Autor Wątek: Rumu szum, morza smak  (Przeczytany 5888 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Maj 2017, 20:13:11 »
Krasnolud widział jak za chwilę wszyscy "ważni", wychodzą z domostwa i nikt nawet się nie przywitał! Kiellon będąc zignorowany jak nigdy, ruszył za Emerickiem, ale nic nie mówił, bo był lekko wkurzony, oby przez tą urazę nikomu nie zabrakło jego pomocy! Brodacz oczywiście prowadził swego konia, gdyż uważał, iż może się przydać. Dlatego, że nie wiadomo jak ta wyprawa czy misja się potoczy, i gdzie towarzyszę wylądują. W końcu nie raz bywało, że z jednego miejsca na wyspie nagle pojawiał się, gdzie indziej, bo taka sytuacja podczas wypadu miała miejsce, także w niezbyt pozytywnym nastroju ruszył za grupką w okolice okrętu jak mógł się domyślić.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Maj 2017, 14:15:58 »
- Mam nadzieję, że teraz- zaczął niespodziewanie Draven idący ze swym koniem obok Kiellona.- ÂŻe jako nowy marszałek Bractwa zbastujesz chociażby odrobinę z alkoholem.- dodał.- Wymagam tego, jeśli chcesz utrzymać posadę.- dodał. Nie było wrogości w jego głosie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Maj 2017, 14:15:58 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Maj 2017, 17:55:34 »
//Zostaw we stajni

- Na jednej z wysepek Perłowej Zatoki

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Maj 2017, 11:11:13 »
No więc ruszył dalej za resztą.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Maj 2017, 18:55:51 »
Z kroczku na kroczek wszyscy szliśmy w kierunku portu, gdzie miała rozpocząć się nasza przygoda. Z racji że nikt nic nie mówił, ja również milczałem, ale długo to nie trwało. Bo w pewnej chwili uświadomiłem sobie że kupę naszej brygady prowadzi konie. Więc postanowiłem powiedzieć co o tym myślę:
-Co zamierzacie zrobić z końmi? Bo jak mnie pamięć nie myli, to statek Kazia jest dość nie duży. A co za tym idzie w tylu chłopa, z ładownią zapasów oraz potencjalnym łupem to one nam się nie zmieszczą.-Zrobiłem krótką pauzę, dając wszystkim czas na przemyślenie i dokończyłem:
-Jak ich nie chcecie porzucić gdzieś w Perłowej Zatoce, to ja na waszym miejscu zostawił je w jakiejś stajni.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Maj 2017, 19:01:17 »
Paladyn oddelegował jednego z rycerzy, by ten zostawił jego konia w stajni. On tak też zrobił i szybko wrócił.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Maj 2017, 19:26:12 »
Krasnolud omal nie usłyszał jak Marduke, zaczął niespodziewanie rozmowę, ale na wieści o awansie nawet nie słyszał nigdy wcześniej! Dlatego nie wierzył czy to prawda, czy fałsz. W każdym razie młody brodacz wiedział co zgubiło jego ojczulka, a była to władza i potęga! Dlatego Kiellon wolał od czasu się narąbać, by nie zatracić siebie, bo każdy kto znał Kharima wiedział, iż pił rzadko albo nawet wcale. - ÂŻartujesz w z tym awansem? Oraz tego kto wpadł na pomysł docenienia mnie? Chcę szczegóły. Spytał o najważniejszą rzecz pomijając sprawę alkoholu oczywiście, bo nikt mu tego nie odbierze, ale w swojej celi zawsze będzie mieć kilka butelek tak dla relaksu. W końcu również zwrócił się do jednego z rycerzy. - Weź mojego konia i ten załóż za mnie w razie czego i oddam tobie co do grosza. Masz słowo krasnoluda! Młody!. Skończył, gdy ten zaniósł konia i czekał na szczegóły odnośnie awansu. Ciekawość była wielka jak cholera, ale cały czas miał śmierć ojca przed oczyma, co napawało go strachem.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maj 2017, 11:28:18 »
- Nie żartuję.- odrzekł całkowicie poważnie.- Jesteś nowym Marszałkiem, jak ja nowym Kanclerzem Bractwa.
 Wiem też jak skończył Twój ojciec, więc cóż... raz na jakiś czas chyba możesz się zrelaksować.
- dodał.- Ale nie lataj już po czyiś domach po pijaku. Strażnicy powiedzieli mi jak wylądowałaś na plecach jak żółw.- zaśmiał się.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maj 2017, 12:30:14 »
Po chwili wszyscy dotarli na nabrzeże gdzie stała zacumowana "Betsy". Skromna Kaziowa koga.
- Zapraszam na pokład.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maj 2017, 19:14:08 »
Krasnolud uniósł jedną brew w niedowierzaniu, że tak to się potoczyło. Marszałek Bractwa ÂŚwitu, którym został jeden z brodaczy. Pytanie na teraz czy syn pójdzie w ślady ojca? O tym dowiemy się pewnie za niedługo. W każdym razie otrzymał zgodę na spożywanie alkoholu, ale i tak będzie pił więcej! - Skoro to prawda, to niech tak będzie. Tylko uważam, że awanse powinny być oficjalne w kapitularzu, żeby wszyscy rycerze wiedzieli. Takie sprawy muszą mieć ręce i nogi. Kiellon takie zasady zawsze szanował, bo tak musi być i koniec! - Ja nadal twierdzę, że mnie tam nie było, także moją opinię już poznałeś. Urwał temat, by dojrzeć łajbę. Okazała to ona nie była, ale miał nadzieję, że poszycie nie rozwali się o byle kamyczek. To również się okaże po czasie. - To wchodzimy. Ostatni raz jak byłem na pokładzie to cała ekspedycja potrwała kilka miesięcy! Oby było inaczej. Dodał lekko załamując głos, bo wiele go wtedy ominęło w sumie jak każdego podczas rejsu na Zuesh! Paladyn po kilku sekundach przyzwyczaił się do kołysania, będąc gotów do podróży. W międzyczasie jak czekał, aż wszyscy się zapakują to nabił pistolety i muszkiet żelaznymi kulami, bo w sam raz na wszelakie zjawy i inne mniej uduchowione duszyczki.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maj 2017, 19:20:06 »
- Jak wrócimy, to zrobimy to oficjalnie.- odrzekł nowemu Marszałkowi. Popatrzył na łódź Kazia. Oglądnął burty, działa, żagiel, ogół kadłuba. Wszedł na pokład, bacznie badając grunt, a raczej drewno na którym stał.- Kaź, armaty ilu funtowe?- spytał z zaciekawieniem.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2017, 19:21:19 »
Torstein także zapakował się na pokład.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj 2017, 16:08:16 »
I Emerick wszedł na pokład, on jakoś jednak nie przyglądał się wszystkiemu, zwykła koga nie robiła na nim wrażenia. Ot, zwykła łódeczka.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Maj 2017, 19:02:51 »
Skoro szedłem prawie na końcu, to i prawie jako ostatni wszedłem na statek. Stanąłem sobie na rufie nie opodal steru i czekałem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Maj 2017, 20:53:01 »
- To koga, nie ma dział... Dobra, kotwica w góre, wciągnąć trap, rzucić cumy i postawić żagle. Kurs na południe.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Maj 2017, 19:22:12 »
Kiedy Kaziu wydał polecenia, od razu dołączyłem się do pracy przy odbijaniu od brzegu. Co prawda mogłem się migać od pracy, bo dość rąk było na statku. No ale z racji, że zbyt dużych chęci nie wykazywali to trzeba było zaświecić przykładem.
Tak więc zacząłem pracę.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Maj 2017, 14:22:25 »
Marduke także zabrał się do pracy.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Maj 2017, 14:31:14 »
Statek odpłynął, przy sterze stał Kazmir a reszta mogła się opierdzielać. Koga ma tę zaletę że nie wymaga ogromnej załogi pracy.
- W ładowni jest ostatnia beczka rumu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Maj 2017, 10:29:28 »
-Ostatnia?-Od razu zrobiłem smutną minę, no bo jak to tak? Kaziu nie uzupełnił zapasów? Zrobiłem wyraźnie zbolałą minę i powiedziałem:
-To może by go trochu przyszparował na jaką czarną godzinę? Bo jak tak wszyscy się do niej wdamy, to w mgnieniu oka dno ujrzymy....

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Maj 2017, 10:49:03 »
- Mądre słowa.- pochwalił Draven.- Tą można otworzyć na przykład, jak lub jeśli zdobędziemy ładunek.- zaproponował. Wszak jakoś trzeba zwycięstwo świętować. Nawet takie, jak zdobycie zwykłego ładunku rumu. Walka z pragnieniem napicia się nie była dla człowieka takiego jak Marduke trudne. Wszak krasnoludem to on nie był.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rumu szum, morza smak
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Maj 2017, 10:49:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything