Autor Wątek: Złapać byka za rogi  (Przeczytany 5956 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Marzec 2017, 21:43:34 »
Słysząc pytanie, anielica zadumała się i zapatrzyła w przestrzeń. Z jednej szukając słów, którymi można scharakteryzować tak niezwykłe miejsce jak Niebiańska Przystań, dom i schronienie aniołów Zartata. Nie była nawet pewna czy mówiąc jest w stanie oddać specyfikę tego miejsca. Ostatecznie oderwała wzrok od otaczających ich łąk i spojrzała prosto na wampira.
- Inaczej, tam jest po prostu inaczej. Wybacz, ale brakuje mi słów by inaczej to opisać. To jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć. Każde zdanie, które wypowiem nie odda w pełni piękna i mistyki Przystani - Patty uśmiechnęła się delikatnie - A co słychać u moich współbraci? Pamiętam, że zawsze byłeś w dobrych stosunkach z Evening, podejrzewam zatem, że wiesz co nieco. Sama w twierdzy byłam tylko przelotnie, nie spotkałam nikogo znaczącego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Kwiecień 2017, 11:12:34 »
Drago był trochę rozczarowany brakiem konkretów. Ale też nie miał co narzekać. Nawet ten brak informacji był swoistą wiedzą.
- Evening ma teraz na głowie całe Bractwo - odpowiedział na pytanie Patty. - Po tym jak Fun zniknął została z tym sama. No nawet sobie radzi, szczególnie że najgorsza robotę zwaliła na innych. Moja szkoła - zaśmiał się. - A Funerisa nawet jakiś czas temu widziałem. Zjawił się, popatrzył jak wygląda teraz sytuacja, naopowiadał zmyślonych historii... Jak to Fun, znasz go. I znowu zniknął. Twierdził, ze zaszył się w Przystani. I tyle o nim wiem. - Wóz zaś wjechał w las. Jako, że był dość późny wieczór, otoczył ich mrok. Drzewa rzucały głęboki cień. Przez to widoczność dla anielicy pogorszyła się. Było też chłodniej. Dragosani zdawał się nie zwracać uwagi ani na jedną, ani na druga niedogodność.
- Zabawnie byłoby, gdyby teraz nas napadli - mruknął po chwili. - Ciekawe jak szybko by taka bandycka banda uciekała - zaśmiał się.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Kwiecień 2017, 11:12:34 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Kwiecień 2017, 13:04:03 »
Anielica powiodła wzorkiem po otaczających ich drzewach i zaroślach, ale bez strachu czy trwogi w oczach. Znała siebie i swoje możliwości, pamiętała też że i Dragosani nie jest ułomkiem, jeśli doszłoby do walki.
- Wiesz, mnie na tej wyspie niewiele może już zdziwić. Nawet bandyci rzucający się na anielicę i wampira trzymając w rękach mosiężne miecze, a odziani jedynie w skóry dzikich zwierząt. Nie takie rzeczy tu widywałam, a trzeba też przyznać, że nasi lokalni bandyci nigdy nie grzeszyli rozumem. Aż cud, że ciągle się tu kręcą.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Kwiecień 2017, 17:04:24 »
- Pewnie takie mają wymogi zawodowe - odparł wampir. - A co cwańsi bandyci, to też nie siedzą po lasach, tylko pracują w miastach w zorganizowanych grupach. Pozostali... cóż. - Prychnął krótkim śmiechem. Wjechali już całkiem w las. Wokół było ciemno. Ani wampir ani anielica nie zapalali magicznych świateł. Nad nimi, pomiędzy drzewami lśniły gwiazdy. Między innymi migoczący w mroku kosmosu Antares.
