i owo... ekhm... tak... Wróćmy do Torreno. Teraz to sprawa osobista jak mniemam?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:35:56 »
- Bardzo, jestem jak ojciec w tych sprawach. Ale... do wszystkiego trzeba czasu. Nie mam środków, a Bękarty to nie moja prywatna armia. W dodatku... no nie mam wpływów. Ziem...

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpień 2017, 17:45:01 »
- Ziemia by ci pomogła. Ale... posłuchaj dziadka Nelsona, chcesz by na dźwięk nazwiska Tacticus znowu czuło się respekt, albo strach. Pracując dla takich jak ja tego nie osiągniesz. ÂŁapiesz sie gównianej pracy byle zarobić, a tymczasem prawdziwe okazje przelatują koło nosa. Czemu nie zaczniesz od pozyskania sojuszników, albo... napewno jeszcze jacyś żyją.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpień 2017, 21:07:14 »
- Ci co trzeba są niestety martwi, reszta.. reszta to byli ludzie mego ojca. A to nie jest coś czym bym chciał się szczególnie otaczać publicznie. Na szczęście, przed wyjazdem byłem w trakcie dogadywania pewnej umowy dotyczącej Crack de Tacticu.

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2017, 13:58:57 »
- Zawsze coś, choć widzę że robisz pewne rzeczy bardziej "bo tak trzeba" niż z chęci. Masz kilka tysięcy lat na decyzje.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2017, 19:32:49 »
- Mam, ale... chyba jestem jak Aragorn, nie wiem czego chcę. Wada długowiecznych istot.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień 2017, 19:42:17 »
Tymczasem na pokładzie zapanował mały chaos. Statek, Myrtański galeon szedł na Anielice na pełnej prędkości. Do kajuty kapitana wpadł pierwszy oficer...
- Sir! Idzie na nas Ocelot... nie wiem skąd ale wszędzie poznam ten galion. Wtedy też rozległ sie huk armat. Moździerz chyba też, bo kula wpadła przez "dach" tuż za plecami oficera przebijając się prawdopodobnie na wylot.

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień 2017, 21:33:28 »
- Panowie. Pora opuścić okręt. Ignorując pytające spojrzenia swojej "ochrony" Nelson spokojnie wybiegł z kajuty, omijając dziure w podłodze. Wydał rozkazy walki tyle ile się da. Wtedy też coś eksplodowało...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień 2017, 22:55:05 »
I wtedy Melkior sie obudził, zlany potem. Ten sam koszmar od jakiś 4 dni. Było rano, albo koło południa. Nie wiedział dokładnie, usiadł na krawędzi łóżka w przydzielonej kajucie i przetarł oczy. Ocknąwszy się wciągnął na siebie koszulę i zarzucił na ramiona płaszcz oraz przypiął pas z mieczem. Wyszedł na pokład gdzie toczyło się zwykłe żeglarskie życie. Oparł sie o ścianę nadbudówki.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień 2017, 20:19:37 »
- Zły sen sir? Spytał przechodzący obok Ashog.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień 2017, 22:11:49 »
- Od kilku dni ten sam, może to mieć związek z moim... no wiesz... wypadkiem. Ostrzegano mnie przed tym zdaje się. Daleko jeszcze?

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień 2017, 18:51:27 »
- Kilka godzin. Powinieneś odwiedzić sam wiesz kogo. Zasugerował.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Wrzesień 2017, 20:31:40 »
- O nie, nie za tego życia. Oni tam są nienormalni, jak to nekrusy - powiedział cicho - Są na Valfden inni, zdrowi psychicznie specjaliści od tych spraw. Ojciec ostrzegał przed nimi.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Wrzesień 2017, 20:43:27 »
Rozmowe przerwał dzwon okrętowy oznajmiający wejście do portu w Sushan. Historia tego dość egzotycznego miejsca zaczyna się w 16 roku III Ery, kiedy to utworzono Kolonię Karną Mor Andor. Jaki to ma związek z miasteczkiem oddalonym od Kolonii o setki kilometrów? Otóż w dniu gdy nad gminą Afers zawisła magiczna bariera, zamknięto też portal do Tinriletu. Na Valfden została spora grupa mieszkańców tego egzotycznego świata, nigdy nie poskarżyli się na to iż nie dano im możliwości powrotu do swego świata. Większość została w dystrykcie Kadev, część osiedliła się w hrabstwie Verran z racji na podobny klimat. Bogaty kupiec Xao Tang wziął ogromny kredyt w Ekkerundzkim banku i zainwestował w założenie na wyspie Feros portowego miasta Sushan. Po 6 latach od założenia osada liczy sobie lekko ponad tysiąc mieszkańców, leży na północno - zachodnim krańcu wyspy. Na uboczu, z dala od czujnych oczu floty i wojska. Sprawiło to że miasto zaczęło przyciągać wszelkiej maści awanturników, przemytników, najemników i piratów. Oczywiście, oficjalnie obowiązuje tam prawo Valfden. Jednakże prawda jest taka że Sushan jest bardziej "wyzwolone" niż (już nie) Wolne Miasto Ekkerund.

Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Wrzesień 2017, 21:51:50 »
Gdy tylko zeszli na ląd udali się do karczmy "ÂŁysy Orangutan". W miejscu tym roiło się od najemników z chyba każdego zakątka świata. Powód? Coroczne spotkanie Konfederacji. 25 kapitanów zebrało się by podsumować rok. Po krótkim odpoczynku udali sie na drugie piętro gospody. Zaaranżowane na salę obrad. Ashog został przed drzwiami, Nelson wszedł do pomieszczenia z Melkiorem. Było tłoczno, każdy miał prawo wejść z jednym strażnikiem... Obrady zaczął Meynard z Garugi. Podsumowanie zajęło mu dwie godziny. Potem przez trzy godziny omawiano sprawy bieżące... Aż temat zszedł na Torreno.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrzesień 2017, 19:12:19 »
W zasadzie to nikt nic nowego nie powiedział. Głos zabrał jedyny w towarzystwie krasnolud.
- Wasze pierdolenie nic nie zmieni. To że jest liszem wiemy wszyscy. A ci co wydali mu bitwe morską to już na pewno. Trzeba odnaleźć jego serce!
- Brawo geniuszu... A jak? Co jeśli zostawił je w Tinrilecie? Wtrącił Meynard, gubernator Garugi.
- Wtedy jesteśmy w dupie. Ale, musimy zinfiltrować...
- Taa... lisz zdrradzi swój największy sekret. Nawet własnej matce nie powie. Wtrąciła starsza kobieta o tinriletańskich rysach twarzy. - Sushan nie ma z nim problemu, tylko Garuga jęczy jak kotka w rui. Meynard zacisnął pięść ze ze złości na te słowa, siedział cicho. Potrzebował Starej Mei i Sushan. Kobieta kontynuowała.
- Ktoś mi powie kretyni o co poszło, po za kradzieżą złota którego i tak nie odzyskacie?


Offline Stary Nelson

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 30
Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2017, 18:15:53 »
- O nic więcej, reprezentuje tutaj neutralnych kapitanów i zapewniam wszystkich że z dobrego źródła wiem że Torreno nie wie że okradł Konfederację, on się po prostu broni. Meynard, próbowałeś ty z nim porozmawiać?

Forum Tawerny Gothic

Odp: W hemisową noc
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2017, 18:15:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything