Autor Wątek: W głąb Zapomnienia  (Przeczytany 32479 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwiec 2017, 08:45:44 »
- Jak dobrze, że nie ty decydujesz.- odrzekł Kiellonowi. Odsunął się krok, czy dwa od drużyny i wyjął paczkę ze skrętami. Otworzył i wyjął jedną sztukę, którą włożył do ust. Zamknął paczuszkę i schował na swe miejsce, po czym wyjął zapałki, ujął jedną sztuk i zapalił ją. Od niej zaś odpalił skręta, po czym machnięciem ręki trzymającej płonącą zapałkę zgasił ją, no i schował paczuszkę. Wyjął papierosa z ust i wypuścił dym w bok, tak by nie poleciał na drużynę.- Ja bym jeszcze poczekał.- zaproponował. Ale nie mówił do ogółu, bo mówiąc patrzył na Dragosaniego.- Jeszcze trochę. Godzina, dwie?- dodał, ale już retorycznie.- Twoja decyzja, Drago.- i raczej doskonale o tym wiedział.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwiec 2017, 10:34:21 »
- O ile komiczny byłby widok goniącego nas Kazmira na tych jego małych nóżkach, to jednak jeszcze zaczekamy - odpowiedział wampir. - W tym czasie możecie przerzucić trochę zapasów z mojego wozu na furgon Marduka. Dziwnie tak to będzie wyglądać, gdy jeden wóz jest zawalony, a drugi będzie jeno ludzi przewoził. Dziwnie i niepraktycznie. - Antares kiwnął głowa na karawan, który to załadowany był zapasami na ich podróż. Była tam oczywiście żywność i beczki z jakimiś trunkami. Do tego inne artykuły przydatne w dziczy. Oraz kilka całkowicie dziwnych przedmiotów, jak choćby trzy zwinięte dywany(?), trochę liny i tego typu rzeczy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwiec 2017, 10:34:21 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwiec 2017, 10:37:59 »
Gdzieś tam przez miasto przedzierał się Themo na swoim koniu. Zachodnia brama, oryginalne miejsce zbiórki. Po drodze mu się czknęło. Dziwne, bo nic nie pił. Od dwóch godzin. Dziwne to było. Ale nie takie przeszkody pokonywał. Mknął więc na swym rumaku dalej. Stukot kopyt był niesłyszalny w tej miejskiej gwarze. Po utrudnionym poruszaniu się w tłumie i żałowaniu, że nie może ich tak po prostu stratować, dotarł na miejsce. Zachodnia brama. Była tam jakaś grupka ludzi, ale bardziej wyglądali na próbujących się zamaskować wojaków. Nawet hetman założył coś bogatszego. Podjechał jeszcze bliżej. Rozpoznanie ułatwił mu fakt, że dwie osoby noszą wykonane przez niego zbroje, a swoje dzieło pozna wszędzie.
-No witam.

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwiec 2017, 10:54:58 »
- Jak sobie życzysz, królu.
Odpowiedział na pytanie o późniejszą pogawędkę i ruszył w kierunku wozu, którym przyjechał Dragosani. Widocznie nikomu się nie śpieszyło do przerzucenia trochę zapasów na drugi wóz, więc zacząć postanowił Gascaden. Podjechał wozem króla bliżej do furgona Marduka i po chwili zaczął przenoszenie zapasów.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwiec 2017, 11:07:08 »
Emerick już zaczynał się trochę niecierpliwić, że na próżno oczekuję pijaków, którzy zjawią się punktualnie, najwyżej z tygodniowym spóźnieniem. Jednak gdy zauważył Thema, który akurat podjechał, odzyskał wiarę w zapijaczoną ludzkość. Już się obawiał, że będą musieli ruszyć w niepełnym składzie Bękartów, teraz wystarczy tylko wypatrywać tego Kazmira.
- Witaj Themo, już myślałem, że się w ogóle nie zjawisz.
Na chwilę jednak opuścił grupę, bo musiał schować i swój pakunek do furgonu Mardukeja, i ewentualnie przykryć jakimiś zwiniętymi dywanami(?), linami i tego typu rzeczami. Po wszystkim wrócił z powrotem do grupy.

//:Chowam w furgonie Marduka:
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.


Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec 2017, 11:12:59 »
Oczywiście, że było wiadome, iż zdanie krasnoluda mają wszyscy gdzieś! Oby się potem nie mylili, ale decyzja zapadła czyli czekamy dalej na dwójkę bękartów. Wszyscy tak sobie stali, patrzyli na siebie bez słowa dopóki władca Valfden nie rozkazał, by przerzucić część towarów na furgon, bo tutaj wampir miał rację, by nie wzbudzać niczyich podejrzeń. Dobrze, że jaszczur ruszył się pierwszy, bo za chwilę będzie mieć pomocnika, bo jak mają tak stać to on wolał coś robić! W każdym razie na ogierze pojawił się kolejny członek ekipy czyli sam Wielki lord elekt we własnej, zapijaczonej osobie. - No w końcu! Jeszcze jedna persona do działania czyli pozostało poczekać na ostatniego ochotnika, także witaj Themo. Przywitał się i poszedł pomóc przerośniętej jaszczurce, żeby nie było, iż paladyn a zarazem Marszałek Bractwa ÂŚwitu oraz Kanclerz, musiał wysługiwać się podwładnymi, bo tak robił Marduke wpuszczając kobiety z Bractwa na swoje komnaty!

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec 2017, 12:23:18 »
Zaczęło się przerzucanie towarów z wozu Drago, na ten Marduke'a, a raczej ten przez Marduke'a wypożyczony na czas nieokreślony. Kanclerz Bractwa osobiście się tym nie zajął. Pozwolił tym młodszym stopniami się zająć. No i Hetmanowi. W międzyczasie przybył też Themo, twórca wspaniałej zbroi, którą nosił właśnie Draven. Powitał go skinieniem głowy. Po chwili się jednak odezwał.
- Witaj, witaj, o dziwo na trzeźwo.- rzekł z wrednym uśmieszkiem na ustach. Rozglądnął się i doszedł do wniosku, że na przybycie Kazmira raczej się nie zanosi. Jednak nie chwalił dnia przed zachodem słońca. Pociągnął kolejny raz z fajki i i wypuścił dym.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec 2017, 13:55:18 »
Torstein także pomógł w przepakowaniu części zapasów z wozu Dragosaniego na wóz Marduka. Spostrzegł i również ciekawy pakunek Emericka, lecz nie powiedział nic. Jak inni także i wypatrzył Themo.
- Witajta, panie jenerale!- pozdrowił go. - To jak, szefie, długo jeszcze czekamy?- zapytał Dragosaniego, pewnie wypowiadając te pytanie za każdego członka drużyny.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Czerwiec 2017, 09:47:53 »
Dragosani stał sobie z boku i obserwował. Oczywiście niezwykle zbulwersowało go to, że Draven też się opierdzielał. Gdy towary zostały przeładowane, wampir rozejrzał się jeszcze. Kazmira wciąż nie było widać.
- Dobra tam, walić - powiedział w końcu, iście po królewsku. - ÂŁadować się i jedziemy! - zawołał do swojej zbieraniny. Sam wskoczył na siedzisko karawanu i zerknął na pozostałych. Co prawda nie uśmiechało mu się, że musiałby znosić czyjąś obecność obok siebie w czasie drogi, no ale król musi się poświęcać. Gdy wszyscy już niezmiernie chętnie powsiadali na wozy, wampir szarpnął lekko lejcami, dając koniowi znak aby ruszył. Wóz zaczął się powoli troczyć.

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Czerwiec 2017, 10:51:26 »
No i jak się okazało, ekipa będzie musiała wyruszyć bez jednego krasnoluda, który gdzieś się zapodział w jakiejś karczmie. Gascaden wlazł na furgon Mardukeja łapiąc za lejce. Poczekał aż wszyscy się wdrapią na wozy i ruszył za wozem Dragosaniego. Jaszczur akurat pasował do tej roli, w tym biednym stroju, jak jakiś pachołek.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Czerwiec 2017, 10:56:23 »
Marduke wpakował się na wóz Dragosaniego. Nie było ku temu jakiś szczególnych, większych powodów. Tak o, po prostu. Przysiadł i założył na głowę hełm z charakterystyczną maską, po czym zarzucił kaptur. Tarczę zdjął z pleców i położył sobie na kolanach, by w miarę wygodnie mu się siedziało.
- A tak w ogóle, to ustaliliśmy gdzie jedziemy?- spytał nagle Dragosaniego.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Czerwiec 2017, 10:59:06 »
Emerick trochę zawiedziony, że Kazmir jednak się nie zjawił w miejscu zbiórki wlazł także na wóz Króla, gdzieś tam z tyłu aby innym nie przeszkadzać, jeno zdjął z pleców kuszę i puklerz i położył obok. Zgrywał kupca więc nie mógł nic za specjalnie robić, a usiadł w pierwszym wozie aby przewodzić całą karawaną, a w dodatku musiał się dowiedzieć dokąd jadą, bo w sumie o to nawet nie zapytał.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Czerwiec 2017, 11:04:21 »
Wszystko zostało przepakowane, by zrobić miejsce na dwóch wozach jednocześnie nadal trzymając pozory, że niby kupcy wyjeżdżają, handlować starymi skrzyniami, dywanami oraz linami, ba nawet parę beczek się znalazło, oby z alkoholem! Krasnolud czuł, że popijawa będzie szybko, ale czy król na to pozwoli? W końcu misja dość sporej rangi, lecz ekipa do picia zacna! W każdym razie jak zawsze Marduke nie kiwnął palcem przy załadunku i oczywiście chciał się przymilać Dragowi. Kiellon nie zamierzał tego komentować na głos, tylko pokiwał głową z zrezygnowaniem, ale skoro pierwszy wozem był ten królewski czyli ewentualna akcja rozegra się tam! Jednak widząc, że tam jest ich za pełno to postanowił potowarzyszyć jaszczurce, bo musiał ją jeszcze brodacz, rzetelnie sprawdzić jak będzie się zachowywać. - W końcu zapadła jakaś decyzja! To w drogę. Powiedział wsiadając na furgon, Mardukejowy, by tam oczywiście zacząć od przeładowania muszkietu oraz pistoletów, bo walka na dystans się tutaj sprawdzi, gdyż siedzenie w takiej zbroi, powinno skutecznie przeszkodzić w walce wręcz! Wozy ruszyły ku nieznanemu, a krasnolud odrzekł jeszcze w sumie do wszystkich. - Aż się cały napaliłem. Następnie zaczął bacznie obserwować okolice czy aby ktoś czegoś nie szykuje, bo ma być perfekcyjnym ochroniarzem!

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2017, 11:28:30 »
Gdy obok wampira usadowił się Marduke, Drago westchnął cicho. Tak jakoś, bez widocznego powodu.
- Nie - odpowiedział krótko na jego pytanie. - Ja to sam ustaliłem. Najbardziej optymalna trasa zakłada przystanek w Eandor. Dzięki temu nie będziemy musieli zbyt długo jechać w górskich terenach, jak i po południowej dżungli. Tak pomiędzy. Ale o dżunglę i tak zahaczymy, to już trudno - wytłumaczył. Zerknął katem oka na siedzącego obok paladyna.
- Co ty masz na twarzy? - zapytał.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2017, 11:50:12 »
- O.- powiedział krótko. Eandor było przecież jego miastem. Co prawda już je zastał, gdy po Drugiej Wojnie objął gminy Gear i Rudar, no ale jednak Eandor było jego. - To jadziem w moje strony.- dodał. Pod maską się uśmiechnął.- W moich gminach są najlepsze owoce morskie na całym Valfden. Wprost musisz spróbować tych pysznych homarów, tych świetnych krewetek. O i jeszcze świetne wino z Monte Vaen. Morii się nieźle zajęli ziemiami przede mną.- dodał, rozmarzając się o jedzeniu, no i chwaląc Devristusa. No a potem Drago zrujnował pytaniem o maskę.- A ty?- spytał, patrząc na maskę wampira.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Czerwiec 2017, 11:58:29 »
- Wobec mnie turystyki swoich ziem nie musisz reklamować - odpowiedział Drago. Gdy zaś Marduk odpowiedział pytaniem na jego własne pytanie, wampir spojrzał na paladyna niezbyt pochlebnie.
- Maska, którą muszę nosić za dnia. Ale ty maski nosić nie musisz. Więc dlaczego? - zapytał, chociaż tak naprawdę znał odpowiedź. Ciekawiła go potencjalna argumentacja Marduka.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Czerwiec 2017, 12:07:55 »
Gdy prawie wszyscy byli zajęci ładunkiem, Themo siedział sobie spokojnie na swym koniu. Czekał aż reszta odwali robotę i padnie rozkaz wymarszu. Gdy tak się stało, szturchnął swego konia ostrogami na znak, że i on ma ruszać. Przyjął tempo reszty karawany, zajmując miejsce nieco z tyłu. Trochę żałował, że nie było z nimi Kazia, ale znając tego krasnala to może się zaraz magicznie znaleźć na wozie, w którym urządził sobie drzemkę.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwiec 2017, 12:17:21 »
Kiwnął głową Królowi, gdy ten objaśnił znaczenie swojej maski. Nie znał się tak bardzo na wampirach. Wystarczyło mu to, że wie jak je zranić oraz zabić tak, by już nie wróciły. Ale uszanował lekcję daną mu przez Dragosaniego, zwłaszcza, że wiedzy nigdy nie jest za dużo, gdyż to ona jest prawdziwą potęgą. Bo czymże są moc magii i umiejętność walki bronią jeśli nie wie się jak je dobrze wykorzystać, jeśli nie wie się jak pokonać wroga? Drago spytał także Dravena o znaczenie jego maski.
- Cóż, zbroję, razem z maską zamówiłem jeszcze przed tym, jak nam zleciłeś tę misję, więc nie powiem, że po to by zostać incognito z racji pozycji jaką zajmuję w państwie, czy też dlatego, że jestem Kanclerzem w Bractwie.- odrzekł.- Cóż, mylisz się, jeśli myślisz że chcę zakryć bliznę jaką zostawił mi Frost. I mylisz się, że nie muszę. Mam dwie strony, dwie twarze. Tą którą widzą przyjaciele gdy z nimi piję i spędzam czas która jest maską dla mnie prawdziwego mnie, tej drugiej połowy. A ta druga połowa to ta, która budzi się wraz z każdą misją, każdą kolejną wyprawą na której stawiam czoła złu. Ta druga połowa to Gniew Zartata, Jego miecz, Jego oskarżycielskie oblicze, furia skierowana w stronę zła. A im wyżej jest się hierarchii Bractwa, tym bardziej się jest tym Gniewem.- wyjaśnił.- Spytasz: czemu? Bo świat, Drago, nie jest dobry. I dobrze o tym wiesz, ba, chyba nawet najlepiej na wyspie..- popatrzył mu prosto w oczy, jakby przez maskę. Jak jedna osoba, która straciła kiedyś wszystko co było jej drogie, do drugiej takiej osoby..- ÂŚwiat będzie na tyle dobry, na ile wbijesz weń te dobro.- spauzował.- A ta stalowa maska pozwala mi oddzielić te dwie strony siebie. Bo gdy przybywa obowiązek nie jestem już przyjacielem przyjaciół. Jestem wtedy karzącą dłonią Zartata, palącym promieniem brzasku, Jego egzekutorem i mieczem. I nie ma wtedy miejsca na cokolwiek innego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwiec 2017, 12:30:56 »
I dokładnie takiej pretensjonalnej odpowiedzi Drago się spodziewał. Można byłoby zobaczyć lekki uśmiech na jego twarzy, gdyby... cóż, sam jej nie zakrywał. Westchnął za to lekko.
- Pominę kwestie anonimowości, lub raczej jej braku w przypadku tak charakterystycznego ubioru... Ale... Jesteś jeszcze młody. Z mojej perspektywy w zasadzie jesteś dzieckiem. Więc mogę zrozumieć twoje intencje, chęć symbolicznego podkreślenia swojej natury. Lecz wiem też, że z czasem zrozumiesz, iż to nie ma znaczenia. Liczą się tylko i wyłącznie czyny. Dla twojego własnego zdrowia psychicznego radziłbym ci zaakceptować twoją własną naturę i jej sztucznie nie rozdzielać. Ale zrobisz z tą radą co uznasz za stosowne.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwiec 2017, 12:44:14 »
Marduke prychnął, tak lekko. Nie obraźliwie.
- No przy Tobie, to akurat każdy na wyspie wydaje się być dzieckiem. - odrzekł z nutą rozbawienia w głosie.-
 Nawet Lucjusz jest przy Tobie niczym dziecko. Takie brodate i ze zmarszczkami, ale dziecko. Ba, nawet jedna z najpotężniejszych istot na wyspie, bo anielica - Eve jest niewiele starsza ode mnie.
- dodał.- No a po za tym,
 w starciu z takim prostactwem jak bandycka hołota ta maska może wywrzeć efekt psychologiczny, podobny do paskudnej blizny na twarzy, a może i lepszy...
- zatrzymał się na chwilę.- Wszak ludzie boją się nieznanego. A,
 no i chroni lepiej niż przyłbica.
- skwitował.- Mogę ją zdjąć jeśli chcesz, przynajmniej póki nie walczymy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W głąb Zapomnienia
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwiec 2017, 12:44:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything