Autor Wątek: Północny wiatr #1 - Ciaran  (Przeczytany 4707 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2017, 19:50:43 »
Ciaran wiedział, że mogą to być bandyci. Spróbował więc niepostrzeżenie wrzucić swoją sakiewkę w przydrożne krzaki, tak by nie mieli z czego go okraść.. Stanął na przeciw konnym, wyciągnął rękę w geście powitania i zawołał
- Hej tam, panowie! 

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2017, 19:59:43 »
//: O! :o Nice. Kto Ty jesteś? :P


Jadący w czele podniósł dłoń, pozostała dwójka konnych wstrzymała lekko wierzchowce. Byli to żołdacy, chociaż w mundury często zmieniały właścicieli. Jeźdźcy otaksowali Cię wzrokiem.
- No, co tam, smyku? - spytał dowodzący, wąsaty jegomość.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Marzec 2017, 19:59:43 »

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Marzec 2017, 20:07:22 »
- Zmierzam do Jaggiel, panie. Zmierzcha już, a las nocą do najbezpieczniejszych nie należy. Zastanawiam się, czy nie zna ktoś z was może dobrego miejsca na spędzenie nocy na szlaku. Nie chciałbym, by mnie wilcy nocą zjeldi alboco.

Ciaran spojrzał wyczekująco, z uprzejmym i niewinnym uśmiechem na żołnierzy. Młody, umorusany chłopaczek, w podniszczonym stroju podróżnym, wyglądał jak syn myśliwego, nie był więc zbyt wartościowym celem dla bandytów. Swoją mowę także starał się dostosować, by brzmiała jak język człowieka prostego. Ten właśnie fakt bycia bezwartościowym, jakkolwiek fatalistycznie by to nie brzmiało, sprawiał że nie bał się tych podróżnych.

//: Ja? Ja jestem tylko przezorny :D

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Marzec 2017, 20:18:51 »
- Yyy.. Ten tego - zająkał się chłop. Nie co dzień w niewinny sposób uśmiechał się do niego młody chłopaczek. Wojak podniósł wzrok, zmrużył oczy oceniając ile czasu zajmie mu przybycie do Efehidionu o skorzystanie z usług profesjonalnych pań do towarzystwa i uznał, że jednak pojedzie do miasta.
- No po prawdzie to masz trzy opcje, młody - rzekł silnym głosem rozwiewając ewentualnie wszelakie zapędy młodego chłopaczka.

  • - Hmm... Na tym trakcie, tam za zakrętem biwakuje karawana przy ognisku. Może was podejmą. Na szlaku nie odmawia się ognia i ciepła. Nie odmawia się pomocy. A wyście na szlaku - rzekł mężczyzna.
  • - Kto by w noc przy ognisku siedział? Po prawo od gościńca, o tam, na wzgórku, stoi wieża strażnicza. Myśliwskiej gildii. Tamoj też można zanocować. Myśliwi to tęgie chłopy, ale baczenie na okolice mają i żaden łobuz na strzelenie z łuku nie podejdzie! Tylko ludzi i bydła czasami tam wiela... - powiedział mu drugi, zza pleców pierwszego, a trzeci dodał
  • - Albo... Możesz chłopcze skręcić zaraz tu w lewo, między drzewa. Widzisz łunę między nimi. Tam jest dąb i enklawa. Tam zatrzymują się elfy, ludzie, wszyscy Ci co szukają spokoju i świętej ziemi. Tam zły też nie podejdzie, bo elfy są zbroje i mają druida.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Marzec 2017, 20:26:38 »
Chłopak szybko przeanalizował w myślach swoje możliwości.

Wypadałoby zabrać sakiewkę z krzaków zanim pójdę dalej. Spać z kupiecką karawaną z sakiewką przy pasie? Po cóż ich wieść na pokuszenie łatwym zarobkiem, jeszcze by mieli potem wyrzuty sumienia. Myśliwi z kolei brzmią interesująco, zawsze miałem wrażenie że są to ludzie honoru. Nie przepuszczę jednak okazji, żeby spotkać się z elfami i druidem, zwłaszcza na misji dla Konkordatu.

Podziękowawszy uprzejmie zbrojnym wiedział już dokąd się uda. Chciał jednak odczekać chwilę nim żołnierze odjadą, tak by zabrać z powrotem swoje pieniądze.

Tylko dlaczego ten wojaczyna się tak speszył... - zastanowił się Ciaran.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Marzec 2017, 20:30:14 »
Konni skinęli Ci głową życząc powodzenia i odjechali galopem.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Marzec 2017, 20:31:54 »
Gdy jeźdźcy zniknęli na horyzoncie Ciaran dał nura w krzaki szukając sakiewki. Rośliny trochę go poharatały, nie było to jednak nic groźnego ani specjalnie widocznego. Gdy znalazł swoje cenne grzywny na powrót ulokował je przy pasie i dziarskim krokiem ruszył między drzewa, w stronę łuny światła.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Marzec 2017, 23:53:38 »
Las wydawał się spokoju, w oddali słychać było pohukiwania sowy. Na skraju lasu brzęczało od komarów, szczęściem szybko przedarłeś się przez chaszcze i zagłębiłeś się w lesie. Pośród drzew zachodzące słońce dawało jeszcze mniej światła, szybko ogarnęła Cię ciemność. Nie mogłeś przez to widzieć elfa, który nagle wyłonił się zza drzewa dziesięć metrów przed Tobą.
- Co tu robisz? - zapytał szybkim i dość szorstkim głosem. W opuszczonej ręce miał łuk, a na nim strzałę.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec 2017, 00:02:57 »
- Szukam schronienia, Panie. Jestem na misji dla Konkordatu Puszczy i Kniei. Misji rekrutacyjnej, właściwie. Mam udowodnić swoją wartość we wsi Jaggiel. Nie udało mi się tam dostać przed zmrokiem i nie mam się gdzie podziać w tej głuszy.

Ciaran rozłożył ręce by pokazać, że nie ma złych zamiarów.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Marzec 2017, 11:41:33 »
Elf nie schował łuku do sajdaka, nadal mierzył Cię tym samym wzrokiem
- Nie jestem Twoim panem. Nie nazywaj mnie tak, nie godzi się. Nazywam się Veeol le Ares - powiedział głosem w którym brzmiało męstwo ale i lekkie zmęczenie
- Udzielimy Ci schronienia. Pozwól za mną. Zmienia się warta, ja też idę do obozu - rzekł i ruchem ręki zaprosił Cię do podążania za nim. Szliście przez las małą, ledwo widoczną ścieżką. Szczęściem miałeś podróżnika, który sprawnie prowadził Cię knieją. Nie szliście bezpośrednio w stronę światła, lecz okrążaliście je bokiem. Powód takiego manewru szybko wyszedł na jaw. Dąb do którego wiedli wędrowcy rósł na kamienistym pagórku w kotlinie. Kotlina, zapewne część większego jaru, otoczona była skałami z dwóch stron, posiadała wlot i wylot. Z dawnej leśnej rzeki, która płynęła tu przed setkami lat został strumyk, szorujący środkiem jaru, znikający pod skałą na której rósł dąb i wypływający znów przy wylocie kotliny. Okalający kotlinę skalny mur miał kilka wejść, wysokich i wąskich. Wykute w skale okna mieniły się to tu to tam blaskami świec. Skała na której stał dąb, była wielka jak stodoła i również posiadała wydrążone tunele, prowadzące na jej szczyt, w święte miejsce. W kotlinie znajdowały się dwa wozy i kilka luźnych koni wędrowców. U wylotu kotliny stały spętane konie elfów.
- Jesteśmy - rzekł prowadzący Cię Veeol - Możesz zająć jedną z wolnych izb w zewnętrznym pierścieniu. Nie kręć się po celach wewnętrznego pierścienia, mówię o izbach w tej skale pod dębem. To prywatne cele Gwardii. Jeżeli będziesz chciał coś zjeść i napić się, to zapraszam ze mną do naszej kuchni.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marzec 2017, 19:27:20 »
- Dziękuję, naprawdę. Nie spodziewałem się, że ktokolwiek okaże mi tyle dobroci na szlaku. Nie chcę nadużywać Waszej gościnności, ale rzeczywiście, doskwiera mi głód.

Jakby na potwierdzenie jego słów Ciaranowi zaburczało w brzuchu. Spojrzał na elfa z wdzięcznością.

- Jeśli to możliwe, chciałbym się także obmyć. Zboczyłem ze szlaku i sporą część drogi przebyłem przedzierając się przez krzewy i błota.

I w istocie, strój chłopaka był okropnie brudny. A najbardziej oczywiście buty. Ich stan pozostawiał naprawdę wiele do życzenia...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marzec 2017, 20:26:51 »
- Jasne - powiedział elf - Widzisz ten strumyk, idź z jego nurtem. Zaraz za wylotem z kotliny wypełnia on małe oczko wodne. Możesz się w nim umyć. Tak będzie najlepiej.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marzec 2017, 21:00:13 »
Chłopakowi chwilę zajęło doprowadzenie się do porządku. Chłodna woda strumyka była jednak tak orzeźwiająca, czuł się jakby całe zmęczenie i trud podróży odeszły w niepamięć. Wiedział, że to tylko chwilowe. Pozwolił mięśniom się odprężyć i rozkoszował się rześkim, nocnym powietrzem. Spróbował także wyczyścić buty tak, by ich nadto nie zmoczyć. Podobnie postąpił z resztą garderoby. Po dłuższej chwili wyszedł z wody, spróbował się otrząsnąć jak pies, tak by nie przemoczyć ubrań. Gdy skończył się ubierać ruszył w kierunku kuchni, starając się przypomnieć sobie w którą stronę pokazywał elf, gdy o niej mówił.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marzec 2017, 21:31:44 »
Veeol stał oparty plecami o kamienną ścianę kotliny i najwidoczniej czekał na Ciebie. Uniósł rękę, abyś go zobaczył. W lesie panowały już ciemności. Kotlinka, była wypełniona lekko światłami rzucanymi przez świece w oknach cel i sal.
- Chodź, zjesz coś - zawołał i poprowadził Cię w korytarz wydrążony w skale. Po kilku metrach odbiliście w prawo. Była tam sala całkiem przyjemnie ozdobiona trofeami zwierzęcymi. ÂŚrodek sali zajmowały trzy stoły, obstawione krzesełkami. Przy stole siedziało dwóch elfów i jeden człowiek.
- Faoel, Yalla, Stachu - rzekł Veeol - Ten chłopak zje dzisiaj z nami. Co tam mamy?
- Jeszcze ciepła dziczyzna - odpowiedział elfka imieniem Yalla - Ustrzeliłam piękną łanię dzisiaj. Wchodź, wchodź chłopaku - powiedziała pogodnie
- Napijesz się czego? - zapytał się człowiek imieniem Stach - Faoel, co my tam mamy...?
- Mamy tak...
  • - ....eee... wodę albo herbatę
  • - ...yyy... piwo
  • - ...hmm... wino
  • - ... iii.... o i gin.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Marzec 2017, 00:15:06 »
- O niczym innym nie marzę tak jak o kielichu dobrego wina! Uśmiechnął się chłopak.

Ciaran zawsze miał słabość do wina, postanowił więc uważać, by czasem nie wypić o jeden puchar za dużo.

Jeden kielich w zupełności Ci wystarczy. Pilnuj się, żeby nie skończyć jak ostatnio.

Rozejrzał się. Nigdy nie widział tyle elfów w jednym miejscu. Biła od nich jednak atmosfera gościnności, dobrej woli. Czuł się dobrze w ich towarzystwie.

- Podróżuję do wsi Jaggiel, a na imię mi Ciaran -  zaczął nieśmiało rozmowę. - Wysłano mnie tam z ramienia Konkordatu, jako potencjalnego rekruta. Nie jestem pewien co może mnie tam czekać, ale obawiam się, że może chodzić o coś więcej niż pomoc przy zbiorach. Nie słyszał ktoś z Was może jakichś historii, czy plotek o tym miejscu? Dobrze wiedzieć czego się spodziewać, zwłaszcza gdy podróżuje się samotnie i bez miecza u boku.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marzec 2017, 15:10:20 »
- Wino, świetny wybór! - powiedział Faoel podając Ci puchar, do którego nalał wina prawie do pełności - Na zdrowie!
Gdy po wzniesieniu toastu nastąpiła chwilowa konsumpcja ciszę przerwał Veeol
- Zatem chcesz dołączyć do konkordatu? - powiedział patrząc na Ciebie wzrokiem, w którym była siła do wypełniania swojej misji - Tedy nie dziwi mnie Twój kierunek podróży. Jaggiel to wioska, nie dzieje się tam nic specjalnego. Dużo handlu, to kupcy nakręcają interes w Jaggiel. Kto wie, może znajdzie się tam coś dla Ciebie, żeby udowodnić swoją przydatność. ÂŻyczę Ci tego. Potrzeba nam silnych i zdeterminowanych w Szarej Straży.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Marzec 2017, 16:26:53 »
Ciaran zaczął sączyć powoli wino. Było przepyszne, o wiele lepsze niż te produkowane przez jego ojca. Słuchał elfa z uwagą. Trunek zagryzał dziczyzną, czuł jak wracają mu siły. Nic dziwnego, był to jego pierwszy posiłek odkąd przeszedł przez portal.

- Determinacji mi nie brak, ale żaden ze mnie wojownik. W głębi duszy liczę na to, że uda mi się zostać druidem. Znałem kiedyś jednego, niesamowity był to człowiek. Zawsze go podziwiałem, mimo, że miałem mu za złe, że pracował dla mojego ojca - który żadną miarą człowiekiem wspaniałym nie był.

Nie zdążył ugryźć się w język.

Głupcze, nie po to przez kilka długich lat ukrywałeś się przed ojcem, by teraz paplać na lewo i prawo czyim synem jesteś. Dalej cię szukają, więc trzymaj czasem jęzor za zębami.

//: Przepraszam za dzień nieobecności, natłok zajęć.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Marzec 2017, 20:32:51 »
- Dla nas nie ważne kim byłeś. Liczy się to kim jesteś teraz i kim możesz zostać. Jeżeli jest w Tobie pokora, możliwe, że zostaniesz jednym z nielicznych z Szarej Straży, którzy rozpoczynają naukę magii natury. Kto wie? Chyba sama Ventepi.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Marzec 2017, 21:33:38 »
- Zastanawiam się co powinienem zrobić po dotarciu do Jaggiel. Nie dostałem żadnych instrukcji, nie wiem z kim się tam skontaktować. Idę tam w ciemno, nie mając nawet pewności czy to nie jest pułapka. Kto wie czy nie padnę ofiarą łowców niewolników? No ale ta niepewność ma swój urok. Ahoj przygodo! - zawołał entuzjastycznie podnosząc puchar z winem w górę

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Marzec 2017, 09:15:18 »
- Przeszłość Lithana jest dość mroczna - powiedział Stach - Ale to przeszłość. Teraz przewodzi naszemu zgromadzeniu.
- Pójdziesz do Jaggiel, to na pewno przekonasz się, czemu to właśnie tam Cię wysłano. Wypocznij. Możesz wziąć jedną z cel na górnym poziomie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Marzec 2017, 09:15:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top