Autor Wątek: Na zachodzie bez zmian III  (Przeczytany 12483 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Marzec 2017, 21:20:47 »
Silion siedząc w furgonie myślał sobie nad czymś, gdy nagle usłyszał pytanie Kazmira można by rzec że go to dość zdenerwowało.
Spojrzał tylko na niego przenikliwym spojrzeniem i postanowił to zignorować, zastosował klasyczną ciszę.

Offline Kamirazi

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -295
  • Płeć: Kobieta
  • Byłbyś i więcej wart ... żywocie
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Marzec 2017, 21:40:42 »
Kamirazi zrobiła się cała purpurowa. Odwróciła się patrząc na Siliona, potem jeszcze raz szybko na brata. Zupełnie nie wiedziała co powiedzieć . Na chwilę obecną była świadoma że nie słyszała nawet TYCH dwuch słów , brat chyba zbytnio galopuje w myślach

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Marzec 2017, 21:40:42 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Marzec 2017, 21:51:33 »
- Nuu... to ja już hihi swoje wiem. Siedzący plecami do nich Kazmir uśmiechnął się paskudnie. Lubił sie tak droczyć. I tak sobie jechali. Bardzo długo. Bo Atusel to daleko jest. W końcu dojechali do bram miasta. Zostawiwszy wóz i konia w stajni ruszyli do portu.
- Tylko ostrzegam, "Betsy" to nie galeon...

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Marzec 2017, 22:04:05 »
Po tym złośliwym komentarzu najchętniej by mu wbił nóż w plecy ale nie, to był swój chłop.
- Kaziu... Chyba na zbyt wiele sobie wyobrażasz. Wstrzymaj troche wodze fantazji... Albo pij mniej, to też opcja... - odpowiedział mu również złośliwie.
Dojechali do Atusel, lubił to miasto, nie tylko dla tego że praktycznie należało teraz do niego. Po prostu.
Trzymało fajny klimat, ludzie też byli w miare fajni a i statki czasem dość ładne się widziało.
- Atusel... Jak ja dawno tutaj nie byłem... - westchnął.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Marzec 2017, 22:24:47 »
- Ja ostatnio aż za często tu bywam. Odpowiedział, zaprowadził towarzyszy na nabrzeże gdzie stała "Betsy".


Skromną koge obsługiwała już dwójka "ludzi". A właściwie to ork i krasnolud. Znani z poprzedniej wyprawy Ashog i Mirzak.
- Czołem chłopaki! Kami, Sil, oto moja "Betsy".

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marzec 2017, 14:00:14 »
Ashog stał przy sterze na rufowym kasztelu, oparty o burtę. - Kapitanie, wszystko gotowe. Zapasy załadowane i zabezpieczone, kajuty wysprzątane.

Offline Mirzak aep Rothgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 168
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Marzec 2017, 14:22:39 »
Z ładowni wylazł Mirzak, najpierw pojawił się jego kudłaty łeb a potem reszta krasnoluda.
- Cześć! Zawołał głośno. - Kaziu, byłtu wcześniej tyn ylf... Merith? Jo, Merith. Godał cuś byś pierwej popłynął na Vrih. ÂŻe łon ma tam ważny ynteres. Chodzi o zabytek jaki, czy inny chuj.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Marzec 2017, 14:51:34 »
Kazmir wszedł po trapie na pokład Betsy, przywitał sie z Mirzakiem.
- To daleko, cztery dni na morzu... Hmm... Pogładził się po brodzie - Nie wiem czy mi sie chce, klucz może poczekać. Omas niekoniecznie. Silion, Kami, a co wy myślicie? Płynąć wpierw po klucz do grobowca o który sie biliśmy z Lotosem, czy do Omas zająć sie czym pożytecznym.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marzec 2017, 15:12:12 »
Mężczyzna wszedł na pokład po czym od razu oparł się o burtę. Tam od razu zrobiło mu się wygodnie. Słabe słońce świeciło prosto w oczy. Wokół roznosił się zapach słonej morskiej wody, jodu oraz ryb. Tak jak to zazwyczaj jest nad morzem.
Przysłuchiwał się rozmowie krasnoludów, zainteresowała go ona szczególnie dlatego że opcja Meritha wydawała się dość ciekawa oraz zapewne niebezpieczna. Jedno czego nie chciał to to by pytano go o zdanie w tej kwestii...
No ale jednak został zapytany.
- Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić. - odpowiedział - Powiedz, sprawa Omas jest bardzo pilna? Co teraz masz tam konkretnie do zrobienia? - chciał się rozeznać w temacie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec 2017, 16:12:17 »
- Nudne rzeczy związane z administracją, nie wydaje sie to tak pilne. Pamiętasz Kelafa? Powinien sobie poradzić z utrzymaniem porządku. Powiedział zanosząc swoje rzeczy do kajuty, po czym wrócił na pokład. - W sumie to na Dihok dopłyniemy szybciej niż do Nardeii, bo płynęlibyśmy razem z prądem. Różnica kilkunastu godzin.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Marzec 2017, 16:30:48 »
Tak więc Silion wzruszył ramionami i spojrzał na orka przechadzającego się po pokładzie.
- Tak pamiętam Kelafa... - odrzekł - Tak więc sam sobie odpowiedziałeś na pytanie Kazmirze. Nie ma co dawać kluczowi na nas czekać. - dodał.
Nagle mężczyzna poczuł mocne ssanie w żołądku oraz usłyszał burczenie.
- Jestem głodny, masz coś do jedzenia na tym swoim stateczku? - zapytał po chwili z grymasem na twarzy - Nie zdążyłem nic zjeść przed wyjściem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Marzec 2017, 16:43:02 »
- Pod pokładem masz kambuz, nie wiem co tam chłopaki załadowali ale jedzenie jakieś jest.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Marzec 2017, 17:51:41 »
Mężczyzna zszedł więc pod pokład do kambuzu przygotować sobie jakieś jedzenie. Rozbił jajka, wziął trochę przypraw oraz rozpalił w piecyku.
Na szybko zrobił sobie sadzone jajka, do tego pajdę chleba wyjął z szafki i zasiadł sobie przy stole.
Zajadał w najlepsze.

Offline Kamirazi

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -295
  • Płeć: Kobieta
  • Byłbyś i więcej wart ... żywocie
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Marzec 2017, 22:29:24 »
Wtedy zeszla na dół Kami, przyprowadzona smakowitym zapachem . Siadła naprzeciw Siliona pozornie nic nie kombinując po czym zwinęła mu mały kąsek.
-To co ? Czekamy aż statek ruszy , co? Zapowiada się ciekawie. 

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec 2017, 22:59:33 »
Mężczyzna popił wody pomiędzy kęsami. - Tak, czekamy aż wyruszymy. Chociaż może być niebezpiecznie. - odpowiedział - Chcesz troche? - zapytał wskazując ruchem głowy na jedzenie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Marzec 2017, 19:25:08 »
Szedłem sobie powolutku wraz z Ragnarokiem przez port, który jak zwykle był pełny życia. Wracaliśmy właśnie z odbioru mojego świeżo zakupionego brygu. Po dopełnieniu wszystkich formalności trzeba było zobaczyć co się kupiło, oraz ewentualnie popatrzeć na przyszłe warunki w jakich będę wyprawiał się na morze, oraz czym się będzie dowodzić. 
Wraz z jaszczuroczłekiem usiedliśmy sobie na chwilę na ławce, na przeciw kogi która najwyraźniej wyprawiała się w morze. Co prawda jakoś mnie to nie ruszyło, bo głowę mą zaprzątały plany podróży, które sobie układałem w głowie. Lecz zawsze miło się patrzy na statek, który zaraz ma wyjść w morze i który po czasie znika za horyzontem.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Marzec 2017, 19:38:13 »
Uwagę kaprala zwrócił siedzący na ławce żul. Po dokładniejszych oględzinach okazało się że to nie portowy menel a... Adaś, kolejny szeregowy Bękart. Kazmir dawno go nie widział. - Siema Roydil! Co tu robisz? Krzyknął do człeka.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2017, 19:47:10 »
Kontemplowałem sobie nad przyszłą wyprawą kiedy z znajdującej się przede mną kogi zawołał jakiś przykurcz. Ba żeby mnie przeganiał, to jeszcze by może dało się pojąć. Ale on wołał mnie po nazwisku, skupiłem wzrok i teraz dopiero dostrzegłem że skądś kojarzę te brodę. Co prawda osobiście tego krasnoluda nie znałem, ale z widzenia go kojarzyłem jak plątał się po siedzibie bękartów. Niby rzadko tam bywałem, ale zdarzyło nam się minąć żebym twarz skojarzył. Podszedłem bliżej okrętu, żeby nie krzyczeć na cały port i powiedziałem do krasnoluda:
-Jak mogłeś zauważyć siedziałem i dumałem. A Ty....-Zrobiłem krótką przerwę, aby krasnolud mógł mi podpowiedzieć swoje imię i skończyłem zdanie. -.. gdzie się wyprawiasz?

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Marzec 2017, 19:53:00 »
-Płyne na Vrih. A nazywam się Kazmir MacBrewmann, chcesz sie zabrać z nami? Szeregowy?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec 2017, 20:00:03 »
-Pff szeregowy... -Prychnąłem pod nosem, aby wyrazić swoje oburzenie. Co prawda mógłbym Kazmirowi wyjaśnić co o tym myślę, ale się powstrzymałem. Szkoda się nad tym rozwodzić. Więc się zamyśliłem na chwilę aby rozważyć podróż.
-Vrih powiadasz?  W sumie blisko a dawno tam nie byłem...-Spojrzałem na niewolnika, którego wyraz twarzy nic nie mówił. Widać czekał na moją opinię, a że nie byłem zdecydowany postanowiłem spytać o najważniejsza rzecz:
-A ile płacicie? I gdzie wasz kapitan, żeby wiedział że może będzie miał dodatkowych pasażerów?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian III
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec 2017, 20:00:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything