Autor Wątek: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż  (Przeczytany 6362 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« dnia: 06 Marzec 2017, 18:40:16 »
Nazwa wyprawy: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
Prowadzący: Longinus Podbipięta
Wymagania: zapisanie się w tawernie "u Tomiego", dowolne umiejętności walki
Uczestnicy: Gascaden, Kermos, Watu, Toruviel

Trzej śmiałkowie, którzy zapisali się na zadania dostali listy, polecające im zgłosić się do Longinusa Podbipięty- zleceniodawcy w Atusel.

[member=27024]Gascaden[/member] [member=26041]Kermos[/member] [member=26954]Watu[/member]
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2017, 12:14:27 wysłana przez Longinus Podbipięta »

Offline Kermos z Baźin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 600
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2017, 18:51:37 »
Kermos list zachował w domu. Nie można było kogoś posłać, jak ostatnio? Wszak każda kartka papieru jest w zasadzie martwym drzewem. A tak łatwo ograniczyć ilość trupów. Na takich rozmyśleniach minęła mu podróż do Atusel, gdzie odnalazł siedzibę Longinusa. Nie było trudno, wszak skromność nie jest główną cechą Bractwa. Zakołatał w drzwi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2017, 18:51:37 »

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2017, 20:10:28 »
Listy... Jakby nie można było po prostu przyjechać i poodbierać wszystkich śmiałków od razu. Wtedy i ze stolicy było by szybciej do K'efir i uczestniczy nie musieliby niepotrzebnie więcej iść. Z Atusel wiadomo było, że dłuższa droga. No ale co ma do gadania zwykły jaszczur? On tu przyszedł jedynie wyrżnąć paru bandytów i ochraniać karawany jak to było napisane. Ostatnio w ogóle miał bardzo dużo na głowie, tu wampiry, tu legowisko mombaków.... Może teraz odpocznie na tej wyprawie? Wyruszył ze stolicy oferując karawanom ochronę, aż w końcu dojechał do Atusel, tam już szybko odnalazł siedzibę Podbipięty, bo już raz tutaj był. Przed nim zobaczył żabunie, która kołatała do drzwi, czyżby to miał być jego towarzysz? Tego jeszcze nie wiedział, czekał tak więc z nieznajomym, aż drzwi się otworzą, ale postanowił zagadać. - Yyy.. Przepraszam, Pan też do Podbipięty ochraniać te karawany?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2017, 22:38:00 »
Ehh i teraz jeszcze trzeba go znaleźć.
Pomyślałem po czym wyruszyłem w drogę do Atusel gdzie miał znajdować się tenże jegomość.
Jako iż dalej nie wiele wiem o tym miejscu a tym bardziej o miejscach i drogach które prowadzą do tych miejsc, co chwilę musiałem przystawać i pytać napotkanych ludzi o wskazanie drogi. Przez poszczególne osoby naprawdę przyszło mi iść przez dziwne miejsca, począwszy od Martwego lasu aż po najgorsze ścieki, mam tylko nadzieję że nie przesiąkłem tym smrodem. Lecz w końcu udało mi się dotrzeć. Przed drzwiami do domu naszego zleceniodawcy dostrzegłem dwóch Panów rozmawiających ze sobą, Podszedłem bliżej w ciszy, uważam że nie ma sensu rozmawiać, Poznamy się wystarczająco dobrze podczas starć które przyjdzie nam razem stoczyć na tejże wyprawię. O ile Ci panowie w ogóle też na tę misję zmierzają ? Na pewno wszystko się zaraz wyjaśni.

// Przepraszam że tak późno odpisuje ale nawet nie wiedziałem że wyprawa już ruszyła xD

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2017, 17:20:17 »
Czystym przypadkiem spotkały się trzy osobistości o tym samym celu. Otworzył im znany już Gascadenowi sługa - Lewus.
- Kwatera Longinusa Podbipięty herbu Zerwikaptur.- oznajmił.- W czym mogę pomóc?

Offline Kermos z Baźin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 600
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2017, 19:35:48 »
Przytaknął jaszczurowi. Za chwilę pojawił się człowiek. K'efir przyciąga ciekawe i nietypowe osobowości. Może zaraz się okaże, że jaszczur jest uświęconym wojownikiem Zartata, a człowiek złodziejem i mordercą. W końcu zjawił się zleceniodawca, który nie był zleceniodawcą. Czymże jeszcze go ten dzień zaskoczy? No tak, głupim pytaniem jakiegoś lokaja.
- To raczej my powinniśmy się o to spytać. Mamy chronić karawanę do K'efir. Przynajmniej ja i ten tutaj - tu skinął głową na jaszczuroczłeka - jesteśmy, żeby wykonać swoją robotę.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2017, 19:54:16 »
- Witam, Ja także do ochrony karawany. odrzekłem beznamiętnie.
Sprawa zaczynała mnie już trochę irytować ze względu na to iż nie przepadam za pracą w grupie ale wszystkiego należy spróbować.
-Zwą mnie Watu, miło mi was poznać.
Przedstawiłem się mimo poprzednich uprzedzeń dla zachowania jakiegoś minimum etykiety.

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2017, 20:03:04 »
Drzwi otworzył ten robiący na lewo Lewus, którego Gascaden, uświęcony rycerz Zartata miał już okazję go poznać. - No witam, mnie już znacie. - odrzekł do pomagiera Podbipięty. - No tak jak tu ten mówi. Chociaż nie powiem, łatwiej by było jakbyśmy mogli się spotkać w stolicy. Przynajmniej bliżej by była, a i szybciej byśmy dotarli. - Trochę jednak nie podobało mu się, że oni muszą popierdzielać przez pół wyspy do Atusel, bo Longinusowi się nie chce ruszyć zada, a potem przejść kolejne pół wyspy na drugi koniec. Wyglądało też na to, że to właśnie tylko ta trójka zgłosiła się do zadania, człowiek taki jakiś tajemniczy był, zaraz się okaże że to Krwawy Kruczek. A ten drugi towarzysz zaraz się okaże żabim łucznikiem mieszkającym w lesie, co i umie czarować w żywiole wody, tej takie zlodowaciałej. Może przynajmniej jak będzie za gorąco podczas podróży to ochłodzi podróż. Ciekaw był czy Lewus zada kolejne głupie pytanie, czy już wie o co chodzi i zawoła swojego szefa.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2017, 20:20:54 »
- Longinus czeka.- rzekł i zaprowadził was do izby rycerza, który sporządzał coś na papierze. Natychmiast jednak odwrócił od nich swą uwagę.- To ci wybierający się do K'efir.- oznamił.
Podbipięta popatrzył po drużynie. Kermosa już znał. W Gascadenie poznał członka Bractwa, zaś w Watu kogoś, kto chce zarobku.
- Gratuluję wyboru Bractwa.- zwrócił się rycerz do jaszczura.- Jesteście tutaj po to, by pomóc w odbiciu K'efir. To już wiecie. Miasto ma kilkuset osobową załogę i stałe dostawy zapasów z rabowania karawan.- rzekł.- A wy z kolei będziecie ochraniać karawanę - przynętę. Jeśli bandyci nie zdobędą zapasów, osłabną ich morale, jak oni sami z głodu i pragnienia, oraz braku alkoholu. Wtedy będzie dobry moment, by uderzyć.- dodał.- Jakieś pytania?

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2017, 16:19:06 »
Na szczęście Lewus już odpuścił sobie resztę pytań i poprowadził dość specyficzną drużynę do izby pana długowąsego. Wąsisty Longinus spojrzał na śmiałków i niczym prawdziwy znawca i ktoś jak gdyby jeden z tych świrów z Konkordatu odszukał we wszystkich zgromadzonych ich przeznaczenie. Gascaden nieco się zdziwił, że jego dołączenie do Bractwa tak szybko się rozeszło po Valfden, ale z drugiej strony... Nie ma co się dziwić, rzadko kiedy do takiej organizacji dołączają jaszczuroludzie. Lekko się ukłonił gdy usłyszał gratulacje za wybranie Bractwa. - Dziękuję. - odparł i słuchał dalej co wąsaty rycerz ma do powiedzenia. W sumie nic nowego się nie dowiedział, tylko dlaczego nie mogliby po prostu to K'efir zdobyć szturmem? Samo Bractwo dałoby sobie radę, a tak to bawią się w jakieś podchody. - No nie, niech będzie po waszemu. Wyruszamy teraz?

Offline Kermos z Baźin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 600
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec 2017, 16:25:58 »
-Kermos jestem.
Przedstawił się krótko, bo tego wymagała sytuacja. Wysłuchał Podbipięty. Nie miał żadnych pytań, oprócz jednego, które zadał już jaszczur.
-Nie ma co czekać, wyruszamy. Gdzie ta karawana?

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2017, 21:58:11 »
Czekałem w ciszy na rozwój wydarzeń, nie powiedziałem ani słowa, nie dla tego iż nie chciałem kogoś urazić boć zadawać głupich pytań. Po prostu postanowiłem iż skoro nie mam nic ciekawego do powiedzenia to lepiej siedzieć cicho. Jednakże wykorzystałem sytuacje do rozglądnięcia się po domostwie rycerza z myślą że kiedyś może przywiodą mnie tu inne pobudki.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2017, 18:48:55 »
- Za mną proszę.- rzucił rycerz, po czym wstał zza biurka i przeszedł przez jakowyś korytarz.

Offline Kermos z Baźin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 600
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2017, 21:54:20 »
Kermos tylko westchnął. Chciałby już wyruszyć i mieć pierwszy etap za sobą. Jak widać czekają ich jeszcze jakieś procedury. Przepuścił staruszka przodem i udał się tuż za nim, jak przed chwilą polecił. Po drodze nawet nie rozglądał się po korytarzu. Po prostu dotrzymywał Podbipięcie tempa, kątem oka zerkając czy towarzysze zmierzają za nimi.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marzec 2017, 06:49:58 »
Rycerz zaprowadził was do czegoś, co wyglądało na garaż, lub stajnię. Był tam osły, oraz wozy, i grupa ludzi wyglądających na kupców. Był także wóz, który Kermos musiał pamiętać z poprzedniej wyprawy.
- Tych o to kupców odeskortujecie do miasta Rudar. Po drodze miniecie K'efir, gdzie spełnicie zadanie.- oznajmił.- Lewus będzie waszym woźnicą. Zadbałem o zapasy, więc możecie ruszać kiedy chcecie.

Offline Gascaden

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 830
  • Reputacja: 307
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Marzec 2017, 14:02:38 »
I jak zielona, magiczna żaba się odwróciła to widziała gadzinę jaszczura zwaną Gascadenem. I tak szli i szli, aż doszli do garażopodobnego czegoś lub po prostu zowiącego się stajnią. Grupka ludzi, osły, wozy, osły. Osły? Czy naprawdę już ci kupcy nie mogli załatwić sobie szkapy? Chyba wychodzi na to, że osły to też dobra siła pociągowa. Gascaden wlazł na ten pusty wóz, który Kermos musiał pamiętać z poprzedniej wyprawy, w której jaszczurzy członek Bractwa nie uczestniczył. Zajął sobie najlepsze i najwygodniejsze miejsce i czekał na pozostałych. - No, możemy ruszać od zaraz. - rzekł i czekał aż reszta ruszy swoje dupska. Zapowiadała się długa podróż.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Marzec 2017, 18:12:11 »
Wskoczyłem na wóz, po czym zająłem pierwsze lepsze miejsce.
-Jak dla mnie mogli byś my już wyruszyć, jeśli pozostali nie mają nic przeciwko.
Przyjąłem wygodną pozycję do dłuższej podróży i czekałem aż reszta się wyzbiera.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Marzec 2017, 18:16:53 »
Z kolei Lewus, sługa Longinusa zasiadł na miejscu woźnicy.
- Uzgodniłem z nimi by wzięli najkrótszą drogę - to oznacza, że nie tylko bandyci z K'efir mogą być zagrożeniem.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marzec 2017, 17:03:28 »
- Proszę wybaczyć mi tę śmiałość ale czy to nie jest głupi pomysł aby narażać się na niebezpieczeństwo ze strony nie zamieszanych w spór bandytów ? Zawsze Jest ryzyko że podczas starcia z nimi stracimy wóz i wtedy już z przynęty nici.

Offline Longinus Podbipięta

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 666
Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marzec 2017, 19:24:01 »
- No to go nie straćcie.- odrzekł surowo Podbipięta.- A teraz już jeźdźcie, bo do jutra rana się nie zabierzecie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bitwa o K'efir część II - Sabotaż
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Marzec 2017, 19:24:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything