Autor Wątek: Rozwinąć skrzydła  (Przeczytany 4068 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Rozwinąć skrzydła
« dnia: 01 Sierpień 2016, 15:53:02 »
Nazwa wyprawy: Rozwinąć skrzydła
Prowadzący wyprawę: Merith
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zgoda prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Lucas Paladin, Kiellon aep Kharim, Marduke Draven, Kazmir MacBrewmann,  Torstein Lothbrok


Lucas usłyszał polecenie, nie pozostało więc nic innego jak tylko ruszyć. Jak zauwazył był tu chyba najstarszy i najbardziej doświadczony. Nie licząc maga. A może i nawet bardziej od maga. Więc rzekł tylko:
- Zatem ruszajmy.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2016, 11:09:29 wysłana przez Lucas Paladin »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2016, 16:44:22 »
Krasnolud wstał ponownie się poprawił, bo był niepoprawny w wielu rzeczach i ruszył za towarzyszami. ÂŻelazny ekwipunek trochę mu ciążył do tego niezbyt wyglądał, ale był darmowy dla brodacza to znaczyło więcej niż zestaw z czarnej rudy, za który musiałby oczywiście zapłacić grube grzywny niedługo sam sprawdzi czy uda mu się tym kogoś zabić nim sięgnie po muszkiet i pistolety. Kiellon był na obecną chwilę był dobrej myśli, bo w trakcie wojny jakoś opuszczała go nadzieja, ale teraz patrzył lepiej w przyszłość a jak zobaczy plany machiny pewnie będzie chciał dla siebie jedną z nich, o ile to nie mrzonki dla głupich i szalonych odkrywców!   

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2016, 16:44:22 »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2016, 17:01:54 »
Rycerz skinął, na znak iż rozumie, po czym wstał, tuż po Kiellonie. Poprawił miecz u pasa, a także młot, oraz hełm przypięty do pas. Ruszył za Lucasem i krasnoludem. Spokojnym, marszowym krokiem. Gmina Morgon była dość duży kawał drogi stąd, miał nadzieję, że coś do podjechania mają.
-A ten, mamy jakiś wóz, czy co?- zapytał, w szczerej nadziei, że ktoś o nim pomyślał.
No i oczywiście, ekscytacja z bitki. Bandyci, zjawy, nieumarli, strzeżcie się!

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2016, 18:05:09 »
- Jo mom furgon. Oparł krasnolud wstając ze stołka.

Offline Merith

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 96
Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2016, 18:10:51 »
- Będzie musiał nam starczyć panie MacBrewmann. Elf wstał, dopił wino i wziąwszy kostur ruszył ku wyjściu z karczmy. Na chłodne hemisowe powietrze, ulica tętniła życiem jakoś tak bardziej niż zwykle. Ruszyli ku stajniom.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2016, 18:36:42 »
Towarzysze po opuszczeniu karczmy zaczęli nową przygodę, a tak niedawno walczyli jeszcze koło mostu z armią przerażających kreatur. Teraz będzie miał koszmary przypominając sobie rozerwane ciała od kul, pocisków magicznych, ostrych szponów bestii wszelakich lamentów rannych te obrazy będą go prześladować do końca życia zwłaszcza w nocy, lecz w tym momencie miał je z tyłu głowy gotowe się ujawnić w każdej chwili na szczęście brodacz umiał nad sobą panować i nie mógł się doczekać sekretów jakie skrywał chram takie tajemnice, tylko go cieszyły a to, że będą walczyć z nieumarłymi było dużo lepsze od demonów i innych mutantów, także początek przygody rozpoczną w stajni gdzie zostaną wóz Kazia. Ulice miasta tętniły życiem można rzecz, że wszystko wróciło do normy ludzie bardzo szybko zapominają o wydarzeniach a na swoich błędach się nie uczą, ale może tym razem będzie inaczej?

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień 2016, 18:48:36 »
Chłodne, zimne powietrze szturchnęło go. Dało się to zauważyć, gdy chuchnął, a z jego ust wyleciała biaława para.  Zarzucił na głowę kaptur, zaś opończę, która była zrzucona z ramion, tak, że wisiała na zapięciach, płynąc po plecach, zarzucił na ramiona tak, że teraz zakrywała całą jego zbroje i ekwipunek. No i ruszył.
-Mam nadzieje, że nie czujecie się przytłoczeni ilością rycerzy, panie Kazmir.- odezwał się.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień 2016, 18:52:45 »
- A niby czemu? Spytał zdejmując płaszcz i przewieszając go przez ramię, rozpiął też zapięcie pancerza pod szyją. Jakoś ciepło mu było. Nawet bardzo.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:05:15 »
Kiellonowi również było ciepło zawdzięczał to swojej naturalnej budowie ciała. Dlatego nawet nie poczuł chłodnego podmuchu dla niego był to zwykły wiatr a nie zimowy nie robiło to dla niego różnicy w jaką porę roku się wybiera, więc wystarczyła mu jednie koszula, która nie krępowała jego ruchów. - Kazio masz ze sobą może flaszkę na drogę? Zapytał z nadzieją by mieć pewność, że o suchym pysku będzie musiał spędzić całą wyprawę a krasnolud nie mauren pić musi! - Ja nawet nie odczuwam takich temperatur fajnie jest mieć takie ciało. Powiedział z dumą, ale nie wspomniał o tym, iż strasznie szybko przez to poci i wytarza znaczy większy smurd niż normalnie do tego musi się częściej myć itp.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:16:09 »
Ulicami przechadzał się Torstein. Było mu ciepło, dzięki jego nordzkiej krwi i ciepłemu ubraniu. Mieszkańcy z szacunkiem ustępowali mu, uśmiechali się. Podobało mu się.
Niedaleko niego szła ciekawa grupka. Trzech zakonników, mag i Kazio. Uśmiechnął się i zbliżył.
-Kazio- zawołał. Zbliżył się.-Gdzie to idziesz? Witajcie mości rycerze i magu.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:22:44 »
- Na Ventepi! - pomacał się po kieszeniach, flaszki nie było - Upadła mnie na moście jak ci mściciele zaczęli taniec śmierci, a ja rzem się wycofał... Taa... spierdolił ze strachu. - Jeśłi nasz chlebodawca się zgodyi to zajdziem po zapasy. Mam całą aparaturę w domu, a w sumie to możemy ją zabrać bo się przydać może. I oto wpadli na Torsteina.
- Torstein! Idziemy szukać czegoś w chramie nieopodal mych ziem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:31:42 »
-Nie dobrze, nie dobrze. Cholera ja tyż nic nie mom. Nawet nie miąłem czasu zakupić. Mówił ze smutkiem w głosie, ale jakoś dziwnie jego słowa brzmiały nie mówił normalnie, ale to z pewnym czasem zaniknie. Na szczęście pijącej części załogi przybył na ratunek domowej roboty alkohol Kazia jeno wystarczy po niego jechać. Kiellon odetchnął z ulgą i mógł iść dalej ze znacznie lepszych humorem kiedy to drogę zagrodził wiking cieszący się od ucha do ucha.
- Witaj- rzekł do brata szlachcica, bo teraz to jedna wielka rodzina bez za tarczek politycznych przynajmniej tymczasowo. Wszyscy byli wspólni i jedność była w tych czasach najważniejsza.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:53:46 »
-A kaj dokładnie te chramy? Zabiorem się z wami, jeśli to nie problem. Umiem machać tym, co mam u pasa.- powiedział, wskazując na miecz u pasa.
Popatrzył po zgromadzonych, czy się zgadzają, wszak to od nich zależało.

Offline Merith

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 96
Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2016, 19:58:54 »
- Nie przyda się, bo nie jestem alchemikiem. Odparł krótko na propozycję zabrania aparatury, doskonale wiedział że to zapewne zwykły sprzęt bimbrowniczy. Maerith się zmienił, kilka lat temu by z chęcią przystał na propozycję Kazmira.
- Witaj Torsteinie. Zapraszam, chram leży w centrum gminy Mergon. Bardzo "nieopodal" ziem imć MacBrewmanna.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2016, 20:14:02 »
-Mergon?- wiking powtórzył nazwę w pytaniu. -Mergon. ...- powtórzył. -To moje ziemie. Miło mi was będzie ugościć moi mili.-dodał dopiero co odkryty Pan Mergon. Uśmiechnął się i dołączył do grupy, poprawiając przy tym tarcze na plecach.
-Wóz mamy?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień 2016, 20:21:47 »
- To się możemy czuć jak goście huehuehue. Zaśmiał się rubasznie Kiellon, bo liczył po drodze na gościnę we włościach Torsteina. Krasnolud lubił się bawić w przeciwieństwie do swojego ojca, który był poważny do ostatniej chwili. - Kazio ma furmankie, więc mamy czym się zabrać do chramu a czekają nas pewnie różne przygody, ale z taką kompanią powinniśmy sobie poradzić i wrócić w jednym kawałku. Zatem witaj na pokładzie. Mówiąc to zaczął powoli iść w stronę stajni gzie czekał na nich wóz i tak oto siły się wyrównały pomiędzy bękartów a rycerzy z bractwa. Teraz nikt nie będzie samotny.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień 2016, 20:29:48 »
- Mam furgon. Poprawił rekruta MacBrewmann. Kazmir pomyślał sobie że jego nowe nazwisko - wzięte od jego pasji - zoobowiązuje go do rzeczy wielkich. Jak na przykład otwarcie słynnego na cały świat browaru. Westchnął sobie. Dochodzili do stajni gdzie Kazmir trzymał ÂŚkodę i swojego Opla.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2016, 21:02:23 »
Skinieniem głowy pozdrowił wikinga, po czym ruszył w dalszą drogę. Do stajni już wszak dochodzili. Z kolei Marduke zaczął myśleć, a raczej przygotowywać się. Ciche, odmawiane w myślach modlitwy do Zartata, dawały mu nadzieję na to, że nie ważne jest to, przeciw czemu stanie. I tak Pan ÂŚwiatła jest z nim. Kieruje jego tarczą i mieczem. Wszak takie też były słowa obecnie odmawianej przez szlachcica modlitwy.
Lux regis,
Kieruj mą tarczą, by broniła mnie od Twych i mych wrogów,
Bo kto przeciw Tobie, ten przeciw mnie,
Kieruj mym mieczem, by karał tych którzy na karę zasługujesz,
Bo Twoje imię znaczy sprawiedliwość, karę, światło i wszystko co dobre,
Bądź mi generałem,
Bądź mi reżyserem spektaklu mego życia,
Bądź mi ojcem, kierującym swe dziecko,
Lux autem semper praevalebunt!

-Toć my szczęśliwi, iż Cię mamy, Torsteinie. Marduke Draven.- przedstawił się, przerywając na chwilę swe litanie. Kojarzył wikinga z Amortedonu.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2016, 22:04:50 »
- Prawda furgon. Poprawił po poprawieniu, żeby było poprawione. Właściwie wszystko było gotowe i wystarczyło podczepić konia pod pojazd, smagnąć go lejcami ruszając w dal ku dalszym przygodą. Kiellon nie mógł się doczekać tego co tam go spotka choć widział już wiele podczas wojny a zobaczy jeszcze wiele rozlewu niewinnej krwi w imię wolności i górnolotnych ideałów, ale tym razem Zartat nad nim czuwał pod jego opiekę się oddał i w jego imię walczyć zamierza choć armii demonów już nie ma.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień 2016, 22:53:14 »
-Jak tam nastroje po festynie i uszlachetnieniu?- zagaił do towarzystwa, z ciekawości.
Sam czuł się jakiś taki nowy. ÂŚwieży. Chciał wiec wiedzieć jak u innych. Czy czują podobnie? Może tak samo? Może się tym nie przejmują? Poczuł się dziwnie, przez takie rozmyślania, więc odgonił owe myśli.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Sierpień 2016, 22:53:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top