Autor Wątek: Złapać byka za rogi  (Przeczytany 5949 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Złapać byka za rogi
« dnia: 29 Marzec 2017, 12:33:35 »
Nazwa wyprawy: Złapać byka za rogi
Prowadzący wyprawę: Dragosani
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zezwolenie prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Patricia Morii, Dragosani



Anielica spokojnym krokiem przybyła pod bramę zachodnią i przysiadła na wolnym murku, nasuwając kapelusz na nos. Oparła się wygodnie i spod przymkniętych powiek obserwowała okolicę. Król widać jeszcze się nie pofatygował, toteż Patty otuliła się skrzydłami, by zapewnić sobie osłonę od wiatru i ciekawskich spojrzeń i czekała dalej na wampira. W końcu musiał się kiedyś pojawić.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2017, 12:59:03 »
Anielica siedziała tak sobie na murku jak jakiś czarny ptak na drzewie. Przyciągała oczywiście uwagę. Ale na to niewiele mogła poradzić. W pobliżu Bramy panował spory ruch. Ludzie (i nie tylko) przybywali do miasta i opuszczali je. Wozy jeździły w obie strony. Przez to Patty nie zwróciła szczególnej uwagi na jeden konkretny wóz. Ciągnięty przez karego konia karawan zatrzymał się niedaleko. Jego wnętrze skrywała plandeka. Na miejscu woźnicy siedział zaś, sądząc po stroju, wampir. Twarz skrywała mu maska.
- Patty! - zawołał. To był Drago. - Wskakuj, bo mnie zaraz straż zgarnie za tamowanie ruchu! - zażartował. Chyba.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2017, 12:59:03 »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2017, 17:23:44 »
Słysząc znajomy głos, anielica momentalnie uniosła głowę i wstała, gotowa do drogi. Na koźle zobaczyła znajomą sylwetkę, twarzy zakrytej maską nie sposób było rozpoznać. Karawan? W sumie... Patty wzruszyła mentalnymi ramionami, dochodząc do wniosku, że o pewne rzeczy lepiej nie pytać i po prostu wskoczyła na wóz, siadając obok wampira. Kapelusz zdjęła, kładąc go na kolana, a skrzydła rozsądnie złożyła, tworząc coś w rodzaju miękkiej, pierzastej poduszki, na której się oparła. Zawsze to wygodniej.
- Jedźmy, bo faktycznie nas zgarną, a za tamowanie ruchu pewnie z miejsca czapa. Lepiej nie sprawdzać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2017, 18:15:24 »
Gdy anielica weszła na wóz, ten wcale nie przechylił się gwałtownie na jedną stroną. Byłoby to niezwykle komiczne, no ale tak się nie stało, więc komediowego akcentu nie było. Zamiast tego anielica mogła zauważyć na pace wozu trzy zwinięte kawałki materiału. Kawałki dość spore. Wyglądały trochę jak dywany. Było tam też trochę innych bagażów. Broń wampira, butelki (zapewne z krwią), prowiant nieco normalniejszy (zapewne dla anielicy).
- No i bez płaszcza... - skomentował wampir. - Ech, wy młodzi to zawsze tak, a potem się dziwią, że chorują! zaczął marudzić, chociaż sam też nie miał zimowego płaszcza. Wóz ruszył i przejechał przez bramę. Kierował się na zachód.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2017, 21:08:19 »
- Zrzędzisz jak stary dziad- zauważyła radośnie Patty, sadowiąc się wygodniej na przedzie wozu - To całe rządzenie negatywnie się na to tobie odbija. Patrzeć tylko jak zalegniesz w bujanym fotelu z fajką i gorzałą, wspominając "stare, dobre czasy", gdy wszystko było lepsze, wino smaczniejsze, a kobiety piękniejsze. Może to i dobrze, że wyrwaliśmy się z miasta.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2017, 11:34:38 »
- Ale to akurat prawda - odparł wampir. Wóz toczył się po w miarę równym trakcie. W pobliżu miasta był on w dobrym stanie, więc wóz nie trząsł się grożąc zwaleniem pasażerów na ziemię. - Za młoda jesteś, aby to pamiętać, ale dawniej istotnie było inaczej. Wszystko było łatwiejsze. No ale niestety świat poszedł do przodu, tako więc i my musimy... - Wampir westchnął nad dawno minionymi dniami. Biorąc pod uwagę to co ludzie gadali o jego wieku, musiały one być naprawdę odległe.
- A w ogóle gdzieś się podziewała tyle czasu? - zapytał po chwili milczenia.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2017, 12:38:09 »
- Trawa zawsze wydaje się zieleńsza po drugiej stronie płotu - mruknęła kobieta sentencjonalnie, ale nie drążyła dalej tematu o mitycznych, dawnych czasach, które wampir ewidentnie wspominał pozytywnie. Anielica starała się nie oglądać za siebie, nie zmierzała w tę stronę - Gdzie byłam, pytasz... Dobre pytanie. Trochę czasu spędziłam w Przystani. Specyficzne miejsce, ale szybko nabiera się tam dystansu do spraw doczesnych i łatwo się wyciszyć. Odwiedziłam też kontynent, zajrzałam w rodzinne strony, wyrównałam parę rachunków.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2017, 12:42:02 wysłana przez Patricia Morii »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2017, 12:49:32 »
- Wykorzystywanie daru Zartata w celu wyrównania osobistych rachunków? - zapytał retorycznie wampir. - To mi wygląda trochę na nadużywanie mocy. Ale też to nie moja sprawa. - Wzruszył ramionami. Obejrzał się za siebie. Oddalili się już spory kawałek od miasta.
- Stary już jestem, ale wojna z demonami nauczyła mnie czegoś - powiedział, nagle zmieniając temat. Odpiął od pasa skórzany woreczek i rozsupłał rzemyk. Anielica mogła dostrzec wewnątrz sól. Dragosani spojrzał na nią poważnie.
- Zdejmij rękawice i wsadź dłoń do soli - polecił.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marzec 2017, 12:53:49 »
- Na kontynencie byłam prywatnie, Zartat nie ma tu nic do rzeczy - odpowiedziała anielica, gdy Dragosani otworzył woreczek z solą - Czy to naprawdę konieczne?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marzec 2017, 13:00:50 »
- Nie, to tylko taki fetysz - odparł Drago i prychnął. - Oczywiście, że to konieczne. Wybacz, ale nie było cię w czasie, gdy świat pogrążony był w mroku. Zapewne mówisz prawdę, ale wolę się upewnić. W czasie wojny i na krótko przed... cóż, mieliśmy POWAÂŻNY kryzys. Zaraz ci o nim opowiem, jeśli zechcesz. Ale najpierw daj sprawdzić swoją... ee... czystość, że tak powiem. - Wampir ściągnął jedną z rękawic i starannie kryjąc dłoń przed nikłymi promieniami słońca (wszak Hemis było bardzo bliskie), wsadził palec do soli. Oczywiście nic się nie stało. Założył po tym rękawicę.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marzec 2017, 13:06:43 »
- Rani mnie twój brak zaufania - Patty zamaszystym, teatralnym wręcz gestem ściągnęła skórzaną rękawicę z dłoni i z rozmachem wsadziła palec w sól. Po długiej chwili anielica uznała, że wystarczy tego brudzenia rąk w przyprawach i cofnęła rękę. Resztkę soli ze skóry zlizała i z powrotem założyła rękawicę - Słone. Zdałam?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marzec 2017, 13:12:27 »
Drago uśmiechnął się krzywo. Oczywiście nie było tego widać pod maską, ale w oczach coś mu tam błysnęło. Zawiązał woreczek i przymocował go do pasa.
- Tak, siedem na dziesięć - skomentował. - Przez chwilę byłem pewien, że zaczniesz ból. To mogłoby być zabawne. Powód tego sprawdzianu był prosty. Swojego czasu mieliśmy całą falę opętań. Cholera, nawet ja byłem opętany! Szczęśliwie mam pewne znajomości, które mnie uwolniły... a potem ja wyegzorcyzmowałem pozostałych. Przynajmniej tych, o których wiedziałem. Mieliśmy też wtedy... problem z pewną anielicą. To nie było opętanie w dosłownym sensie rozumienia, ale symptomy były podobne. Wszystko skończyło się w miarę dobrze, ale sama widzisz, że lepiej było się upewnić.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marzec 2017, 13:33:53 »
- Walka opętanej anielicy i wampira bestii... Zapłaciłabym, żeby to zobaczyć - Patty rozmarzyła się na krótko - No nic, nie gniewam się, w takich czasach żyjemy, że lepiej się upewnić niż skończyć z nożem w plecach. Zatem, opowiedz wszystko w szczegółach, długo mnie tutaj nie było i słyszałam jedynie o tym, czego nie usłyszeć się po prostu nie dało. Jak nowy władca tych ziem O tym też opowiedz, jestem ciekawa szczegółów.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marzec 2017, 16:05:57 »
- Ja bym sobie darował. Szczególnie, gdybym miał być walczącym - mruknął wampir. - No to od czego by zacząć... - Zamyślił się. - Te opętania były efektem pewnej wyprawy morskiej. Mieliśmy udać się do Torgonu i nawiązać kontakt z krasnoludami. Cały czas odpierali siły Ardenos, więc współpraca pomiędzy naszymi krajami byłaby bardzo korzystna. No ale wszystko poszło źle. wylądowaliśmy w forcie opanowanym przez demony... I wróciliśmy na Valfden z pasażerami na gapę. Gdy mi udało się pozbyć mojego pasożyta, zająłem się tropieniem i oczyszczaniem pozostałych. Ale nie zdążyłem ze wszystkimi, aż doszło do tragedii. Jeden z opętanych dokonał zamachu na Isentora. Wtedy zaczęła się inwazja demonów - opowiadał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Marzec 2017, 18:13:02 »
- Sporo mnie zatem ominęło - przyznała anielica - Jak w ogóle zginął Isentor? Nigdy nie uważałam go za nieśmiertelnego, ale widziałam co potrafi i aż ciężko uwierzyć, by padł w zamachu. Opowiedz mi też o samej inwazji, proszę. Valfden wydaje się dokładnie takie jakim je opuściłam, myślę zatem że wojna poszła raczej dobrze - uśmiechnęła się anielica.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Marzec 2017, 21:26:04 »
- Dźgnięto go sztyletem - odparł Dragosani. - Ale dość nietypowym. Z tego co zdołaliśmy ustalić, został on stworzony w Otchłani. Robił bardzo nieprzyjemne rzeczy z duszą - wyjaśnił.
- No a co do samej inwazji... - Westchnął, wspominając tamten czas. - Największa fala demonów nadeszła z zachodu. Nasze forty, swoją droga dość nieliczne w tamtym czasie, nie stanowiły dla nich przeszkody. - Wóz zbliżał się do mostu. Do tego konkretnego mostu na rzece Amertodon.
- Największa bitwa rozegrała się właśnie tutaj. - Gestem pokazał okolicę. - Nasze siły pod dowództwem Thema zdołały zastopować armię demonów na tyle długo, że ja wraz z kilkoma innymi osobami zdołaliśmy sprowadzić pomoc. Nie będę wdawał się w szczegóły, to było właściwie postawienie wszystkiego na jedną kartę. Okazała się zwycięska. I też zapewne widziałaś tego efekt. Tajemnicze byty wyłaniające się z mgły i zabijające demony. To ciężko przegapić. Ostatecznie przetrwaliśmy wojnę. I wtedy zaczął się czas odnowy... Zachód w zasadzie wciąć cierpi. Infrastruktura jako tako działa, ale cała masa tam bandytów i innego cholerstwa.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marzec 2017, 22:15:51 »
- Jak zwykle, wojna generuje biedę i chaos, a w takich warunkach zawsze znajdą się jednostki na tyle zdeprawowane, by w chwili największego zagrożenia myśleć tylko i wyłącznie o własnych korzyściach, nawet jeśli wymaga to posunięcia się do rozboju. Niezależnie od kraju, wszędzie znajdziemy te same ludzkie czy nieludzkie odpady. Cóż, myślę że prędzej czy później pozbędziemy się tego problemu - anielica miała świadomość, że pozbycie się jednego problemu wcale nie wyeliminuje zjawiska, ale na to niestety nic już nie mogła poradzić - Ale odbudowa kraju idzie nawet nieźle, co prawda nie byłam na zachodzie, ale wszystko idzie ku dobremu. Byle pozbyć się najbardziej palących problemów. Niestety nie wszystko naraz. - Patty spojrzała na wampira, ale nie mogła odgadnąć do końca emocji rozmówcy. Dragosani z jednej strony wydawaj się specyficznie zadowolony z życia, w sumie jak zawsze, z drugiej jednak nieco korona go zmieniła.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Marzec 2017, 12:43:51 »
- No ale nic. - Wampir wzruszył ramionami, - Damy radę. Zresztą z moich źródeł wiem, ze na kontynencie wcale nie jest lepiej. Całe lata okupacji demonów odcisnęły swoje piętno. - Wóz przejechał przez most. Za nim rozciągały się trawiaste łąki. Jeszcze dalej był las.
- W ogóle gdybyś widziała te okolice zaraz po wojnie - mruknął Drago. - Wszędzie truchła demonów i ciała naszych poległych. Naszych zebraliśmy, trzeba było ich pochować z honorami. A demoniszcza do rowów i ogniem. A śmierdziało! Czasami wyczulony węch jest przekleństwem. A tak w ogóle całkiem zmieniając temat... Skąd pochodzisz? - zapytał. - Coś wspominałaś o kontynencie. A chyba nigdy nie było okazji, bym o to pytał.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Marzec 2017, 14:35:23 »
- Dobre pytanie - roześmiała się anielica - Najbardziej to z Valfden. Nie wiem gdzie się urodziłam, rodziców nigdy nie poznałam, a lata dzieciństwa spędziłam w małej wiosce w Ketofie. Nie było tam zbyt kolorowo, do dziś alergicznie reaguję na widok bagien, moczar i płazów. Swoją drogą, jeśli byłeś na jakimkolwiek podmokłym terenie to pewnie rozumiesz moje ciepłe uczucia. Szybko się stamtąd wyrwałam i trochę podróżowałam po świecie, trochę nawet pływałam po morzach, przy okazji imając się różnych zawodów. Nie zawsze legalnych, żeglowałam nawet przez jakiś czas pod piracką banderą - Patty uśmiechnęła się do wspomnień, choć zdawała sobie sprawę, że niekoniecznie były one kolorowe. - Dlatego też odwiedziłam kontynent, żeby odnaleźć tę wiochę, w której się wychowałam i znaleźć pewnego pirackiego kapitana, który zatopił nasz okręt. Od dłuższego czasu męczyły mnie te niedomknięte sprawy, chciałam zamknąć ten rozdział życia raz na zawsze. Wracając do twojego pytania, tak naprawdę nie wiem. Nie czuję związku z żadnym miejscem na kontynencie, nigdzie poza tą wyspą nie spędziłam tyle czasu, by się do danego miejsca przywiązać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Marzec 2017, 15:14:47 »
- Czyli wiecznie w drodze - podsumował wampir. Zaśmiał się krótko. Gdy Patty opowiadała o Ketofie, sam przypomniał sobie ostatnią wizytę tam. Dawno temu. Nie poszła ona zbyt dobrze. Powrócił myślami do czasów obecnych.
- I ostatecznie można powiedzieć, że wylądowałaś w Przystani - skomentował. - Jak tam jest? - zapytał po chwili milczenia. Od dawno ciekawiła go Przystań. wiedział oczywiście, ze sam tam nigdy nie trafi. Wybrał inną drogę. Lecz nie oznaczało to, że nie może gromadzić wiedzy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Złapać byka za rogi
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Marzec 2017, 15:14:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top