Autor Wątek: Tajemnicze wezwanie  (Przeczytany 10032 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #220 dnia: 26 Luty 2017, 19:11:52 »
- Aha - odparł wampir, niezbyt zainteresowany odpowiedzią Adamusa. Posiedzieli, odpoczęli, zjedli i napili się. Wody, oczywiście. Chociaż kto wie, co tam popijał Adamus, alkoholik jeden. No i wyruszyli. Droga powrotna do Sanktuarium mijała im jakoś szybciej, mimo iż szli wolniej. Widocznie ich nastawienie wpływało na percepcję. Wędrowali, robiąc często krótkie postoje, coby ocaleni więźniowie mogli odpocząć. Wciąż byli bardzo osłabieni.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Luty 2017, 20:04:22 »
Droga powrotna o dziwo mijała szybko, co prawda płynne umilacze drogi się już skończyły. Ale zawsze można było sobie poprawić humor spoglądając tu i ówdzie. Zawsze to człowiek na chwilę się uśmiechnął pod nosem. Pewnie z boku wyglądało to dziwnie, że się tak sam do siebie uśmiecham. Ale się tym nie przejmowałem, to co o mnie postronni myślą z reguły mnie nie interesuje. Więc dla nich mogę być alkoholikiem, erosomanem i nawet wrzodem na dupie zdrowego organizmu Valfden.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Luty 2017, 20:04:22 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #222 dnia: 27 Luty 2017, 12:51:50 »
Dotarli do Sanktuarium po bliżej nieokreślonym czasie. Gdy weszli między drzewa Drago i Ilara stwierdzili, że driady już ich zauważyły i udały się powiadomić resztę. Adamus musiał im uwierzyć na słowo. W końcu dotarli nad brzeg jeziora. Czekał tam Balarus oraz pozostali mieszkańcu Sanktuarium.
- Wróciliście - stwierdził w ramach powitania centaur. Zauważył misę. Zmartwił się.
- Misa została splugawiona - wyjaśniła Ilara. - Musimy odprawić rytuał oczyszczenia. Zajmijcie się tymi ludźmi - powiedziała do driad i centaurów. - Byli przetrzymywani przez wampiry. Muszą odzyskać siły i wypocząć. Ja, Balarus i Fiodor udamy się na Oko, aby odprawić rytuał - zdecydowała. Spojrzała na Adamusa i Draga. - Możecie popłynąć tam z nami, jeżeli chcecie. Ale też możecie zostać i poczekać.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #223 dnia: 27 Luty 2017, 16:56:26 »
-Jeśli o mnie chodzi i Dragowi zbytnio się do stolicy nie śpieszy, to chętnie popatrzę.-Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, w końcu zawsze warto patrzeć na różne rytuały które się odprawia. Nieraz mogą się przydać same w sobie, albo choćby sama wiedza o nich. W końcu nigdy nie wiadomo gdzie los nas popcha i co się nam przyda.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #224 dnia: 28 Luty 2017, 12:13:58 »
Więc popłynęli. Na dwóch łodziach. Na jednej Adamus, Drago i Ilara, na drugiej Balarus (bardzo niechętnie) i stary druid Fiodor. Wysiedli na brzeg na wyspie na środku jeziora. Tam przeszli znana już ścieżką do świętego drzewa w centrum wysepki. Napełnili obmytą wcześniej misę wodą z jeziora. Ilara ustawiła ją na jej miejscu, w postumencie utworzonym z wyrastających nad ziemię korzeni drzewa. Cała trójka członków leśnego ludu klęknęła w półkolu wokół misy. Ilara klęczała w środku, druid i centaur po jej bokach. Drago przykucnął z tyłu, coby tak nie stać. Ilara zaczęła cichą modlitwę. Był to raczej pozbawiony słów zaśpiew, niż klasyczna modlitwa. Przez sam głos driady i emocje, które weń wkładała Adaś i Drago mogli usłyszeć jego sens. Wyrażał bezgraniczna miłość driady do natury i do jej pani - Ventepi. Po chwili dołączyli pozostali - Balarus i Fiodor. Męskie głosy kontrastowały z melodyjnym śpiewem driady, jednak nie wprowadzały chaosu do ogólnej melodii. Ich głosy uzupełniały się w harmonii. Trwało to jakiś czas. Adamusowi zdawało się, że drzewa reaguje. Jego gałęzie zdawały się poruszać, jakby pochylać. Jakby chciało objąć misę i modlące się osoby. A może to był tylko wiatr? Może Ventepi przemawiała poprzez ten wiatr? Nagle coś spadło do wody w misie. Z wyższej gałęzi drzewa upadł żołądź. Spadł prosto do wody. Zaraz za nim upadł drugi. Dziwne to był żołędzie. Miały złotawą barwę. Modlitwa zakończyła się. Driada jeszcze milczała chwilę, klęcząc. Następnie wstała. Wyciągnęła z wody w misie żołędzie. Odwróciła się i podeszłą do Adamusa i Draga.
- Udało się - powiedziała. - Ventepi pobłogosławiła misę i przemówiła. To znak. - Pokazała im żołędzie. - Czuję, że Ventepi chce, abyście je wzięli - powiedziała po chwili. - Jako znak, że nam pomogliście. Jako znak, że jesteście przyjaciółmi leśnego ludu. - Podała im żołędzie. Jeden dla Adamusa jeden dla Draga.

Nazwa: ÂŻołądź z Sanktuarium Oka Ventepi
Opis: ÂŻołądź ze świętego drzewa znajdującego się w Sanktuarium Oka Ventepi. Jest symbolem przyjaźni osoby obdarowanej z leśnym ludem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #225 dnia: 28 Luty 2017, 22:40:38 »
Rytuał był dla mnie ciekawym doświadczeniem. Gdybym był poetą, to mógłbym pięknymi słowami ubrać, jakie we mnie to wzbudziło uczucia. Jakbym zaś był malarzem to mógłbym namalować piękny obraz, ukazujący oddanie wiernego ludu Ventepi. No ale że byłem tylko prostym człowiekiem, ciut znającym się na wojaczce, to jedynie mógłbym powiedzieć że było to coś innego. Coś bardziej prawdziwego, coś czego nie widywało się w marmurowych świątyniach pełnych przepychu.
Kiedy w trakcie rytuału coś wpadło do misy lekko się zdziwiłem, a zarazem byłem zaciekawione co to się stało, co tam wpadło. Zbyt długo nie musiałem czekać, bo gdy rytuał się skończył podeszła do nas Ilara. Wręczyła nam po żołędziu i powiedziała co oznacza. Ale z racji że jestem osobą lubiącą mieć czarno na białym postanowiłem dopytać:
-Rozumiem, że symbol ten jest uznawany przez wszystkich wyznawców Ventepi, bez znaczenia czy to na Valfden, czy na drugim końcu świata?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #226 dnia: 01 Marzec 2017, 12:22:10 »
- Nie mogę mówić w imieniu całego leśnego ludu - odparła Ilara. - Jednak jest to tradycyjny symbol. Na Valfden będzie uznawany. Co do innych części świata, nie wiem. Nie utrzymujemy zbyt częstych kontaktów z nimi. Czasami Ventepi przekazuje nam wspólne wizje, lecz to wszystko. - Driada wzruszyła ramionami.
- Wracajmy - powiedziała po chwili. Uśmiechnęła się. - Powinniśmy uczcić powodzenie naszej misji.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #227 dnia: 01 Marzec 2017, 12:38:51 »
-Dobrze, zapamiętam co mi powiedziałaś.-Krótko odpowiedziałem i schowałem żołędzia do sakiewki, kto wie kiedy i do czego może się przydać. Więc lepiej niech leży w bezpiecznym miejscu. Gdy to zrobiłem, stwierdziłem że Ilara ma w sumie mnóstwo racji z uczczeniem misji. A z racji że mnie namawiać do takich rzeczy nie trzeba, więc odwzajemniłem uśmiech do Driady i powiedziałem:
-Przyznam że pomysł bardzo dobry, więc go całym sobą popieram.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #228 dnia: 02 Marzec 2017, 16:49:43 »
Wrócili więc na drugi brzeg. Przez całą noc, która akurat ich nastała świętowali z leśnym ludem odzyskanie misy i błogosławieństwa Ventepi.
Następnego dnia, gdy zbierali się do powrotu, Drago wysupłał kilka monet.
- Trzymaj. - Podał je Adamusowi. - Tak, żebyś nie mówił, że wuja chytry. - Były to trzy denary.

414 d - 3 d = 411 d



WYPRAWA ZAKOÑCZONA

Pewnego dnia Adamus całkiem przypadkiem został zwerbowany przez Dragosaniego do tajemniczej misji. Mieli wspólnie udać się do Sanktuarium Oka Ventepi - enklawy leśnego ludu w gminie Aqtos, aby pomóc w czymś mieszkającym tam driadom. Wyruszyli w podróż. Była ona dość długa, naznaczona kilkoma przygodami, między innymi walką z błędnymi ognikami i bandytami. W końcu jednak dwójka towarzyszy dotarła do celu.
Tam dowiedzieli się o kradzieży świętej misy driad, która to misę wykorzystywano w obrzędach ku czci Ventepi. ÂŚlad prowadził do ruin zamku. I do szajki wampirów. Drago i Adamus, w towarzystwie driady Ilary, ruszyli odzyskać misę. Po przeprowadzeniu rozpoznania wdarli się do zamku za dnia. Wykorzystując to, że o tej porze doby wampiry są osłabione, rozprawili się z nimi i odzyskali misę. W międzyczasie uratowali także więźniów przetrzymywanych przez złe wampiry. Niestety misa została zbezczeszczona. Po powrocie do Sanktuarium, Ilara wraz z innymi członkami leśnego ludu odprawili rytuał oczyszczenia. Ventepi ponownie obdarzyła ich swoim błogosławieństwem. Adamus i Drago zaś zostali uznali za przyjaciół leśnego ludu.

Nagrody:

Dragosani:

Nazwa: ÂŻołądź z Sanktuarium Oka Ventepi
Opis: ÂŻołądź ze świętego drzewa znajdującego się w Sanktuarium Oka Ventepi. Jest symbolem przyjaźni osoby obdarowanej z leśnym ludem.

Adaś:

Nazwa: ÂŻołądź z Sanktuarium Oka Ventepi
Opis: ÂŻołądź ze świętego drzewa znajdującego się w Sanktuarium Oka Ventepi. Jest symbolem przyjaźni osoby obdarowanej z leśnym ludem.

Nazwa: Piersiówka z bobrem
Opis: Metalowa piersiówka z wygrawerowanym wizerunkiem bobra.

3 denary

Talenty:

Adaś:

Aktywność - 1 srebrny talent
Opis - 1 srebrny talent
Walka - 1 złoty talent, 3 srebrne talenty

Sobie nie przyznaję, bo nie.

[member=26861]Emerick[/member] sprawdź, proszę.

Offline Zaidaan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1812
  • Reputacja: 1668
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #229 dnia: 02 Marzec 2017, 17:32:52 »
Wrócili więc na drugi brzeg. Przez całą noc, która akurat ich nastała świętowali z leśnym ludem odzyskanie misy i błogosławieństwa Ventepi.
Następnego dnia, gdy zbierali się do powrotu, Drago wysupłał kilka monet.
- Trzymaj. - Podał je Adamusowi. - Tak, żebyś nie mówił, że wuja chytry. - Były to trzy denary.

414 d - 3 d = 411 d



WYPRAWA ZAKOÑCZONA

Pewnego dnia Adamus całkiem przypadkiem został zwerbowany przez Dragosaniego do tajemniczej misji. Mieli wspólnie udać się do Sanktuarium Oka Ventepi - enklawy leśnego ludu w gminie Aqtos, aby pomóc w czymś mieszkającym tam driadom. Wyruszyli w podróż. Była ona dość długa, naznaczona kilkoma przygodami, między innymi walką z błędnymi ognikami i bandytami. W końcu jednak dwójka towarzyszy dotarła do celu.
Tam dowiedzieli się o kradzieży świętej misy driad, która to misę wykorzystywano w obrzędach ku czci Ventepi. ÂŚlad prowadził do ruin zamku. I do szajki wampirów. Drago i Adamus, w towarzystwie driady Ilary, ruszyli odzyskać misę. Po przeprowadzeniu rozpoznania wdarli się do zamku za dnia. Wykorzystując to, że o tej porze doby wampiry są osłabione, rozprawili się z nimi i odzyskali misę. W międzyczasie uratowali także więźniów przetrzymywanych przez złe wampiry. Niestety misa została zbezczeszczona. Po powrocie do Sanktuarium, Ilara wraz z innymi członkami leśnego ludu odprawili rytuał oczyszczenia. Ventepi ponownie obdarzyła ich swoim błogosławieństwem. Adamus i Drago zaś zostali uznali za przyjaciół leśnego ludu.

Nagrody:

Dragosani:

Nazwa: ÂŻołądź z Sanktuarium Oka Ventepi
Opis: ÂŻołądź ze świętego drzewa znajdującego się w Sanktuarium Oka Ventepi. Jest symbolem przyjaźni osoby obdarowanej z leśnym ludem.

Adaś:

Nazwa: ÂŻołądź z Sanktuarium Oka Ventepi
Opis: ÂŻołądź ze świętego drzewa znajdującego się w Sanktuarium Oka Ventepi. Jest symbolem przyjaźni osoby obdarowanej z leśnym ludem.

Nazwa: Piersiówka z bobrem
Opis: Metalowa piersiówka z wygrawerowanym wizerunkiem bobra.

3 denary

Talenty:

Adaś:

Aktywność - 1 srebrny talent
Opis - 1 srebrny talent
Walka - 1 złoty talent, 3 srebrne talenty

Sobie nie przyznaję, bo nie.

[member=26861]Emerick[/member] sprawdź, proszę.

Zaakceptowane.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicze wezwanie
« Odpowiedź #229 dnia: 02 Marzec 2017, 17:32:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top