- Powiedź mi... - zaczął po chwili milczenia wampir. - Co wiesz o demonach astralnych i sposobach walki z nimi? - zapytał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwiecień 2017, 17:16:05 »
- Prawdę mówiąc niewiele. Parę razy natknęłam się na opętanych ludzi, ale nie potrafię ich wyegzorcyzmować, jeśli o to pytasz. W Bractwie odebrałam szkolenie przeciwko walce z "fizycznymi" demonami, znam ich słabe punkty i wiem jak je zabić. Podejrzewam jedynie, ze demony astralne muszą dzielić słabości ich fizycznych pobratymców, takie jak sól czy srebro. Ale poza tym nigdy mnie o tym rodzaju demonów nie uczono. Ci nieszczęśnicy, o których wspomniałam wcześniej, cóż... Musiałam ich zabić.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Kwiecień 2017, 19:33:16 »
- No tak już wcześniej zauważyłem, że Bractwo ma pewne... braki w tej dziedzinie - stwierdził wampir. - No ale w innych się sprawdzacie, więc nie ma co narzekać. Ale do rzeczy, demony astralne... - Drago odchrząknął.
- Od razu powiem, że zabijając tych opętanych popełniłaś dość elementarny błąd - wytknął. Oczywiście w dobrych intencjach. - Po śmierci osoby opętanej, demon astralny opuszcza jej ciało, ale jest wolny. Może opętać kolejną osobę. Zabijając opętanego niszczysz tylko naczynie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście egzorcyzm. Taki standardowy jest ryzykowny. Demon może się opierać i w konsekwencji nawet zabić ofiarę. Jestem jednak w stanie przeprowadzić egzorcyzm bez takiego ryzyka. I masz rację, sól i srebro działają na opętanych tak jak na inne demony. Wywołują ból i tak dalej. Całkiem przydatne. Oczywiście ja wole unikać srebra. - Uśmiechnął się. Widać było ów uśmiech. Teraz, po zmroku, już ściągnął maskę. Szczególnie, że słońce miało już nie pokazać swoich bezpośrednich promieni aż do końca hemis.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwiecień 2017, 19:38:32 »
- Widzisz, walcząc z opętanymi zawsze byłam doskonale świadoma, że zniszczenie naczynia w żaden sposób nie szkodzi demonowi, wszak może wskoczyć w kolejne ciało i dalej siać chaos. Ale nie znając egzorcyzmu, a ja przyznaję go nie znam, co byś proponował w takiej sytuacji? Dać się zabić? ÂŻałuję, że ci ludzie musieli zginąć, ale biorąc pod uwagę sytuację i środki które były w mojej dyspozycji to była najlepsza możliwa decyzja. Gdybym znała egzorcyzm być może udało by się ocalić choć część tych osób - Patty nieco bezradnie rozłożyła ręce - ÂŻycie to ciągłe podejmowanie decyzji, zawsze mając ograniczone zasoby lub wiedzę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Kwiecień 2017, 09:11:15 »
Wampir wzruszył ramionami.
- Nie mam pojęcia. Istotnie innego sposobu mogło nie być. Technicznie rzecz biorąc to i śmierć może uwolnić ofiarę opętania. Już wtedy nie jest pod niewolą demona, dusza jest wolna i może udać się tam, gdzie idą dusze po śmierci. Akurat to wiesz zapewne lepiej niż ja.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwiecień 2017, 10:45:33 »
- Zapewne tak - przyznała anielica i zmieniła nieco temat - Myślę możemy założyć, że w przypadku opętania tego taurena z Opactwa to ty zajmiesz się wypędzeniem demona z nosiciela. Ja już wiesz, ja tego nie potrafię, a skoro tutaj jesteś, nie ma potrzeby zabijania niewinnej osoby. Zresztą, demony nadal was niepokoją? Od czasu pojawienia się tych dziwnych istot pod koniec wojny nie widziałam już żadnego pomiotu otchłani.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwiecień 2017, 11:00:29 »
- Tak, ja się tym zajmę. Ty przydasz się jako wsparcie. Najpierw to go trzeba będzie spętać, a to może nie być łatwe - odparł wampir. Milczał przez krótką chwilę, po kolejnym pytaniu anielicy. Wóz toczył się przez las. W oddali, na ich szlaku, majaczyła się jakaś łuna światła. Na razie ciężko było stwierdzić co to.
- Po pojawieniu się tej istoty, bo był to tak naprawdę jeden byt, pieczęci chroniące Bramę Otchłani są kompletne. Wcześniej jedna z nich była poza Bramą. Przez to demony mogły w fizycznej formie przechodzić na nasz świat. W tej chwili jest to dla nich bardzo utrudnione. Z tego co czytałem w starożytnych zapiskach i wiem z wiedzy własnej, astralne demony wciąż mogą podróżować pomiędzy światami. Jednak fizyczne już nie mają tak łatwo. Musi zostać przeprowadzony skomplikowany rytuał. A to i tak nie wszystkie mogą przejść. Te najsilniejsze, czyli Demony Boskie i Pierwotni, są całkowicie uwięzieni. O ile jestem pewien, że będziemy spotykać jeszcze czasami nawet demony fizyczne, to ich Władcy chwilowo nie stanowią bezpośredniego zagrożenia. Oczywiście o tych szczegółach sprawy mało kto wie. I też lepiej, żeby tak chwilowo pozostało.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwiecień 2017, 11:38:38 »
- Spokojnie, nie będę tego rozpowiadała na prawo i lewo. Ostatnie czego nam w tej chwili brakuje to jakieś oszołomy dłubiące przy pieczęciach Otchłani. Zresztą, z tymi pomniejszymi demonami, które raz na jakiś czas przejdą do naszego świata powinniśmy sobie poradzić. Między innymi do tego szkolono nas w Bractwie, ty też, jeśli dobrze pamiętam, odebrałeś stosowne wykształcenie w tym kierunku. Jestem tylko ciekawa, co dalej, wszak mamy całą fortecę łowców demonów, którzy nie mają na co polować - Patty uśmiechnęła się delikatnie - Spętanie tego taurena z pewnością będzie niezła przygodą, nie dość że wielki byk, to jeszcze opętany.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwiecień 2017, 12:44:20 »
- A jaka jest wola Zartata? - odpowiedział pytaniem Drago. - To wiesz lepiej niż ja. Ja mogę jedynie spekulować, ty zaś słyszysz jego głos. Nawet jeśli przemawia zagadkami. Co zaś do mojego zdania na ten temat... Cóż, Bractwo powstało aby tępić zło. Demony nie były zaś jego jedynymi narzędziami. Niegodziwi magowie, zdziczałe wampiry, morderczy nieumarli i nikłe lecz obecne demoniczne wpływy wciąż istnieją na świecie. Prosty lud będzie więc wciąż potrzebował boskich wysłanników. Królestwo samo w sobie też. Jak i cały świat. Nie pozostaniecie długo bez zajęcia.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwiecień 2017, 13:31:35 »
- Nie da się ukryć, masz rację, zło zawsze będzie na tym świecie, to i zawsze będą potrzebni paladyni bractwa. - Patty była doskonale świadoma niedoskonałości świata, w którym przyszło im żyć. Lepszego jednak nie mieli - Zdziczałe wampiry mówisz... Podobno znowu jakaś grupa ruszyła na północ tępić krwiopijców. Prawda to? Tak swoją drogą, te krucjaty to ciężki temat, jak widzę. Pamiętam jak jeszcze z Gordianem popłynęliśmy na północ, zdobyliśmy jakiś zamek i w sumie tyle. Pomyślałby ktoś, że uporali się z do tej pory z problemem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwiecień 2017, 14:39:10 »
- Pamiętam tę "krucjatę". I to jak mnie śmieszyła ta cała otoczka. - Drago zaśmiał się. - A jakiś czas temu Gunses ponownie wyruszył na północ. Z tego co wiem, to wciąż tam siedzi z grupa śmiałków. Zbyt wiele wieści nie dostałem, więc nie powiem co jak im idzie. Ale też nie zdziwiłbym się, gdybym musiał w końcu zmobilizować moje siły, jeżeli ta wyprawa się nie powiedzie.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Kwiecień 2017, 15:33:56 »
- Gunses pewnie swoim zwyczajem zniknie nagle gdzieś w puszczy na rok czy dwa, wróci, zwoła kolejną krucjatę, znowu zniknie, cykl powtórzy się po raz kolejny... Dzień jak co dzień, można by rzec. Ogółem mało tutaj już znajomych twarzy, mój szanowny małżonek też nieobecny, nie mam pojęcia gdzie się podział.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Kwiecień 2017, 10:15:58 »
- Czyli, jak rozumiem, zapasik który wam dałem na weselu się marnuje? - zapytał Drago i zaśmiał się wspominając ten genialny prezent, jaki podarował parze młodej. - Deva chyba gdzieś widziano jakiś czas temu, ale tak sporadycznie. Nie mam pojęcia gdzie jest. - Wzruszył ramionami. ÂŁuna światła widziana na drodze zbliżała się. No ale wokół był las, innej drogi nie było, więc nie bardzo mogli ją ominąć. Jeżeli oczywiście to cokolwiek "niebezpiecznego".

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Kwiecień 2017, 11:27:39 »
- Nawet nie odbiera należnych mu pieniędzy za ziemie. Może nie żyje - anielica wykonała połączenie przerażonej i rozbawionej minki, znała zamiłowanie męża do pieniędzy, choć Devristus zdawał się pożądać ich dla samego posiadania, nigdy nie widziała, by coś z nimi robił - Niezła łuna tak swoją drogą. Spodziewamy się kłopotów tak blisko stolicy?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Kwiecień 2017, 17:50:38 »
- Spodziewaj się niespodziewanego - mruknął krótko Drago. Spojrzał w stronę łuny. Zmarszczył brwi. - Zobaczymy. Gdyby to miało być coś naprawdę groźnego, to nie byłoby tak widoczne. Ale jeśli chcesz wpierw sprawdzić drogę, to nie zatrzymuje cię, leć mój aniele! - powiedział, wcale nie zatapiając w ironii ostatnich słów. Może odrobinę.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Kwiecień 2017, 18:33:20 »
- A polecę, czemu nie. Zatrzymaj wóz - anielica co prawda była sprawna na tyle by zeskoczyć z jadącego wozu i nie skręcić sobie nogi czy karku podczas tego procesu, ale wolała nie ryzykować po nocy, nigdy nie wiadomo co fortuna sobie pomyśli, lepiej nie kusić losu. Gdy Dragosani zatrzymał wóz Patty zeszła na drogę i rozpostarła potężne, czarne skrzydła. Lotki piór zaszumiały cicho, gdy anielica mocnymi uderzeniami skrzydeł wzniosła się w powietrze. Szybko wzniosła się ponad korony drzew i odleciała w stronę tajemniczego zjawiska, będącego prawdopodobnie ogniskiem zdrożonych wędrowców. Lub płonącymi sadybami wieśniaków, któż mógł to wiedzieć.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Kwiecień 2017, 16:08:37 »
Widok spadającej z wozu anielicy byłby zapewne niezwykle zabawny, ale jednak Drago był dobrym wampirem, więc zatrzymał wóz. Gdy Patty odleciała, zeskoczył z niego i wszedł w las w sobie tylko znanym celu. Koń zaprzężony do wozu parsknął, jakby prześmiewczo.

Czaronoskrzydła zaś leciała sobie przez ciemną noc. W powietrzu było piekielnie zimno. Wiał wiatr, który nie tylko utrudniał lot, ale i mroził kości. No ogólnie było zimno i anielica poczuła, jak sztywnieją jej sutki. Sterczały teraz jakoby wyniosłe głazy na szczytach gór, którymi były jej piersi. Napierały na materiał koszuli skrzydlatej kobiety, uwidoczniając się jako takie dwa punkciki. Oczywiście wszystko i tak ukrywał kubrak, ale wyobrazić sobie można. W ogóle to było zimno!
Anielica lecąc nad opanowaną przez noc ziemią, dostrzegła źródło światła. Nie było to nic groźnego, chociaż mogło być źródłem ciekawych wydarzeń. Przy trakcie znajdował się bowiem zajazd. Duży z kilkoma budynkami, otoczony palisadą i jasno oświetlony.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Kwiecień 2017, 16:08:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything