Autor Wątek: Złapać byka za rogi  (Przeczytany 5948 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Kwiecień 2017, 09:34:46 »
Można powiedzieć, że anielica była nawet zaskoczona bezczelnością człowieka. Po prostu przyszedł i dosiadł się, jak do siebie, jakby znał siedzących przy stoliku.
- Niezły kolczyk - skomentowała - Czego chcesz?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Kwiecień 2017, 10:25:56 »
Narrim uśmiechnął się. Miał bardzo białe zęby. Jakże by inaczej?
- Dziękuję, pani - powiedział. - Należał do mojej matki, już nieboszczki. Całe życie nosiła go w pępku i przed śmiercią mi go przekazała. Powiedziała wtedy "Noś go Narrim, noś i niechaj przyjęcie się szczęścia". - Westchnął, wspominając. - Tak, moja mateczka Narrim była wspaniałą i mądrą kobietą... - Znów westchnął.
- No ale nie jest to moment na wspomnienia! Widzisz, piękna anielico, jestem... kupcem - powiedział z lśniącym uśmiechem. - I mam dobry słuch. Podobno szukacie statku, który zabierze was na Feros, do Opactwa? Tak się składa, że mogę to załatwić. Dyskretnie, szybko i wygodnie. I prawie darmo! Widzisz, aniele... Wiele opowieści krąży o anielskich piórach. I one właśnie są przedmiotem mojego zainteresowania. Kilka piór w zamian za transport i pomoc w czymkolwiek co planujesz że swoim towarzyszem. 

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Kwiecień 2017, 10:25:56 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Kwiecień 2017, 10:37:01 »
- No tak, jakżeby inaczej... A właściwie po co ci anielskie pióra? Chcesz je sprzedać, wrzucić do jakiejś mikstury...? - anielica spojrzała maurenowi głęboko w oczy, choć odpowiedzi się domyślała.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Kwiecień 2017, 16:12:41 »
Mauren złapał się za serce.
- Ranisz mnie, aniele, taką materialistyczną wizją - powiedział. - Chcę je dla samego ich piękna. Są doprawdy niezwykłe, nigdy nawet nie słyszałem w opowieściach wzmianki o czarnoskrzydłym aniele. Chciałbym je zachować, aby móc je podziwiać i wspominać to niezwykłe spotkanie - mówił. Drago odchylił się lekko w tył i przyłożył dłoń do ust. Ciężko było mu się nie zaśmiać, ale udało się. Zwrócił jednak uwagę Narrima.
- A co na to powie milczący towarzysz anielicy? - zapytał. Drago wzruszył ramionami.
- A cóż mogę powiedzieć? To jej decyzja - odparł i spojrzał na Patty. Podobnie jak Narrim.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Kwiecień 2017, 10:28:06 »
Widząc wpatrzone w swoją osobę oczy obu mężczyzn anielica spokojnie odchyliła się na swoim krześle, sięgając po wystygłą już herbatę. Upiła łyk, zastanawiając się nad propozycją niejakiego Narrima. Z jednej strony propozycja maurena wydała jej się cokolwiek niestosowna, wszak to jakby prosić przypadkowo napotkaną kobietę o pukiel włosów, ale z drugiej nie miała tak do końca nic przeciwko. To były ostatecznie tylko pióra. Anielskie co prawda, ale pióra. A te odrastają.
Po długim namyśle, który niewątpliwie musiał irytować obu panów, Patty uśmiechnęła się i sięgnęła do lewego skrzydła, szybko odnajdując luźniejsze pióro. Pociągnęła delikatnie, a pióro odpięło się, pozostając w dłoni anielicy. Takich luźniejszych lotek było więcej, ale kobieta stwierdziła, że co za dużo to niezdrowo, a Narrim będzie zadowolony nawet i z jednego pióra. Przez chwilę patrzyła na pióro barwy grafitu i położyła je przed mężczyzną na stoliku.
- Proszę, na pamiątkę. Więcej nie będzie, nie dam się oskubać jak jakieś pospolite ptactwo. To jak z tym statkiem?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Kwiecień 2017, 08:14:15 »
Narrim był chyba trochę smutny z powodu, że Patty nie dała mu się oskubać. Ale przyjął pióro i ładnie podziękował. Może roił sobie coś jeszcze pod tą ciemną czaszką?
- W Kardintinie przebywa moj brat - Narrim. Jest tam znany, wystarczy że popytacie - zaczął. - Znajdzie go i powiedzcie o naszych ustaleniach. On was poprowadzi do mnie, ja zaś mam jeszcze trochę spraw do załatwienia, no i muszę statek przygotować. Ostatecznie spotkamy się w pewnej zatoce na zachodzie. Aha, dajcie Narrimowi to. - Wyciągnął z kieszeni i podał Patty mały kawałek drewna z wyrytymi na nim kilkoma kreskami. - Będzie wiedział, że jesteście ode mnie. Tylko mówcie do niego prostymi słowami. Jest takim trochę idiotą.  

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Kwiecień 2017, 11:23:41 »
- Czy w twojej rodzinie wszyscy nazywają się Narrim? - spytała podejrzliwie Patty, patrząc uważnie na maurena.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Kwiecień 2017, 10:42:27 »
Mauren zmarszczył czoło, chyba nie rozumiejąc pytania Patty. I tu wtrącił się Drago.
- Przecież te imiona brzmią zupełnie inaczej - powiedział. - Ów zacny gentlemen nazywa się Narrim, jego matka to Narrim, a brat Narrim. - I istotnie, gdy słyszało się je tak po kolei, blisko siebie, brzmienie było inne. - Zmienia się trochę akcentowanie - wyjaśnił pokrótce wampir.
- Tak właśnie - przyznał mu rację Narrim. Odchrząknął. - Ale właściwie w tej mojej ekscytacji pięknem twych skrzydeł, aniele, nie zapytałem was o imiona!  - przypomniał sobie. - Ja jestem Narrim ibn Narrim, w niektórych kręgach zwany "Czarnoczołym", miło mi. - Skłonił się lekko. Co nie było aż takie komfortowe, gdyż cały czas siedział.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Maj 2017, 09:54:38 »
Widok kłaniającego się w pozycji siedzącej maurena odrobinę rozbawił anielicę, której drgnął lekko kącik ust, silą woli tylko powstrzymany od przekształcenia się w uśmiech.
- Wzajemnie, ja nazywam się Patricia - przeniosła wzrok na wampira, zastanawiając się, czy będzie chciał utrzymać status incognito czy raczej powie wprost kim jest.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Maj 2017, 12:20:15 »
- Funeris - powiedział bez chwili wahania  Dragosani. Oczywiście wolał zachować status incognito.
- Więc miło mi poznać, jeszcze raz. - Narrim uśmiechnął się. Miał naprawdę białe zęby. Może sobie je malował? Obejrzał się gdzieś tam. - Ale będę musiał już was opuścić. Więc spotkamy się na statku! Bywajcie! - pożegnał się i wstał. Skłonił się raz jeszcze, po czym sobie poszedł.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Maj 2017, 13:11:23 »
- Bywaj - odpowiedziała do pleców Narrima, ten bowiem zdążył już odejść od stolika. Anielica ponownie zwróciła się w kierunku wampira i uśmiechnęła lekko - To było... dziwne, nie sądzisz?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Maj 2017, 18:26:42 »
- Masz rację - przyznał Drago. - Nie powtarzaj tego Visenyi, ale takie białe zęby na ciemnym tle zawsze wydawały mi się dziwne... - dodał.
- Skorzystamy z oferty? W sumie już zapłaciłaś - zapytał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Maj 2017, 09:17:56 »
- Skoro opłacone to grzechem byłoby nie skorzystać. Szczególnie biorąc pod uwagę rodzaj tej zapłaty. Może nie powinnam rozdawać tych piór tak za bezcen? - anielica zamyśliła się na krótką chwilę - Cóż, przynajmniej nasz nowy, podejrzany przyjaciel ma wyjątkową pamiątkę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Maj 2017, 16:38:01 »
- Myślę, że takie pióra mogą mieć wartość głównie dla kolekcjonerów. Albo fetyszystów... - Spojrzał na złożone skrzydła anielicy. Westchnął tęsknie.
- No dobra, trochę się nam plany zmieniły. Teraz mamy krótszą drogę, co jest miłe. Szkoda trochę, że nie odwiedzimy jednak Due i nie będę miał okazji uprzykrzyć życia tamtejszemu dowódcy. No, ale ptak gubiąc pióro i tak lecieć może, jak to mówią driady. Odpocznij teraz, wynajmij sobie pokój jeżeli chcesz. Na mój koszt. Tylko nie sprowadzaj tam facetów. Anielicy nie przystoi.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Maj 2017, 17:12:56 »
- Mężatce tym bardziej nie przystoi. Co najwyżej jakieś miłe panie do towarzystwa - Patty mrugnęła do wampira porozumiewawczo - Due możemy odwiedzić w drodze powrotnej, zakładam że dowódca ten nigdzie się nie spieszy, zatem poczeka aż będziemy wracać. A za pokój dzięki, skorzystam. Zawsze lepiej spać w łóżku niż, hmm, tutaj... - anielica powiodła wzrokiem po bywalcach karczmy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Maj 2017, 11:28:53 »
- A to organizuj we własnym zakresie - odparł wampir. - To by dopiero było, gdyby w królestwo poszła wieść, że sam król opłaca dziw... znaczy kobiety do towarzystwa dla anielicy Bractwa, która na dodatek nie jest Evening. - Zaśmiał się.
- Ja tam tu jeszcze posiedzę. Noc jeszcze młoda. Więc jak chcesz iść, to nie krępuj się - powiedział jeszcze.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Maj 2017, 10:02:33 »
W czasie postoju do zajazdu dotarł posłaniec z wiadomością dla Dragosaniego. Bogowie jedni raczą wiedzieć jak zdołał go znaleźć. Przyniósł wieści, które zmusiły wampira do powrotu. Król zapewnił jednak Patty, że to jeszcze nie koniec. Na tę chwilę jednak wrócili do stolicy.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA NIEPOWODZENIEM

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Maj 2017, 10:02:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top