Autor Wątek: Zaginiony brat  (Przeczytany 7164 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Czerwiec 2016, 14:08:58 »
Kto to kurwa budował?- zapytał retorycznie w myślach. Szturchnął klacz, lekko, bowiem nie miał zamiaru sczeznąć przy szukaniu właściwego domu. Koń prychnął, jakby mówił "spierdalaj!", ale przyśpieszył. Wiking wytężał oczy za owym domkiem. Jednocześnie myślał, czemuż to brat pana tych włości nie zarządza nim w jego imieniu...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Czerwiec 2016, 17:13:46 »
No właśnie, to było dobre pytanie. Jechałeś tak aż dojechałeś na rynek ulokowany w tej dzielnicy. Z tego miejsca też mogłeś dostrzec wiele domów. Jadąc tak przez rynek twoją uwagę przykuł domek z brązowym dachem. Zauważyłeś tylko jego dach. Czyżby to był ten dom?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Czerwiec 2016, 17:13:46 »

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Czerwiec 2016, 18:04:31 »
Wiking lekko poddenerwowany pojechał w stronę owego niskiego domku. Co miał do stracenia? W chwilę potem zsiadł z konia. Poprawił ubrania i ułożenie broni. Przeczesał włosy palcami. W końcu stanął za drzwiami pewną ręką zapukał w drzwi. Czekał.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:17:29 »
Twoje pukanie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Jedyne co ci odpowiedziało to cisza.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:20:56 »
Wiking zdenerwował się. Teraz doszło do tego to, że nikt nie otwierał, nawet nie odpowiadał. Zapukał jeszcze mocniej. Aż knykcie go zabolały. Oczekiwał rezeltatu.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:24:13 »
Twoją obecność usłyszeli także sąsiedzi. Nagle usłyszałeś odgłos otwieramych okiennic dochodzących z budynku obok. Wtedy usłyszałeś głos jakiegoś starca. A był to stary jaszczuroczłek.
- O, kolejny kupiec? W dalszym ciągu dziwie się mu że wystawił ten dom na sprzedaż. Teodoriusa nie ma.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Czerwiec 2016, 22:27:15 »
Co kurwa?
-Gdzie jest?- spytał grzecznie.-Proszę pana, muszę wiedzieć gdzie on jest!- dodał. Sprawa się coraz bardziej skomplikowała. Nie podobało mu się to, aż chciał wrzasnąć.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Czerwiec 2016, 07:41:10 »
Stary jaszczur oparł się o okiennice.
- Drogi panie, wyjechał kilka dni przed nadaniem tytułu jemu bratu. Wrócił kilka dni temu. Widziałem go zaledwie kilka minut. Potem spowrotem znikł i już nie wrócił. - powiedział. Po chwili jednak dodał coś ważnego.
- Przypomniałem sobie! Przedwczoraj kręciło się tutaj dwóch dziwnych typków. Nie wiem co tu szukali.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Czerwiec 2016, 16:47:58 »
Wysłuchał odpowiedzi starego jaszczura, nie spodobała mu się. Zmarkotniał na chwilę, by za moment rozbłysnąć. Wzmianka o typach wzbudziła jakiś płomień nadziei, wszak był to trop, inna sprawa że jedyny. Oczywistym jednak było, że lepszy taki trop, niż żaden. Wszak każdy krok może zaprowadzić go do cudownego rozwiązania sprawy. Myślał tak chwilę. Uznał że lepiej pójść za tym tropem, niż wrócić z pustymi rękoma. Sformułował więc w myślach pytanie i je zadał, aby podpiąć się pod trop tajemniczych, dziwnych typów w liczbie dwóch.
-Jak wyglądali? Dokąd poszli?- zapytał starca licząc na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2016, 16:51:20 wysłana przez Torstein Wilczy Skowyt »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Czerwiec 2016, 16:58:43 »
- Kręcili się wokoło domu. Po jakiejś godzinie udali się w stronę Starówki. Więcej nie wiem.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Czerwiec 2016, 17:09:55 »
-Dziękuję.- odrzekł i wsiadł na konia.-Ale na pewno nic sobie nie przypominacie z ich wyglądu? Bardzo by mi to pomogło.- dodał wsiadając na konia.
Chuj, nie trop. Ale nie mam  za czym podążać- pomyślał. Goście mogli nie wiedzieć gdzie się udał Teodorius, ale może znali kogoś kto by wiedział czy coś?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Czerwiec 2016, 19:37:14 »
- Jestem lekko ślepawy. Jedyne co zauważyłem to to że byli okuci w skórzane pancerze a przy pasie nosili sztylety. Więcej nic nie zobaczyłem.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Czerwiec 2016, 23:19:41 »
-Dziękuję.- odparł i pojechał końskim truchtem. Koń tak dłuższą chwilę biegł, podczas gdy Torstein składał fakty, szufladkował je i łączył. W ciągu kilku minut zajechał na starówkę. Rozglądał się po niej, choć wątpił by mógł ich dojrzeć. Skórzane pancerze, sztylety- powtarzał. Dwójka. Szambo się trochę zrobiło...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Czerwiec 2016, 07:26:06 »
Na starówce powoli robił się spokój ale na twoje nieszczęście nigdzie nie mogłeś zauważyć ludzi którzy grasowali pod domem Teodoriusa. Czyżbyś pominął coś ważnego?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Czerwiec 2016, 16:35:06 »
Coś go dręczyło. Jakby coś pominął, ale pojechał dalej. Wrócił pod "Tłustego Wieprza", przywiązał konia i wartkim krokiem wszedł do środka. Przysiadł na krześle obok kontuaru. Poczekał aż karczmarz wróci z zaplecza.
-Podobno pod domem Teodoriusa, przedwczoraj kręciło się dwóch typów. Skórzane pancerze, sztylety przy pasach. po godzinie udali się w stronę Starówki. Wiecie może, kim oni mogą być? Cokolwiek co może być przydatne? Muszę ich znaleźć...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Czerwiec 2016, 17:16:08 »
Karczmarz popatrzył się na ciebie dziwnie. Pierwszy raz o czymś takim słyszał i nie ukrywał tego.
- Nic o tym nie wiedziałem. Mój dom mieści się dwie przecznice dalej od domu Teodoriusa. Jedynie o czym wiem to o jego nagłym zniknięciu. - powiedział. Wtedy wpadło mu coś do głowy. - Ja bym na twoim miejscu sprawdził jego podwórko. Może tam coś znajdziesz.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:05:27 »
-Dzięki.- odrzekł i wstał z krzesła. Szybkim ruchem wyszedł, odwiązał konia. Przerzucił wpierw jedną nogę przez jego ciało, włożył ją w strzemię, drugie także włożył. Skierował klacz w stronę Starówki, pozwalając  na razie iść jej raczej wolnym marszem. Dawało to okazji do myślenia. Na temat słów karczmarza. W końcu trafił na uliczkę. Szturchnął klacz, zmuszając ją do truchtu. Jechał tak chwilę, w rytm kopyt uderzających o kostkę brukową. Zajechał na rynek, po czym podjechał pod dom Teodoriusa. Zręcznie zszedł z konia i przywiązał go. Zaczął szukać wejścia na podwórko.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:07:48 »
Domek odgrodzony był drewnianym płotem. Nie był on wybitnym dziełem ale do ładnych można było go zaliczyć. Kilka metrów obok zauważyłeś furtkę. Twoją uwagę przykuło to że była lekko uchylona. Wcześniej była zamknięta. Dziwne, co nie?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:17:23 »
Za prawdę, dziwne!
Wiking nie ominął wzrokiem furtki, uchylonej! Podszedł żwawo i uchylił ją, jeszcze bardziej aby wejść. Rękę położył na rękojeści Grabarza. Wszedł przez furtkę, zamknął ją za sobą. Zaszedł na podwórko. Ujrzał...

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:19:12 »
Na pozór nic co by się mogło rzucać w oczy. Zauważyłeś że podwórko było nad wyraz zaniedbane. Trawa prawie sięgała ci do pasa. Wreszcie zauważyłeś gdzie nie gdzie powaloną trawę. Ktoś po niej chodził. ÂŚlady prowadziły za dom Teodoriusa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zaginiony brat
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Czerwiec 2016, 18:19:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top