Autor Wątek: Gruzy Mrocznego  (Przeczytany 7134 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Sierpień 2016, 20:26:37 »
Szturchnąłem truchło demona szpicem buta. Co tu się wydarzyło?  Wtem zawołał mnie Elrond.
- Stara wieża została zwalona już dawno temu. Potem, gdy pakt został zebrany z pomocą Charona (Wtedy odebrano mi moce bestii) przenieśliśmy się do ruin.  W tym momencie zacząłem szczegółowo opisywać Elrondowi komnaty. Nie wiedziałem co dokładnie potrzebuje więc opisałem wszystko.

// Sam też nie do końca pamiętam budowę "nowego" paktu.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Sierpień 2016, 21:57:02 »
Elrond podrapał się po brodzie. Rodred w jakimś stopniu pomógł. Im więcej szczegółów podawał, tym w umyśle Arcymaga więcej luk było zastępowanych przez prawdziwe wspomnienia. Przypomniał sobie jak starał się tutaj uczyć telepatii. Bezskutecznie. Jak pił wino wpatrzony w kominek. Był tutaj.
Skoncentrował się i zaczerpnął energii magicznej ze swojej duszy. Skupił się na jednej z sal, gdzie wpatrzony w ogień snuł plany jak zniknąć z Paktu. Teleportował się do niej...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Sierpień 2016, 21:57:02 »

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Sierpień 2016, 22:01:52 »
Elrond przeniósł się pod kominek w czytelni. W pomieszczeniu panował mrok.


Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Sierpień 2016, 23:00:04 »
Mrok rozjaśnić... pomyślał wodząc wzrokiem we wszystkich kierunkach starając się dostrzec jakiekolwiek źródło światła. Skoncentrowawszy się zaczerpnął odrobinę magicznej energii ze swojej duszy i wyszeptał słowo inkantacji.
- Elisash! - a energia magiczna uformowała się nad jego głową pod postacią świetlistej kuli, która rozświetliła pomieszczenie. Rozejrzał się dookoła.

[member=1]Isentor[/member]

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Sierpień 2016, 23:10:45 »
Kula światła rozświetliła czytelnie ukazując Elrondowi pomieszczenie nieco nadszarpnięte przez osunięcie się kondygnacji, lecz nadal w dobrym stanie. W równie dobrej kondycji byli nieumarli, od których roiło się w pomieszczeniu. Mag nie był w stanie doliczyć się wszystkich wrogów w sali. Dojrzał jedynie tych w pobliżu siebie. Naliczył przynajmniej dwa tuziny nieumarłych. Powoli wybudzali się ze snu.

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zombie x14
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ghul x10


p.s.
//Mało mamy nieumarłych z poprawionymi statami. Będę to musiał naprawić.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Sierpień 2016, 12:12:39 »
Kompletnie nieświadomy tego co dzieje się pode mną, ruszyłem na spacer po ruinach. Może akurat coś ocalało? Znajdę jakieś drzwi? Albo serce lisza na ziemi? Nie no trochę przesadzam..

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Sierpień 2016, 23:12:26 »
Ale szambo... pomyślał.
Wyjść miał trzy. Teleportować się stąd. Zamienić w kamień i bardzo długo walczyć, przy czym zaraz zostałby unieruchomiony i koniec końców mógłby zostać pokonany. Albo zamienić się w wiatr. Trzecia opcja była najlepsza i najprostsza. Potwory i tak były tu uwięzione, a on nie był rycerzem z srebrnej zbroi.
Zaczerpnął energii magicznej ze swojej duszy i wypowiedział szybko słowa inkantacji jednocześnie wykręcając swoim ciałem piruet.
- Anisgrash upash rushan qihu - momentalnie zniknął z oczu rozbudzających się potworów. Musiało to być dla nich zaskoczeniem. Pod powietrzną postacią zaczął wolno latać po pomieszczeniu nadal ciagnać za sobą wyczarowana wcześnij kulę światła.

Aktywne efekty: czary Wiatr, ÂŚwiatło.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Sierpień 2016, 23:48:18 »
Nieumarli niezdarnie podążali za kulą światła. Elrond latając po pomieszczeniu spostrzegł, że w czytelni nic w prawdzie się nie zmieniło. Nic poza nowymi lokatorami. Kiedy tak beztrosko powiewał sobie po sali natrafił na dwie zjawy stojące na straży przejścia na korytarz. Istoty spostrzegły maga.

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zjawa x2

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Sierpień 2016, 00:05:31 »
Pomyślał przez chwilę. Przypomniał sobie co wiedział o zjawach. Byty astralne. Atakują fizycznie szpona, ale wolą ogłuszyć wrzaskiem i wystraszyć. Ogłuszenie i szpony mi nie straszne, ale strach...
Czarodziej postanowił nadal nie atakować. Teoretycznie nic mu nie mogły zrobić. Rozpędził się i przeleciał pomiędzy nim na korytarz. Miał również nadzieję, że zgubi resztę nieumarłych.

[member=1]Isentor[/member]

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Sierpień 2016, 00:13:50 »
Zjawy zastąpiły drogę Elrondowi okrutnie zwodząc i wywołując w nim strach. Przeleciał przez nie w formie wiatru wylatując na korytarz, gdzie powrócił do formy cielesnej lądując na ścianie. Poczuł na policzku zimne cegły skroplone od wilgoci panującej na niższych piętrach. Nieumarli nadal podążali za światłem próbując przecisnąć się przez wejście. Zjawy bez większego namysłu zaczęły lecieć w stronę maga szykując się do ataku szponami.

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zjawa x2
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zombie x14
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ghul x10

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Sierpień 2016, 16:37:28 »
Szok i przerażenie nie było niczym dobrym. Nie wspominając o bliższym spotkaniu ze ścianą. Jego rozdygotane ciało było słabsze, a umysł otępiały i niezdolny do wykrzesania potężniejszych zaklęć. Ponadto znał za mało różnych czarów. Teraz przydałaby mu się szkoła ognia. Musiał jednak wysilić się i wymyślić coś co uratuje mu w tej chwili życie. Zjawy były bytami astralnymi, ale szpony, którymi zamierzały atakowały musiały być materialne. Zaczerpnął energię magiczną ze swojej duszy. Tyle ile mógł. Nie potrzebował jednak wiele gdyż zaklęcie miało być proste. Ale bardzo przydatne.
- Aneshar izilishash! - krzyknął podnosząc energicznie dłoń z dołu ku górze. Pomiędzy nim a zjawami, z kamiennej posadzki wystrzeliła kamienna ściana. Elrond siłą woli kształtował ją w taki sposób, by stworzyła półkole, jednocześnie przylegając końcami do przeciwległej ściany i tamując drogę reszcie nieumarłym potworom.

(rysunek poglądowy)

[member=1]Isentor[/member]

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Sierpień 2016, 16:54:02 »
Utworzony mur zatrzymał napór nieumarłych, którzy utknęli wpadając na siebie w zablokowanym przejściu. Dwie zjawy bez problemu pokonały przeszkodę. Szybko dobrały się do maga, pierwsza jednym sprawnym cięciem rozcięła szyjne arterie Elronda, krew trysnęła po ścianie. Druga zaczęła drapać w okolicach klatki piersiowej rozszarpując szatę, zadając przy tym kilkanaście ran ciętych.


http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zjawa x2
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Zombie x14
http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Ghul x10

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Sierpień 2016, 19:19:53 »
Elrond dał za wygraną. Przeliczył się paskudnie. Nie miał szans wygrać tego starcia, a na pewno nie teraz. W jego umyśle był już bezpieczny wóz i Rodred. Ostatkiem sił skupił się na miejscu postoju. Uciekł przeciwnikom poprzez teleportacje. Nie miał sił krzyczeć by zawołać Rodreda. Jedną rękę przyłożył do szyi, drugą do rany na klatce. Chciał odsapnąć. Zebrać moc magiczną i zacząć się regenerować.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Sierpień 2016, 20:28:29 »
Wyłoniłem się zza głazu akurat wracając po przechadzce po ruinach. Widząc krwawiącego Elronda zmartwiłem się i niespiesznie podszedłem. Widząc, że jest ciężko ranny zapytałem.
- Potrzebujesz pomocy?  Wszakże kula w brzuchu mu nie przeszkadzała walczyć więc może rozszarpane gardło też...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Sierpień 2016, 22:39:18 »
Wzruszył tylko ramionami. W sumie Rodred mógłby pomóc, ale gdyby miał w swoim ekwipunku jakieś dobre mikstury lecznicze. Ale jak zauważył, ani on sam, ani jego towarzysz takowych nie posiadali. Arcymagowi pozostało więc uleczyć się na własną rękę. Wskazał jeszcze głową na ruiny i wybełkotał coś o zjawach. Wolał by Rodred był przygotowany.
Co ciekawe baron właśnie zdał sobie sprawę, że rany jakie odniósł mógł wyleczyć w dosłownie dziesięć sekund. Tylko dla zjawy dziesięć sekund wystarczyło by, by odrąbać mu głowę. Wolał nie ryzykować. Koniec końców energia magiczna wypełniła jego ciało, odnalazła głębokie rany i w chwilę zatamowała krwawienie. Na oczach Rodreda potężna szrama zrosła się momentalnie, tak samo rany na klatce piersiowej. Nowa krew popłynęła w żyłach. Elrond odchrząknął.
- Dwie zjawy i od groma zombiaków i ghuli. Naliczyłem ich dwa tuziny, ale to nie były wszystkie. To było tylko w jednej komnacie. Wydaje mi się, że ktoś wypełnił umyślnie całe ruiny tym ścierwem, by nikomu nie przyszło do głowy by szukać jakiś ciekawych skarbów. Podejrzewam Mortis. Sam w pojedynkę mam pewien problem by to wyrżnąć. Co zauważyłeś zapewne - Elrond wyglądał jak po spotkaniu z wyjątkowo nieobeznanym w kulturze jedzenie Wampirem.
- Coś znalazłeś?

Umiejętność: Odnawianie

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Sierpień 2016, 23:31:33 »
Gdy powiedział o zjawach, obejrzałem się w okół i położyłem dłoń na żelaznej buławie. Zanim przeszedłem do rzeczy pozwoliłem sobie na uwagę. - Przydały by ci się jakieś zrastające się szaty, bo w tym tempie będziesz nago wracał.  Uśmiechnąłem się.  - U mnie pusto. Te zombiaki to dobry znak. Znaczy, że Mortis tu przynajmniej była.   Zrobiłem krótką przerwę.  - To co? Próbujesz inną komnatę? Ja przygotuję coś do jedzenia zanim znowu stamtąd wyleziesz. Chyba nie mam jak inaczej ci pomóc.  Mówiąc to rozejrzałem się znowu obmyślając co tu przygotować. - Aha. Przydało by się ustalić. Jak nie wrócisz w ciągu dwóch dni to jadę szukać następnego śmiałka.  Powiedziałem z uśmiechem, półserio.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Sierpień 2016, 09:55:47 »
- Dwóch dni? Kilku godzin - zaśmiał się.
- Tym razem przeniosę się do niższych poziomów. Jak i tam trafię na całe chmary nieumarłych to teleportuje się z powrotem i się zawijamy. Nie ma sensu czyścić ruin, a tym bardziej szukać w nich żywych istot. Nawet jak jacyś się po szafach pochowali to już dawno mogą nie żyć. A Mortis dałaby mi po łbie, jakby dowiedziała się, że zniszczyłem jej całą ochronę.
Jak powiedział tak zrobił. Skoncentrował się i pobrał energię magiczną ze swojej duszy w ilości wystarczającej do teleportacji. Teraz za cel obrał niższe poziomy ruin. Uwolnił energię i teleportował się.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Sierpień 2016, 11:48:31 »
Do jakiej lokacji się teleportujesz?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Sierpień 2016, 12:00:11 »
Elrond teleportował się na dolną część schodów prowadzących do niższych poziomów ruin. Jako że jedno z pomieszczeń które badał było wypełnione nieumarłymi, miał nadzieję, że schody będą bardziej bezpieczne.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Sierpień 2016, 12:21:08 »
Na które schody się teleportujesz. Bardzo proszę o konkrety. Ta lokacja ma wiele poziomów, schodów i zejść. Byłeś od tylu lat w organizacji i nie pamiętasz jak wygląda?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gruzy Mrocznego
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Sierpień 2016, 12:21:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything