Autor Wątek: Sprzątanie świata  (Przeczytany 3648 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Sprzątanie świata
« dnia: 10 Sierpień 2016, 11:30:47 »
Nazwa wyprawy: Sprzątanie świata
Prowadzący wyprawę: Dragosani
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zgłoszenie się w "Obieżyświecie", podstawowe umiejętności walki.
Uczestnicy wyprawy: [member=26611]Torstein Lothbrok[/member], [member=16726]Malavon[/member], [member=26120]Silion aep Mor[/member], [member=25802]Themo[/member], [member=25891]Thoiran[/member].



Zbliżało się południe. W czasie hemis nie różniło się ono wielce od północy. Ot, słoneczna poświata lśniąca wokół jednego z księżyców Marantu, zapewniająca niewiele światła i ciepła. Było przez to chłodno. Prószył śnieg. Była to więc idealna pora na usunięcie ciał z niedawnej bitwy! Grupa pracowników porządkowych zebrała się przy bramach miasta. Szykowali wozy, niezbędne sprzęty. Sama grupa była dość duża, liczyła kilkaset osób. Ciał do spalenia było bardzo dużo. Potrzebowali jednak kogoś, kto ich obroni w razie potrzeby. Pola po bitwach też mogą być niebezpieczne.
Osoby, które się do tego zgłosiły zostały wezwane na miejsce. Mieli się tutaj stawić zanim grupa wyruszy, w przeciwnym wypadku nie będą brali udziału w tej nudnej i nieznaczącej misji.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2016, 11:42:57 »
Pierwszy zjawił się wiking, Bękart Rashera, szlachcic Torstein.  Jego skórzana zbroja i płaszcz dawały mu ochronę od chłodu i zimna. Stał więc tak, z rękoma skrzyżowanymi na piersi, czekał na wymarsz. Myślał nad tym, co może tam spotkać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień 2016, 11:42:57 »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2016, 11:58:47 »
W oddali, na wzgórzu, pośród sypiącego w oczy śniegu i ogólnej zawieruchy dało się dostrzec czarnego niczym noc rumaka, który spoglądał na zebranych w jednym miejscu ludzi przenikliwym wzrokiem. Wokół konia roztaczała się pewna swoista otoczka tajemniczości.


Na jego grzbiecie siedział odziany w płaszcz z narzuconym na głowę kapturem oraz zasłoniętą twarzą jeździec. On także przyglądał się uważnie grupie pakującej wóz. Nigdzie mu się na chwilę obecną nie spieszyło.
Na spokojnie, powoli ruszył przed siebie kierując się w stronę bramy miasta, miejsca gdzie miał pomóc.
Gdy dojechał na miejsce, nie odsłaniając arafatki z twarzy rzekł.
- Jestem. Co mamy robić?

