Autor Wątek: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu  (Przeczytany 34677 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #320 dnia: 16 Październik 2017, 21:05:23 »
- Kiedy ostatni raz ktoś żywy stamtąd wrócił? - zapytała krótko Nessa. W tej kompanii była jedną z osób, które znały to miejsce. Niegdyś tętniące życiem, choć z wieloma interesującymi zakamarkami. Ciekawiło ją nawet, czy chatka, którą nazywano jej domem, a w której bywała rzadko, jeszcze stoi. Jednak jeszcze bardziej ciekawiło ją, czy Ostoja, która miałaby być pułapką dla wampirów, nie stanie się pułapką dla jej towarzyszy. To miejsce mogło być w rozsypce. Lochy, piwnice - to wszystko mogło skrywać nowych lokatorów.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #321 dnia: 16 Październik 2017, 21:13:15 »
- I wy mnie pytacie, po co nam Lithan? - Gunses posłał pytanie gdzieś w powietrze. Nie chciał słuchać ich odpowiedzi, nie byłyby obiektywne.
- Każdy z was zabezpieczając Ostoję ma rozlewać krew ludzi i zwierząt. Wystarczy po jednej kropli, uwierzcie mi. W Ostoi zwierząt, a tym bardziej ludzi, nie czuło się od lat. Tak, nie czuło się. Chcę, aby dzicy byli zdezorientowani, aby na każdym kroku dobiegały ich zapachy zewsząd, to zapewni nam krew rozlana po całej Ostoi...
- Możemy naciąć skórę na koniach - zaproponował jeden z Nordów - Płytko, ale na tyle, by zwierzę broczyło. Przeprowadzi się konie w jedną i drugą znacząc ziemię.
- To dobry pomysł - przyznał Gunses - Wszyscy zaś, którzy będą chcieli wziąć udział w walnej bitwie, proszeni są o natarcie się przed nią krwią wampirów. Mamy jej trochę. Pośród setek zapachów, wasz własny zapach skryty pod zapachem wampirzej krwi zapewni wam względne bezpieczeństwo. Przynajmniej na początek... Teraz zaś, co się tyczy podziemi i Wielkiej Areny...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #321 dnia: 16 Październik 2017, 21:13:15 »

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #322 dnia: 16 Październik 2017, 21:17:55 »
- Aha... do zrobienia. Acz wolałbym się natrzeć gównem trolla. Mów co z areną i podziemiami.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #323 dnia: 19 Październik 2017, 20:45:38 »
Na pytanie elfki nikt nie pofatygował się odpowiedzieć, więc nie zadała kolejnego. Nie wiedziała, czemu została zignorowana. Czyżby Cadacus uznał, że zadaje je równie bezmyślnie, jak baba na targu, słysząc straszną historię i zasłaniając spódnicą swojego potomka, który gdzieś się plątał jej pod nogami? Tinuviel zwyczajnie chciała wiedzieć, kiedy ostatnio ktoś zdał relacje z tego, jak wygląda obecnie Ostoja i jej okolice. Równie dobrze wszystko mogło być kompletnie zrujnowane i przez to samo w sobie stanowić pułapkę dla jej kompanii.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #324 dnia: 20 Październik 2017, 19:31:54 »
Gunses zauważył, że nuda zwiesiła kinol aż do ziemi. Czyżby powiedział coś nie tak? Nie sądził. W końcu jego wypowiedź miała być maksymalnie uszeregowana, tak, aby niczego nie pominąć. 
- Wielka Arena i podziemia oraz wszystkie mroczne zaułki. Wiemy, że jest ich dużo. Ostatni zwiad przeprowadzony w ubiegłoroczne hemis wskazuje, że nienaruszone lub częściowo naruszone jest jakieś sześćdziesiąt do siedemdziesięciu procent Ostoi. Najbardziej zniszczone są obszary mieszkalne, w których bronili się myśliwi do ostatnich chwil. Mocno zniszczone zostały także budynki Wielkiej Areny, zwłaszcza widoczne były naziemne zagrody, w których trzymano zwierzęta. Najpewniej podziemia areny są w równie opłakanym stanie, to tam trzymano magiczne chowańce.
- W całej Ostoi jest mnóstwo mniej lub bardziej niebezpiecznych miejsc - powiedział Gunses wskazując na wszystkie strażnice, wielką arenę, kompleks mieszkalny, magazyny, karczmę - ÂŚcieżki pomiędzy lokacjami są dość bezpieczne, ale nawet tam można natknąć się na stado wupów, które będą chciały zjeść was na kolację. Dlatego lepiej nie ruszajcie się nigdzie sami bez odpowiedniego oręża i zbroi. I jeszcze jedna rada - nie wchodźcie do domów - wskazał kompleks mieszkalny pod strażnicą i w centrum Ostoi
- Słońce to wasza tarcz. Jego światło zapewni wam przetrwanie. Wszędzie tam gdzie go nie będzie, jesteście zdani na siebie. - uniósł wzrok nad zebranych, spojrzał ponad nich, na wylot jaskini. Na dworze zapadł zmrok.
- Wielka Arena wzniesiona była do walk z rzadkimi potworami. Tam też uwolnimy behemota. Jest wściekły i głodny. Nim padnie stanie się przynętą dla wielu dzikich. Nim rozpierzchną się, Lithan sprowadzi na arenę ogień. Nie kręcić mi się tam, jeżeli nie chcecie się przypalić. Czy macie jakieś pytania? Yarpen, co z waszym wynalazkiem? Bomby ze srebrem?

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #325 dnia: 20 Październik 2017, 19:39:54 »
- Wiesz że to eksperymentalna technologia? Mam takich tylko pięć, i to są jedyne egzemplarze. Moi ludzie mają srebrną broń i to tyle. Nie mamy forsy na wynalazki.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2017, 19:47:29 wysłana przez Yarpen aep Thor »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #326 dnia: 20 Październik 2017, 19:47:30 »




***

Gunses spojrzał na krasnoluda wymownie i z lekką kpiną.
- Jeżeli to ma przynieść nam więcej szkody niż pożytku, wolałbym abyś tego nie używał. Zwłaszcza przy naszych ludziach.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #327 dnia: 20 Październik 2017, 19:53:55 »
- Ehh, to ja jestem saperem a nie ty. Jak coś jest prototypem to nie znaczy że jest aep arse. Ja wiem jak to działa, i kiedy tego użyć. Więc kwestie materiałów wybuchowych zostaw mi tak jak ja nie mówie ci jak zabijać Dzikich. Coś jeszcze?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #328 dnia: 20 Październik 2017, 20:02:20 »
Gunses popatrzył po zebranych, pytająco uniósł brwi.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #329 dnia: 20 Październik 2017, 20:08:06 »
- Panie Cadacus - odezwał się Progan wstając z zydla, który zajął zaraz po przyjściu na zebranie. Podparł się na stole
- Nie wiem, czy nie roztropniej byłoby zostawić Vulmera nocą gdzieś z dala od tej osady. Nie jest on wojownikiem, tamta noc byłaby jego ostatnią.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #330 dnia: 20 Październik 2017, 20:08:48 »

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #331 dnia: 20 Październik 2017, 20:13:02 »
Ork podrapał się po łbie, słysząc plany oraz sapnął sobie głośno, bo jakoś nie widział wtrącania się tam, o czym mało wiedział. - Ja tam nigdy strategiem nie byłem, ale zrozumiał to co miałem. Wiem czego unikać i jak walczyć, ale zawsze sytuacje wymykają się spod kontroli. Dlatego proponuję podzielić się w razie czegi na grupy, byśmy się mogli jakoś odszukać czy coś? Albo chociaż jakiś znak rozpoznawczy, bo z tego co już doświadczyłem będziemy jedynymi istotami, które znają mowę. Tamte wynaturzenia utraciły je na rzecz siły, wyostrzonych zmysłów itp. Zaproponował coś w sumie mądrego wobec własnego mniemania.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #332 dnia: 20 Październik 2017, 20:20:39 »
- Wszyscy niezdolni do czynnej walki z zastępami dzikich wampirów na dwie godziny przed zmrokiem udadzą się na wzgórza okalające Ostoję. Będą pilnować zaopatrzenia, wozów i koni. Tam będą bezpieczni. - powiedział wiedząc jedno - że Ci, którzy będą na wzgórzach ujrzą kolejny wschód Słońca. Czy będą szczęśliwi i pełni zwycięstwa? Zejdą do Ostoi by powitać odbity z rąk dzikich istot ciemności świat? Czy będą wracać czym prędzej na południe, pozostawiając za sobą Północ, która zostanie raz na zawsze skąpana w mroku i śmierci? Tego nie wiedział.

Wampir wysłuchał słów Kenshina. Wiedział, że podział na ewentualne grupy pozwoli lepiej się bronić i łatwiej zabijać. A w najgorszym wypadku, da im większe szanse na ucieczkę.
- Jeżeli sprawy przybiorą zły obrót, Lithan wystrzeli w niebo trzy słupy ognia. Wtedy pewnie będzie to oznaczało naszą szybką śmierć. Nawet tego nie poczujemy. - mówił to bez emocji, nie strasząc. Każdy wiedział na co się pisze. Zwyciężą, albo polegną. Mając jednak po swojej stronie Lithana, Nessę, Kenshina i Bękartów, Gunses liczył na sukces - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nad Ostoją poszybuje gorejąca strzała.
- Jeżeli się zgubicie, nie wołajcie się. Dzicy rzeczywiście zdawać by się mogło stracili zdolność mówienia, ale sądzę, że głos rozpoznają z niemałej odległości. W miejscu, w których słychać tylko wampirzy syk, głos może być dla nich wabikiem. Jak chcecie podzielić się na grupy? 

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #333 dnia: 20 Październik 2017, 20:28:35 »
- Ja, Ty, Kensh i Nuda. Plus 40 moich ludzi, jakbyśmy podzielili się na 4 to każdy dostanie wsparcie plutonu. Czyli 10 Bękartów. Ale Nessa raczej nie zna się na walce w terenie zabudowanym no nie? Nesso?

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #334 dnia: 20 Październik 2017, 20:36:12 »
- Szczerze mówiąc to ja jakoś nigdy nie dowodziłem, ale na walce w terenach zabudowanych znam się nie od dziś niestety. Dodał do swojej wypowiedzi na temat takich działań, ale na poważnie to wolał działać sam albo ewentualnie z drugą osobą, a nie zgrają ludzi, których nie znał a to błąd! Poznanie z kim się będzie walczyło jest raczej nadrzędną rzeczą, lecz kto w tych czasach myśli o tym?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #335 dnia: 20 Październik 2017, 20:37:45 »
- Ja idę sam. Lithan też będzie sam. Potrzebujemy miejsca, by ciąć i czarować. Jak zacznie się kocioł, nie będę patrzył kogo zabijam. Będę zabijał, bo jedna chwila zawahania, oznaczać będzie śmierć. Proponuję wam grupy co najwyżej dwuosobowe.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #336 dnia: 20 Październik 2017, 20:45:01 »
- Znaczy chcesz posłać nas i moich ludzi parami? No nie wiem. Wole już iść z Kenshinem i Nessą oraz połową moich ludzi. Resztę podzielić po pięciu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #337 dnia: 20 Październik 2017, 20:48:27 »
- Nie idziemy tam na udeptane pole bitwy - Gunses spojrzał na krasnoluda - To nie walka dwóch armii. My załapane w pułapki dzikie wampiry musimy stale uśmiercać. Jeżeli się z pułapek wyswobodzą, dołączą do atakujących. ÂŁatwiej pomiędzy chatami i budynkami będzie się przemieszczać małym grupom, niż dużemu oddziałowi. Niektóre miejsca w Ostoi to wąskie gardła. Kilka osób, zamieszanie i powstanie zator, a taka sytuacja jest niebezpieczna.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #338 dnia: 20 Październik 2017, 20:49:11 »
- Krasnolud ma rację. Tak będzie lepiej skoro inni czują się zbyt pewni. Rzucił wymownym, spojrzeniem na wampira, bo Lithana tutaj nie było, ale znając go pewnie słyszy, co tu się dzieje. - Także trzeba to poddać głosowaniu. Zwrócił się do wszystkich ważnych i ważniejszych oraz mniej ważnych.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #339 dnia: 20 Październik 2017, 20:55:26 »
- Grupa ponad dwudziesty ludzi to pewna śmierć większości. Prędzej czy później wszyscy będziecie musieli się rozpierzchnąć, przed tym jednak poświęcicie wiele żyć waszych towarzyszy. Jestem za tym, byście dobrali się w dwu-, najwyżej trzyosobowe grupy. Reszta bękartów może iść razem. To Twoi ludzie, Yarpen.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Revarskie pieśni: Zapach jaśminu
« Odpowiedź #339 dnia: 20 Październik 2017, 20:55:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top