Autor Wątek: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr  (Przeczytany 16681 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Luty 2017, 20:28:25 »
- No mniej więcej tak, po wszystkim chcę się ubiegać o te ziemie. Rzekł, przyspieszyli.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Luty 2017, 11:41:05 »
- A tak zapytam, masz jakieś prawa do tych ziem? Bo w taki sposób że "wyzwolisz ziemie" to każdy by się mógł o dowolne ziemie ubiegać.
Pogonił konia aż dudniało, z ubitego traktu unosił się tylko obłok kurzu. Pędzili przed siebie.
- Te Kaziu, może podesłać Ci też posiłki z moich ziem? Lepiej wyszkolonych jednostek to chyba tylko u króla szukać choć i to można poddawać w wątpliwość. - proponował.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Luty 2017, 11:41:05 »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Luty 2017, 12:24:22 »
- To były moje ziemie, ale... to skomplikowane. "Wyzwolenie ziem" to na pewno większe zasługi i "prawa" niż zabicie paru demonów na wojnie... Ja swój tytuł zawdzięczam właśnie temu, że po prostu byłem pod Amertodonem. A nie robiłem tam nic niezwykłego, kurwa nawet medal dostałem. Dlatego tak jakby zrzekłem sie ziem, mówiąc że wpierw musze sie wykazać czymś godnym. No... a walka z sektą która szuka grobowca czegoś starego i niebezpiecznego jest czynem godnym. A to potrwa trochę. Dziękuję, garnizon i ludzie Yarpena starczą.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Luty 2017, 14:53:36 »
Od wyjazdu kaprala minęło pięć dni, w Gandawie nic się nie działo. Z wyjątkiem przyjazdu małego sześcioosobowego oddziału Hufca K'Obronie z Ekkerund. No i Merith wyjechał, szukać pewnych informacji, szczegółów o grobowcu. Stacjonujący we wsi szeregowcy Bękartów mieli spokój. Jednakże... patrolujący południe wsi Egbert zauważył sporą grupę ludzi. Z daleka rozpoznał chorągiew Bękartów.


// [member=16106]Rikka Malkain[/member]

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Luty 2017, 16:06:36 »
- Kaziu... Ja to sobie nie potrafię poradzić z tym że ktoś - nie mówiąc o Tobie boś Ty honorowy krasnolud- dostał ziemie za to jak ty to ująłeś "zabicie paru demonów". Obrona Valfden to był obowiązek każdego obywatela tej wyspy a ziemia nie powinna być o tak rozdawana takim "bohaterom z ulicy". No naprawdę, to mnie mierzwi. Uderzam się w pierś, ja też za to dostałem ziemię i medal tylko że ja zebrałem armię, zwiększyłem jej liczebność, dozbroiłem i tak dalej o obronie Atusel nie wspomnę. - mówił co sądził na ten temat - Wychodzę teraz na egoistycznego dupka ale nie dbam o to. A z sektą to spokojnie, rozprawimy się. - uśmiechnął się.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Luty 2017, 16:26:35 »
- No właśnie, Ty coś robiłeś. Gdyby nie flota z Atusel to byłoby źle. Mnie też to mierzwi, a niestety większość naszej szlachty to "bohaterowie z ulicy". Wiesz... ja uważam że mniejsi szlachcice powinni pracować dla tych większych. I za taką służbe otrzymać ziemie. Popatrz, załóżmy że ty masz dystrykt i dwie gminy w tymże. Przychodze ja do ciebie  jako szlachcic i oferuje swe usługi, dbam na przykład o bezpieczeństwo na traktach itede. Po jakimś czasie postanawiasz nagrodzić mnie jedną z gmin.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Luty 2017, 16:40:01 »
Spokój trwał już od tylu dni, że nawet Egbert przestał wierzyć w kontratak kultystów. Z resztą, mając wsparcie krasnoludów i tutejszych, trójka Bękartów nie musiała obawiać się kilku bandytów. No, chyba że tamci przybyliby z magiem, ale na to mieli przecież Meritha. To znaczy, elf był z nimi do niedawana. Jakby jednak nie patrzeć, względne bezpieczeństwo nie oznaczało, że drużyna może zaniedbać jakąś wartę czy patrol. Strzeżonego Szóstka strzeże i dlatego też barczysty najemnik bez szemrania wypełniał wszystkie swoje obowiązki. Nawet jeśli chodziło o rutynowy obchód terenów wokół wsi. Jak się okazało, dobrze robił, bo właśnie tego dnia nastąpił przełom. Będąc akurat na południu Gandawy, Egbert dostrzegł w oddali ciekawy widok. W stronę wsi maszerował spory oddział. Chorągiew swojej kompani najemnik rozpoznał bez trudu. Odwrócił się zatem tyłem do nowych gości i huknął potężnym głosem w kierunku oddziału odpoczywającego w osadzie.
-Nasi idą! Wspaarcie!
Już widział poruszenie jakie nastąpiło w wiosce. Wszyscy czekali na jakiś znak od kaprala już dosyć długo, by zdążyć się tym trochę znudzić. Tymczasem, wreszcie nadeszły jakieś posiłki. To zaś znaczyło, że już niebawem Bękarty będą mogły przystąpić w Omas do ofensywy.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Luty 2017, 16:53:59 »
Było ich 26. Pochód prowadził pułkownik Yarpen aep Thor. 10 rekrutów i 15 Najemników. Krasnolud zbliżył się do Egberta.
- Czołem żołnierzu, zdesantowaliśmy się na wybrzeżu. Tak było najszybciej, jak sytuacja?

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Luty 2017, 17:04:11 »
W pierwszej kolejności Egbert zasalutował na widok dystynkcji pułkownika. Poszanowanie dla wewnętrznej hierarchii musi być. Bez tego każda, nawet najlepsza armia, w końcu się rozpieprzy. Później podał własne imię i stopień.
-Tutaj spokój, wszystko pod kontrolą. Pozostałe wsie ciągle w rękach wroga. Jest nas trójka Bękartów, do tego sześcioosobowy oddział hufca K'Obronie. Cywile współpracują.
W kilku słowach zrelacjonował sytuacje.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Luty 2017, 17:09:03 »
- Hufiec powiadasz? A kto nimi przewodzi? Spytał, wydał reszcie rozkaz zajęcia pozycji i zluzowania trójki Bękartów. Sam zaś ruszył za Egbertem w głąb wsi.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Luty 2017, 17:11:33 »
- No właśnie, Ty coś robiłeś. Gdyby nie flota z Atusel to byłoby źle. Mnie też to mierzwi, a niestety większość naszej szlachty to "bohaterowie z ulicy". Wiesz... ja uważam że mniejsi szlachcice powinni pracować dla tych większych. I za taką służbe otrzymać ziemie. Popatrz, załóżmy że ty masz dystrykt i dwie gminy w tymże. Przychodze ja do ciebie  jako szlachcic i oferuje swe usługi, dbam na przykład o bezpieczeństwo na traktach itede. Po jakimś czasie postanawiasz nagrodzić mnie jedną z gmin.

- Dlatego osobiście tych bohaterów nie biorę tak do końca na poważnie, to tak jakby wygrali status na loterii. - rzekł - Przykład ciekawy ale powiem Ci że jakiejkolwiek reformy byśmy nie zrobili w tym kraju, nie zmieni to nic, tutaj każdy statusem wyżej od chłopa dąży do tego by się dorobić tytułu i ziemi a potem spijać śmietankę i czuć się ważnym. No wiadomo, to jest fajne ale jak każdy będzie szlachcicem to raz że samo bycie tym szlachcicem czyli kimś wyżej straci na znaczeniu, stanie się powszechne, ponadto będzie zaczynało się knucie młodych i głodnych władzy szlachciców przeciwko tym większym, czasem może i robiących więcej od nich. - rozwijał temat i rozwijał - Co do mojej osoby to akurat zły przykład bo ja staram się być niezależny i polegać głównie na samym sobie stąd swej ziemi nie oddałbym nikomu gdyż wiem że mi także nikt by takowej nie dał. No ale mniejsza, rozgadałem się strasznie.

Offline Egbert

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 278
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Luty 2017, 17:31:33 »
-Domenik aep Zirgin i Tyrr aep Nargoth.
Odpowiedział mężczyzna prowadząc dowódcę do osady. Doszli raz dwa, bo i na swoim patrolu Egbert daleko od Gandawy nie zawędrował. Najemnik nie zdziwiłby się, gdyby pułkownik znał osobiście obydwu wymienionych. Wojownik słyszał o Yarpenie to i owo. Podobno miał dobry kontakt ze swoimi z Ekkerund.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Luty 2017, 18:41:29 »
- Dlatego osobiście tych bohaterów nie biorę tak do końca na poważnie, to tak jakby wygrali status na loterii. - rzekł - Przykład ciekawy ale powiem Ci że jakiejkolwiek reformy byśmy nie zrobili w tym kraju, nie zmieni to nic, tutaj każdy statusem wyżej od chłopa dąży do tego by się dorobić tytułu i ziemi a potem spijać śmietankę i czuć się ważnym. No wiadomo, to jest fajne ale jak każdy będzie szlachcicem to raz że samo bycie tym szlachcicem czyli kimś wyżej straci na znaczeniu, stanie się powszechne, ponadto będzie zaczynało się knucie młodych i głodnych władzy szlachciców przeciwko tym większym, czasem może i robiących więcej od nich. - rozwijał temat i rozwijał - Co do mojej osoby to akurat zły przykład bo ja staram się być niezależny i polegać głównie na samym sobie stąd swej ziemi nie oddałbym nikomu gdyż wiem że mi także nikt by takowej nie dał. No ale mniejsza, rozgadałem się strasznie.

- Już tak jest, część szlachty wyżej sra niż dupe ma, o! Z grzeczności pomine nazwiska. Ja tam swe miejsce w hierarchii znam, nie wychylam się za bardzo mimo iż ambicje posiadam jakieś tam. Jo bym ci dał ziemie, chytry nie jestem. Szkoda że pojedynczej wsi mieć nie można. Starczyłby mnie folwark mały. Dojeżdżali.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Luty 2017, 19:06:47 »
- Noo i tu dobrze mówisz z tymi wsiami, nadawanie wsi komuś pod zarząd już by deczko podnosiło pozycje społeczną danej osoby a i sam właściciel ziemski by nie zbiedniał bardzo. Miałby poprostu swoich namiestników w poszczególnych wsiach. - znowu wchodził w temat za głęboko - Chociaż z drugiej strony takie coś daje możliwości robienia przekrętów, ponadto daje trwałą siatke powiązań na linii właściciel ziemski - jego namiestnicy we wsiach, nazwijmy ich w tym rozważaniu "obdarowanymi". Ogólnie jakby ktoś był sprytny to może takie coś wykorzystywać w złych celach a nikt by zbytnio na to nie zwracał uwagi. Dalej, zrobiło by się coś jak małe państewka na danych terenach gdyż taki właściciel ziemski mając pod sobą ludzi, tak myśle, chciałbywprowadzać swoje własne prawa. Nie mówię że to złe, nie mówię że teraz tak się nie dzieje ale jakby to wyolbrzymić to temat wydaje się ciekawy. Oczywiście to tylko moje rozmysły.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Luty 2017, 19:13:32 »
- Bo ja wiem? A co myślisz o tym że wszystkie kopalnie należa do króla? Bo ja uważam że można by chociaż zyski dzielić jakoś. Bo tym co mają same góry to co zostaje? Owce i kozy. Rolnictwa nie rozwiniesz zbytnio. A kopalnia zapewnia stały, pewny dochód.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Luty 2017, 19:16:12 »
Yarpen znał tych dwoje krasnoludów aż za dobrze. Na wieść że to oni wielce sie uradował i pobiegł się przywitać.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Luty 2017, 19:29:21 »
- Powiem Ci tak, moje kopalnie i tak generują dla mnie dochody więc nie do końca wiem o co chodzi, może zarząd Ereno robi coś nie tak jak należy. - zaśmiał się - Powiem Ci tak, z tymi kopalniami trzeba by odnaleźć złoty środek by obie strony były równo poszkodowane i równo zadowolone jednocześnie. A zrobić tak idealnie jak mówie to sie chyba nigdy nie udaje.
Zauważył biegnącego w ich stronę krasnoluda postanowił więc zwolnić pęd konia.
- E Kaziu, ktoś biegnie...

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Luty 2017, 19:35:40 »
- Serio? Bo przeca w aktach prawnych pisze że porty, wycinki drzew i kopalnie należą do króla. No ale do niedawna jeszcze zapisane było że baron zasiada w Radzie Królewskie. Od czasu jak jest konstytucja tego nie poprawili hehe. O, to Yarpen. Krasnolud zwolnił konia.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Luty 2017, 19:42:41 »
- Widać Silas odprowadza nadmiar zysków na lewo i przeznacza na rozwój miasta.
Tylko wiesz, ja nic nie mówiłem.
- zaśmiał się - Aaa Yarpen, nie poznałem stąd.

Offline Yarpen aep Thor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Reputacja: 217
Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2017, 19:48:10 »
- Cześć chopy! Nie uwierzyta kto tu jest! Domenik i Tyrr, przyjechali z czwórką swoich "ludzi" w tym samym celu prawie co my.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na zachodzie bez zmian II - Wschodni Wiatr
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty 2017, 19:48:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top