Autor Wątek: Zdążyć przed inkwizycją  (Przeczytany 7654 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Zdążyć przed inkwizycją
« dnia: 02 Wrzesień 2016, 00:12:38 »
Nazwa wyprawy: Zdążyć przed inkwizycją
Prowadzący wyprawę: @Isentor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: brak
Uczestnicy wyprawy: Izabell Ravlet

- Ale przecież nawet po śmierci mistrza, kilka osób tam było, nawet ja sama - odrzekła elfka, jednocześnie zbierając się do wyjścia, zabierając łuk i strzały. Zaraz potem byli już na ulicach Efehidonu.
- Z tego co wiem, magowie zazwyczaj rozpoczynają szkolenie od nauki skupienia - dodała, zanim przeszli do konkretów.
- A nawet jeśli zdążymy na czas, to co zdołamy zrobić? - przeplatała wątki, chcąc możliwie szybko uzyskać jak najwięcej odpowiedzi.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2016, 00:26:29 »
- Widziałem to spoglądając w przyszłość. Dwie godziny przed moją śmiercią, tak jak wspomniałem. Jeśli mówisz mi, że paktu nie ma, a ja wiem, że w inkwizycja miała zaatakować to domyślam się w jakim punkcie możemy być. Nie zapominaj, że od dłuższego czasu przebywałem w osamotnieniu i nie wiem co działo się na Valfden. Musisz coś dla mnie odzyskać. Przy okazji zobaczę z jakiej gliny cię ulepili uczennico.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2016, 00:26:29 »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień 2016, 00:45:59 »
- Więc masz także zdolność widzenia przyszłości? Dobrze wiedzieć - mruknęła elfka. Zastanowiła się chwilę.
- Mogę zgarnąć wierzchowca. Szanowny król raczył mnie swoim obdarować w testamencie. Alternatywnie, czeka mnie teraz przyspieszony kurs teleportacji - rzekła, sama nie wiedząc, które wyjście byłoby lepsze. Nauka zostanie z nią na przyszłość, ale czy uda jej się to opanować pod presją czasu.
- Toć przecież streściłam. Król zmarł, wybrano nowego - Antaresa, udało się wyprzeć demony z tego świata, zapanował pokój, prości ludzie chleją w euforii, a szlachta chleje i zaczyna wykłócać się o ziemie. Jakieś szczegóły cię teraz interesują - odparła towarzyszowi, delikatnie zirytowana. - No i czego właściwie potrzebujesz?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2016, 11:52:52 »
- Nie nazywaj mnie królem, jestem twoim mistrzem, Ashar Darash. Jesteś gotowa nauczyć się teleportacji? Tylko to mnie interesuje.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2016, 13:02:54 »
- Opisywałam sytuację w państwie. W państwie rządził król. A Ashar Darash nie jest tytułem przypadającym mistrzowi Mrocznego Paktu? Bo w takim razie dzierży go Mortis. No chyba, że weźmiemy pod uwagę praktyczną stronę aktualnej sytuacji. W praktyce Pakt przestał istnieć, więc Ashar Darash to tylko puste słow - odrzekła mistrzowi.
- Tak, jestem gotowa do przejścia szkolenia magicznego, zaczynając od podstaw - dodała jeszcze w odpowiedzi na jedyne, co mistrza interesowało.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2016, 13:13:04 »
- To tytuł starszy niż mroczny pakt. Słyszałem o tym, że granice istnieją w umysłach niektórych ludzi, nie sądziłem, że w twoim również. Zacznijmy więc od początku, ponieważ nigdy przedtem nie było ci dane poznać tajników magii. Masz w sobie potencjał, jesteś wrażliwa na magię. Doświadczyłaś dotąd jej manifestacji?

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2016, 13:40:28 »
- Ja sądzę jednak, że każdego ogranicza jego wiedza, a mądrością jest umiejętność zmiany perspektywy i swojego zdania, gdy ktoś te granice poszerzy. Ja tylko wyrażam takie opinie, na które mój stan wiedzy mi pozwala. Mi powiedziano, że Ashar Darash to tytuł dla głowy Mrocznego Paktu, a obrząd tańca śmierci miał wyłonić następcę po twoim odejściu. Jeżeli masz powód, by się tak dalej tytułować i nie raczyłeś się nim ze mną podzielić, to nie dziw się proszę, że mam wątpliwości. Czy nie są one częścią istoty bycia dzieckiem nocy? - wyłożyła swoją opinię elfka.
- Spędziłam w Pakcie dość czasu, by mimo niewielkiej ilości pobranych nauk, przeczytać kilka ksiąg i próbować na własną rękę. Nietrudno było wyczuć w sobie energię magiczną, ale przekształcenie jej w choćby najmniejszy efekt przerosło mnie na tamtą chwilę. Nie zauważyłam też nigdy żadnych mimowolnych manifestacji.


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień 2016, 14:05:47 »
- Niezbyt optymistyczna wizja. Mam więc do czynienia z totalnym beztalenciem? Nigdy nie ugięłaś magii wedle swej woli? Zastanów się dobrze i oczyść umysł. Pomyśl o wszystkich potyczkach, bójkach w których brałaś udział, zastanów się nad tak zwaną intuicją, która doprowadziła cię do tego miejsca. Nigdy przez całe swoje życie nie odczułaś tego, że czasem możesz więcej?

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień 2016, 23:14:46 »
- Chyba nie ma sensu kręcenie się w takim razie po mieście, spokojniej będzie w moim domu - rzekła kobieta w pewnym momencie, zawracając w stronę dworku, oczywiście nie w miejscu, a robiąc mniej podejrzaną pętelkę uliczkami dzielnicy szlacheckiej.
- Być może jestem totalnym beztalenciem. Nie zapytałeś o to wcześniej, więc jeżeli uważasz, że wybrałeś źle, to ja nic na to już nie poradzę. Zresztą, ktoś taki jak ty jest chyba w stanie wycisnąć nawet z nieuzdolnionej osoby tą odrobinę potencjału, którą może skrywać - odparła na zarzut, wyraźnie urażona. Starała się jednak opanować emocje i roztargnione sytuacją myśli. Była raczej typem inteligenta, więc w bójkach nie uczestniczyła. Korzystała za to czasami z relaksacyjnej formy medytacji, a wyciszenie umysłu nie było dla niej problemem. Szybko wychwyciła obecność energii magicznej tak, jak po chwili skupienia można wyczuć bicie własnego serca, o ile jeszcze się je ma. Spróbowała siłą woli nagiąć nieco sposób jej rozmieszczenia, co nie stanowiło również wyzwania.
Podzieliła na chwilę swoją uwagę, by kontynuować rozmowę.
- Nie mam w zwyczaju porównywać się do innych. Może to przywara stanu szlacheckiego. Nie doszukiwałam się też przyczyn tego, że w życiu mi się powodzi. Mężczyźni zakochiwali się od pierwszego wejrzenia, gdy byłam na etapie zabawy ich uczuciami, ale odkąd znudziła mnie ta "rozrywka", adoratorów było mniej. Gdy uciekałam z domu, byłam pewna, że przynajmniej raz zostałam zauważona, ale sługa, który powinien mnie zobaczyć, był niczym ślepiec. Później gnałam ku przygodzie i zaskakująco szybko, bez błądzenia, trafiłam na portal na Valfden. Tu szybko objęłam ważne stanowisko, a wszyscy szanowali dwudziestoletnią elfkę, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Najpierw myśliwi, a potem lud lasu przyjmowali mnie z otwartymi ramionami. Potem była droga do Paktu. Nawet nie wiem po co weszłam do antykwariatu. Znalazł się akurat przede mną, gdy nie miałam dokąd pójść. Potem kupiec podwiózł mnie na skraj dżungli, nie pragnąc wynagrodzenia za przysługę. Dotarłam do wieży, mimo że momentami opanowywał mnie strach i nie do końca władałam nad sobą. Wszystko mi się udawało. Ty wybrałeś właśnie mnie. Czy w tym wszystkim mam się doszukiwać działania intuicji? - opowiedziała Izabell. Odetchnęła ciężej po takiej ilości zwierzeń. Szybko poskładała myśli i skupiła się na skupieniu, częścią jaźni nasłuchując odpowiedzi.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Wrzesień 2016, 23:28:17 »
- Nie miej mi za złe tych słów. Stosuje raczej niekonwencjonalne techniki nauczania. Próbuję ustalić, co pomaga ci wyzwolić energie magiczną. Każda istota, która posiada potencjał prędzej czy później użyje magii. Czasem może to być nawet nieświadome. Nie mówię tu o zaklęciach lub bardziej skomplikowanych formach jej manifestacji. Mam na myśli raczej drobną pomoc. Przedmiot, którego nie byłaś wstanie sięgnąć nigdy nie zbliżył się do opuszków twych palców dzięki twej woli? Iskra wzniecona na słomie pojawiła się niekoniecznie z krzemienia? Jest wiele przypadków. Opowiedz mi o swoich. Będziemy wtedy o jeden krok naprzód.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Wrzesień 2016, 22:57:37 »
- Twoje metody są zdecydowanie niekonwencjonalne - mruknęła, gdy przekraczali na powrót drzwi jej domu. Eni kręcił się gdzie indziej, więc niezauważeni trafili do prywatnych części mieszkania Izabell.
- "Szybko pojąłem, że złość pozwala mi na skupianie większych ilości energii magicznej", tak? Rozumiem ideę, ale nie przypominam sobie nawet takich drobnych przypadków. Jedyne co, to wrażenie bycia prowadzoną przez życie ku konkretnemu celowi, o czym przed momentem opowiadałam - dodała, siadając wygodnie. Może rzeczywiście jestem beztalenciem? Może tylko oszukuję się, że czeka mnie coś wielkiego? Przecież nawet za dzieciaka, gdy bawiłam się z rówieśnikami, byłam najsłabsza, najbardziej naiwna i najwolniejsza. Tak jak wtedy, gdy ścigaliśmy się, a ja potknęłam się zaraz po starcie i wywróciłam. Przez łzy ujrzałam tylko strasznie zdarte kolana i resztę, która śmiejąc się, biegła dalej. Wyciągnęłam rękę i...
- I nawet tego nie widziałam - kontynuowała, po powtórzeniu początku historii z dzieciństwa towarzyszowi. - Ale ten głupek, którego tak nie lubiłam, a którego imienia nawet nie pamiętam, wywalił się przed samą metą, dokładnie jak wtedy chciałam. Potem wykrzykiwał na resztę, że ktoś go pociągnął do tyłu, ale nikt się nie przyznawał. Jedna z dziewczynek spoglądała tylko na mnie i moje zakrwawione kolana ze, przynajmniej tak to teraz wspominam, strachem w oczach - opowiedziała, zaciekawiona reakcji mistrza. Spróbowała ponownie się skupić, ale jej uwagę rozpraszało jakieś wspomnienie, kołaczące się z tyłu jej głowy.
- Było jeszcze coś - zaczęła po krótkiej chwili, na bieżąco przypominając sobie szczegóły, których zapomnienie wymusiła na sobie wcześniej. - Krążyłam samotnie po ogrodzie. Pamiętam, że był ogromny, ale tylko w jednym miejscu rosły piękne, szkarłatne róże. Pierwsze pąki były już otwarte, a ja zachwycona, bez zastanowienia, złapałam za łodygę. Skończyło się to oczywiście pokłuciem kolcami, ale jeden z nich musiał być zaskakująco duży, bo gdy w bólu natychmiast cofnęłam rękę, na dłoni miałam już pojedynczą kroplę krwi. W duchu przeklinając zdradziecką naturę, co skrajnie mi nie wypadało, znienawidziłam róże. Obrażona stałam tam jeszcze przez moment i tylko na chwilę podniosłam oczy do góry. Ujrzałam, że kwiat i łodyga, za którą złapałam uschnęła na wiór w ciągu sekund. Uciekając stamtąd uważałam się za jakiegoś potwora i nauczyłam się tego nie wspominać - skończyła, co nie było dla niej łatwe. Ale czy przełamywanie siebie nie poprowadzi jej do wielkości?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2016, 11:26:55 »
- Nikt nie rodzi się wielkim, a potęga przychodzi z czasem. Ból i złość, to co czyni magów niebezpiecznymi. Byłaś może kiedyś świadkiem klęski maga w walce? Jeśli nauczysz się kontrolować energie magiczną w sobie, pojmiesz, że największą moc jesteś w stanie wyzwolić pokonując granice fizycznych ograniczeń. Faira, być może miałaś ją okazję spotkać, jest mistrzynią w tej taktyce. Spada na wrogów niczym feniks, atakując bardzo podobnie jak berserk w szale. Wróćmy więc do nauki. Dzięki koncentracji możliwe jest kontrolowanie magicznej energii płynącej z głębi duszy. Wykonywanie wszelkich rytuałów stanie się dla ciebie zauważalnie prostsze i mniej obciążające zarówno ciało, jak i umysł. Adepci sztuk magicznych uczą się tej umiejętności na początku swej przygody z wiedzą tajemną. Bez tego nie ruszymy dalej. Masz - rzucił Izabell jabłko. - Energię magiczną pobierasz z duszy, to pierwszy krok. Skup się na niej, jest w tobie, więc wystarczy, że oczyścisz umysł lub skupisz się na tym, co pozwalało ci sięgać po energię magiczną dotychczas. Kiedy poczujesz jak energia magiczna krąży w twoim ciele, przepływa delikatnie pod skórą, lecz nie jest żadnym z trzech znanych nam stanów skupienia. Interpretacja własności energii magicznej wykracza poza tę klasyfikacje. Możesz nią dowolnie manipulować, to od twej woli zależy jaki kształt z niej uformujesz. Kiedy osiągniesz mistrzostwo w tej dziedzinie, będziesz w stanie robić relatywnie praktyczniejsze rzeczy. Tymczasem chcę abyś skierowała energię magiczną do owocu, który ci podarowałem.

[hide group=68]
//Energia magiczna przelana do innego organizmu, w tym przypadku jabłka może wejść z nim w dowolną interakcję. Wszystko zależy od tego w jaki sposób mag dokonał transferu i czego użył do wyzwolenia energii magicznej. Dla przykładu, może to być przekazanie praktycznie czystej energii, które będzie praktycznie niezauważalne. Można wraz z energią przekazać magię życia i pestki z takiego jabłka nagle zaczną zapuszczać korzenie, zaś cały proces przyśpieszy jego rozwój. W drugą stronę, może ono zwyczajnie uschnąć jeśli mag instynktownie przekazuje śmierć poprzez swoją energię. To, co wymyślisz dla swojej postaci zależy do ciebie.
[/hide]

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień 2016, 13:48:18 »
- Rozumiem - odpowiedziała, uprzednio chwytając jabłko. Usiadła wygodnie i skupiła się. Szybko wychwyciła obecność energii magicznej w sobie. Poczuła się znacznie pewniej. W końcu uczyła się jak opanować broń, z której przeciwnik jej łatwo nie rozbroi.
Zaczęła od spokoju i poznania tempa, w którym magia krążyła. Następnie wspomniała chłopca z dzieciństwa i jego szyderczy uśmiech, a właściwie złość, jaką wtedy czuła. Gdy wyprowadzała uczucia z równowagi, podobnie stało się z energią - ta zaczęła krążyć szybciej i mniej regularnie. Skupiła się na trzymanym jabłku i skierowała siłą woli manę do dłoni, zajmując się tylko odrobiną, świadoma, że duże ilości trudniej i niebezpieczniej kontrolować. Następnie wypuściła ją przez skórę, kierując ją do owocu. Prawdopodobnie dostał on więc zastrzyk mocy magicznej, ale żadnego efektu nie było widać.
Przy następnej próbie elfka pomyślała o bólu. Energia zaczęła krążyć w niej jeszcze inaczej. Jakkolwiek ciężko to opisać, Izabell czuła, że mana jest jakby pewniejsza siebie. Ponownie skierowała troszeczkę mocy do dłoni, ale ciężko było jej kontrolować to i jednocześnie myśleć o bólu. By sobie to ułatwić, zaczęła przygryzać wargę i zaczęła jeszcze raz. W pewnym momencie jednak przesadziła i przegryzła swoją delikatną elficką skórę na tyle mocno, że poczuła ból nie tylko prawdziwy, ale w dodatku całkiem intensywny. Wolną ręką odruchowo przetarła usta i zobaczyła odrobinę krwi na palcach. Wpadła na pewien pomysł.
Z jednej strony zebrała energię w dłoni z jabłkiem, ale nie wypuściła jej od razu. Z drugiej, skupiła się na krwi, własnej krwi, a także na krwi w ogóle. Wiedziała, że krew jest w czarnej magii traktowana jak żywioł, więc spróbowała taki odcień nadać mocy, gdy przepuszczała ją przez palce ku owocowi.
Tym razem były efekty. Jabłko zaczęło gwałtownie wysychać, tracąc wszystkie wartości witalne jakie jeszcze w sobie miało. Unosił się nad nim delikatny szkarłatny obłoczek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień 2016, 21:17:01 »
- Nie jesteś taka niepojętna jak zapowiadałaś. Teraz przejdziemy do czegoś trudniejszego. Sprawdźmy jak wykorzystasz poznaną wiedzę w samoobronie przed magią umysłu. Uosh izaar! Poczułaś zimno, które oplotło twój umysł mackami. Zaczynałaś tracić wolę do tego, aby stanowić o sobie samej, zaczęła ogarniać cię apatia.



Izabell Ravlet nauczona: koncentracja, tracisz 1 brązowy talent.
//Odejmij sobie również grzywny za naukę.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Wrzesień 2016, 02:05:15 »
- To nie ja zapowiadałam, to ty pochopnie oceniłeś - burknęła oburzona od razu. Zaraz potem mistrz spróbował przejąć nad nią kontrolę czy cośtam.
Energia magiczna w ciele elfki zadziałała niemal sama, reagując z chłodem, który zaatakował jej umysł. Sama z siebie moc niestety nie "wiedziała", co właściwie uczynić. Izabell przejęła władzę szybko, skupiając odpowiednią ilość many wokół swojego rozumu i osłaniając go szczelną powłoką. Szczególną uwagę zwróciła na miejsca, gdzie zimno było już niebezpiecznie blisko. Biorąc pod uwagę fakt, że zarówno energia magiczna, jak i umysł (jedynie związany z organem zwanym mózgiem) wykraczały nieco poza rzeczywiste stany skupienia, początkująca magini mogła "wcisnąć" zasłonę nawet tam, gdzie pozornie zaklęciu jej mentora udało się przejąć kontrolę. Po zablokowaniu wszelkich dróg, elfka sprawdziła jeszcze, czy jakaś część obcej energii nie została w środku, a jeśli tak, to postarała się ją wypchnąć na zewnątrz.

4BT-1BT = 3BT
10d, 81230g - 100g = 10d, 81130g

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień 2016, 18:28:23 »
- Potrafisz się bronić. Uwierz mi, wkrótce będziesz mogła wykorzystać tę wiedzę w mniej spokojnych okolicznościach. Wyczuwam twoje zmęczenie, nalegam jednak byśmy kontynuowali. Wiesz jeszcze zbyt mało, abym posłał cię nieprzygotowaną. Usiądź opowiem ci o medytacji. Jest logicznym i konsekwentnym rozwinięciem umiejętności koncentracji. ÂŻaden porządny mag nie rusza do walki bez chociażby chwili medytacji, by uspokoić umysł i odświeżyć ciało. Energia magiczna po takim krótkim rytuale regeneruje się znacznie szybciej, co pozwala rzucać zdecydowanie więcej zaklęć w krótkich odstępach czasu. Magowie bez problemów inicjują bardziej skomplikowane matryce potężnych zaklęć, które wymagały od nich dużego skupienia i mocnego wysiłku woli. Wejście w stan medytacji bitewnej zapewni ci pełnie kontroli nad energię magiczną przepływającą w twoim ciele.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Wrzesień 2016, 20:07:14 »
Elfka usiadła. Nie żeby wcześniej stała, po prostu usiadła bardziej. Wygodniej. Skrzyżowała nogi przed sobą, a dłonie ułożyła na kolanach.
- Co właściwie powinnam zrobić? Skupić się na energii i dokładnie kontrolować jej przepływ czy może właśnie pozwolić jej krążyć naturalnie?  - dopytywała. Oczekując na odpowiedź wyrównywała oddech i wsłuchiwała się w rytm własnego serca. Czasami korzystała z tej formy odpoczynku z korzyścią dla jej ciała i umysłu. Czy nieświadomie zyskiwała dusza? Tego Iz nie wiedziała. Nauczyciel uraczył ją niemal poetyckim opisem efektu, ale jak go osiągnąć?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Październik 2016, 21:03:47 »
Mistrz usiadł na przeciwko swej uczennicy, skrzyżował nogi i złożył ręce splatając palce. Izabell poczuła na sobie wibracje energii magicznej emitującej od nauczyciela. - Pozwól energii magicznej wypłynąć, nie kontroluj jej, pozwól jej stać się z tobą jednością. W gniewie możemy zasięgnąć większe pokłady energii magicznej i wzmocnić siłę zaklęcia, lecz tylko dzięki medytacji, kontroli ducha i stanowi pełnego spokoju opanujesz prawdziwą potęgę. Kiedy osiągniesz konsensus nauczę cię ukierunkowywać energię do tworzenia zaklęć i naginania rzeczywistości.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Październik 2016, 00:11:25 »
Po przeanalizowaniu usłyszanej odpowiedzi, Izabell rozluźniła się nieco i powędrowała myślami wgłąb swojego ciała. Wyraźnie czuła pulsującą w niej energię. Potrafiła też kontrolować jej przepływ. Przyjrzała się, czy gdzieś nie występują jakieś problemy, zatory czy cokolwiek - w sumie nie wiedziała, czego się spodziewać. Gdy upewniła się, że magia jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek, puściła ją całkowicie wolno, przypatrując się tylko jej pływom. Było to bardzo kojące doświadczenie.
Gdy moc była wszędzie, gdzie tylko ją jej naturalne ruchy poprowadziły, elfka otworzyła się na nią mentalnie. Przestała interpretować energię magiczną jako coś, co było obok niej. Teraz chciała stać się jednością, energia pochodziła przecież z jej własnej duszy, która była pełnoprawną składową istoty o imieniu Izabell. Będąc ze sobą połączone, części elfki się uzupełniały, stanowiły wzajemnie swoje przedłużenie.
Blondwłosa zauważyła, że teraz o wiele łatwiej jest kontrolować jej nawet duże ilości energii. Nie forsowała jednak, pozwalając ciału i duszy przyzwyczaić się do takiego stanu oraz w pewien sposób odpocząć, tak by za niedługi czas mogła wykorzystać je tak intensywnie jak tylko pozwolą jej inne ograniczenia.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2016, 14:27:56 »
Mistrz wyczuł energię magiczną uczennicy. - Dobrze, o tym mówiłem. Teraz nawet zmęczenie nie powinno wpływać na twoją koncentrację. Wierzę, że wytrzymasz niezbędne minimum wiedzy, które pozwoli ci przeżyć podróż. Jedną z najbardziej pomocnych umiejętności magicznych jest teleportacja. Umiejętność teleportacji pozwala magowi zaoszczędzić dużo czasu potrzebnego na piesze czy konne podróże sprawiając, że w jednej chwili może pojawić się w upragnionym miejscu. Na początku mag uczy się przenosić w miejsce, które znajduje się w zasięgu jego wzroku, niedaleko, na zasięg skutecznego strzelenia z kuszy. Pozwala to dokładnie dojrzeć powierzchnię, na której ma się znaleźć po teleportacji, bez ryzyka znalezienia się w środku drzewa czy kamienia. Objaśnił ogólną teorię.


Izabell Ravlet nauczona: medytacja, tracisz 1 złoty talent.
//Odejmij sobie również grzywny za naukę (1000).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zdążyć przed inkwizycją
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2016, 14:27:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top