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2016, 17:29:48 »
Sprzątanie powojennej zawieruchy, musi być niezwykle uciążliwe. Począwszy od najwyższych szczebli, kończąc zaś na najniższych. Na tych, na których skupimy się przez najbliższe chwile. Mianowicie na usuwaniu ciał poległych w boju żołnierzy. Ekipa "sprzątająca" będzie miała trudne zadania, zaś my będziemy tam, aby żyło im się lepiej. Osłaniając ich przed maruderami, leśnymi stworami czy w końcu trupojadami, które zapewne zbiegną się na pole stare pole walki, aby nasycić swe puste żołądki.
Skierowałem swe kroki prosto do bram miasta. Tam gdzie tłoczyli się ludzie i stały wozy wraz ze sprzętem. Widząc ten rozgardiasz upewniłem się, że nie przyszedłem za późno. Wszak podpis na liście do czegoś zobowiązywał.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień 2016, 18:38:00 »
Stawiłem się w wyznaczonym miejscu nie zwracając zbytnio uwagi na resztę grupy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpień 2016, 19:21:41 »
Na horyzoncie pojawił się kolejny czarny koń. Podróż nie była całkiem spokojna i będzie pewno gorzej. Ogier pamiętał co tutaj się działo ostatnim razem. Im bliżej miejsca bitwy, tym swąd jatki był silniejszy. To samo czuł jeździec. Nigdy nie zapomni tej walki. Najchętniej by tu się nie pojawił, ale nie mógł ciągle uciekać. Może świadomość godnego pożegania ofiar podniesie go na duchu. Zabawne, przed chwilą było, że nie może uciekać, a ta robota też jest swego rodzaju ucieczką. Od pracy w izbie, opieki nad hrabstwem czy Bękartami.
W końcu dotarł na miejsce zbiórki. Themo zszedł z konia i przywitał się z obecnymi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień 2016, 19:42:27 »
Ochotnicy mogli zauważyć, że nie byli jedyną grupą ochroniarzy. Było to w sumie logiczne. Na tak liczny oddział sprzątaczy, pięć osób raczej by nie wystarczyło. Jakoś tam się jednak złożyło, że każdy z tej piątki znajdował se bliżej pozostałych, niż ochotników z innych grup. Co za przypadek! W końcu na scenie tego spektaklu pojawiły się jeszcze dwie osoby odziane w pancerze strażników miejskich.
Jeden z nich był człowiekiem o obfitych kształtach. Jeżeli owe kształty były zaokrąglone. W skrócie - był gruby. Gruby, wysoki, łysawy i wieku średnim. Twarz miał rumianą i poczciwą. Drugi był jego przeciwieństwem. Niski i chudy, o twarzy bladej i pełnej pryszczy czy czegoś w tym rodzaju. Obaj byli ludźmi. W przypadku drugiego było to co prawda wątpliwe, lecz nie wyglądał tez na krasnoluda czy innego niziołka. Ot, niski, brzydki człowieczek. Palił sobie skręta. Poskręcanego. Grubasek zatrzymał się i spojrzał na nieco rozproszona grupę.
- To wy jesteście ochotnikami? - zapytał. - Myślałem, że będzie was więcej... no trudno! Jestem kapral Haggs, a to jest kapral Jiggs. Jesteśmy ze Straży Miasta Efehidon. - Wyprężył się dumnie. Na tyle, na ile pozwalał mu napięty brzuchem napierśnik. - Mamy za zadanie dowodzić waszą grupa w czasie tego... ee... zadania. - Zerknął niepewnie na swojego towarzysza, który milczał. - No... to zbierzcie się w jako taką grupę. Zaraz będziemy ruszali.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2016, 20:26:58 »
Ta beczka ma dowodzić? Chyba w jadłodalni.- pomyślał wiking i podszedł do Themo. To ten człek miał wyłączne prawo dowodzić nim. Przynajmniej na razie. Zasalutował.
-Generale, czego się spodziewasz? Trupojady, bandyci?

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień 2016, 20:50:38 »
Ziewnąłem nieco znudzony całą oprawą wojskową i ustawiłem się mniej więcej koło reszty zebranych "ochroniarzy". Jeśli ci którzy padli od moich zaklęć byli podobni, to nie powinienem dostawać wyroku a nagrodę. Niestety pewnie nie wielu podzielało moje osobiste poglądy na takie sprawy.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień 2016, 21:03:02 »
Mężczyzna podjechał do TheMo i stanął koniem obok niego tak by nie przeszkadzać wozom w przejeździe. Postanowił że będzie się trzymał raczej z tyłu i szył do wrogów z dystansu podczas samej jazdy.
Narazie niski jeździec wyglądający jak beduin w wersji zimowej siedział na swym rumaku i ostrzył srebrny nóż o skórzany pasek .
- Mam nadzieję że będzie się tutaj działo coś ciekawego. Nienawidzę nudy. - mówił znudzonym głosem.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień 2016, 22:02:38 »
Po wypowiedzi kaprala już mniej więcej wiedziałem jak to będzie wyglądało. Pan wojskowy będzie dowodził dopóki nie zrobi się za gorąco. Wtedy znając życie ktoś będzie musiał zachować zimną krew i uporać się z zaistniałymi problemami, a na końcu w raporcie wojak i tak wyolbrzymii swoje zasługi w całym przedsięwzięciu. Przewróciłem tylko oczami podczas jego przemowy i dołączyłem do reszty ochotników. Dwóch z nich znałem z organizacji i wiedziałem, że można na nich polegać. Co do reszty, to wkrótce się okaże.
- Czołem ! - rzuciłem w stronę zebranych podnosząc prawicę w geście powitania.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpień 2016, 01:28:02 »
Mężczyzna siedział w siodle i spoglądał na ludzi uwijających się przy pakowaniu wozów, trzeba przyznać że było ich tutaj naprawdę dużo ale to i tak było nie wiele w porównaniu z armią którą dowodził przy obronie Atusel.
Schował nóż, wyjął swe kusze i szybko je załadował po czym przywiesił je do pasa tam gdzie były pierwotnie.
Kruk spojrzał na wojaka i kiwnął mu głową witając się.
- Witaj wojowniku. - rzucił w jego stronę.
Odczepił od pasa manierkę z bardzo mocnym alkoholem i wziął łyka spoglądając na "dowódcę" akcji.
Straż miejska... Ci co zawsze srają w gacie w przypadku większego zagrożenia... Heh... Ciekawe jak im pójdzie. - uśmiechnął się sam do siebie pod arafatką i pociągnął ponownie łyka zakrywając po tym twarz.
- Komuś łyka? - spytał kulturalnie - Tak żeby wzmocnić żołądek przed tymi paskudztwami...

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpień 2016, 08:48:03 »
-Dziać, się będzie działo coś. Pozostaje mieć nadzieję, że jakieś skurwysyny się wychylą by machnąć im toporem.- odrzekł na słowa Silliona. Chwilę potem i on dobył kuszy. Pewnie chwycił, skierował w dół, zahaczył o ucho butem i nacuągnął cięciwe, a gotową do strzału kusze odłożył na bok.
-No i może, coś się zbierze po tych ścierwach.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpień 2016, 11:09:30 »
Gdzieś tam z przodu rozległy się gwizdy. Pochód zaczał powoli formować jako taką kolumnę, wyjeżdżając przy tym na wozach przez bramy. Haags odchrząknął.
- No to ruszamy. Zbierać się! - zawołał do swojej grupy. Szedł na czele i starał się zachować pozoru odpowiedzialności. Jiggs nie. Jiggs podszedł do zaarafatkowanego jegomości. Wygrzebał z jakiś otchłani swojego odziania blaszaną manierkę.
- Też mam. Chce ktoś? - zaproponował, iście duch towarzystwa.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpień 2016, 17:42:07 »
I tak oto Jiggs w prosty aczkolwiek subtelny sposób skonfundował moją osobę. Już miałem sięgnąć po manierkę wyciągniętą przez krasnoluda, gdy kapral (nie posądzałbym go oto) także zachęcał do spożycia procentowego trunku. Niestety, aby wybrnąć z owej niezręcznej sytuacji musiałem odmówić zarówno krasnoludowi jak i dzielnemu żołnierzowi służącemu królestwu. W znany każdemu sposób pokręciłem głową na znak sprzeciwu i podziękowałem za ofiarowany napitek robiąc dobrą minę do złej gry.
- Dzięki, ale w pracy nie piję - odparłem zrezygnowany, poprawiając w między czasie topór oraz puklerz. Tak, aby dobrze leżał na plecach i nie przeszkadzał podczas podróży.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpień 2016, 18:23:22 »
Torstein nie chciał alkoholu od żadnego z proponujących. Nie miał ochoty, a także nie chciał pić na służbie. Wykonał więc przeczący gest prawej ręki i oddał się wymarszowi. Jego lewa dłoń spoczęła na głowicy miecza, prawa była wolna. Myśli też.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpień 2016, 18:29:35 »
Mężczyzna tak więc przypiął swoją manierkę spowrotem do pasa. ÂŚciągnął z pleców swój topór o kształcie smoczych paszcz i położył go sobie w poprzek konia przytrzymując go jedną ręką a drugą trzymając zmusił konia do marszu przed siebie.
Zachowywał ostrożność i czujność.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpień 2016, 21:02:32 »
-Za mocne na moją elfią głowę. - odparłem proponującym osobnikom. Częściowo była to prawda, a częściowo wynikało to z nawyków których nabyłem jeszcze w czasach Gildii. Co jak co, ale koncentrację mag musiał mieć nienaganną. Do wszelkich zbójów i bandytów również to pasowało o ile zajmowali się czymś naprawdę odpowiedzialnym.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Sierpień 2016, 12:49:43 »
Jiggs wzruszył ramionami i sam pociągnął łyk ze swojej manierki. W tym czasie wyjechali z miasta. Kierowali się na zachód. Chód hemis był nieprzyjemny, lecz nie był to też wyziębiający mróz. Ot, irytujący chłodek. Było to w sumie zbawienne, biorąc pod uwagę gdzie się wybierali. Gdyby to był środek astas, smród zapewne byłby znacznie bardziej wyczuwalny.
Kolumna wozów toczyła się powoli po trakcie. Droga nie byłą daleka, ale przy takiej karawanie nie można było podróżować zbyt szybko. Więc był to idealny czas, aby zająć czas rozmową, oczywiście cały czas obserwując otoczenie.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpień 2016, 13:38:00 »
Wiking wewnątrz radował się z hemis. Wszak chłodne powietrze to godny przeciwnik smrodu rozkładających się trupów.
Natura widocznie włada nawet nad demonami, skoro nawet ich truchła się rozkładają. Torstein z kolei szedł swym normalnym tępem. Gdzieś w okolicy Themo i Thorana. Zwrócił się w końcu do tego drugiego.
-Małośmy gadali. Powiedz ino coś o sobie. - poprosił.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sprzątanie świata
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpień 2016, 13:38:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top