Autor Wątek: Północny wiatr #1 - Ciaran  (Przeczytany 4705 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Północny wiatr #1 - Ciaran
« dnia: 12 Marzec 2017, 12:19:37 »
Nazwa wyprawy: Północny wiatr #1 - Ciaran
Prowadzący wyprawę: Gunses Cadacus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Respeva
Uczestnicy wyprawy: Ciaran

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2017, 12:21:14 »
//: Coś robisz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2017, 12:21:14 »

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2017, 12:31:18 »
Ciaran udał się na rynek, który w każdym znanym mu mieście był właściwie centrum życia społecznego. Liczył na to że znajdzie tam uczynnych ludzi, którzy być może wiedzą coś o Jaggiel. Nie wiedział jak daleka droga go czeka. Jeżeli odległość do pokonania jest spora, to znaczy że musi uzupełnić zapasy.

Mam nadzieję, że polecą mi iść wzdłuż jakiejś rzeki. Trudno się zgubić, a i o wodę łatwo.

Skrycie liczył również, że być może znajdzie na rynku jakiegoś kartografa, który sprzedałby mu mapę, lub chociaż pozwolił rzucić na nią okiem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2017, 12:43:00 »
Na rynku w ostatni dzień tygodnia było wielu sprzedających i jeszcze więcej kupujących. Pomimo pogłosek o planowaniu wprowadzenia zakazu handlu w ten ostatni dzień tygodnia, na razie jak widać nikt się tym nie przejmował. Dookoła panował lekki harmider, krzątanina, głosy kupców, przekleństwa poganiaczy bydła, ryki... tego poganianego. Krzyki kobiet, których dzieci się gdzieś zgubiły i płacz urwisów, które zdały sobie sprawę, że wokoło nie widać bezpiecznej spódnicy swej matki. Kartograf był tu, a jakże, za swe mapy życzył sobie jednak tyle pieniędzy, jakoby były one dziełem antycznego artysty, stworzonym na złotym runie.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2017, 13:18:03 »
Ciaran rozejrzał się i uśmiechnął od ucha do ucha. Wiedział, że wśród tych dziesiątek ludzi na pewno znajduje się ktoś kto będzie w stanie mu pomóc. Postanowił jednak zacząć od kartografa. Odchrząknął, poprawił włosy, wyprostował i starając się zachować postawę godną, dostojną, szlachecką nawet, niespiesznym krokiem podszedł do stoiska kartografa, patrząc spod półprzymkniętych powiek. Starał się sprawiać wrażenie pewnego siebie, wręcz znudzonego. Czuł się jak na jednej z licznych uczt, które wyprawiał jego ojciec niemalże co miesiąc. Guwernantka Ciarana zawsze go strofowała, siłą niemal zmuszając do zachowania "godnej postawy". Liczył na to, że nie wyszedł z wprawy przez te wszystkie, spędzone w głuszy, lata.
- Witaj, kupcze. Słyszałem, że sprzedajesz mapy? Polecano mi Ciebie. Szczerze mówiąc, ciężko mi uwierzyć, że twoje mapy są tak wspaniałe jak mi opowiadano. Gdyby tak było nie musiałbyś wystawiać ich pod gołym niebem na targu, nieprawdaż?
Ciaran zaśmiał się najbardziej wiarygodnym śmiechem zadufanego w sobie bogacza na jaki było go stać, przesunął palcem po straganie, podniósł palec w górę i ostentacyjnie strzepnął z niego kurz.
- Nic to, jednak. Nie sposób mi przecież oceniać twej pracy, nim jej nie zobaczę, prawda? Moja rodzina rozważa otwarcie kopalni w którejś z północnych wsi, by jednak zdecydować o zakupie potrzebna jest nam DOKÂŁADNA mapa, ma to bowiem kluczowe znaczenie w rozmieszczeniu surowców, jak zapewne wiesz. Pokaż mi mistrzu, co tam oferujesz w kwestii północy, kota w worku nie kupię.

Cóż, nie myślałem że szlacheckie wychowanie kiedykolwiek mi się przyda, ale ten blef chyba całkiem nieźle mi się udał.

Ciaran wiedział, że jeśli przyjrzy się dokładnie mapie, to powinien trafić do celu bez większych problemów - zakładając, że droga nie będzie zbyt skomplikowana.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2017, 13:27:22 wysłana przez Ciaran »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2017, 17:43:22 »
- Ależ zapewniam! ÂŻe moje mapy nie mają sobie równych! Niech pan spojrzy! Nowiuśka mapa Valfen! - zawołał czerwieniąc się z wściekłości, bo ktoś wszak podważał jego rzemiosło. Pokazana mapa była rzeczywiście mapą Valfden, z naniesionymi jej ważnymi punktami. Wykonana była na zwierzęcej skórze. Mniej więcej po środku mapy, pomiędzy miejscem oznaczającym stolicę a miejscem wyznaczającym siedzibę konkordatu puszczy i kniei, wypalony był punkt.


Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2017, 18:00:26 »
Ciaran zlokalizował Jaggiel na mapie, starał się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Zmarszczył brwi przyglądając się wypalonemu punktowi.

- W istocie, mistrzu, mapa jest wykonana pięknie. Cóż to jednak za wypalony punkt? Co się tutaj znajdowało?

Ciaran porzucił maskę pyszałka, pozwolił ramionom opaść, przybrał bardziej swobodną postawę. Jego pytanie zadane było z autentyczną uprzejmością i ciekawością.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2017, 18:04:29 »
- Cholera... Byłem niedawno we wsi, właśnie tam, Jaggiel. Chciałem, żeby ktoś mi zaznaczył to miejsce na mapie. Dosadzili się do tego karczmarz i tamtejszy tropiciel, tropiciel wskazał miejsce a karczmarz, cholera jasna, przyłożył tu rozgrzany pogrzebacz... - kartograf splunął.
- To jak, bierze pan? 1500 grzywien.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2017, 18:08:46 »
Ciaran wzdrygnął się gdy usłyszał cenę. Odsunął się delikatnie od mapy, by czasem jej nie uszkodzić.

- Rynek jest niebezpiecznym miejscem, mistrzu. Nie noszę przy sobie takich pieniędzy, przynajmniej nie bez eskorty. Porozmawiam z ojcem, przekażę mu, że mapa jest w istocie przedniej jakości, oraz poinformuję o cenie. Jeżeli się na nią zdecyduje to przyśle po nią odpowiedniego człowieka. Miłego dnia życzę!

Uśmiechnął się pod nosem. Miał to czego chciał. Ruszył w kierunku północnej bramy wesoło pogwizdując.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2017, 18:26:28 »
Szybko osiągnąłeś bramę do której chciałeś się dostać. Przed Tobą rozciągał się trakt, wiodący na północ. Była godzina 13, wiatr który poruszał liśćmi kolorowymi liśćmi drzew był jeszcze ciepły. Pomyślałeś, że to ostatnie dni ciepłej jesieni. Wyglądać tylko deszczów i spadków temperatury.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2017, 18:33:31 »
Ciaran skierował się na północny wschód, zamierzając odbyć część drogi wzdłuż rzeki dopiero później odbijając na zachód. Wiedział, że wioska nie jest zbyt daleko, więc mając zapas rzecznej wody nie będzie musiał martwić się o pożywienie - jeśli zgłodnieje zawsze może znaleźć jakieś jagody, czy grzyby, albo zapolować. Wychodząc z miasta zdjął łuk z pleców i trzymał go w lewej dłoni - ot, przezorność. Rozglądał się również uważnie w poszukiwaniu charakterystycznych roślin, w których rozpoznawaniu ma pewne doświadczenie.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2017, 18:36:12 wysłana przez Ciaran »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2017, 19:19:11 »
//: Zszedłeś z traktu?

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2017, 19:20:29 »
//: Tak.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec 2017, 19:24:19 »
Brzegi wielkiej rzeki z początku zachęcały do pieszej wędrówki. Szybko jedna stały się uciążliwe. Rośliny wykorzystywały najmniejszy fragment przestrzeni, a plątanina wystających korzeni i mieszanka błota, pędów traw i opadłych liści spowalniała marsz. Coś w szuwarach zacharczało przeciągle.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2017, 19:25:39 »
Ciaran płynnym ruchem wyciągnął strzałę z kołczana, nałożył ją na cięciwę i cofnął się o kilka kroków rozglądając się czujnie.

Może zejście z traktu nie było tak dobrym pomysłem...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec 2017, 19:30:11 »
Pomiędzy trzcinami jakieś trzydzieści metrów od Ciebie zauważyłeś przemykającą szybko postać, krążyła w chaotyczny sposób charcząc i chlapiąc wodą. Postać biegała bez ubrania, była wątła a kolor jej skóry, sugerował, że przeleżała w wodzie nie jeden dzień. Uzmysłowiłeś sobie, że widzisz mocno głodnego utopca.


1x Utopiec.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Marzec 2017, 19:33:54 »
Ciaran nie chciał marnować strzał, a wiedział, że w pobliżu może być więcej potworów. Utopce były istotami, ekhm, stadnymi. Napiął więc tylko cięciwę ze strzałą, celując w stwora, jednocześnie cofając się powoli, starając się nie wydawać dźwięków i unikać gwałtownych ruchów. Nie spuszczał utopca z oczu ani przez chwilę, był jednak gotów wystrzelić w każdej chwili jeśli potwór zacząłby się do niego zbliżać.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec 2017, 19:37:12 »
Długie napinanie łuku zmęczyło Cię, ręka zaczęła Ci drżeć, drętwiejące palce mogły spuścić cięciwę w każdej chwili i uwolnić strzałę. Udało Ci się jednak dostatecznie oddalić się od kręcącego się w trzęsawisku potwora.

Offline Ciaran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec 2017, 19:40:10 »
Dość tego, czas wrócić na trakt zanim się ściemni.

Gdy Ciaran znalazł się w bezpiecznym miejscu kucnął przy rzece i zaczął pić z niej wodę. Chciał napić się na zapas, ponieważ wiedział, że być może nie znajdzie nic zdatnego do picia aż do Jaggiel. Gdy zaspokoił pragnienie udał się na północny zachód, licząc na to że dotrze do traktu jednocześnie zbliżając się do wioski.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Marzec 2017, 19:47:38 »
Udało Ci się wrócić spokojnie na trakt. Obecna pora roku sprawiła, że na trakcie było mało osób. W oddali zauważyłeś jadący w Twoim kierunku trójkę konnych. Połowa jesiennego miesiąca pochyliła znacznie słońce na północ. Zmierzchało. Wiedziałeś, że musisz się gdzieś zatrzymać na noc.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Ciaran
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Marzec 2017, 19:47:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top