Autor Wątek: Północny wiatr #1 - Vulmer  (Przeczytany 4031 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Luty 2017, 15:31:57 »
- A chętnie, bo mi zaczyna burczeć w brzuchu od dzisiejszych atrakcji. Odparł elf, którego ucieszyła wizja darmowego jadła.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Luty 2017, 17:20:59 »
Karczmarz poczęstował was jadłem, jakie dzisiaj przyrządził. Dostaliście do tego piwo. Obsiedli was ludzie, którzy zaczęli dopytywać o przebieg polowania. O to co się działo. Jak zawsze, byli zaciekawieni. To było ludzkie. Widzieli w was kogoś dobrego. Kogoś, kto niesie pomoc. Zbliżył się nawet ubrany w maskę z trupiej czaszki jegomość.
- No no. Mówiłem wam. Trzech na dwa lecz cel jeden. Hahaha - zaśmiał się - Karty nigdy nie kłamią.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Luty 2017, 17:20:59 »

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Luty 2017, 17:28:29 »
- Karty? Jesteście wróżbitą panie? Spytał gdy skończył jeść, piwo pił powoli. Po ostatnim razie wolał pić wolniej. Vulmer miał ostrożne podejście do wróżbitów. Takich prawdziwych było jak na lekarstwo.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Luty 2017, 17:34:11 »
- Nie - rzekł i skinieniem głowy zaprosił Cię do stolika obok. Zasiadł na jednym stołku, drugi wskazał Tobie. Na stole paliła się świeca.
- Widzisz. Wróżbiarstwo, to hazard. Dopóki przynosi zysk, dopóki przewidujesz trafnie. Ale wróżenie, to tylko wyciąganie wniosków i snucie domysłów. Każdy jest panem własnego losu. Ja tylko patrzę w karty. A one... nawigują mnie, niby sternika gwiazdy. Gwiazdy nie prowadzą go do domu lecz tylko wskazują drogę, kierunek. I póki świecą, póty dają nadzieję. Postawić Ci karty?

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Luty 2017, 17:38:16 »
Intrygujące. Elf zasiadł na wskazanym stołku. Wysłuchał tajemniczego człowieka.
- Poproszę, zobaczmy co też szykuje mi los.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Luty 2017, 18:56:34 »
Mężczyzna wyciągnął talię, przetasował udowadniając wprawność w obsłudze kartoników. Karty były dość grube, wytworzone nie z papieru lecz z dość sztywnego materiału. Mężczyzna spojrzał na Ciebie przez szczeliny maski, zauważyłeś błysk w oku. Szybko wyrzucił trzy karty przed siebie na stół. Kartoniki odbiły się od stołu odwróciły.



Karta Miasta
Opis: Starannie malowana karta przedstawiająca miasto usytuowane na pagórku w słoneczny dzień. Na wieżach miasta widać zawieszone proporce.

Karta Drogi
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca drogę prowadzącą aż za horyzont.

Karta Wieży
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca wieżę w którą uderzają pioruny.

- Hmmm... - Wyrzucił dwie karty


Karta Siedmiu Kielichów
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca siedem kielichów ustawionych w piramidę.

Karta Braterstwa
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca dwie osoby przeszywające się nawzajem mieczami.

- Hmm... - Wyrzucił przed siebie kolejne dwie karty


Karta Zatrutego Napitku
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca pękate naczynie wypełnione po brzegi tajemna miksturą.

Karta ÂŚwiątyni
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca wielki gmach świątyni osadzony na chmurze, dookoła której tańczą szkielety ludzi i zwierząt.

- Tyle mi wystarczy - oznajmił - Miasto, droga i wieża. To doprowadziło Cię do miejsca w którym jesteś. Miasto, droga i wieża, która była Twoim wyborem. A może była Ci przeznaczona? Piramida Kielichów stoi w sprzeczności z tym, do czego się kierujesz, dlatego dotarcie na jej szczyt nie będzie łatwe. Braterstwo, to najsilniejsza Twoja karta. Wiąże się z kartą Wieży. Kata ÂŚwiątyni i Zatrutego Napitku stoją ze sobą w sprzeczności. Oznacz to, że Twoja osobowość jest bardziej niż złożona. Tyle i tylko tyle powiedziały mi karty o Tobie. Dlatego swe miejsce odnajdziesz, jeżeli pójdziesz za głosem braterstwa skrytego w wieży. To co tam spotkałeś, być Ci powinno wskazówką. Jednak wszystko zależy od Ciebie. Każdy Twój wybór ma znaczenie - skończył mówić. Szybkim ruchem przetasował karty, obrócił je w palcach i wystrzelił w Twoją stronę jedną z nich. Upadła przed Tobą wierzchem.


- Weź ją. To Ty. Cokolwiek zobaczysz po drugiej stronie. To Twój symbol. ÂŻycie i wybory poprowadzą Cię na różne drogi. Kto wie, może kiedyś ta karta Ci się przyda. Weź ją - rzekł. Wstał i wyszedł szybko zostawiając Cię samego.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Luty 2017, 19:05:02 »
- Dziękuję. Zdążył odpowiedzieć. Został sam, w głowie kłębiło mu się miliard myśli. Tajemniczy człowiek miał dużo racji, Vulmer poczuł dziwny spokój. Podniósł kartę ze stołu, obrócił ją chcąc zobaczyć co przedstawia.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Luty 2017, 19:23:41 »


Karta ÂŁucznika
Opis:
Starannie malowana karta przedstawiająca łucznika na tle lasu i obrazie wyjącego wilka symbolizującego księżyc.

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Luty 2017, 19:38:36 »
Ciekawe... Vulmer schował kartę do kieszeni, wstał i wrócił do stolika przy którym siedzieli myśliwi. (O ile tam jeszcze siedzą)

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Luty 2017, 20:47:01 »
Siedzieli, wszak nie rozliczyliście się jeszcze.
- Nim się rozejdziemy - powiedział Bartrok - Umawialiśmy się na 15 grzywien i trofea z bestii. Dostaniesz 25 i trofea. Rzucił nam więcej Hubert, poza tym nie chciał za jadło. No, Twoja dola. My już idziemy. Bywaj, młody!
- Czołem!
- powiedział Jarek

Otrzymujesz:
25 grzywien
25 pazurów wypaczonego kretoszczura
3m2 skóry wypaczonego kretoszczura
4 kły wypaczonego kretoszczura

Offline Vulmer

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 178
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Luty 2017, 20:55:56 »
- Dzięki, czołem! No no, nieźle... ciekawe gdzie ja to sprzedam? Vulmer wsypał grzywny do mieszka, zabrał worek z trofeami ze stołu, pozostało iść spać i wracać. No... tylko gdzie tu za darmo nocleg dają.
- Karczmarzu! Znajdzie sie kąt do spania?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Luty 2017, 21:00:38 »
- Znajdzie, znajdzie. Dla Ciebie za frii... To z zagranicznego, hehe!

Jako, że dalej nie ma już nic...


WYPRAWA ZAKOÑCZONA!


Podsumowanie: Vulmer został wysłany do wsi Jaggiel. Kiery wyruszył z miasta i zastałą go noc schronił się w wieży myśliwskiej. Rankiem dotarł do wsi Jaggiel, gdzie podjął się wraz z gildią myśliwych polowania na bestię plagi. Ubiwszy ją wrócił w chwale i bogactwie do wsi.


Talenty:
Aktywność: 1 brązowy
Opisy: 1 brązowy
Walka: 1 brązowy


Otrzymujesz:

25 grzywien

25 pazurów wypaczonego kretoszczura
3m2 skóry wypaczonego kretoszczura
4 kły wypaczonego kretoszczura

Karta ÂŁucznika [klik]
Opis: Starannie malowana karta przedstawiająca łucznika na tle lasu i obrazie wyjącego wilka symbolizującego księżyc.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2017, 21:26:04 wysłana przez Gunses Cadacus »

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Luty 2017, 21:33:30 »
Zaakceptowane.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Północny wiatr #1 - Vulmer
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Luty 2017, 21:33:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything