Autor Wątek: Pióro na wietrze  (Przeczytany 3083 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Sierpień 2016, 19:35:42 »
-Witam, pamięta mnie może pani ze szpitala? Minęłyśmy się tam kilka razy, jestem cyrulikiem. Przepraszam, że przeszkadzam i od razu mówię, że nie zabiorę dużo czasu. Właściwie to mam tylko jedno pytanie i zaraz stąd znikam. Możesz mi powiedzieć cokolwiek o tak zwanej "Fiolce żywej krwi"? Alchemicy chyba dobrze rozeznają się w podobnych tematach. Normalnie nie zawracałabym głowy, ale to pilne.
Zapytała grzecznie. Na wstępie mogła by pewnie przypomnieć swoje imię i od razu przejść do rzeczy, ale wolała zrobić to w trochę inny sposób. Szczerze mówiąc miała cichą nadzieję, że jej miano i lico zdążyły już wylecieć kobiecie z głowy. Im mniej śladów wampirzyca zostawiała za sobą, tym lepiej dla niej.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Sierpień 2016, 21:34:10 »
- Raczej nic. Jestem poważnym specjalistą i nie zajmuje się jakimiś pogłoskami czy legendami. A to z pewnością stare bajania nie warte zawracania sobie głowy. Jeśli to twój jedyny powód wizyty to wybacz ale ci nie pomogę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Sierpień 2016, 21:34:10 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sierpień 2016, 12:11:45 »
Zatem tutaj także niczego się nie dowie. Rikka podziękowała kiwając głową i cofnęła się do wyjścia. Dokąd teraz powinna się udać? Chwilę musiała poświęcić na zastanowienie się nad swoją sytuacją. Jej zaciekawienie tajemniczą fiolką bezustannie rosło. Im więcej miejsc zaliczyła nie dowiadując się absolutnie niczego o obiekcie swoich poszukiwań, tym mocniej pragnęła dowiedzieć się czegokolwiek. Ostatecznie zdecydowała się odwiedzić jednego z członków Szarej Strefy. Kto, jak kto, ale ci ludzie wiedzieli o wszystkim co działo się w mieście. Możliwe zatem, że nazwa fiolki również obiła im się o uszy. Tylko kogo wybrać? Dziewczyna myślała nad tym lecąc ponad domostwami w kolejnych dzielnicach stolicy. Kto mógłby zwrócić uwagę na coś takiego? Wampirzyca ponownie przeleciała ponad miejskimi murami i postawiła swoje nogi na jednej z brudnych uliczek podgrodzia. Idąc przed siebie uważała na większe kałuże błota i rozglądała się za jednym z najlepiej doinformowanych żebraków z tych okolic. Niestety, zamurze nie było małe i nigdzie nie mogła wypatrzyć Wundura. Teraz jednak przestało to mieć znaczenie, bo właśnie dotarła do „najlepszej” karczmy w tych stronach. „Białe Myszki”, to speluna w której co drugi gość był złodziejem, paserem, albo handlował jakimiś mniej lub bardziej nielegalnymi dobrami. Rikka wcale nie zdziwiłaby się, gdyby któryś ze złodziei posiadał wiadomości o tych bardziej nietypowych łupach. Możliwe, że któryś natrafił nawet na informację o fiolce i postanowił zbadać sprawę. Wampirzyca ze stoickim spokojem minęła wykidajłę i weszła do środka. Brud, syf, smród palonych tutaj świństw i Rasher wie czego jeszcze. Normalny dzień w „Białych Myszkach”.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Sierpień 2016, 11:05:39 »
Zabawa w karczmie trwała w najlepsze. Ludzie stawiali zakłady, grali w kości i próbowali swoich sił w najróżniejszych innych grach. Można też było dostrzec tego jednego człowieka, który zawsze miał do zaoferowania jakąś propozycję nie do odrzucenia. Oczywiście była taka tylko w jego mniemaniu. W całym przybytku panował względny spokój kontrolowany przez wynajętych wykidajłów, choć coś takiego w normalnej karczmie nie nazwało by się spokojem lecz w norze pełnej bandytów i rzezimieszków...no cóż.

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec 2019, 18:13:49 »
//Rezygnuję z wyprawy
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2019, 21:38:46 wysłana przez Rikka Malkain »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pióro na wietrze
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec 2019, 18:13:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top