Autor Wątek: W głąb Zapomnienia  (Przeczytany 32723 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #540 dnia: 10 Wrzesień 2017, 22:02:17 »
-Dobrze pomyślane. Wewnątrz wybuchy i pożary, z zewnątrz desant. Ale napotykamy przy tym jedną przeszkodę. Statek piratów. Nim przystąpimy do ataku na fort trzeba ich upolować i unieszkodliwić, by nic nam nie przeszkodziło.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #541 dnia: 10 Wrzesień 2017, 22:52:23 »
- Ja chętnie wezme statek i zapoluję na nich. Ale... to szukanie igły w mokrym stogu siana.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #541 dnia: 10 Wrzesień 2017, 22:52:23 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #542 dnia: 10 Wrzesień 2017, 22:59:23 »
-Więc niech oni przypłyną do nas. Co jakiś czas wysyłaj sygnał pomocy. Piraci są chętni na takie smakowite kąski. Jeśli tylko zauważą, wpadną w pułapkę.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #543 dnia: 10 Wrzesień 2017, 23:09:17 »
- Sprytne, tyle że to działa tylko nocą to raz. Dwa, pływają na szlaku Atusel - Opactwo a to kawał morza. Samo dopłynięcie potrwa cenny dzień.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #544 dnia: 11 Wrzesień 2017, 08:35:36 »
- Więc wykorzystamy ten dzień by się należycie przygotować.- odezwał się po chwili Torstein.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #545 dnia: 11 Wrzesień 2017, 16:16:53 »
- Atusel-Opactwo? - zapytał tauren. - Z naszych ustaleń wynika, że pływają po znacznie mniejszym obszarze. Skąd wy właściwie płynęliście?

- Pomieszczenia... - powtórzyła zjawa. W jej wypowiedziach zaczynał się pojawiać pewien schemat. - Tak, pomieszczenia umysłu brata mego rogatego, musi opuścić Mroczny, co plugawi je spaczonym swym dotykiem i ręce niewłasne wykorzystuje niecnie do duszenia na śmierć bezdenną... - powiedziała, łącząc chyba odpowiedzi słowa Marduka i Kiellona. Nie wykonywała jednak gwałtownych ruchów, aby zapobiec ewentualnemu przeszukaniu.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #546 dnia: 11 Wrzesień 2017, 17:06:27 »
- Właściwie.. - Emerick na odsunął się od map i się wyprostował. - Możemy po prostu za dnia udawać okręt kupiecki czy też innych wielorybników. Pirat mając zadania czy też nie zawsze pokusi się na taki cel, nie ma opcji że to tak zostawi. A taką przynęte można ustawić na trasie między Opactwem a Valfden, tak gdzieś w połowie drogi. Opisałbym to dokładniej, ale czy w ogóle będziemy tego próbować?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #547 dnia: 11 Wrzesień 2017, 19:41:38 »
- Rozumiem. Odpowiedział ze stoickim spokojem krasnolud, który nie widząc przeszkód, postanowił, sprawdzić kwatery, lecz nie zrobił tego na słynne hura! Tylko na spokojnie się przesuwał w bok, bacznie obserwując zjawę, by ta nagle nie wypaliła i zaatakowała wszystkich, wrzeszcząc i inne takie historie. Dlatego jeśli duch zaczął, wykonywać jakiś ruch to Kiellon się zatrzymał, aby nie prowokować, jednakże jeśli zmarła nie zamierzała dalej reagować, to przeszukiwał półki, szafki, poszukując jakiś poszlak dotyczących opętanego taurena. 

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #548 dnia: 11 Wrzesień 2017, 21:16:50 »
- Z Eandor, nie wiem czemu pomyślałem że rozbitkowie których podjęliśmy płynęli z Atusel. Nie zmienia to faktu że to nadal kawał morza. Emerick, statki wielorybnicze nie są uzbrojone. Ja bym się najlepiej zasadził w okolicy fortu i czekał. Zapasy muszą uzupełnić.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #549 dnia: 12 Wrzesień 2017, 12:48:09 »
Marduke także, ostrożnie bo ostrożnie, przystąpił do przeszukiwania pokoju opętanego Madarona. Zaglądał do wszelkich szafek, półek, szufladek i innych skrytek. Nie zapominał również o otwartych przestrzeniach jak stoły czy łoże i to co było pod łóżkiem.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #550 dnia: 12 Wrzesień 2017, 14:12:41 »
- Gdybyśmy mieli na przykład fregatę to ten plan by wypalil. Wystarczyłoby schować armaty podpokładowe a gdyby podpłynęli to byśmy działa wysunęli, a broń schowalibyśmy w jakiś szmatach przy burcie aby szybko schwytać broń i ich zaskoczyć.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #551 dnia: 12 Wrzesień 2017, 18:16:49 »
- Właściwie tak naprawdę nie trzeba tego statku zatopić - powiedział tauren. - Wystarczy, że dojdzie do walki wręcz... chyba poradzicie sobie z bandą piratów?

Zjawa nie wykonywała żadnych ruchów. Patrzyła się tępo na Dragosaniego. Rycerze więc mogli przeszukać pokoje. Poszukiwania te okazały się jednak średnio owocne. Znaleźli podstawowe sprzęty życia codziennego. Ubrania, naczynia, różnorakie książki. Brak było soli i srebra. Był za to zaawansowany zestaw do czyszczenia rogów zawierający pięć jedwabnych ściereczek i szczotkę z twardego włosia.
- Widzący porządek w przyszłości, słyszy głos Nadziei w sferze lustrzanych snów... - szepnełą nagle zjawa.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #552 dnia: 12 Wrzesień 2017, 18:30:49 »
- No to możemy zrobić tak jak zaproponowałem, damy im podpłynąć a potem ich zaskoczymy. O ile też los da i na nich natrafimy.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #553 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:02:44 »
Marduke raczej nie interesował się sprzętami codziennego użytku Taurena. Jednak do książek z ciekawości zaglądał. Możliwe, że ich treść im coś podpowie. Po chwili też odezwała się zjawa. Iście tajemniczo i niezrozumiale. Draven powtórzył sobie w głowie jej słowa kilkukrotnie.
- Nie rozumiem...- mruknął.- Co masz na myśli? Może ty wiesz, Drago?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #554 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:06:48 »
- No, to brzmi jak plan. Jak nie wypłyniemy to sie nie dowiemy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #555 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:58:17 »
Kiellon zaczął pierwszy, przeszukiwanie pomieszczenia i oczywiście skutkowało to tumanem kurzu, unoszącego się coraz wyżej. Krasnolud kilka razy kaszlnął sobie, ale skomentował w iście brodaty sposób. - Phi! Nawet złota nie ma. Paladyn odpuścił sobie, bo książkami zajął się Draven, więc nie będzie mu się w paradę wbijał. Dlatego też stanął obok króla i znów oczekiwał, by coś powiedzieć do zjawy, gdyż nie za bardzo lubił takie zagadki choć często we wszystkim szukał drugiego dna. - Ona czasem nie mówi o nas? Porządek w przyszłości czyli chodzi o te pomieszczenia, że będą czyste czy coś? A głosy nadziei to nasze zapewniające ją, o tym, że przepędzimy drania z Medarona? Jak król myśli dobra ma interpretacja?
Zapytał tutaj najdłużej żyjącą istotę, która widziała nie jedno!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #556 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:06:31 »
Drago ukrył parsknięcie śmiechem w kaszlnięciu.
- Tak, pewnie chodzi o te pomieszczenia. Chyba musicie tu posprzątać - odparł głównie na pytanie Kiellona. - Nie krępujcie się, ja poczekam. - Zjawa zaś milczała. Chyba czuła się całkiem dobrze w tym towarzystwie. Więc nie szalała.
Książki, które przeglądał Marduke dotyczyły głównie historii. Znalazł też jedną o zielarstwie. Oraz książkę kucharską. Gdy przeglądał jedną z nich, wypadł z niej cienki notes. Z wyglądu całkiem nowy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #557 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:15:26 »
- Kurde, ale po co ten sarkazm? Staram się! Powiedział raczej oburzony do nieśmiertelnego, kiedy to wypadł jakiś notes z książki, którą przeglądał marszałek! - Czytaj waść, co żeś znalazł. Pewnie będzie jakiś pamiętnik albo lista zakupów na tydzień. Zażartował a może i nie, i czegoś się dowiedzą wszyscy, oby tak było! Kanclerz miał już dość siedzenia w tej norze, bo akcja czekała trzeba pozbyć się demonów i innych diabłów z tego poletka zwanego Marantem.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #558 dnia: 12 Wrzesień 2017, 20:35:56 »
- Poznaj typowego Drago. Nie tylko król Valfden, ale i sarkazmu.- odrzekł Marduke, gdy spośród jednej z nudnych książek wypadł cienki, raczej nowy notes. Paladyn odłożył książkę i podniósł notes. Zaczął czytać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #559 dnia: 13 Wrzesień 2017, 19:48:58 »
- Więc może podsumujmy to, co dotychczas ustaliliśmy - zaproponował tauren. - Wypływacie, aby zwabić ich statek i pozbyć się go. Potem niewielka grupa ma dostać się do fortu i wywołać zamieszanie, gdy pozostali zaatakują od strony morza? -



Wampir skłonił się lekko przed swoją szczątkową publicznością.
- Coście tam ciekawego znaleźli? - Podszedł i też spojrzał w notes.

Było w nim sporo wpisów, jednak to ostatnie były najciekawsze.

Cytuj
Odwiedził mnie dziś pewien jegomość. Był... dziwny. Nosił płaszcz z kapturem i miał niepokojące oczy. Szczegóły tego spotkania umykają mi jednak z pamięci.

***

Dziwnie się czuję. Jakby ktoś mnie obserwował. Całe noce miewam koszmary. Chyba muszę odwiedzić zielarza. Może da mi jakiś napar.

***

Jednak zielarz to zły pomysł. Na pewno chciałby mnie otruć! Tak pomyślałem dzisiaj i jestem pewien, że to prawda!

***

Czuje jak coś siedzi w mojej głowie. Mówi do mnie. Szepcze w ciemności. Czasem też nie pamiętam co robiłem... czy tracę zmysły?


Dalej kilka kartek było wyrwanych. Na ostatniej był tylko jeden wpis.

Cytuj
Wiem gdzie są podziemia. Ale ta suka Galatea coś węszy. Muszę uwa

Wpis urywał się.


Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #559 dnia: 13 Wrzesień 2017, 19:48:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything