Ankieta

Czy chcesz wprowadzenia gry Gwint do Marantu?

Tak.
5 (71.4%)
Nie.
2 (28.6%)
Nie obchodzi mnie ta gra.
0 (0%)

Głosów w sumie: 7

Głosowanie skończone: 25 Luty 2017, 15:30:08

Autor Wątek: Gwint w Marancie?  (Przeczytany 5783 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Gwint w Marancie?
« dnia: 18 Luty 2017, 15:30:08 »
Chciałbym się was zapytać, czy chcielibyście wprowadzenia gry karcianej Gwint (darmowej) do systemu Marant?

Moglibyśmy w ten sposób tworzyć jakieś turnieje, a festyny mogłyby być przyczynkiem do przyjacielskich gier dla przyjemności. Niestety gra nie jest edytowalna, przez co karty będą z uniwersum Wiedźmina. Zrobilibyśmy jednak ruchomy spis na wiki kto jakie karty posiada, bo nasze karty dotychczas zdobyte w gwincie (jeśli już ktoś grał) byłyby nie ważne w spisie w Marancie.

Część kart moglibyśmy kupić, część moglibyśmy wygrać na wyprawie (za zgoda np. Dragosaniego lub opiekuna Gry), wygrać od dowolnego gracza jeśli zgodzi się postawić daną kartę czy w turniejach. I tylko kartami zdobytymi w Marancie moglibyśmy grać w Gwinta, przez co każdy miałby jednakowe szanse.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2017, 15:32:41 »
Brakuje mi odpowiedzi: Nie wiem :s

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2017, 15:32:41 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2017, 15:38:44 »
Dodałem trzeci wariant.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2017, 15:40:02 »
Rundy byłyby kolejnymi postami? Czy byłoby to na jakiejś osobnej platformie?

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2017, 15:49:26 »
Rundy byłyby kolejnymi postami? Czy byłoby to na jakiejś osobnej platformie?

To jest aplikacja, osobna gra. Granie na posty byłoby męczące. Po prosto do talii wrzucalibyśmy karty tylko te, które mamy wg. spisu na Wiki. Każdy będzie miał wgląd kto jakie karty ma, więc jakby ktoś wrzucił sobie coś ekstra - screenshot i dojezdzamy gościa. :D


Dlaczego Gwint a nie coś innego? Nie mam nic przeciwko, za dodaniem jeszcze jakiejś gry, bo Marantowi brakuje tego typu rozrywki choćby na wcześniej wymienionych festynach.

Gwint ma tą przewagę, że jest grą prostą i jak będziemy przez np. miesiąc grac na podstawowych kartach, to zwycięstwo będzie zależeć głównie od nas samych a nie od: szczęścia czy potężnej talii przeciwnika. To ma być wyłącznie dla zabawy.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2017, 15:50:58 »
A co jeżeli ktoś zdobędzie na wyprawie kartę, której nie ma w talii Gwinta? Chyba, że wymóg zdobywania kart będzie taki, że musi ją najpierw mieć w grze, dobrze rozumiem?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2017, 15:54:57 »
Gwinta znam z wieśka. Nie wiem jak to miałoby wyglądać tutaj :/
Trochę martwi mnie, że może to jeszcze bardziej odciąć marantczyków od marantu i zaczną sobie tylko grać w gwinta.

Ja byłbym za opisaniem zasad, wprowadzeniem na 10 dni tego do ruchu i po 10 dniach zdecydowania co dalej z tym robić. Czy zaiskrzyło czy nie. 

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2017, 15:57:23 »
Takie rozgrywki związane z Marantem dawały by zyski w Marancie. Wygrane grzywny, karty. Więc raczej nie odcięło by to graczy od Marantu.

Poza tym Gwint i Marant to zbyt różne gry, żeby jedna zastąpiła drugą.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2017, 16:01:09 »
Takie rozgrywki związane z Marantem dawały by zyski w Marancie. Wygrane grzywny, karty. Więc raczej nie odcięło by to graczy od Marantu.

Poza tym Gwint i Marant to zbyt różne gry, żeby jedna zastąpiła drugą.
Wygram od Ciebie flotę :)


Hm. Nie mam nic przeciwko samej grze, o ile nie byłoby to nagle jakimś młynkiem do robienia kasy na boku. ÂŻe ciągle gramy o 100 grzywien z NPC i wygrywamy. To musi mieć jakąś zasadę, a wygraną, nie wiem, trzeba jakoś udokumentować? Nie wiem. Musiałbym to zobaczyć, zagrać w to w tej postaci, przekonać się co to ze sobą niesie. Nie jest to ten sam gwint co w wieśku, bo tam była jedna postać, tu jest kilka/kilkanaście.

Nie wiem :(

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2017, 16:03:28 »
Zakaz gry z NPCami?
Ogólnie pomysł może być ciekawy. Trzeba tylko by to dostosować do naszych wymogów.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2017, 16:06:18 »
A co jeżeli ktoś zdobędzie na wyprawie kartę, której nie ma w talii Gwinta? Chyba, że wymóg zdobywania kart będzie taki, że musi ją najpierw mieć w grze, dobrze rozumiem?

Dotknąłeś własnie problemu, nad którym się głowie.

Zacznę od podziału na karty. Karty dzielą się na: zwykłe, specjalne, epickie oraz legendarne (zwykłe - najgorsze, legendarne - najlepsze).

Na początku (pierwszy miesiąc) chciałbym, zeby gracze grali wyłącznie na kartach podstawowych, które dostają na starcie. To by spowodowało, że ktoś nowy przez ten czas uzbiera sporo nowych kart (w Gwincie).

Po miesiącu moglibyśmy wprowadzać karty specjalne (których gracz powinien mieć po miesiącu gry 15-30). Nagrody w turnieju polegałby na:

I miejsce - 5 kart specjalnych [losowanie spośród tych zdobytych w grze].
II miejsce - 3 karty specjalne [losowanie spośród tych zdobytych w grze].
III miejsce - 2 karty specjalne [losowanie spośród tych zdobytych w grze].

Innej opcji nie widzę. Wystarczy raz dziennie wygrać 3 gry lub przegrać 6, aby dostać beczkę z kartami, które zawierają 4 zwykłe karty (uproszczając) + 1 karta specjalna/ epicka/ legendarna (zazwyczaj specjalna, czasem epicka lub wyjątkowo legendarna).

Gwinta znam z wieśka. Nie wiem jak to miałoby wyglądać tutaj :/
Trochę martwi mnie, że może to jeszcze bardziej odciąć marantczyków od marantu i zaczną sobie tylko grać w gwinta.

Ja byłbym za opisaniem zasad, wprowadzeniem na 10 dni tego do ruchu i po 10 dniach zdecydowania co dalej z tym robić. Czy zaiskrzyło czy nie. 

Chciałbym, aby do tego celu stworzyć osobny dział/ subdział, w którym tematy odpowiadałyby walkom. Jeśli dwójka graczy założy się o 1000 grzywien, to obie osoby napisałyby w temacie "zakładam się z graczem X na kwotę X, że wygram partię w Gwincie". Po wygranej screen i lecą statystyki. Na koniec tygodnia jakas nagroda dla najaktywniejszych. Dodatkowo byłoby to zabezpieczenie przed cwaniakami "jakie 1000 grzywien, ja się na nic nie umawiałem".

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2017, 17:27:23 »
Nie możemy po prostu jak ludzie pograć razem w Gwinta? <;

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2017, 17:41:23 »
Nie możemy po prostu jak ludzie pograć razem w Gwinta? <;

No nie do końca, bo ja mając kilkanaście legend mam gigantyczną przewagę w grze. Gdybyśmy po prostu grali bez żadnych reguł, to gra odbywałaby się sporadycznie w niewielkim gronie i nie miałaby związku z Marantem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2017, 18:23:14 »
Będąc szczerym gwint to bardzo fajna gra, ale ja to czarno widzę. Zbyt dużo kombinowania, to już lepiej zrobić coś prostszego. Jakby nie było można już pograć w kości na forum, a zbytnio popularnością się to nie cieszy.
Ja bym jak już to właśnie pokombinował z komendą od  kości żeby to uatrakcyjnić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gwint w Marancie?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2017, 18:23:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top