Autor Wątek: Pas i ostrogi - Gascaden  (Przeczytany 7843 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #180 dnia: 20 Maj 2017, 19:46:55 »
Gascaden ukłonił się na przywitanie.
- Sprawa rozwiązana.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #181 dnia: 20 Maj 2017, 22:30:36 »
- Opowiadaj pan.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #181 dnia: 20 Maj 2017, 22:30:36 »

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #182 dnia: 20 Maj 2017, 22:59:25 »
- No to to było tak. Ruszyłem do Marlona, ten podał mi dwa nazwiska dwóch kobiet, które były podejrzane o zabójstwo. Niejaka Madonna i Lorella, poszedłem wpierw do Madonny, ale nic ważnego się nie dowiedziałem. Dopiero w drodze do Lorelly zauważyłem jak z jej domu dymi się. Przed chatą stało dwóch strażników. Podobno Marlon został przez nią zaproszony na herbatkę. Gdy wszedłem do środka cały dom to było jedno wielkie pobojowisko. Lorella leżała martwa na ziemi, a niedaleko stał Marlon. Podobno to zaproszenie było pułapką, a gdy wszedł został zaatakowany czarami. Jednak uwagę moją zwrócił kominek, w którym się paliło, w dodatku ciało kobiety nie wyglądało na położone w walce. Marlon przyznał mi się, że to wszystko ze znachorką ukartowali. Miał być to przyśpieszony spadek po rodzicach, a Lerolla miała być wiedźmą, która miała powód dla zabójstwa. Marlon zaatakował mnie, siedzi teraz związany u Lorelly, a ja w tym czasie ruszyłem do znachorki. Ta też się do tego przyznała, w dodatku planowała zabić męża aby wziąć szybko dla siebie jako wdowa. Zabiłem ją, ale nie zaszkodzi jeśli ją jeszcze profilaktycznie spalicie, a przed tym przebijecie serce osikowym kołkiem. Może porozmawiamy o zapłacie? Jeszcze muszę zrobić coś z tą ręką..
Powiedział pokazując poparzoną rękę.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #183 dnia: 20 Maj 2017, 23:19:42 »
Burmistrz wysłuchawszy Twej relacji wyliczył grzywny i wpakował je do worka. Naliczyłeś około stu monet, gdy ten je liczył.
- To dla pana.- rzekł.- Dziękujemy. Wyślę straż po Marlona. Gnój zawiśnie!- zapewnił. Mogłeś wracać.

Wyprawa zakończona sukcesem

Gascaden w celu możliwości awansu na rycerza dostał zadanie udania się do Bukowego Pola w którym podobno jest wiedźma. Jaszczur udał się tam na wozie pewnego kupca, z którym bez problemowo dojechał. Tam pogadał z biskupem, który mniej więcej go wprowadził. Z rozmowy wynikło to, że zginęła para bogaczy, rodziców kapitana straży a podejrzaną jest jego narzeczona. Następnie udał się do kapitana straży, który wyjaśnił, iż jego ukochana, znachorka Eliara nie może być zabójczynią. Gascaden udał się do niej, acz nie zastał je. W obliczu tego wrócił do Marlona, który dał mu listę podejrzanych. Z rozmowy z jedna z nich, Madonną nic nie wynikło. Druga zaś okazała się martwa, zabita przez Marlona, który wyjawił swój plan mający na celu podzielenie spadku na jego i jego narzeczoną. Po walce okaleczył i obezwładnił kapitana straży i udał się do Eliary, która wyjawiła, że chce przejąć cały spadek. Zginęła jednak po walce, w której sam Gascaden odniósł rany w postaci oparzenia ręki. Po wszystkim zdał raport burmistrzowi i dostał nagrodę.

Nagrody, kary:
poparzenie I stopnia

Talenty:
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 1 brązowy talent, 2 srebrne talenty
Aktywność: 1 srebrny talent

100 grzywien od burmistrza

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #184 dnia: 20 Maj 2017, 23:27:13 »
Zaakceptowane!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pas i ostrogi - Gascaden
« Odpowiedź #184 dnia: 20 Maj 2017, 23:27:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything