Autor Wątek: Złapać byka za rogi  (Przeczytany 5954 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwiecień 2017, 09:12:21 »
Anielica, spokojnie bijąc skrzydłami, doleciała niedaleko zajazdu, obejrzała go sobie w miarę dokładnie i odleciała, wracając do wozu. Mróz panujący na wysokości boleśnie dawał jej się we znaki, a skórzany kubrak dawał znikomą osłonę przed mrozem. Szybko doleciała do pozostawionego karawanu i wylądowała miękko. Koń patrzył na anielicę jakby badawczo, jak gdyby za jego brązowymi oczami czaił się intelekt dużo większy niż zwyczajne konie posiadały. Patty zignorowała to wrażenie i rozejrzała się, szukając wamipra.
- Drago? - rzuciła w ciemność, mając świadomość, że tak zaczynają się wszystkie opowieści grozy. Rozdzielona grupa, w środku lasu...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Kwiecień 2017, 16:20:52 »
- Prrr! - parsknął koń w odpowiedzi na spojrzenie Patty. No a Draga nie było. Był tylko koń i wóz. Koń patrzył się na anielicę. Wóz się na nikogo nie patrzył. Koń się znów odezwał. Tym razem zarżał. Jakby zaśmiał się z tego, że Patty zgubiła króla. Bo króla nie było. Zniknął. I nie odzywał się. Anielice otaczała tylko cisza i las.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Kwiecień 2017, 16:20:52 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Kwiecień 2017, 18:22:42 »
Nie widząc nigdzie wampira, anielica postanowiła wejść w las. Koń stał spokojnie w miejscu i wydawał się nawet rozbawiony całą sytuacją, kobieta doszła zatem do wniosku, że nic nie powinno mu się stać. Dla pewności spojrzała na rumaka i rzuciła prostą komendę.
- Zostań - poleciła szkapie. Zresztą, czym ona się w ogóle przejmowała, to wampir zostawił konia bez opieki. Jego koń, jego problem. Zadowolona, że rozwiązała ten problem weszła w las. Rozejrzała się, szukając śladów wampira i tak szła przed siebie, szukając króla.

//Widzę coś w ogóle czy muszę zapalić światełko?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Kwiecień 2017, 16:46:01 »
// Widzisz ciemność. Musisz więc zapalić światełko.

Koń znów parsknął, ale został. Ale spojrzeniem wyraził całe swoje myśli co do rozkazującej mu anielicy. A sama anielica weszła w las, nieświadoma losu jaki ją czekał. Widziała tyle co nic, jedynie jakieś cienie i niewyraźne kształty oświetlone przebłyskami światła gwiazd i księżyców. Ale poza tym to niewiele. Jej niebiańskie oczka nie były przystosowane do widzenia w mroku. Jednak niedługo pozostała nieświadoma otoczenia.
- Ej no - usłyszała głos Draga. - Już nawet w spokoju sie nie mogę odlać? - zapytał, wychodząc z krzaków. Znaczy chyba wychodząc. Patty usłyszała tylko szelest i zobaczyła niewyraźny kształt. To równie dobrze mógł być jakiś zboczeniec udający głos króla.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Kwiecień 2017, 01:13:26 »
- A kto ci broni? - odpowiedziała pytaniem anielica - Po prostu nie było cię przy wozie to postanowiłam się rozejrzeć. Jakbym zgubiła króla to raczej byłoby na mnie, a tego typu problemy są ostatnim, czego potrzebuję teraz w swoim życiu. Zatem, idziemy? - Patty wykonała szarmancki gest wskazujący Dragosaniemu drogę do wozu

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Kwiecień 2017, 11:44:17 »
- Dobra, dobra, już ni kręć - mruknął wampir i wrócił do wozy. Koń parsknął na jego widok. I prychnął na widok anielicy. I teraz weź tu interpretuj końskie prychania. Drago wskoczył na wóz. Spojrzał na Patty.
- Więc co widziałaś z nieba? - zapytał, gdy kobieta też weszła na wóz i ruszył.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Kwiecień 2017, 14:05:57 »
- Zajazd - odpowiedziała zdawkowo anielica, siadając obok wampira - Nie podlatywałam bliżej, tam na górze jest, przyznam, diablo zimno, a ja taka nieubrana... Zresztą to i tak po drodze, a przy okazji po co straszyć zartatowi ducha winnych ludzi lądowaniem w środku nocy, w dodatku z takimi skrzydłami. Gotowi się jeszcze za widły i pochodnie brać, a po co nam takie problemy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Kwiecień 2017, 14:11:40 »
- Zajazd... - powtórzył wampir. - No tak, jakiś był w tej okolicy. Ech, zdecydowanie zbyt rzadko wyruszam za miasto. No ale nic, można się w sumie zatrzymać tam na kilka godzin. Trochę się ogrzejesz, zjesz zupę, upijesz się do nieprzytomności, czy co tam. Też będzie można popytać ludzi co się dzieje na zachodzie. A i twoje skrzydła się przydadzą! Ludzie będą się gapili na ciebie i mnie może nawet nikt nie pozna - zaśmiał się.
- W ogóle... - zagadał nagle. - Miałaś jakiś głębszy cel w farbowaniu skrzydeł? Bo one raczej nie są czarne tak "naturalnie"? - zapytał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Kwiecień 2017, 14:15:02 »
- Od pewnego wydarzenia związanego ze mną i alkoholem staram się unikać wyskokowych trunków - anielica uśmiechnęła się wesoło - Ale to prawda, skrzydła na pewno zwrócą uwagę. Wampirów w tych charakterystycznych skórach na pewno już widzieli, a anioły wciąż są dość rzadkie na wyspie. No i chyba jako jedyna mam pióra innej barwy. Funeris na pewno miał białe - Patty zamyśliła się, próbując sobie przypomnieć czy widziała Eve po przemianie - A skrzydła są naturalnie czarne, nie używam żadnej farby.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2017, 14:19:01 wysłana przez Patricia Morii »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Kwiecień 2017, 14:23:40 »
- Brzmi jak wyzwanie - mruknął Drago na pierwsze słowa anielicy. Ale pominął pytanie co to było za zdarzenie. - Coś mi sie wydaje, że kręcisz, ale niech ci będzie - podsumował.
W tym czasie dojechali do zajazdu. Brama palisady była zamknięta. Ale gdy zatrzymali się przed nią i wampir krzyknął, to ktoś tam ja otworzył. Wjechali więc. Zajazd składał się z trzech budynków. Pierwszym była gospoda, skąd słychać było głosu gości. Tam też było najjaśniej. Dodatkowo wampir wyraźnie wyczuwał zapachy jedzenia i napitków. Drugim była stajnia, gdzie zostawili konia i wóz. Był też ostatni budynek, w którym zapewne znajdowały się pokoje do wynajęcia.

// A pamiętam, że coś kiedyś pisałeś o tym w domu :P

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Kwiecień 2017, 14:39:21 »
Karawan spokojnie wjechał w obręb zajazdu, co anielica przyjęła z zadowoleniem. Chwila przerwy zawsze dobrze robi podróżnym, a przy okazji można coś zjeść i wypić, a kto normalny odmówiłby czegoś podobnego. Po chwili zastanowienia spojrzała na wampira i stwierdziła, że prawdopodobnie Drago mógłby odmówić, ale z drugiej strony nie był do końca normalny. Zadowolona z poprawnego ciągu myślowego zeskoczyła z wozu i zerknęła na zajazd.
- Zostajemy na długo?

//To były włosy, Patty była jakiś czas brunetką  :)

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Kwiecień 2017, 10:10:54 »
Gdyby Drago chciał odmówić postoju w gospodzie miałby ku temu zapewne niezwykle ważny powód, którego zwykły śmiertelnik (czy też anioł) nie mógłby zrozumieć. No a przynajmniej Dragowi nie chciałoby się tłumaczyć.
- Kilka godzin - odparł wampir. - Hemis jest, więc dla mnie to nie ma znaczenia. W droga daleka, więc i trochę czasu w jedną czy drugą stronę nie sprawi różnicy. Najedz się, napij i wypocznij. Na mój koszt. - Weszli do gospody. Wnętrze stanowiła sporą główna sala z lada naprzeciwko wejścia. Salę wypełniały stoliki. Pod jedną ze ścian był duży kominek w którym płonął teraz ogień, przed którym grzało się kilku dziadów. Część stołów zajmowali ludzie (i kilka innych istot także). Dosłownie wszyscy zamilkli gdy anielica weszła do środka. Wszyscy na nią patrzyli. I nikt jakoś nie zwrócił szczególnej uwagi na przenikającego obok niej wampira. Ciszę przerwał gospodarz.
- Podać coś panience? - zapytał. - I panu? - dodał gdy spostrzegł wampira.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Kwiecień 2017, 12:51:15 »
Postać anielicy przyciągała wzrok, to był ten element życia, z którym Patty nie do końca się pogodziła. Jako ludzka kobieta zawsze potrafiła wtopić się w tłum, ale od momentu wyrośnięcia potężnych, czarnych skrzydeł te czasy się skończyły i niezależnie od miejsca, do którego weszła rozmowy cichły, a ludzie patrzyli z mieszaniną ciekawości i trwogi na anioła. Zawsze sobie powtarzała, że trzeba nauczyć się z tym żyć, a mimo wszystko w pewnym stopniu nadal jej to przeszkadzało.
- Podaj proszę do picia coś ciepłego, macie zapewne herbatę? I coś do zjedzenia, najlepiej to co akurat się grzeje w kociołku - anielica zwróciła się do gospodarza i wzrokiem poszukała wolnego miejsca, gdzie mogliby w spokoju usiąść i odpocząć.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Kwiecień 2017, 14:46:00 »
Wolnych było kilka miejsc. Oczywiście jeśli brać pod uwagę stoliki mogące pomieścić co najmniej dwie osoby. Jeden stał w kącie pomieszczenia, drugi pod oknem. Był jeszcze obok kominka. Były także miejsca przy samej ladzie.
Gospodarz spojrzał za siebie.
- Stara właśnie grzeje gulasz - powiedział. - To powiem, coby nałożyła porcję. - Spojrzał na wampira.
- Dla mnie wystarczy piwo - powiedział Drago. Gospodarz kiwnął głową i poszedł aby nalać i przygotować to trzeba. Drago spojrzał na Patty, najwyraźniej oczekując aby to ona wybrała miejsce które zajmą. Kto wie co sobie myślał o tym. Zapewne same niecne rzeczy. Po chwili wszyscy stracili żywe zainteresowanie anielicą. Ale wciąż co chwilę spoglądali na nią.



Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Kwiecień 2017, 16:46:31 »
Po krótkiej chwili zastanowienia anielica skierowała się do wolnego stolika w kącie. Zawsze to trochę ustronniej i nieco bezpieczniej. Może gdyby był dzień i ładna pogoda Patty usiadłaby koło okna, ale w zimową noc wolała się tam nie pchać, jeszcze by się okazało, że okno jest nieszczelne, zawiałoby ją, a potem kobieta by zmarła, złożona ciężką chorobą. Nigdy nie wiadomo.
Anielica usiadła przy stoliku i eleganckim, prostym ruchem złożyła skrzydła na ile mogła, by nie zawadzały, po czym ściągnęła z głowy kapelusz i położyła przed sobą na blacie.
- Tak z ciekawości... Z zasady przyjmujesz wyłącznie, powiedzmy, płynną strawę czy po prostu akurat nie skusił cię gulasz starej gospodarza? - spytała wampira Patty.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Kwiecień 2017, 14:57:11 »
Drago też usiadł przy stoliku.
- Tak, z zasady żywię się wiadomym płynem - odpowiedział. - Ale to nie znaczy, że nie mogę jeść pokarmu śmiertelników. Po prostu nic mi on nie daje. No, może prócz smaku. - W tym momencie gospodarz przyniósł zamówione napoje. Herbatę dla Patty i wodę dla wampira.
- A teraz... - kontynuował Drago, gdy gospodarz sobie poszedł. - To wiesz, proste zamówienie daje taką otoczkę tajemniczości. Dziewki to lubią. - Zerknął w stronę kilku kobiet siedzących przy jednym ze stolików. Oczywiście nie sposób było stwierdzić, czy żartuje czy nie. Po chwili gospodarz przyniósł michę gulaszu dla anielicy i kawałek chleba. Gulasz był niewątpliwie mięsny, ale ciężko było odgadnąć skąd to mięso pochodzi. Ot, miska szaro-brązowej mazi z jakimiś kawałkami czegoś.
- Smacznego - powiedział Drago. Gospodarz nie odchodził, najwyraźniej czekając na zapłatę. Wampir wygrzebał więc kilka monet i podał je człowiekowi. Wtedy mężczyzna sobie poszedł.

26031 g g - 20 g = 26011 g

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Kwiecień 2017, 15:23:09 »
Anielica zamieszała bez przekonania podaną jej substancję i westchnęła.
- Przyda się - mruknęła i spróbowała odrobiny, dla pewności zagryzając chlebem. Po chwili zastanowienia odsunęła miskę i przysunęła do siebie herbatę - Z tymi dziewkami to nie wiem, ale skoro tak mówisz... Wracając do tematu, dla którego w ogóle podróżujemy. Opowiedz mi o tym taurenie i samym incydencie w Opactwie. Dotąd wspomniałeś tylko ogólniki.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Kwiecień 2017, 11:01:51 »
Drago natomiast nie ruszał zamówionej wody. Odpiął jeden z flakonów, które nosił przy pasie biegnącym na pancerzu przez pierś. Butelka była w ciasnym, skórzanym futerale, wiec nie było widać co zawiera. Ale było to też chyba oczywiste. Wampir napił się.
- Sam też niewiele wiem - odparł. - Tauren nazywa się Madaron. Podobno od pewnego czasu jego zachowanie uległo pewnej zmianie... A teraz zaatakował i zabił  jakąś raanaarską kobietę. Znaczy tak przypuszczają że to on, bo wydarzyło się to w jego komnatach i po tym on zniknął. Jeszcze zbadamy sprawę osobiście na miejscu. Gdy dowiedziałem się tylko o tej sprawie wysłałem wiadomość aby zachowali ciało i przede wszystkim krew tej kobiety. Może coś uda się z tego dowiedzieć. Oczywiście też Opactwo szuka Madarona, ale w razie powodzenia mają chwilowo nie angażować się w jakąś akcję.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Kwiecień 2017, 15:43:10 »
- Madaron? Jeśli dobrze kojarzę to jest to znaczna osoba w społeczności Opactwa. Nie dziwne, że postanowiłeś osobiście się tym zainteresować - skomentowała anielica i wróciła z powrotem do swojego gulaszu. Wampir pijący krew naprzeciw niej nie budził w niej żadnych negatywnych skojarzeń, ot, normalny posilający się krwiopijca - Swoją drogą, daleko stąd do Opactwa? Dawno się tu nie kręciłam i sporo pozapominałam, zresztą ja zawsze leciałam albo płynęłam w tamte strony.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Kwiecień 2017, 13:44:21 »
- Dość daleko - odparł Drago. - To najbardziej wysunięty na zachód punkt królestwa. I tak będziemy musieli jeszcze skorzystać ze statku... - Popił trochę krwi. - Teraz jedziemy do fortu Due w Terwor. Tam powinien być statek, który zabierze nas do Opactwa - wytłumaczył. I kilka chwil po tym, gdy skończył, ktoś się do nich dosiadł. Tak po prostu. Był to łysy mauren z twarzą przywodzącą na myśl jakiegoś szulera. Alb o pirata. Miał złoty kolczyk w nosie.
- Czarnoskrzydła anielica - powiedział, patrząc na Patty. - Niezwykłe... Nazywam się Narrim i chciałbym o coś zapytać, złożyć pewną... propozycję. - Całkowicie ignorował Draga, patrzył tylko na Patty. A Drago czujnie obserwował jego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Kwiecień 2017, 13:44:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything